dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Kosiarka stiga park opinie

    Drodzy forumowicze, nosze się z zamiarem zakupu kosiarki do trawy. Mam do koszenia około 12ary przy domu sadek jakieś 5ary i działka ze stawkiem około 10ary. Jest to sporo biegania za kosiarką dlatego zastanawiam się nad używanym stiga park. Kosiarka z kosiskiem z przodu no mam krzaczki na trawniku, i przegubowa żeby nawracała prawie w miejscu. Ma być używana bo na nową mnie nie stać. I tu pytanie. Czy ten sprzęt wart jest zakupu używki? Posłuży troche? Jak z dostępnością części? Czy lepiej zainwestować w samojezdną z kosiskiem np. 51cm. Mialem taką na oku alko z serji silver. Proszę o poradę i zgóry dziękuje. Pozdrawiam Andrzej.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Czy ten sprzęt jest wart zakupu nikt ci tu jednoznacznie nie odpowie gdyż nikt nie jest w stanie zweryfikować jego stanu,z używanymi maszynami jest loteria i najczęściej są to tzw.złomy których ktoś się chce pozbyć,często się psują a ich naprawy są dość kosztowne więc trzeba uważać co się kupuje i takiego zakupu dokonać po uprzednich oględzinach kogoś kto się faktycznie na tym zna a nie tylko opowiada że zna,reasumują jest to bardzo duże ryzyko

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Kup tylko wtedy jak jakiś zaprzyjażniony mechanik ci go poleci po wcześniejszej dogłębnej diagnostyce,inaczej daj sobie spokój,serwis cię zje części tak samo drogie

  4. #4

    Domyślnie

    Postanowiłem faktycznie dać se spokój z tą stigą. Będę kupował alko 51cm kosisko. Coś takiego. http://allegro.pl/al-ko-kosiarka-z-n...744650946.html koledzy, jest tam napisane że ma takie innowacje jak wysoki bęben nad kosiskiem co sprawia że trawa ma wysoką trajektorie loty do kosza, co za tym idzie kosz jest zapełniany tak jak by od tyłu

  5. #5

    Domyślnie

    I w ten sposób zspełnia cały kiosz. Ciekawe. Zależało by mi na tym bo koszenia mam sporo i przystanków na opróżnianie kosza sporo. A jak trawa większa to w moim nacu zapycha się kanał wlotowy i kosz w połowie pełem nie przyjmuje już trawy. Ciekawe jak to w tej alko się sprawdza. Ma ktoś z nią doświadczenia? A i ciekaw jestem czy przy obecniej kosiarce 46cm. Koszenia te 51 cm to odczuwalna różnica.

  6. #6

    Domyślnie

    w takim razie polecacie jakies sprawdzone kosiarki?

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Pamiętaj że kupując AL-KO trzeba sprawdzić czy dana Firma jest autoryzowana przez AL-KO oraz czy maszyna jest w ofercie AL-KO,spis dealerów jest na ich stronie,jeśli nie to nie kupuj

    W AL-KO Highline jest powiększony kanał wylotowy więc lepiej zbiera trawę

  8. #8

    Domyślnie

    Czym może skutkować kupno od dilera którego nie ma w ich spisie? Chodzi o ewętualny serwis?

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Nie tylko,bo tak naprawdę nie wiesz czy kupujesz sprzęt z sieci dealerskiej czy ktoś przywozi z zagranicy z wyprzedaży,spotkałem się z elektrycznymi które u nas już nie występowały a sprzedawane były na allegro i o jakim póżniej serwisie można mówić?żadnym,Polska jest takim pięknym krajem że wszystkie chwyty dozwolone

  10. #10

    Domyślnie

    Ten sprzedawca z allegro, dzwoniłem do niego, okazało się że ma swój salon z tym sprzętem całkiem niedaleko mnie. W Węgrowie. Rozmawiałem z nim i o serwisie mówił że serwis tych alko jest ale trzeba w razie awari wysyłać gdzieś. Natomiast powiedział że jeśli mi zależy na serwisie niedaleko mnie to stiga ma serwis gdzieś w Siedlcach , ze 30km odemnie i jak coś to brać stige. Ale mi ona nie leży, alko z tej serji mi bardziej pasuje. A serwis se zrobie sam. Chyba że silnik na gwarancji ducha wyzionie to wtedy tylko wysyłka sprzętu. Ale dziś większość serwisów działa w ten sposób.

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Czyli ten sprzedawca to jakiś kombinator a nie dealer AL-KO,nie ma żadnego serwisu i wysyła cię do Siedlec to co najmniej dziwne duża większość ma od razu serwis,osobiście olał bym taki salon i poszukał innego,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony