dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 83
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jacura

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    2 lata temu zakładałem trawnik. Położyłem siatkę z namową sąsiada, któremu krety zniszczyły trawnik za kupę kasy. Kupiłem siatkę plastikową, Ok 250 m2 kosztowało mnie jak pamiętam jakieś 400 PLN + parę godzin układania (łączenia na zakładkę!). (Szczerze mówiąc pracowałem przy tym cały dzień, ale była ładna pogoda, miałem pod tarasem zimne piwko a w domu jakieś niemiłe zadania. Na to ok 12 - 15 cm gleby. Krety nie dały rady, a buszują pod spodem, bo widzę ich działalność w innych miejscach ogrodu, niezabezpieczonych siatką. Przy konieczności dostania się w niższe rejony trawnika (zakładałem nawadnianie) rozcinam siatkę nożyczkami.
    "Czyńcie sobie ziemię poddaną". Łatwo powiedzieć...

  2. #22

    Domyślnie

    Ja też jestem szcześliwym posiadaczem siatki na krety - zakopałem ją chyba 3 lata temu przy zakładaniu trawnika - sprawdza się idealnie. Polecam

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar wierzch
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Mam siatke przeciwko kretom od ubieglego roku.
    Zawsze po zimie bylo pelno kopcow - teraz nie ma ani jednego.
    Mysle, ze to zasluga siatki. Polecam.

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agulenkaosw

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    166
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie siatka na krety

    hejka mam pytanie czy ktos ma moze siatke na krety ? kupil nam tato taka siatke i nie wiem czy est sens ja zakladac bo z lekka ona jest cienka i moim zdaniem krecik i tak przetnie swoimi zabkami

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    LasekD

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wawa i okolice
    Posty
    596

    Domyślnie

    Tą siatkę to będziesz zakładać w salonie czy kuchni a może w sypialni

  6. #26

    Domyślnie

    ja też stoję przed wyzwaniem zakładania siatki na krety. Leży już zakupiona w garażu. Kret jej nie przegryzie, ma za słabe uzębienie. Bardziej przeraża mnie ogrom pracy związany z ręcznymi pracami ziemnymi związanymi z zasypywaniem tej siatki w ziemi. A mam co zasypywać. Prawie 1000m2
    piotr

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agulenkaosw

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    166
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    nie chodzi mi o ogrod myslalam,ze kazdy sie domysli gdzie chce ja polozyc
    Pionan - no moja tez juz zakupiona lezy wlasnie u mnie tez sporo dzialki i jest co robic z nia

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Agulenka,
    błagam, pisz poprawnie ortograficznie i interpunkcyjnie, bo trudno zrozumieć Twoje posty

    nie chodzi mi o ogród
    To gdzie tę siatkę chcesz położyć?

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agulenkaosw

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    166
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    LasekD Tą siatkę to będziesz zakładać w salonie czy kuchni a może w sypialni '' tak napisal to odpisalam nie ,chodzi mi o ogrod o siatke do ogrodu JOLISKA
    blagam Cie nie wymyslaj jak to co pisze nie idzie sie doczytac to ja nie wiem to moze to Twoj problem

  10. #30
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Panna Z.
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Gdańsk/Wrocław
    Posty
    460

    Domyślnie

    Agulenkaosw, nie wiem, jak Ty, ale ja widzę różnicę między "nie chodzi mi o ogród" a "nie, chodzi mi o ogród".
    I jeszcze jedno - czy byłabyś tak miła, i wyjaśniła mi - ale łopatologicznie, jak krowie na rowie - dlaczego ten temat założyłaś w dziale "WNĘTRZA"? Bo to chyba nie bardzo pasuje, no, chyba że faktycznie "nie chodzi o ogród"

  11. #31

    Domyślnie

    Kiepsko pisze, to może i słabo czyta
    Rottweiler to morderca....bo pożera ludziom serca. Tylko raz popatrz na niego, a już zawsze będziesz jego

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agulenkaosw

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    166
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    przeskoczyla mi najwidoczniej stronka wiadomo,ze siatka na krety ma byc w dziale ogród

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agulenkaosw

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    166
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    oxa- chyba nie ocenia się kogoś po jednym zle napisanym poście
    Pisząc już siatka na krety myślałam ,że każdy będzie wiedział,że to chodzi mi o ogród no ale najwidoczniej trzeba tu pisać i zaznaczać
    Przyznaję się sama ,że ten post powinien być w dziale Ogród ale niestety nie widziałam jak klikłam ;;;''wyślil nowy post;'' - miałam nadzieję,że dobrze poszło ,
    Lecz dopiero po jakimś czasie zobaczyłam ,że to dział WNĘTRZA

    pozdrawiam no i życzę udanej Majówki chodz u nas w Wielkopolsce pogoda nie dopisała bo leje

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jakby ktoś używał wyszukiwarki, to by sobie znalazł wątek o siatce na krety...

    łączę

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agulenkaosw

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    166
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    w googlach szukałam tego tematu ale bardzo mało ludzie się o tym wypowiadają więc miałam nadzieję,że tutaj wiecej tej informacji zaczerpnę

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może lepiej wyszukiwarką z forum. Połączyłam wątki, zajrzyj na pierwsza stronę.

  17. #37

    Domyślnie

    Wkurzony porytym i zasychającym trawnikiem, ja ok. 8 lat temu wymieniłem glebę i przy okazji położyłem siatkę od kretów pod trawnik.
    Siatka biała (chyba węgierska , chyba z PE) , oczka ok. 10x10 mm, cena ok 0,90 zł/m2.
    Położyłem na głębokości ok. 10 cm.
    Zero kopców od 8 lat.

    przykładowe linki:
    http://lowicz.olx.pl/siatka-na-krety...-iid-322016255
    http://allegro.pl/siatka-na-krety-si...212853863.html

    W internecie teraz widuję wiele innych siatek dedykowanych "od kretów" , niektóre po 2-4 zł/m2 - faktycznie te są zdecydowanie drogie i bardziej nadają się do budowania kojców dla kur lub ochrony drzewek do zajęcy.
    http://allegro.pl/siatka-ogrodzeniow...200665263.html
    Ostatnio edytowane przez darek63 ; 07-05-2013 o 14:35
    Darek

  18. #38

    Domyślnie

    Witam

    Pytałem w tym wątku 3 lata temu o mozliwośc położenia siatki z włókna szklanego do ociepleń jako zabezpieczenia przed kretami. W 2010 roku połozyłem taką siatkę ( kupiłem najtańszą siatke budowlaną stosowaną jako zbrojenie przy ocieplaniu budynków po 80gł za metr ) na powierzchni około 1000 mkw. Polożyłem ją na głębokosci 5-7 cm na zakładkę .Do tej pory na tej powierzchni nie mam ani jednego kretowiska . Siatka sprawuje się doskonale , a opowieści handlarzy tak zwanej "oryginalnej siatki na krety " ze taka siatka rozpadnie się po roku leżenia w ziemi należy między bajki włożyć . Co jakis czas sadzę roślinkę na trawniku i muszę wykopać dołek usuwając w tym miejscu siatkę . Po wyjęciu tego kawałka siatka wygląda jak nowa po 3 latach lezenia w ziemi -oczywiście nie ma mowy o rozpadaniu się -szpadlem cieżko ją przeciąć .

    pozdrawiam

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie ma czegoś takiego jak "oryginalna siatka na krety"

    Gdyby siatka budowlana rozwalała się pod ziemią, tym bardziej nie wytrzymała by na elewacji, gdzie jest narażona na promieniowanie UV

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    nie ma czegoś takiego jak "oryginalna siatka na krety"

    Gdyby siatka budowlana rozwalała się pod ziemią, tym bardziej nie wytrzymała by na elewacji, gdzie jest narażona na promieniowanie UV
    Oj jak zwykle koleżanka nie czyta ze zrozumieniem (zwrot "oryginalna siatka na krety " napisałem przecież w cudzysłowiu)- to po pierwsze ,a po drugie siatka w ociepleniu nie podlega penetracji przez promieniowanie ultrafioletowe gdyż jest przykryta warstwą kleju i warstwą tynku . Taka siatka jest sucha w ociepleniu , a w ziemi mokra i wilgotna ,a to istotna różnica . Nie przeszkadza "jej" to jednak być w doskonałej formie nawet w ziemi i spełniać swoje zadanie jako zabezpieczenie przed kopcami kretów .

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony