dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 11
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 201
  1. #161

    Domyślnie

    Czy ktoś malował ściany duluxem w kolorze skandynawska prostota? Czy jest to czysty szary czy ucieka w niebieski/fiolet? Podoba mi się tikurila G499 ale cena jest zabójcza

  2. #162
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Isabela
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wola
    Posty
    187

    Domyślnie

    Skandynawska prostota nie wpada w niebieski. Pamiętaj jednak, że światło dzienne przybiera różne barwy, które wpływają na nasze postrzeganie kolorów.

  3. #163
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thamika Zobacz post
    Czy ktoś malował ściany duluxem w kolorze skandynawska prostota? Czy jest to czysty szary czy ucieka w niebieski/fiolet? Podoba mi się tikurila G499 ale cena jest zabójcza
    Dzisiaj kupiłam tikkurillę właśnie G499, 2,7 litra za 88 zł.
    Czy to strasznie drogo?

  4. #164
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Isabela
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wola
    Posty
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał agatah Zobacz post
    Dzisiaj kupiłam tikkurillę właśnie G499, 2,7 litra za 88 zł.
    Czy to strasznie drogo?
    To sensowna cena.

  5. #165
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    Bardzo. W hurtowni budowlanej.
    W Obi tuż obok ta sama farba 120 zł

    Też byłam przekonana, że droga ta Tikkurilla. Okazało się, że wcale nie

  6. #166
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Cytat Napisał agatah Zobacz post
    Bardzo. W hurtowni budowlanej.
    W Obi tuż obok ta sama farba 120 zł

    Też byłam przekonana, że droga ta Tikkurilla. Okazało się, że wcale nie
    Koniecznie trzeba szukac, ja swoje duże tikkurilę Optiva Matt 5 9 l kupowalam za ok 250 zł gdzie wszedzie były min 100 zł droższe za to samo opakowanie Bardzo polecam tą farbę

  7. #167
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    Ja akurat do pierwszego podjechałam i taka cena była, zaskoczona byłam miło

    ZObaczę w sypialni jak się sprawdzi, to do przedpokoju bym też wtedy kupiła. Bo teraz u nas głównie Beckers i jesteśmy bardzo zadowoleni, ale chciałam coś bardzo jasno szarego, a Beckers mi trochę za ciemny, mimo, że jasny

  8. #168
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Cytat Napisał agatah Zobacz post
    Ja akurat do pierwszego podjechałam i taka cena była, zaskoczona byłam miło

    ZObaczę w sypialni jak się sprawdzi, to do przedpokoju bym też wtedy kupiła. Bo teraz u nas głównie Beckers i jesteśmy bardzo zadowoleni, ale chciałam coś bardzo jasno szarego, a Beckers mi trochę za ciemny, mimo, że jasny
    Jeśli planujesz zmywać z niej buraczki, rosół, czekoladę i inne takie to bardzo się sprawdzi, a kolorów ile Pani sobie tylko wymarzy

  9. #169
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    W sypialni to raczej nie

    Ale za tydzień, góra dwa, zamieszka w niej noworodek więc różności moga być

  10. #170
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Majolie
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    206

    Domyślnie

    Tikkurila jest super. Przetestowałam już zmywalność i sprawuje się naprawdę dobrze. Co do kolorów, to trzeba bardzo uważać, a najlepiej chyba kupić próbkę, pomalować i obserwować jak się zmienia w ciągu dnia pod wpływem "wędrującego" słońca. Moja łazienka w kolorze chłodny beż, przy zachodzącym słońcu wpada w fiolet. Druga sprawa, że farba przed malowaniem wygląda na dużo jaśniejszą, można zawału dostać, że się kupiło nie to Na ścianie wysychając ciemnieje i wtedy również zawału można dostać, że ciemniejsza niż miała być
    Dzięki Ivy ja też kupuję w takiej atrakcyjnej cenie (86 zł za 2,7 l) - jutro kolejny zakup 9 l - tym razem szarość F488.
    Jeżeli będe malować na biało to wystarczy pomalować samą bazą? Tak mówią w sklepie, ale nie jestem przekonana.

  11. #171
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    A czemu nie?
    Jak mnie robili tę jasną szarość to tam ledwie kapnęło tego barwnika, coś koło 2 ml na całą puszkę farby było więc nic to nie zmienia.

  12. #172
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Dobra, bezpieczna, zmywalna farba w przystępnej cenie to Śnieżka Satynowa. Można ją wielokrotnie zmywać a nawet szorować. Nie pozostaje ślad nawet po buraczkach, czekoladzie czy kredkach świecowych. Nie ma efektu wybłyszczenia w miejscu, w którym szorujemy plamę. Dostępna jest w wielu ciekawych odcieniach, także pięknych szarościach. Nie trzeba rujnować portfela by mieć trwały i piękny kolor na ścianach, przez wiele lat. Polecam wypróbować. Stosunek ceny do jakości tej farby zaskakuje pozytywnie.
    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  13. #173
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sija

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    15

    Domyślnie

    [QUOTE=Majolie;6881824]Tikkurila jest super. Przetestowałam już zmywalność i sprawuje się naprawdę dobrze. Co do kolorów, to trzeba bardzo uważać, a najlepiej chyba kupić próbkę, pomalować i obserwować jak się zmienia w ciągu dnia pod wpływem "wędrującego" słońca. Moja łazienka w kolorze chłodny beż, przy zachodzącym słońcu wpada w fiolet. Druga sprawa, że farba przed malowaniem wygląda na dużo jaśniejszą, można zawału dostać, że się kupiło nie to Na ścianie wysychając ciemnieje i wtedy również zawału można dostać, że ciemniejsza niż miała być
    Dzięki Ivy ja też kupuję w takiej atrakcyjnej cenie (86 zł za 2,7 l) - jutro kolejny zakup 9 l - tym razem szarość F488.
    Jeżeli będe malować na biało to wystarczy pomalować samą bazą? Tak mówią w sklepie, ale nie jestem przekonana.[/QU

    pomalowałaś tym f 488 szarym? i jak Ci wyszedł? może mogłabyś wrzucić fotki? Bo ja też się zastanawiam nad tym kolorem do salonu, dzięki serdeczne

  14. #174
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał E-Rzecznik Śnieżka Zobacz post
    Dobra, bezpieczna, zmywalna farba w przystępnej cenie to Śnieżka Satynowa. Można ją wielokrotnie zmywać a nawet szorować. Nie pozostaje ślad nawet po buraczkach, czekoladzie czy kredkach świecowych. Nie ma efektu wybłyszczenia w miejscu, w którym szorujemy plamę. Dostępna jest w wielu ciekawych odcieniach, także pięknych szarościach. Nie trzeba rujnować portfela by mieć trwały i piękny kolor na ścianach, przez wiele lat. Polecam wypróbować. Stosunek ceny do jakości tej farby zaskakuje pozytywnie.
    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka
    Śnieżka to chyba raczej nie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iwy-smr%C3%B3d

  15. #175
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    simpleme

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-548
    Posty
    12

    Smile W poszukiwaniu szarej farby

    Witam,

    jestem szczęśliwą posiadaczką małego mieszkania, które planuję pomalować na bardzo jasno szary kolor, chciałabym zastosować 1 lub 2 odcienie tego samego koloru i mam ogromny problem. Kupiłam farbę z mieszalnika, która niestety okazała się na ścianach niebieska, takie pochmurne niebo Chciałabym uzyskać kolor czystej szarości ale zupełnie nie wiem który (chociażby kolor z palety NCS) wybrać. Dołączam kilka inspiracji.

    Pomóżcie! Jak wybrać idealnie szary kolor?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	49116_e317b2b6-12b1-4c24-99c1-e7287d8a450c_crop_1050_590_-jadalnia-styl-skandynawski.jpg
Wyświetleń:	377
Rozmiar:	60,9 KB
ID:	345435   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2533_d7b535d7-b512-423e-8a28-f87df727f927_max_900_1200_-hol-przedpokoj-styl-nowoczesny.jpg
Wyświetleń:	295
Rozmiar:	71,3 KB
ID:	345436   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przechowywanie w malym mieszkaniu duza szafa skandynawski styl szwecja mieszkanie apartament.jpg
Wyświetleń:	316
Rozmiar:	57,4 KB
ID:	345437   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10428032_822699911126704_1287080970527120811_n (1).jpg
Wyświetleń:	253
Rozmiar:	58,8 KB
ID:	345438  

  16. #176
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kuzynka używała ceramicznego Magnata i moim zdaniem jest to klasyczny szary.

  17. #177

    Domyślnie

    Może komuś pomogę w wyborze farby
    Zamieszczam zdjęcia Tikkurila X487, J499 , K499 oraz NCS 2000N , NCS 2500N

    J499 był polecany na forum jako jasna, czysta szarość... Moim zdaniem wpada w niebieski i wcale nie jest jasny.
    Najładniejsze są 2 ostatnie odcienie czyli z wzornika NCS. Nie wiem na który się zdecydować... 2000N na żywo jest trochę jaśniejszy niż na zdjęciu, nie wiem czy nie za jasny? Najlepsze chyba byłoby połączenie 2000 i 2500. Dodam, że tylko 1 ściana będzie szara a reszta białe. Więc może lepszy będzie ten ciemniejszy 2500?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	próbki1.jpg
Wyświetleń:	2481
Rozmiar:	99,7 KB
ID:	347065 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	próbki2.jpg
Wyświetleń:	705
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	347066 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	próbki3.jpg
Wyświetleń:	667
Rozmiar:	78,3 KB
ID:	347067

  18. #178

    Domyślnie

    Witam, poszukuje szarej, zmywalnej farby do przedpokoju. Obecnie mam kolor Rain Grey U541 Flugger. Jest to piękny czysty szary, bardzo jaśniutki. Wszyscy się tym kolorem zachwycają ale dla mnie jest za jasny Myślałam że się przyzwyczaję ale nie da rady wolałabym coś ciemniejszego. Myślałam o Magnat Ceramin kolor Grafitowy Marmur (wiele pozytywnych opini o zmywalności i jakości farby) ale to już trochę za ciemny na żywca wychodzi. Chodzi mi po głowie coś jak na fotkach poniżej. Może ktoś, coś podpowie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a9029662fce0aebffdac0dd03b44cb34.jpg
Wyświetleń:	397
Rozmiar:	31,2 KB
ID:	348163Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	83b7f85acd4ae237098f31af2affba63.jpg
Wyświetleń:	544
Rozmiar:	41,5 KB
ID:	348164
    Kłopotliwy salon mamy - proszę o pomoc w aranżacji



    Mieszkanko nasze pierwsze - czyli kto kogo wykończy


    Narożnikowy zawrót głowy

    Nigdy nie mów nigdy
    Jeżeli nie godzisz się z rzeczywistością...to ją zmień

  19. #179
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Korozja ja mam prosbe pokaz jak wygląda ten kolor Fluggera, szukam jasnego szarego

  20. #180

    Domyślnie

    Teska ten kolor był swego czasu bardzo popularny na forum. Ja go wypatrzyłam u Monah, która nadała mu nazwę szara mysz Chyba tylko u mnie ten szary wyszedł aż tak jaśniutki. Jak jest pochmurno to go widać ale w słoneczny dzień prawie znika. Dobrze że u nas mało dni ze słońcem
    Znalazłam kilka fotek. Może Ci pomoże w wyborze


    Większa fotka po kliknięciu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1020746.JPG
Wyświetleń:	709
Rozmiar:	25,7 KB
ID:	348452 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1020305.JPG
Wyświetleń:	463
Rozmiar:	18,6 KB
ID:	348453
    Kłopotliwy salon mamy - proszę o pomoc w aranżacji



    Mieszkanko nasze pierwsze - czyli kto kogo wykończy


    Narożnikowy zawrót głowy

    Nigdy nie mów nigdy
    Jeżeli nie godzisz się z rzeczywistością...to ją zmień

Strona 9 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony