dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 73
  1. #21

    Domyślnie

    Właśnie przyjechałem ze spotkania z wykonawca ogroszenia.Więc materiał z robocizna wykonawcy- siatka ocynk powlekana, bez podmurówki 42 mb brutto, oraz z podmurówka 60mb brutto.
    c126 vis a vis

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jajerzy

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    1

    Domyślnie ceny w lubelskim

    jak narazie mam propozycje ogrodzenia od 35 do 45 bez podmurowki oraz od 55 z obrzerzami do wykonanie ponad 250 mb siatki czekam na propozycje

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zazdrośnica
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    1.582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Na Allegro znalazłam 25 zł/mb lub 18/mb siatka na podmurówce

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zazdrośnica
    Na Allegro znalazłam 25 zł/mb lub 18/mb siatka na podmurówce
    Proszę o link na to 25 zł.
    c126 vis a vis

  5. #25

    Domyślnie

    Jak to tyle kosztuje to robię sam
    wiertło, łopata, cement, piasek + jeszcze kilka innych składników no i oczywiście zimny browarek i ogrodzenie stanie nie ma problemu
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  6. #26

    Domyślnie Re: ogrodzenie

    Czy ma to sens, żeby zrobić fundament + słupki jak pod ogrodzenie z klinkieru + elementy kute, ale na razie na tym rozciągnąć siatkę (z braku funduszy...). Czy da się w przyszłości tylko zmienić siatkę na elementy kute, czy trzeba będzie coś więcej przerabiać?
    Ile by kosztowało wykonanie takiego ogrodzenia? Mam 106 mb, okolice Krakowa.

  7. #27

    Domyślnie

    W ubiegłym roku zrobiliśmy 70 metrów ogrodzenia. Wysoka podmórówka, siatka, słupki ocynkowane za 3000 zł. Ale robocizna właściwie prawie darmowa, beton przygotowywany na budowie, Materiał i robocizna po tzw. dużej znajomości. Widzę że dużo zaoszczędziliśmy. Ogrodzenie z przodu (24 metry) będzie mnie kosztowało około 10.000,00 i też po znajomości. Koszty ogrodzenia są bardzo wysokie.

    Pozdrawiam,

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał arktyk
    W ubiegłym roku zrobiliśmy 70 metrów ogrodzenia. Wysoka podmórówka, siatka, słupki ocynkowane za 3000 zł. Ale robocizna właściwie prawie darmowa, beton przygotowywany na budowie, Materiał i robocizna po tzw. dużej znajomości. Widzę że dużo zaoszczędziliśmy. Ogrodzenie z przodu (24 metry) będzie mnie kosztowało około 10.000,00 i też po znajomości. Koszty ogrodzenia są bardzo wysokie.

    Pozdrawiam,
    To jakaś bzdura.
    Za ogrodzenie - jakieś 180 metrów - siatka bez podmurówki, z materiałem i robocizną, dałam jakieś 10 tysięcy.

  9. #29

    Domyślnie

    Blutka napisała
    To jakaś bzdura.
    Za ogrodzenie - jakieś 180 metrów - siatka bez podmurówki, z materiałem i robocizną, dałam jakieś 10 tysięcy.
    Dlaczego to ma być bzdura ?
    70 mb ogrodzenia za 3000 zł to wychodzi prawie 43 zł za mb, jeśli policzymy 180 m Twojego ogrodzenia to mamy cenę 7700 zł, ale brygada za darmo nie pracowała.

    Ja mam do wykonania 110 mb ogrodzenia, w tym jedna brama 4.5 m + 2 furtki, na 20 m mają być sztachety, pozostałe czyli 90 mb siatka 1.5 m, ogólnie szacuję że nie wydam więcej jak 6000 zł a ile wyjdzie dokładnie nie wiem ale za miesiąc będę wiedział
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Blutka
    Cytat Napisał arktyk
    W ubiegłym roku zrobiliśmy 70 metrów ogrodzenia. Wysoka podmórówka, siatka, słupki ocynkowane za 3000 zł. Ale robocizna właściwie prawie darmowa, beton przygotowywany na budowie, Materiał i robocizna po tzw. dużej znajomości. Widzę że dużo zaoszczędziliśmy. Ogrodzenie z przodu (24 metry) będzie mnie kosztowało około 10.000,00 i też po znajomości. Koszty ogrodzenia są bardzo wysokie.
    Pozdrawiam,
    To jakaś bzdura.
    Za ogrodzenie - jakieś 180 metrów - siatka bez podmurówki, z materiałem i robocizną, dałam jakieś 10 tysięcy.
    Dla mnie to żadna bzdura. Pytanie co z czego robisz i za ile. Liczę, że u nas jest ok. 26 m ogrodzenia frontowego i liczę, że razem z bramą będzie kosztowało ok. 14 tys niestety. I nie jest to ogrodzenie Wiśniowskiego, bo było za drogie.

    W okolicach W-wy chcą 100 pln za mb podmurówki i jest to tylko koszt robocizny.

    Tamtu

  11. #31

    Domyślnie

    wszystko zależy od materiałów...
    PASJA połączona z pracą: artystyczne przetwarzanie metalu: bramy, ogrodzenia,schody, zadaszenia oczywiście kute

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie Re: cena ogrodzenia

    Cytat Napisał klincia
    Witam wszystkch.
    Jaka jest cena wykonania ok 100 m ogrodzenia cokół wys 10 cm plus słupki.
    A jeszcze jedno to są okolice Warszawy
    Mi wychodzi tak: Cena mb robocizny podmurówka 50 cm w ziemię + 20 cokół/20 szerokość, obsadzenie słupków i naciągnięcie siatki - robocizna 45/mb (miałem oferty nawet do 80pln za samą robociznę).

    Słupki i siatka zależna od materiału więc rozpiętości dość znaczne.
    Z betonem także różnie wychodzi. Moja ekipa kręcić będzie w betoniarce. Większość chciała aby po wykopaniu fundamentu pod płot zamawiąć gruchę (225pln/m3) - szybciej dla wykonawcy. Także tutaj z cenami można poszaleć.

    Dla mnie wymierna jest jedynie cena za robociznę.
    Tak więc okolice Warszawy wychodziły od 45-80. Miałem jeszcze namiar na ekipę za 35 ale byli 300km od Wawy i nie chcieli przyjechać.

    Reasumując moje poszukiwanie to niech nikt mi nie pier@#$% o kryzysie. Przynajmniej w branży ogrodzeniowej. Cenią się, nie chcą zejśc z cen jakie były w czasie boomu....nie oddzwaniają, nie odpisują na zapytania ofertowe (słupki, profile, bramy, furtki - nie chce za darmo ale chce porównać ceny, zapytać czy można z większego profila, czy mozna lepiej czy taniej itp....ale chyba to zbyt meczące)...zasadniczo kłada laskę. A znalezienie ekipy poniżej 50pln za robociznę graniczyło z cudem.
    pozdrawiam,
    M

  13. #33

    Domyślnie Re: cena ogrodzenia

    Cytat Napisał mario1976
    Cytat Napisał klincia
    Witam wszystkch.
    Jaka jest cena wykonania ok 100 m ogrodzenia cokół wys 10 cm plus słupki.
    A jeszcze jedno to są okolice Warszawy
    Mi wychodzi tak: Cena mb robocizny podmurówka 50 cm w ziemię + 20 cokół/20 szerokość, obsadzenie słupków i naciągnięcie siatki - robocizna 45/mb (miałem oferty nawet do 80pln za samą robociznę).

    Słupki i siatka zależna od materiału więc rozpiętości dość znaczne.
    Z betonem także różnie wychodzi. Moja ekipa kręcić będzie w betoniarce. Większość chciała aby po wykopaniu fundamentu pod płot zamawiąć gruchę (225pln/m3) - szybciej dla wykonawcy. Także tutaj z cenami można poszaleć.

    Dla mnie wymierna jest jedynie cena za robociznę.
    Tak więc okolice Warszawy wychodziły od 45-80. Miałem jeszcze namiar na ekipę za 35 ale byli 300km od Wawy i nie chcieli przyjechać.

    Reasumując moje poszukiwanie to niech nikt mi nie pier@#$% o kryzysie. Przynajmniej w branży ogrodzeniowej. Cenią się, nie chcą zejśc z cen jakie były w czasie boomu....nie oddzwaniają, nie odpisują na zapytania ofertowe (słupki, profile, bramy, furtki - nie chce za darmo ale chce porównać ceny, zapytać czy można z większego profila, czy mozna lepiej czy taniej itp....ale chyba to zbyt meczące)...zasadniczo kłada laskę. A znalezienie ekipy poniżej 50pln za robociznę graniczyło z cudem.
    W tej branży nie ma zbytnio z czego schodzić,jeżeli ktoś zejdzie z ceny to i tak Twoim kosztem ( nikt nie dokłada do interesu no chyba,że jakiś szalony wykonawca ).
    Co do ceny to weź pod uwage,że jedna osoba tego nie zrobi musi być min 2 osoby a najlepiej 3. Przelicz metry, przelicz koszta, wkład pracy i czy chciałbyś mieć ,,firme" i zarabiać tyle co sobie wyliczyłeś???
    P.S.
    Nie wykonuje usług kładzenia siatki,ale wiem ile schodzi przy takim czymś
    PASJA połączona z pracą: artystyczne przetwarzanie metalu: bramy, ogrodzenia,schody, zadaszenia oczywiście kute

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie Re: cena ogrodzenia

    Cytat Napisał wojtas122
    Nie wykonuje usług kładzenia siatki,ale wiem ile schodzi przy takim czymś
    No własnie obserwuje z okna jak robi to ekipa sasiada, która wchodzi do mnie. Patrząc na czas jaki na to potrzebują, wiedze, umiejetności, sprzet uważam, że stawka 40-50 za mb zwykłego ogrodzenia (bez klinkierów i cudów na kiju) to cena uczciwa. Tyle, że za takie pieniądze nie łatwo kogoś znaleźć w okolicach Warszawy. Jakbym się na Podkarpaciu budował to namiary miałe jak najbardziej za 35 pln. Standardem u mnie było 55-60....80 pln. I przyjeżdza taki wykonawca i opowiada mi pół godziny jakie to żniwa były dwa lata temu (wiem jakie były bo brałem w nich udział jak mnie kosili) a teraz posucha. To jak posucha to proponuje negocjacje i aby zeszli 5 pln z metra.

    No panie za tyle to ja robić nie będę.
    pozdrawiam,
    M

  15. #35

    Domyślnie

    Czy ktoś mógłby podać przykładową cenę dla ogrodzenia o poniższych parametrach dla Łodzi i okolic:

    - siatka 150cm - ocynk pcv
    - podmurówka z prefabrykatów

    cena dla ogrodzenia o długości około 100mb.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał arktyk
    W ubiegłym roku zrobiliśmy 70 metrów ogrodzenia. Wysoka podmórówka, siatka, słupki ocynkowane za 3000 zł. Ale robocizna właściwie prawie darmowa, beton przygotowywany na budowie, Materiał i robocizna po tzw. dużej znajomości. Widzę że dużo zaoszczędziliśmy. Ogrodzenie z przodu (24 metry) będzie mnie kosztowało około 10.000,00 i też po znajomości. Koszty ogrodzenia są bardzo wysokie.

    Pozdrawiam,
    Witam,
    Czy możńa jakiś namiar na ekipę od ogrodzenia (okolice Otwocka)

  17. #37

    Domyślnie

    Firma mieści się przy Wale Międzeszyńskim, zaraz za zjazdem z ronda.

    Pozdr,

  18. #38

    Domyślnie Ogrodzenie

    Cze

    Dzialka 47m na 27m

    4 - Slupki narozne

    9 - slupki na tyl dzialki

    2 x 16 - slupki na boki dzialki

    Przod tymczasowo zbity z desek po szalunkach fundamentu

    Koszt 1800 zl (materialy, robocizna w weekend przy piwku)

  19. #39

    Domyślnie

    betonowy fundament- robocizna 40zl/mb
    Klinkier(3 cegly)-robocizna 60zl/mb
    Slupek klinkierowy 100zl za mb (jeszcze nie wiem co to znaczy-oferta na pismie)

    przesla metalowe pret14- 220zl/mb, 2 bramy 5metrowe 5000zl,furtka 600zl- ten punkt material z robocizna (zawiera montaz na miejscu)
    No to wyjdzie mi chyba okolo 40tys za 60m ogrodzenia.

  20. #40

    Domyślnie

    za wykopanie,zbrojenie fundamentu,szalowanie,słupy zbrojone,wszystko lane z gruchy robocizna to-50-60/mb, dodatkowe położenie klinkieru 2-2.3 za sztukę

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony