dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marcin0028

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Tynki cementowo wapienne

    Po ile idzie metr tynku cementowo wapiennego?

    Mam brygade, ktora wykonuje tynki cementowo wapienne po 12zł za metr kwadratowy

  2. #2

    Domyślnie tynki

    T b. dobra cena pod warunkiem, że ekipa zna się na rzeczy. Ja uzgodniłem cenę 13 zł, wyjściowa była 15. Może dlatego, że hurt (ponieważ u mnie około 700-750 mk).

  3. #3

    Domyślnie

    Ile w takim razie material kosztuje-taki z workow?
    Pytam bo zastanawia mnie ile wyniesie calkowity koszt 1m2 tynku cw.
    Pzdr.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał piwopijca
    Ile w takim razie material kosztuje-taki z workow?
    Pytam bo zastanawia mnie ile wyniesie calkowity koszt 1m2 tynku cw.
    Pzdr.
    Tona gotowej mieszanki tynkarskiej to około 450zł
    W sercu ułana na pierwszym miejscu panna,a przed nią tylko koń

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał janrenovate
    Cytat Napisał piwopijca
    Ile w takim razie material kosztuje-taki z workow?
    Pytam bo zastanawia mnie ile wyniesie calkowity koszt 1m2 tynku cw.
    Pzdr.
    Tona gotowej mieszanki tynkarskiej to około 450zł
    Podłączam się pod pytanie,ile m2 mozna zrobić toną mieszanki?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedek76
    Podłączam się pod pytanie,ile m2 mozna zrobić toną mieszanki?
    Z tony mieszanki mozna zrobic około 60m2 tynku
    W sercu ułana na pierwszym miejscu panna,a przed nią tylko koń

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedek76
    Cytat Napisał janrenovate
    Cytat Napisał piwopijca
    Ile w takim razie material kosztuje-taki z workow?
    Pytam bo zastanawia mnie ile wyniesie calkowity koszt 1m2 tynku cw.
    Pzdr.
    Tona gotowej mieszanki tynkarskiej to około 450zł
    Podłączam się pod pytanie,ile m2 można zrobić toną mieszanki?
    Ja zakładałem, że mi pójdzie przy tynkach cementowo-wapiennych ok. 20kg/m2 (producent pisze o 12kg/m2) - i założenie jest zgodne z prawdą - teraz właśnie mi tynkują, więc widzę ile idzie.
    Wszystko zależy od tego jak równe masz ściany. Jeśli masz równiutkie to ok, jeśli jednaj gdzieś tam murarzowi "uciekło" to tynkarz to musi Ci wyrównać, a to pochłania materiał.
    Sprzedam bloczki fundamentowe.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Brunchilda
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Kod pocztowy
    05-311
    Posty
    138
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    czy to prawda, że tynk cementowo-wapienny jest zdrowszy od gipsowego?
    to Mój dziennik
    a to Wasze komentarze

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    blaniek

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    96
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie cem-wap

    Cytat Napisał Marcin0028
    Po ile idzie metr tynku cementowo wapiennego?

    Mam brygade, ktora wykonuje tynki cementowo wapienne po 12zł za metr kwadratowy
    Według mnie to rewelacyjna cena, ale pod warunkiem, że rzeczywiście znają się na robocie. Rozumiem, że mówimy o tynkach cem-wap zacieranych piaskiem kwarcowym? Ja przy ilości 1000m2 utargowałam cenę 20zł/m2 (robocizna), którą uważałam za bardzo konkurencyjną. Pamiętajmy o tym, że tynki te przed malowaniem należy jeszcze przeszlifować (np. pacą z drobniutkim papierem ściernym).

    Tynki prezentują się znakomicie! Do ich robienia panowie wykorzystują cement ożarowski kl. 1 i wapno Bielik z Trzuskawicy.

    Co do tego które zdrowsze nie mam pojęcia - wydaje mi się, że jedne i drugie są oddychające i zdrowe, zdolne do odbierania nadmiaru wilgoci z powietrza. Róznica polega na wytrzymałości - wytrzymalsze są cem-wap.

    Pozdrawiam,
    Blanka

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Brunchilda
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Kod pocztowy
    05-311
    Posty
    138
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    Murarz twierdzi, że tynk gipsowy nie oddycha i w połączeniu ze szczelnymi oknami w pomieszczeniu jest jak w szklance.
    Ja nie mam pojęcia czy tak jest, ale jeśli nie to wolałabym tynk gipsowy, który kosztuje tyle samo, ale za to jest gładziutki, a nie chropowaty.
    to Mój dziennik
    a to Wasze komentarze

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Robiłem tynki cem-wap w marcu-27 pln/m2 z materiałami.
    Ok 650m2, czasami trzeba było trochę nadrzucić-tam gdzie murarze się nie przyłożyli. Tynki gładkie zatarte pacą z gąbką, narożniki i otworu z alu, przy oknach listwy dystansowe.
    Myślę, że uczciwie zarobili te pieniądze.
    WARTO? WARTO!

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Brunchilda
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Kod pocztowy
    05-311
    Posty
    138
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    Czy przy takich gładkich tynkach zamierzasz jeszcze robić gładź?
    to Mój dziennik
    a to Wasze komentarze

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brunchilda
    Murarz twierdzi, że tynk gipsowy nie oddycha i w połączeniu ze szczelnymi oknami w pomieszczeniu jest jak w szklance.
    Ja nie mam pojęcia czy tak jest, ale jeśli nie to wolałabym tynk gipsowy, który kosztuje tyle samo, ale za to jest gładziutki, a nie chropowaty.
    To jest widać kwestia gustu. Dla mnie tynki gipsowe są nijakie, wręcz brzydkie bo takie właśnie gładkie. Mam je teraz w mieszkaniu i nigdy więcej.
    Od nich odstrasza mnie też ich miękkość, co przy 2 dzieci ma znaczenie.
    No ale to jest kwestia gustu, o którym się nie dyskutuje, bo każdy lubi co innego i dobrze ))
    U mnie właśnie weszli tynkarze. Płacę 34 pln za m2 (cena z materiałem). Cena chyba wysoka, ustalana na jesieni. Widziałam jednak ich pracę i widzę ogólnie podejście do pracy, więc nie marudzę.

    Tamtu

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brunchilda
    Czy przy takich gładkich tynkach zamierzasz jeszcze robić gładź?
    Zdecydowanie nie.
    Podoba mi się struktura takiego tynku.
    Po zagruntowaniu farbą ściany będą przetarte papierem ściernym a potem pomalowane. Drobne ubytki zostaną naprawione nie gipsem bo są wtedy bardzo wyraźne gładkie placki ale gotową zaprawą z piaskiem.
    WARTO? WARTO!

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gianti
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    tynki cementowo-wapienne będąc naturalnie stosowanymi od wielu dziesięcioleci są sprawdzonymi dobrymi produktami (a dodatkowo jest trochę racji w tym że oddychają), czy kwestia tego oddychania mocno zmienia komfort to nie wiem - natomiast na pewno dużym plusem dla tynków cementowo-wapiennych jest to że znacznie dłużej wytrzymają niż gipsowe w lepszym stanie a dodatkowo jak się będzie robić jakiekolwiek remonty - łatwiej jest zrobić coś z tynkiem cementowo-wapiennym niż zdzierać tynki gipsowe - spytajcie się ekip remontujących - na jakim tynku by chcieli robić remont (można to porównać do robienia szlic w blokach zbudowanych z płyt i w domkach zbudowanych z cegły czy też pustaków)

    natomiast mam inny dylemat do rozwiązania : czy gotowa mieszanka tynku cementowo-wapiennego (sprzedawana w sklepach) jest znacznie droższa niż koszt wykonania mieszanki na budowie, oraz czy nie zawiera zbyt wielu modyfikacji - z powodu których pozostaje tylko nazwa "cementowo-wapienny"

    i trzecia rzecz - jeżeli dostarczam gotową mieszankę na budowę - to ile może się udać stargować z ceny robocizny (w końcu mają mniej roboty z przygotowaniem mieszanki)
    Nie mialem klopotu wiec postanowilem wybudowac dom
    Dziennik
    Komentarze

  16. #16

    Domyślnie

    ja miałem ofertę 13zł - sama robocizna, robota agregatem, chciałbym mieć ładne tynki, zastanawiam się czy kupować gotową mieszankę czy nie
    pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malobert
    ja miałem ofertę 13zł - sama robocizna, robota agregatem, chciałbym mieć ładne tynki, zastanawiam się czy kupować gotową mieszankę czy nie
    Dwie z trzech ekip ktore znalazlem robia zaprawe na budowie. Uslyszalem ze jak chce to moge kupic w workach co oznacza mniej roboty dla nich ale oni nie maja nic przeciwko zeby samemu wymieszac.
    Ogolnie-jak sie ma czas zamowic piach, wapno i cement to wyjdzie taniej.
    Ludzi słuchaj, a swój rozum miej.

  18. #18

    Domyślnie

    Ostatnio malem wykonywane 650m2 tynkow cem-wap,
    cement i wapno kupowane oddzielnie, dodatkowo gratis obsadzanie puszek elektrycznych, za metr zaplacilem 9zl. Materialy swoje, koszt materialow:
    1750zl cem-wapno , 180zl piasek. Jakosc wykonania naprawde dobra. Za robote zaplacilem 6000zl. A jak zaczynalem szukac ekipy to inni startowali od 12-15zl.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał mattdl
    Cytat Napisał Malobert
    ja miałem ofertę 13zł - sama robocizna, robota agregatem, chciałbym mieć ładne tynki, zastanawiam się czy kupować gotową mieszankę czy nie
    Dwie z trzech ekip ktore znalazlem robia zaprawe na budowie. Uslyszalem ze jak chce to moge kupic w workach co oznacza mniej roboty dla nich ale oni nie maja nic przeciwko zeby samemu wymieszac.
    Ogolnie-jak sie ma czas zamowic piach, wapno i cement to wyjdzie taniej.
    dobrze prawisz, te zalety znamy.
    W moim przypadku tynk CW nie będzie już pokryty żadnym gipsem, dlatego było to pytanie - chce, żeby ściana była gładka. Są różne granulacje mieszanek, a jaki piach star przywiezie każdy widzi....

    Jakiś tynkarz mi pokazywał swoją robotę, że niby robił ze swojego piasku 0,5mm ale jak to obejrzałem to wacale tak ładnie nie było - było normalnie. Dlatego zastanwaięłm się, być może mieszanki mają jeszcze niższą granulacje/właściwości itp...
    pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    Własnie zapłaciłam - 34 pln/m2 - robocizna z materiałem - tynki zacierane piaskiem kwarcowym. Tanie nie były, ale wyszły piękne

    Tamtu

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony