dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 92
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    MRS.CONSTR.

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    838
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie Dziennik Magdy

    Pierwszy wpis i juz mam problem -trema czy co???? Chcialabym ,zeby byl ciekawy ,zabawny i przyciagajacy chociaz na chwile
    Czytam wiekszosc Dziennikow ,ale obiecuje ze wpadne do Kazdego -nikt nie moze byc pominiety.W koncu pomyslalam ,jak bedzie fajnie goscic innych Forumowiczow u Siebie i kilka osob nie liczac Mnie oczywiscie rowniez podsunelo ten pomysl. Uklony w strone GLAMOURMUM i Rom.

    Zaczynam wiec od poczatku.O wlasnym domu marzylismy odkad siegam pamiecia tzn.od kiedy Ja i moj Maz postanowilismy byc razem na zawsze i stal sie on jednym z powodow naszego wyjazdu za ocean.Wyjechalismy zbierac na nasza dzialke(narazie stoi ugorem ).Podczas naszego pobytu na obczyznie dorobilismy sie pieknej dzialki,ktora kupil w naszym imieniu Moj szanowny Tesc.Mielismy kilka okazow na oku i ostatecznie kupilismy ziemie w Lisowicach,na bardzo ladnym nowym osiedlu domkow jednorodzinnych.
    Dzialka przecudnej urody jak dla Mnie ,gdyz jedna z naturalnych granic stanowi male pasmo drzew...nazywane przeze mnie lasem,w ktorym to lesie plynie malenki strumyczek(najnormalniej w swiecie mam strumien na dzialce).Sasiedzi opowiadaja , jaki piekny zabi koncert maja z naszej dzialki kazdego ranka juz od wiosny .Jakie to musi byc cudne uczucie pic kawe na tarasie i sluchac tych spiewow.

    Sprobuje pokazac moje miejsce na ziemi ,a reszte pozostawcie wyobrazni..-ja tak robie caly czas,bo jeszcze nie widac za wiele zza tych krzakow



    Nie mam polskich znakow na klawiaturze(przepraszam)

    http://forum.muratordom.pl/dziennik-magdy,t155918.htm

    http://forum.muratordom.pl/komentarz...dy,t155920.htm

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    MRS.CONSTR.

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    838
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Zapomnialam jeszcze dodac ,ze bedziemy budowac w trojke Maz ,Zona i kot

    Bede sukcesywnie wpisywac nowosci ,nawet jak jeszcze nic nie bedzie sie dzialo-przeciez nie musza byc do konca budowlane ...?

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    MRS.CONSTR.

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    838
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Wiec sytuacja na dzien dzisiejszy wyglada nastepujaco;
    Pomyslalam sobie ,ze skoro jeszcze przyslowiowej lopaty nie wbilismy i za bardzo nie ma o czym pisac (choc na pewno cos mi do glowy wpadnie) ,napsze o remoncie mieszkania

    Jeszcze do konca nie mamy sprecyzowanych planow ,co do tego mieszkania ...tzn.nie wiemy czy je kiedys sprzedamy czy moze wynajmiemy.Najwazniejsze jest to ,ze postanowilismy cos z nim zrobic
    Kupujac je wiedzielismy ,ze do wymiany sa okna a reszta w miare do przezycia .Zaraz po wymianie okazalo sie ,ze juz nie da sie tak tego zostawic.Sufit to krajobraz ksiezycowy , sciany zreszta tez. .Podobno byly tam gladzie polozone.Nie chcialabym trafic na tego fachowca,ale coz ...widzialy galy co braly...
    Postanowilismy zaczac pokoj po pokoju,bo jakos musimy mieszkac.
    Mialo byc tak fajnie i sprawnie .Okazalo sie ,ze poprzedni fachowiec postanowil nie gruntowac sufitu i scian a do tego jakosc farby pozostawia wiele do zyczenia.I zaczelo sie .Sufit caly odlazi platami.Doszlo do tego ,ze nie bedzie tak szybko i sprawnie,bo wszystkie sciany trzeba wyprostowac ,gruntowac i nie wiem co jeszcze,ale na szczescie w koncu bedzie wygladalo jak u ludzi I dobrze sie stalo ,ze znowu nie trafilismy na partacza ,bo pewnie odpadloby pol sciany Jedyna fajna rzecz w tym wszystkim,to taka ,ze bede miala nowe kolorki na prosciutkich scianach

  4. #4

  5. #5

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    MRS.CONSTR.

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    838
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Zastanawialam sie jakie kolory scian chcialabym miec w mieszkaniu (na razie) i mam kilka do wyboru.Jeszcze nie wiem na ktory sie zdecyduje , a dzisiaj mam ostatni dzien


    cafe latte


    cynamonowy deser


    orzech wloski


    magnolia

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    MRS.CONSTR.

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    838
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Powklejam troche wnetrz ,ktore bardzo mi sie podobaja.
    Na poczatek sciana i podloga w sypialni.Wiem ,ze z pewnoscia jest zbiegowiskiem kurzu ,ale co mam zrobic jak mi sie podoba


  8. #8

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    MRS.CONSTR.

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    838
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Chcialabym miec kiedys taka wanne japonska ,ze stali nierdzewnej.Widzialam ja na zywo i prezentuje sie pieknie w nowoczesnych pomieszczeniach

    Jednak pewnie bede musiala sie obejsc bez niej ,bo musi byc bardzo droga.
    ...Niektore marzenia do konca pozostaja marzeniami,ale wklejam ja bo bede mogla sobie ja tu poogladac

    Czyz to nie cudo?


  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    MRS.CONSTR.

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    838
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    No dobrze -napisze cos,bo mnie korci ogromnie i nie chce ,zeby moj dziennik zostal zapomniany(zanim nie zaczniemy robic czegos konkretnego).
    Zaraz po swietach jedziemy zobaczyc jak sobie lezy ugorem nasza dzialeczka i zaczynamy planowanie.Na razie w glowie .Na chwile obecna wiem tylko tyle ,ze nasz domek bedzie budowany w niestandardowy sposob

    Sciany zewnetrzne beda murowane metoda tradycyjna ,a wszystkie sciany w domu lacznie ze stropem beda lekkie

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    MRS.CONSTR.

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    838
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Bylam wczoraj na dzialce. Achhh jak tam pieknie i cicho.Badyle ,ku mojemu zaskoczeniu polamaly sie troszeczke i polozyly ,dzieki czemu moglam zapuscic sie dalej wglab i co sie okazalo .To wcale nie jest taki piekny strumien jak mi opowiadal tesc ,tylko row z woda .

    No coz nie mam strumyka ,ale nadal mam las,ktory bede musiala troszeczke podkarczowac,bo za mocno sie rozrasta.

    Pojechalam zobaczyc ,czy moze jakis sasiad za moim plotem sie nie buduje i co sie okazalo .Po jednej stronie dzialka nie jest jeszcze kupiona,tak przynajmniej mowila wczoraj sasiadka mieszkajaca na przeciwko mojej dzialki.

    Jak jest ktos chetny ,zeby zostac moim sasiadem ,to dzwonic !!!!!

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    MRS.CONSTR.

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    838
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Tak dawno nic nie wpisywalam ,ze nie moglam odszukac dziennika

    Mam nowe wiadomosci,wiec zamierzam sie podzielic z wszystkimi!!!!

    BEDZIEMY BUDOWAC!!!!!!


    Nawet nie wiecie a moze nawet wiecie ,jak bardzo sie ciesze.
    Najwazniejsze ,ze decyzja zapadla i od poniedzialku zaczynam bieganie po urzedach
    Tyle czytam to forum a zastanawiam sie od czego tu zaczac Plan jest taki :
    zalatwienie pozwolenia na budowe i jak sie uda to jeszcze w tym roku wylejemy fundamenty a reszta od wiosny.
    Boszsze ,Sama nie wierze ,ze to pisze
    Bede starala sie pisac w miare regularnie ,jak cos nowego bedzie sie dzialo.

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    MRS.CONSTR.

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    838
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Jutro rano jade do Urzedu Gminy w Kostomlotach ,jak wroce i cos uda mi sie zalatwic ,albo przynajmniej dowiedziec to wszystko opowiem

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    MRS.CONSTR.

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    838
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Tak jak zapowiedzialam , tak tez zrobilam.

    Wlasnie wrocilam z Urzedu Gminy w Kostomlotach.Musze powiedziec,ze pracuja tam barrrdzo mile Panie i Panowie rowniez .Wiele rzeczy zostalo Mi wyjasnione,bo szczerze mowiac,to jechalam tam ciemna jak noc

    Tak wiec zlozylam wniosek o wypis i wyrys z planu zagospodarowania przestrzennego,i w srode mam jechac po odbior .Szybko i dobrze ,przy okazji ma rozwiazac zagadke .

    Okazalo sie bowiem ,ze place nizszy podatek za dzialke bo jest zalesiona i zakrzewiona,a ja zlozylam dzisiaj wniosek o wyciecie tych drzew.Jak to Pani uslyszala ,to bardzo sie zdziwila i zaczela szukac w dokumentach ,bo juz sama zglupiala.Niestety jeszcze nic nie znalazla ,ale obiecala,ze w srode przy odbiorze wpisu wszystko bedzie juz jasne.Problem polega na tym ,ze jezeli na dzialce znajduje sie las i tak jest zapisane w dokumentach ,to nie bedzie mi wolno niczego wycinac a moja dzialka juz do polowy sama sie zalesila i mam pelno samosiejek
    No i gdzie ja wtedy moj dom postawie?

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    MRS.CONSTR.

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    838
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    To nie wszystko .

    Nie chcialam robic zbyt dlugiego postu,zeby chcialo sie Wam czytac

    Rowniez dzisiaj zlozylam wnioski o wydanie warunkow technicznych przylaczy wody i kanalizacji,chyba ze 2 tygodnie bede musiala czekac,ale to nie wszystko,bo znowu musialo sie skomplikowac,poniewaz od UG dostane tylko
    pismo o odbiorze sciekow a o wydanie warunkow tech. musze sie zglosic do EKO-BAU(chyba dobrze napisalam )

    Ostatnia rzecz jaka udalo mi sie zalatwic to promesa gotowosci odbioru odpadow stalych...

    Mysle ,ze jak na pierwszy raz to i tak niezle mi poszlo.Teraz szukam Geodety!!!!!!!!!!Prosze o namiary dobrych i tanich

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    MRS.CONSTR.

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    838
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Dzwonilam dzisiaj do Urzedu Gminy i Pani powiedziala,ze wypis i wyrys juz na mnie czekaja!!!!!!!!!!!!!! jupi!!!

    Jutro rano odbieram.Z geodeta tez sie umowilam,ale troche to bedzie trwalo .Powiedzial ze nawet do 1.5miesiaca ......strasznie dlugo

    Powiedzial mi ,zebym juz zaczela rozgladac sie za architektem do adaptacji ,bo pozniej znowu czekanie sie wydluzy .....................Skoro tak mowi ,to zaczne szukac i chociaz naswietlac sprawe ,mam mape sytuacyjna (chyba tak to sie nazywa )i wiem jaki projekt .....ciekawe czy to nie bedzie przedwczesne.

    Chyba za szybko chcialabym wszystko zalatwic

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    MRS.CONSTR.

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    838
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    W srode odebralam wypis z planu zagospodarowania przestrzennego i dowiedzialam sie m.in. ze na terenie mojej dzialki moze dojsc do odkrycia zabytkow obiektow archeologicznych .........i w zwiazku z tym prace ziemne musza byc prowadzone pod nadzorem archeologiczno-konserwatorskim

    Wiedzialam ,ze nie moze to trwac zbyt dlugo i na pewno cos bedzie nie halo

    A pomyslec ,ze zaczelo sie tak niewinnie

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    MRS.CONSTR.

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    838
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Pare dni nic tu nie kreslilam ,bo nic nowego nie bylo do napisania....

    Dzisiaj zdazylam zalatwic kilka spraw a mianowicie:

    -otrzymalam juz warunki techniczne przylaczy energii
    -prawie zlozylam wniosek o warunki techniczne przylaczy gazu(nie mialam przy sobie mapek do celow opiniodawczych ,wiec musialam pojechac po nie ,ale nie zdazylam dzisiaj ,wiec odbiore jutro)
    -pojechalam rowniez do starostwa do ochrony srodowiska, w sprawie moich drzewek.....bo juz sama nie wiem czy moge je usuwac czy nie ,taki tam bajzelek maja ,ze nadal nie mam dokumentu o wylaczenieu spod gruntow lesnych ,chociaz oficjalnie tak powinno byc ,bo przeciez jest plan zagospodarowania pod zabudowe jednorodzinna......wrocilam do gminy i co sie okazalo ,no co ,no co ......ano to ze Pani do mnie mowi ,zebym sie tym tak bardzo nie przejmowala ,bo na pewno nie bedzie nikt sie czepial i spokojnie dostane PNB i bede mogla powycinac drzewka ..........no myslalam ze eksploduje to ja tu ganiam jak w amoku bo nie wiem co i jak a Ona mi tu wyskakuje ,zebym sie nie przejmowala

    Sama juz nie wiem co o tym sadzic ,ale z pewnoscia wkrotce sie okaze

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    MRS.CONSTR.

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    838
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Bylismy dzisiaj na dzialce,zeby sprawdzic ,jak sie sprawy maja w zwiazku z opadami i wylewaniem rzek......
    Nie dotarlam do miejsca gdzie mial byc strumyk ,ktory okazal sie rowem melioracyjnym ,poniewaz zieleninka bardzo wybujala a ja nie lubie pokrzywy .Moj maz za to byl bardzo odwazny i przedarl sie dalej i powiedzial ze woda przelala sie przez row i wylala na jakies 3 metry ........jedyne pocieszenie ,ze jestesmy wyzej i w sumie to reszta dzialeczki suchutka........mozna sie bylo tego spodziewac,po takich opadach.
    Najgorzej maja wioski blizej rzek ,ktore wylaly tak szeroko ,ze nawet w lasach stala woda

    Dokonalismy rowniez malego odkrycia .....mianowicie na dzialce ktos parkuje rowery ,ktore chowa w krzakach. ....ciekawe czy to wedkarze czy moze grzybiarze?

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    MRS.CONSTR.

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    838
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Prawie zapomnialabym

    Troche wczesniej w dzienniku wspominalam ,ze kolo mnie jest wolna dzialka ,do sprzedania.
    Dzisiaj pytalam w EKO BAU ,czy na pewno i okazalo sie ze po obu stronach nie sa jeszcze sprzedane ,czyli nie mam sasiada z zadnej strony.

    Wiec ,jezeli jest ktos zainteresowany to moge podac informacje na priv. ,bo dzialki sa naprawde tanie ,tylko ze mozna je nabyc jedynie w drodze przetargu....

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony