dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 81
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał mucha50
    wiesz to nie chodzi o to co ja myślę tylko teraz sprzedawcy nie mówią na to skaja tylko... skóra ekologiczna
    No tak, ale umieściłeś pytanie w dziale o ekologii a nie o meblach

    Cytat Napisał mucha50
    ekologia hm jak by nie patrzeć to dzięki niej jednak kilka zwierzątek więcej dalej bryka po świecie .
    Masz na myśli te zwierzątka co to są podtruwane różnymi świństwami związanymi z produkcją tego typu pseudo-eko-materiałów? Ejże... Chyba nie bardzo rozumiesz na czym polega ekologiczność... Nigdy, żaden plastik nie będzie ekologiczny. Bez względu na to co próbuje Ci wmówić producent.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    A ja wypowiem się odnośnie użytkowania - zadek się na tym poci

  3. #23

    Domyślnie

    Moim zdaniem na skórze ekologicznej człowiek sie dużo bardziej poci.

  4. #24

    Domyślnie

    Jest duża różnica pomiędzy skajem a skorą ekologiczną. Skaj jest grubszy i twardszy. Skóra ekologiczna (choć nie mam pojecie co ona ma wspólnego z ekologią) jest bardzo podobna do skóry prawdziwej.
    Mam z tejże skóry eko komplet wypoczynkowy. 2 sofy i fotele. I drugi raz bym już tego nie kupił. W miejscach gdzie się siedzi 4 literami skóra się naciągnęła i wygląda nie za pięknie. W kilku miejscach puściły szwy na łączeniach. Ale co najgorsze skóra zaczyna pękać. Na razie jest to widoczne tylko w 3 miejscach (i to nie tam gdzie się siedzi !!) ale mam te meble dopiero 3 lata, Aż strach pomyśleć co będzie dalej. A nie były one wcale tanie.
    Teraz żałuje bo trzeba było dołożyć do prawdziwej skóry i miałbym spokój. Ale jak to jest zwykle - mądry Polak po szkodzie.

    Pozdrawiam.
    "Praktyka - Jest wtedy gdy wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego. Teoria - Jest wtedy gdy wiemy wszystko, a nic nie działa. Kiedy połączymy praktykę i teorię to: nic nie działa i nie wiemy dlaczego."

  5. #25

    Domyślnie

    Ja mam takie sofy od 4 lat - bardzo intensywnie eksploatowane (na jednej śpimy, dzieci sie non - stop tam bawią, skaczą, czasem jemy itp.) - po 4 latach widać w niektórych miejscach lekkie pęknięcia, ale według mnie i tak są niewiele widoczne, biorąc pod uwagę, że są mocno używane, a cała ich pielęgnacja polega na przetarciu mokrą ściereczką od czasu do czasu.
    Ja jestem bardzo zadowolona - w ogóle moje sofy są obite przez tapicera (kupiłam dwie zwykłe proste sofy rozkładane, z pojemnikami w Ikea - koszt jednej 499 zł), a ponieważ tapiceka szybko sie pobrudziła kupiliśmy eko-skórę i tapicer za niewlekie pieniądze je obił
    Była to wersja bardzo oszczędnościowa, bo 4 lata temu urządzanie mieszkania i dwójka małych dzieci spowodowały, że każdy grosz sie liczył (sofy posłużą nam jeszcze w nowym domu, w pokoju zabaw dla dzieci)

  6. #26

    Domyślnie

    Skóra ekologiczna jest podobno mieszanką skaju i prawdziwej, zmielonej skóry zwierzęcej. Na przemiał idą kawałki skóry gorszego gatunku. Nie wiem, jaka jest procentowa zawartość prawdziwej skóry w "skórze ekologicznej", ale właśnie dzięki temu gotowy produkt ma właściwości zbliżone do skóry naturalnej. Tak wytłumaczył mi znajomy sprzedawca w sklepie meblowym.
    Komplet z ekoskóry mam już dwa lata i na razie trzyma się nieźle. Stoi w salonie i służy głównie do oglądania telewizji, a przy oglądaniu - jedzenia przeróżnych pyszności i popijania przeróżnych płynów. Coś niecoś nieraz skapnie albo się poleje po tapicerce, ale łatwo się zmywa (gąbka, woda, mydło). Fotele często służą jako sprzęt gimnastyczny dla najmłodszego domownika, więc są nieco mocniej eksploatowane. Jedyne, co mnie niepokoi, to lekkie ścieranie się farby na najczęściej mytym fotelu. Ale i tak uważam, że warto było kupić ekoskórę ze względu na częstotliwość mycia tapicerki.
    Pozdrawiam! I życzę dobrych wyborów

  7. #27

    Domyślnie

    mam fotele z takiej skóry i ze skaja nie ma nic wspólnego odnosnie pocenia to jak dla mnie nie ma różnicy miedzy normalna skórą a ekologiczną, swoje fotele mam od trzech lat i nic im nie mogę zarzucić..
    pozdrawiam

  8. #28

    Domyślnie

    Skóra ekologiczna -szumna nazwa i nic więcej Jestem z branży ,pracuje jako wyuczony tapicer z papierami i wiem co pisze .Dziadostwo i nic więcej .Klienci mówią ze eko-skóra przy inntensywnym użytkowaniu wytrzymuje 2,5 roku .A z naturalną skórą nie ma nic!!!!!!!!! wspólnego Odradzam wszystkim .Jak kogoś nie stać na dobrą skóre ,to niech se kupi komplet z fajnego materiału a nie będzie żałować .Ze miękiego skaju już się odchodzi bo tak to można nazwać ,ale jak to brzmi nie ciekawie .No to wymyślili szpece od ogłupiania ludzi eko-,,skóra,, buhaha
    potek

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dorotaar

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    3

    Domyślnie Czy warto kupić meble z jasnej eko-skóry?

    podobają mi się meble do salonu z jasnej eko skóry. ale nie mam pojęcia czy są one trwałe. czy skóra popęka już po roku ? czy łatwo usunąć plamy ? co robić w razie pęknięcia skóry? czekam na opisy Waszych doświadczeń . z góry dziekuję

  10. #30

    Domyślnie

    Znajomi mają super wygodny zestaw z jasnej i miękkiej prawdziwej skóry ale niestety potrafi od jeansów się zabarwić.

    My mamy również ze skóry, czerwonej, ale w dotyku jest inna, chyba grubsza i błyszcząca a nie matowa - zero zabrudzeń (za to zestaw zdecydowanie mniej wygodny ).

    Chyba bardziej zależy to od jakości czy rodzaju skóry niż koloru.
    Mieszkam
    Sam sobie wszystko zrobiłem i działa.

  11. #31

    Domyślnie

    U nas po 2 latach uzytkowania naroznika, skora ekologiczna schodzi platami...

  12. #32

    Domyślnie

    Ja też nie polecam. Mam białą ekoskórą obite łóżko i zagłówek w miejscu gdzie najczęściej sie opieramy podczas oglądania tv, po jakimś czasie zrobił się żółtawy (ciężko było to wyczyścić )

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mymyk_KSK
    A ja wypowiem się odnośnie użytkowania - zadek się na tym poci
    niestety zgodzę się z tym w 100% , w lecie taki wypoczynek to dla mnie koszmar - bezodzieżowe kawałki ciała paskudnie się do niego przyklejają .Może wg niektórych bardziej luksusowo wygląda niż zwykły materiał (chociaż wg mnie akurat nie) jednak dla mnie odpada.

    ps. umarłam przy tej skórze z ekologa
    always look on the bright side of life

    serdecznie pozdrawiamy
    Ania i Tomek

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zło$nica
    U nas po 2 latach uzytkowania naroznika, skora ekologiczna schodzi platami...
    cóż mi zostało ... załączę koronny dowód


  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał shell
    Cytat Napisał Zło$nica
    U nas po 2 latach uzytkowania naroznika, skora ekologiczna schodzi platami...
    cóż mi zostało ... załączę koronny dowód

    I oto chodzi dwa lata i spowrotem do sklepu następny szajs kupić
    potek

  16. #36

    Domyślnie Re: Czy warto kupić meble z jasnej eko-skóry?

    Cytat Napisał dorotaar
    podobają mi się meble do salonu z jasnej eko skóry. ale nie mam pojęcia czy są one trwałe. czy skóra popęka już po roku ? czy łatwo usunąć plamy ? co robić w razie pęknięcia skóry? czekam na opisy Waszych doświadczeń . z góry dziekuję
    Polecam wątek:
    http://forum.muratordom.pl/tapicerka...ej,t154886.htm

    Zależy jak długo planujesz użytkować komplet wypoczynkowy
    Mój narożnik z jasnej eko skóry ładnie prezentował się do trzech lat

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    Absolutnie nie! Ja mam piękny wypoczynek z jasnej eko-skóry od Gawina: kanapa i dwa fotele. Piękny był przez pierwsze kilka miesięcy. Potem zaczął się barwić od ubrań i niczym nie da się tego usunąć. Poza tym w miejscach, gdzie często stykał się z gołą skórą, zaczął pękać. A ma 3 lata. I jeszcze jedno: wszystko z niego spada, ześlizguje się. Nie ma mowy o ozdobnych poduszkach. Słowem: lipa jak nic.
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dorotaar

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    zastanawiałam się nad kupnem mebli tego typu. dzięki Wam tego błędu nie popełnię. dzięki

  19. #39

    Domyślnie

    no cóż ja już kupiłem w sumie mogłem się najpierw popytać jak te mebelki się sprawują ale niestety polak mądry po szkodzie ,a tak na marginesie to na skórzanych zadek też się poci czy nie ?
    pozdro

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał shell
    Cytat Napisał Zło$nica
    U nas po 2 latach uzytkowania naroznika, skora ekologiczna schodzi platami...
    cóż mi zostało ... załączę koronny dowód



    U nas naroznik dokladnie tak samo wyglada, tyle pozostalo po skorze ekologicznej...

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony