dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 155 z 155
  1. #141
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał owczarka Zobacz post
    monika13!
    Twoje piękne okno to dla mnie wystarczający argument by nie mieć górnych szafek.
    Dla mnie jedynym zamiennikiem dla szafek górnych jest właśnie piękne okno i oczywiście spiżarnia lub pomieszczenie gospodarcze za ścianą. Ponieważ nie akceptuję żadnych stojących na zewnątrz bibelotówi i innych pierdół to eksponowanie tego na ścianie zamiast szafek górnych nie wchodzi w grę. Nie zapominajcie, że w kuchni będzie zbierał się taki charakterystyczny tłusty kurz i weź to teraz sprzątaj ... feeeee.
    Osobiście brakuje mi szuflad - te które mam są bardzo głębokie . Brakuje mi takich, w których można by ustawić np. produkty konserwowe. Szukanie groszku w szafce głębokiej na 60cm jest nieco uciążliwe. Dojrzewam do wymiany półek na jeżdżące kosze
    owczarka, jest i spiżarnia


  2. #142

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darcy Zobacz post
    Kuchnia bez górnych szafek jest sensowniejsza, szczególnie jeśli ktoś ma 160 cm wzrostu i z wielkim trudem sięga do drugiej półki.
    U mnie górne szafki są jedynie dwie (nie licząc tej, w której schowany jest okap). W jednej trzymam szklanki i kubki, a druga stoi pusta. Za to szuflady uwielbiam! To najlepsze (czyt. najwygodniejsze i najbardziej pojemne) miejsce na do przechowywania rzeczy w kuchni. Choć spiżarni nic nie zastąpi i to z niej jestem najbardziej zadowolona.
    Popieram, ale nie zawsze da się takie rozwiązanie zastosować.W mojej kuchni ani szuflad nie dało się zrobić wiecej niz 3 w szafce 60-tce. I górne szafki musiały być. Inaczej byśmy się nie zmieścili. Do niższych górnych sięgam (kubki, talerze, szklanki), do wyższych - wskakuję na blat albo biorę krzesło. Mam 153cm.
    Tylko tu i teraz.

  3. #143
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Analiena
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1.205
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Moja też bez górnych szafek i bardzo sobie to chwalę. Na etapie projektowania były zaplanowane 2 wiszące ale później z nich też zrezygnowaliśmy.



    Tylko drzwido spiżarni też powinny być białe
    Ostatnio edytowane przez Analiena ; 07-10-2011 o 19:48

  4. #144

    Domyślnie

    Naszą kuchnię też planujemy bez szafek, ale decyzję na 100% podejmiemy jak już będziemy mieszkać. Jak całość wnętrz, również kuchnię zrobimy sami. Inspiracją dla nas jest styl skandynawski i ukochana kuchnia Sophie Dah'l poniżej.





    W kuchni dominuje oczywiście AGA (u nas za jakieś banalne 15 tysięcy )oraz garnki od Le Creuset na które choruję, choć ich ceny też przerażają (że nie wspomnę o kranie za 4,5 tysiąca). Wygląda jak zrobiona za tysiąc złotych, ale kosztuje fortunę. Mimo wszystko jest to mój ideał i do takiego wyglądu (może czasem bardziej industrialnego) będę dążyć.

  5. #145

    Domyślnie

    Witam wszystkich zainteresowanych,
    też mam kuchnie tylko z dolnymi szafkami, szukam inspiracji z cyklu: "co dać na ścianę".
    Net przeszukałam i mało jest takich ciekawych rozwiazań.. niestety...
    Nie wiem jakiego typu okap wybrać,żeby wszystko razem zagrało..wrzucę później jakieś zdjęcie może, żebyście mi pomogli w wyborze
    Pozdrawiam
    Don't let people bring U down.
    Focus on those who lov U.
    Forget the ones who don't.

  6. #146

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikaa13 Zobacz post
    owczarka, jest i spiżarnia

    Moniko w jaki sposób radzisz sobie z czyszczeniem żaluzji w kuchni (zakładam ze sa drewniane).
    Będe wdzięczna za wszystkie uwagi, poniewaz tez sie zastanawiam nad tym rozwiazaniem w kuchni, ewentulanie roleta bambusowa...
    Don't let people bring U down.
    Focus on those who lov U.
    Forget the ones who don't.

  7. #147

    Domyślnie

    Kuchnia bez górnych szafek pięknie wygląda, jeżeli mamy fajny pomysł na ścianę - ciekawe płytki mogą naprawdę fajnie wykończyć pomieszczenie. Bardzo podobają mi się kuchnie, w których szafki ustawione są pod oknem, najlepiej, jeżeli jest duże i wychodzi na ogród .

  8. #148

  9. #149

    Domyślnie

    reni1980

    Zdradzisz, co to za 2 zwisy w kuchni? Pamiętasz jeszcze gdzie i za ile je kupiłaś?
    Szukam czegoś takiego do wc nad lustro Jaką mają średnicę?

  10. #150

  11. #151

    Domyślnie

    Cytat Napisał hairdresser Zobacz post
    reni1980

    Zdradzisz, co to za 2 zwisy w kuchni? Pamiętasz jeszcze gdzie i za ile je kupiłaś?
    Szukam czegoś takiego do wc nad lustro Jaką mają średnicę?
    to lampki light eye z spotline, kosztowaly ok 500 zł, dokładnie nie pamiętam, kupowałam jeszcze przy stanie surowym

  12. #152

  13. #153
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia_kk Zobacz post
    Moniko w jaki sposób radzisz sobie z czyszczeniem żaluzji w kuchni (zakładam ze sa drewniane).
    Będe wdzięczna za wszystkie uwagi, poniewaz tez sie zastanawiam nad tym rozwiazaniem w kuchni, ewentulanie roleta bambusowa...
    Tak, są drewniane. Czyszczę w sumie rzadko ale jak czyszczę to po prostu przecieram suchą ściereczką każdą lamelę. Wbrew pozorom nie jest to aż tak kłopotliwe.

  14. #154

    Domyślnie

    Cytat Napisał reni1980 Zobacz post
    pisałysmy razem

    ja mam te

    http://www.spotline.pl/ida/136
    Dzięki

  15. #155

    Domyślnie kuchnia

    Bardzo mi się podobają Wasze kuchnie ze zdjęć!!! okazuje się że brak szafek górnych nie jest czymś złym. osobiście lubię jak jest mniej mebli i z tego co widać, taka kuchnia super się prezentuje.. przy okazji postanowiłam dodać coś od siebie. niestety nie jest to moja kuchnia, tylko znaleziona na jednym z czytanych przeze mnie blogów o aranżacji kuchni.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia bez szafek.JPG
Wyświetleń:	411
Rozmiar:	33,1 KB
ID:	86180

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony