dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 11
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 201
  1. #41

    Domyślnie

    jeszcze nie pomalowane, ale mam nadzieję, ze wyjdzie ok, bo jak narazie kolory na ścianie, mimo, ze identyczne jak na kolorniku, jednak mnie zaskakują. Teraz już wiem, że jak już wybiorę dany kolor to muszę brać jaśniejszy odcień.

  2. #42

    Domyślnie

    No, z kolorami tak własnie jest: jasne na ścianie wychodzą ciemniej zaś ciemne jaśniej.
    Oby złośliwość losu nie sprawiła że mój NCS 1000 N wyjdzie jak przybrudzony biały, w ramach wyjątku od reguły.

  3. #43

    Domyślnie

    Szarość połączona z czerwienią hmm, podoba mi się bardzo. Możesz jeszcze wkomponować w to odrobinę czerni srebra i koloru białego. Fajnie będzie wyglądało. Jeżeli chodzi o farbę to zdecydowanie Magnat Górski Kryształ (S26). Masz gdzieś zdjęcia tej kuchni? Ciekawy jestem czy jest dobrze oświetlona, bo jak nie to w długie zimowe wieczory będziesz miała po prostu smutno.

  4. #44

    Domyślnie

    Tikkurila odpowiednik NCS 1000 N na bazie A wyszła jak biały jogurt z minimalnym dodatkiem jagód !!! Trzy osoby sie na to gapiły i wszystkie widzą to samo. Już pomijam że za jasna ale skąd ten fiolecik, skoro grunt był pod nią dopasowany?
    Nawiasem mówiąc 363 F, która miała byc bardziej błekitna niż zielona wyszła zdecydowanie bardziej zielona niż błękitna. Dobrze chociaż że ładna i mi specjalnie nie rzutuje na układ nerwowy.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszak
    Tikkurila odpowiednik NCS 1000 N na bazie A wyszła jak biały jogurt z minimalnym dodatkiem jagód !!! Trzy osoby sie na to gapiły i wszystkie widzą to samo. Już pomijam że za jasna ale skąd ten fiolecik, skoro grunt był pod nią dopasowany?
    Nawiasem mówiąc 363 F, która miała byc bardziej błekitna niż zielona wyszła zdecydowanie bardziej zielona niż błękitna. Dobrze chociaż że ładna i mi specjalnie nie rzutuje na układ nerwowy.
    To niemożliwe. Może mieli coś popsuty mieszalnik. Mam go na scianach i fioletu tam nie ma. Jasny, gołębi szary. Też robiłam na tikkurili

  6. #46

    Domyślnie

    Możliwe że coś popieprzyli. Spróbowałam G499 z innego mieszalnika i ten nie miał już żadnej jagody. Ale zdecydowałam się w końcu na ciemniejszy - H499.

  7. #47
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    g_a_g_a

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Tu masz całą galerię kolorów duluxa: http://www.incolours.pl/kolory/galeria-kolorow może Ci się przyda następnym razem)

  8. #48

    Domyślnie

    H 499 jest sporo ciemniejszy od G 499. Szkoda że nie ma coś pośrodku.
    Śpiesze donieść że F 363 ostatecznie okazał się jednak błekitny

  9. #49

    Domyślnie

    wypróbowałam j499 tikkurilli - u mnie wyszedł szarooliwkowy, absolutnie nie czysty szary. Obok pomalowałam kabe na bazie aquatex 11660 i beckersem s1500 n - oba śliczne, tyle że kabe lekko za ciemny beckers lekko za jasny w każdym razie oba te kolory określić mogę jako czysto szare. Jeśli jeszcze mi ich nie zamalowano, to zrobię poglądowe zdjęcia
    w aloesie - już mieszkam

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    Tutaj mam NCS 1000N - ale Kabe perfekta. Zdjęcie nie do końca pokazuje że to szary. Ale że ten pokój jest od północy to ewidentnie w realu widać gołębią szarość. Myślę, że w pokoju od południa nie będzie różnicy pomiędzy białym a NCS 1000N.
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

  11. #51

    Domyślnie

    mnie kusi wyprobowanie jeszcze s2000n z ncs-u, tylko mąż już kręci głowa na zakup kolejnej próbki jednolitrowej
    w aloesie - już mieszkam

  12. #52

    Domyślnie

    śliczny kolor szarego - nie za zimny ale z kolei dosyć ciemny to H486 tikurilla - mam na scianie - wyszedł bosko

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kami_111 Zobacz post
    śliczny kolor szarego - nie za zimny ale z kolei dosyć ciemny to H486 tikurilla - mam na scianie - wyszedł bosko
    Też go mam Jest śliczny.
    Tylko tu i teraz.

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Ja malowałam Tikkurillą Optivą - kolor NCS 6500:


  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    u mnie srebrzysty granit magnata

    Ostatnio edytowane przez queene ; 30-08-2011 o 18:50
    pozdrawiam, Pati

    Dziennik Budowy Rodzinnego -mix i komentarze

    start kwiecień 2010, u siebie październik 2011

    dom wykończony, czas na ogród

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    He he he wątek jak dla mnie.

    Próbowałam:
    - Fluggera z wzornika NCS: S1500-N, S2500-N, S3500-N S5500-N oraz "szarą mysz" i jeszcze jakieś 2 szarości od nich z katalogu (próbki 0,38 l, koszt ok. 20 pln)
    - Nobiles: zima mglista
    - Dulux: szarość granitu
    - Dekofashion: intuicja

    I niestety ze względu na jakieś kosmiczne doświetlenie mojego mieszkania wszystkie wyszły błękitne. Ostatecznie został S5500-N na jednej ścianie, a reszcie dałam spokój.

  17. #57

    Domyślnie

    nemi, jak masz jeszcze siłę i chęć to koniecznie wypróbuj Tikkurilę H486.



    Uploaded with ImageShack.us


    Uploaded with ImageShack.us


    Uploaded with ImageShack.us


    Uploaded with ImageShack.us
    Ostatnio edytowane przez asizo ; 30-08-2011 o 20:14
    Tylko tu i teraz.

  18. #58

    Domyślnie

    Widzę że , przynajmniej na ostatniej stronie, jasne kolory dominują to może podrzucę i naszą szarość. Farba Duluxa, kolor z mieszalnika - Mineral Haze 3, który na stronie Duluxa wygląda tak:




    U nas na ścianach od zachodu wygląda tak:




  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikaa13 Zobacz post
    Ja malowałam Tikkurillą Optivą - kolor NCS 6500:

    Heh ja podobnie, kupiłam Tikkurillę NCS 6500 ale wydawała mi się bardzo ciemna i dolałam sporo białej farby, a na zdjęciach w sumie nie jest aż tak dużo jaśniejsza.

  20. #60
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kornet

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    2

    Domyślnie Szary z odcieniem błekitu

    Który kolor szarości z lekkim odcieniem błękitu będzie najlepszy?? Tikkurila H486 czy J499 a moze H499??

Strona 3 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony