dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 83
  1. #1

    Domyślnie Siatka pod trawnik

    Stoję przed dylematem, czy założyć siatkę przeciw kretom (taka powlekana plastikiem z małymi oczkami):
    słyszę rózne opinie tych, którzy zajmują się zawodowo zakładaniem ogrodów...

    A może wypowiedzieliby się użytkownicy takowych? Czy jest skuteczna???

    Wydatek niemały bo w przeliczeniu na 1000 m2 to 3000-5000zł, ale jest to na lata a ja nie mam czasu wstawać o 6 rano i systematycznie polować w różny sposób, bądź latać z karbidem co kilka dni. Może warto zapobiegać?

  2. #2

    Domyślnie

    pomysł jest doskonały - my tak zrobiliśmy (szczegóły opisałam ze dwa lata temu (lub półtora) w wątku "jak przepędzić kreta") i gdy obserwuję pojawiające się kopce na łące za płotem cieszę się że to nie mój trawnik..
    tylko że siatkę położyliśmy plastikową z takich jakby rozwałkowanych żyłek luźno tkanych, kosztowała coś 1,2 zł za m2. Nie jestem pewna czy siatka powlekana o jakiej piszesz będzie równie dobra, bo jak zapragniesz w przyszłości zmienić układ rabat czy posadzić coś na trawniku to będziesz wycinać obcęgami? U nas wystarczy nóż wycinam przerośniętą korzeniami trawy siatkę i już.

    Nie pamiętam, czy w tych moich wypowiedziach wcześniejszych pisałam jak się nazywa producent siatki, teraz już nie pamiętam. Wiem tylko że znalazłam go wrzucając w googlach "siatka przeciw kretom"

  3. #3

    Domyślnie

    Witam

    Myślę, że to skuteczny sposób u mnie wszędzie tam gdzie mam włókninę ogrodową nie mam śladu bytności tych "szkodników" a i chwastów brak. W planach mam również taką siatkę o której piszecie.

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ankalenka
    pomysł jest doskonały - my tak zrobiliśmy (szczegóły opisałam ze dwa lata temu (lub półtora) w wątku "jak przepędzić kreta") i gdy obserwuję pojawiające się kopce na łące za płotem cieszę się że to nie mój trawnik..
    tylko że siatkę położyliśmy plastikową z takich jakby rozwałkowanych żyłek luźno tkanych, kosztowała coś 1,2 zł za m2. Nie jestem pewna czy siatka powlekana o jakiej piszesz będzie równie dobra, bo jak zapragniesz w przyszłości zmienić układ rabat czy posadzić coś na trawniku to będziesz wycinać obcęgami? U nas wystarczy nóż wycinam przerośniętą korzeniami trawy siatkę i już.

    Nie pamiętam, czy w tych moich wypowiedziach wcześniejszych pisałam jak się nazywa producent siatki, teraz już nie pamiętam. Wiem tylko że znalazłam go wrzucając w googlach "siatka przeciw kretom"

    Wielkie dzięki!
    W takim razie ja też tak zrobię.
    Przeszukiwałam wątek "Kretowy" ale ma on juz 10 stron i widac przeoczyłam Twojego posta.
    Będę szukać producenta tej siatki (no chyba że Tobie się przypomni, byłabym wdzięczna )

  5. #5

    Domyślnie

    Jak widzę ceny siatek "specjalnie przeciw kretom", to... Na pewno zastosuję, przynajmniej w niektórych miejscach, siatkę tynkarską z tworzywa. Mocna, małe oczka i na pewno tańsza . A jak zapragnę wsadzić drzewko, to jak pisała ankalenka - nożyk i ciap ciap

  6. #6

    Domyślnie siatka przeciw kretom

    Witam, widze, ze na rynku pojawily sie rozne "siatki na krety", jednak odnosze wrazenie ze ich cena jest dosc wygorowana. Mam pytanie, czy moze ktos kladl pod trawnik inne siatki zabezpieczajace przed kretami i sie sprawdzily? Mysle np o siatce z wlokna szklanego takiej do docieplania budynkow. Planuje zalozyc trawnik na ok 400m2 i nie chcialabym walczyc przez lata z kretami.

  7. #7

    Domyślnie

    Podbijam pytanie...Czy ktoś stosowal np. siatkę o ociepleń?

  8. #8

    Domyślnie

    Co do kretów to nie ma siatki którą dało by się od nich odgrodzić, bo sadząc większe rośliny trzeba będzie tę siatkę przedziurawić i z wielu innych powodów też. Najlepszym sposobem na nie są świece dymne i nie ma nic lepszego. Mówię to ze swojego doświadczenia.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  9. #9

    Domyślnie cena siatki i usługi wykonania kraty przeciw kretom?

    jaka jest cena załozenia siatki przeciw kretom? czy ktos wynajmował firme która mu wykonała takie zlecenie? jakie to sa koszty...

  10. #10

    Domyślnie Siatka przeciw kretom ....ale budowlana ?

    Witam

    Mam pytanie do osób ktore (jesli w ogóle sa takie) stosowały siatkę przeciw kretom w swoich trawnikach jednak nie oryginalną tylko budowlaną -chodzi o siatkę z włókna szklanego stosowaną do ociepleń . Mam możliwosć zakupić taką siatkę w cenie poniżej 1 zł za metr kw natomiast siatka na krety sprzedawana przez sklepy kosztuje około 1,60 -1,80 czyli dwa razy drozej . W związku z tym ze mam do wylozenia ze 2000 mkw to roznica w cenie była by bardzo duza . Jest tylko jeden problem - otórz sprzedawcy siatki oryginalnej piszą że stosowanie siatki budowlanej mija się z celem . Zastanawiam sie czym rozni się siatka oryginalna ktora jest zreszta cieńsza od budowlanej ze stosowanie innej nie ma sensu . Węsze tutaj czcze gadanie sprzedawcow bo ktory z nich powie że to to samo skoro sprzedają ją 2x drozej niż budowlaną ?? Obie sa z włokna szklanego , budowlana ma chyba minimalnie większe oczka jednak nie sądze zeby ta minimalna roznica miala decydujące znaczenie -wszak nie sa to oczka 5x5 cm tylko pewnie 5x5 mm co przy roznicy oczka 2 mm nie powinno miec żadnego znaczenia (oryginalna ma oczka 3x3 mm ) . Ktos coś wie na ten temat ??

    pozdrawiam

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yurec

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    233

    Domyślnie

    Różnica polega głównie na sztywności i budowlana powinna być głębiej.
    Myślę że na 5-6 cm będzie akurat. Widziałem położoną bezpośrednio pod trawnik z rolki, kret miejscami porobił nierówności była więc za płytko.
    Przed nornicami nie chroni, one drążą na 2-3cm.

  12. #12

    Domyślnie

    Witam

    No wlasnie oryginalną karzą zakopać na 10cm wiec jesli budowlana ma być głębiej to ........

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Darek, mysle ze powinno byc ok. Ja bym wkopala na 10 cm. Taka siatka mam wylozony dol kompostownika. Zaden kret nie przelazl Zreszta jak wybieralam kompost, to zawadzilam nieraz o ta siatke, ale sie nie uszkodzila, wiec kret swoimi lapami tez raczej jej nie da rady.

  14. #14

    Domyślnie

    Odradzam siatkę z włókna szklanego - krety sobie z nią poradzą
    Niestety sam tego doświadczyłem
    musiałem wyciagać siatkę z włókna i zastępować ja matalową siatka ogrodzeniową o oczkach o powlekanych plastikiem
    oczka miały wielkość 6-8 mm

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yurec

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    233

    Domyślnie

    Co ty za rodzaj kretów miałeś?

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał a4ogrody
    Odradzam siatkę z włókna szklanego - krety sobie z nią poradzą
    Witam

    Dobrze tylko ciągle pozostaje pytanie w jaki sposób sobie z nią jak piszesz poradzą ??? Jeśli kret miałby ją przegryźć w co wątpie bo siatka do ociepleń jest bardzo gruba to co krety zrobiły by z siatką "oryginalną" na krety której grubosć jest kilkakrotnie mniejsza ?? Pytam bo mój znajomy polozył sobie siatkę na krety (tą ze sklepu) kilka lat temu i o tej pory nie ma kretow -gdyby miały ja poprzegryzać to dawno mialby pelno kopcow tak jak to bylo przed polozeniem siatki .

  17. #17

    Domyślnie

    Ledwo przyszła wiosna, przygrzało trochę słonko na zmęczoną zimą trawkę, a tu już się pojawiły pierwsze kopce. Krety w ciągu dwóch dni zryły mi cały trawnik.
    Nie mam ochoty już za nimi biegać, kupiłem więc siatkę przeciw kretom]. Wszystko fajnie, siatkę już mam w domu tylko teraz pytanie jak się taką siatkę zakłada. Szczerze mówią liczyłem, że wystarczy wykopać rowek dookoła trawnika i wstawić w niego siatkę na pionowo. Ale w instrukcji pisze, że muszę rozkopać cały trawnik i położyć siatkę na płasko.

    Czy ktoś z was ma doświadczenie z taką siatką? POMOCY!!! 3 lata walczyłem, żeby trawnik wyglądał jako tako i teraz wszystko od nowa?
    Ostatnio edytowane przez bażant ; 02-08-2010 o 22:32

  18. #18

    Domyślnie

    Ja tez mam takie plany! Będę tu lookać by dobrze zrobić te siatkę

  19. #19

    Domyślnie

    [quote="bażant"] Szczerze mówią liczyłem, że wystarczy wykopać rowek dookoła trawnika i wstawić w niego siatkę na pionowo. Ale w instrukcji pisze, że muszę rozkopać cały trawnik i położyć siatkę na płasko.

    Czy ktoś z was ma doświadczenie z taką siatką? POMOCY!!! 3 lata walczyłem, żeby trawnik wyglądał jako tako i teraz wszystko od nowa?[/quote

    Witam

    No niestety to by było za piękne zeby mogło być prawdą . Musisz usunąć 10 centymetrową warstwe ziemi z trawnika czyli zniszczyc kompletnie trawnik . Potem musisz połozyć siatkę na calej powierzchni i przysypać siatke ziemią (ok 10cm ) i od nowa posiać trawę . Reasumując musisz kupić tyle siatki ile masz powierzchni do ochrony przed kretami . Wykopanie rowka nic nie da gdyż kret ma nogi i doskonale porusza się po powierzchni ziemi - może po prostu przejsć od sąsiada do ciebie i rozpocząć rycie . Siatka na calej powierzchni powoduje że kret nie jest w stanie zrobic kopca bo nie wyjdzie na powierzchnię ziemi dzięki siatce .

    pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    Kilka lat temu wysychający trawnik i nadmiar kopcy tak mocno mnie wkurzył, że "przerobiłem" i "stuningowałem" swój trawnik.
    Wywiozłem ok. 20-30 cm mało urodzajnej ziemi i wymieniłem na żyzną (ok. 400 taczek). Przy okazji położyłem na głębokości 8-12 cm siatkę przeciw kretom. Zakłady po 10 cm .
    Siatka specjalnie dedykowana od kretów, żyłkowa, biała , węgierska , oczka 10x10cm, w cenie ok. 0,90 zł/m2.
    Roboty trochę z tym było .................. ale po kopcach ślad zaginął.

    Położyłem coś takiego:
    http://www.trawniki24.com/go/_info/?...d=1222&lang=pl

    http://rolmarket.pl/cat-pol-11579720...iw-kretom.html

    http://allegro.pl/siatka-na-krety-si...237620059.html

    http://familie.pl/profil/ogrodnia/80...a-w-kreta.html
    Ostatnio edytowane przez darek63 ; 19-11-2010 o 00:28
    Darek

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony