dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 68
  1. #1

    Domyślnie dozownik do mydła/płynu przy zlewozmywaku

    Czy ktoś posiada takie rozwiązanie? Jak się sprawdza?
    Wydaje mi się, ze nie przy każdym zlewie da się to zamontować, bo po prostu potrzebne jest dodatkowe miejsce na wycięcie otworu.
    Jeśli macie zdjęcia swoich dozowników, to pokażcie. Będę wdzięczna

  2. #2

    Domyślnie

    uzytkuje dozownik blanco i jestem bardzo zadowolona..nic sie nie dzieje przy zlewie nie stoja butelki z plynem-zawsze porzadek..wczesniej mialam 2 dozowniki made in china - nie polecam wytrzymuja do ok roku a pozniej tragedia. rodzice rowniez maja blanco i uzywaja juz 7 lat

  3. #3

    Domyślnie

    http://www.123armatura.pl/Produkty/B...-CHROM_87.html

    mam ten i od początku jakiś wadliwy...po pół roku już w ogóle nie chce pompować

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Polecam rozwiązanie i nie tylko do mydła w łazience ale i do płynu do naczyń w kuchni.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam dozownik do płynu przy zlewie w kuchni - taki zwykły, zakupiony w ikei. Od kilku miesięcy sprawuje się dobrze, płyn wlewa się od góry. Według mnie opcja o wiele lepsza niż porozstawiane butelki z płynem
    I wydaje mi się, że w większości zlewów nie będzie problemu z montażem. Wycinana jest dziura taka sama jak pod baterię. Chyba, że zlew nie miałby zupełnie żadnego "brzegu".
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie odpowiedzi

  7. #7

    Domyślnie

    a może napiszecie jakie polecacie
    I fotlki mile widziane
    moja magnolia
    mama dw@jeczki

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Tez mam blanco, polecam, wygodne w uzytkowaniu! A przede wszystkim nic sie nie pałeta

  10. #10

    Domyślnie

    ja mam taki z Merlina za 40zł... i w kuchni i w łazience. Za wycięcie otworu w zlewozmywaku tegranitowym Teka zapłaciłem 40zł, , z kolei w łazience wyciełi mi otwór w blacie granitowym, ale trzeba przynajmniej z 5cm zachowac odległość od ściany.
    Dozowniki to super rozwiązanie, sprawdzają się w 100%, ja osobiście polecam.
    Teraz mam z kolei zagwozdkę ,bo chciałbym wyciąć otwór na dozownik w umywalce, ale nie wiem czy się nie rozwali w cholerę...

  11. #11

    Domyślnie

    Odświeżam temat dozowników.

    Właśnie od tygodnia walczę z moim psującym się dozownikiem Blanco Craton. Szlag mnie trafia. Kupiłam Blanco, bo mam zlew i baterię tej firmy i jestem bardzo zadowolona. Fakt, wybrałam najtańszy z ich oferty, kosztował ok. 100zł (teraz nieco ponad 100zł), ale to chyba nie powód, zeby zepsuł się po roku (no może 1,5 roku) użytkowania!!! Zepsuła się ta plastikowa część w środku - pompka. Zacina się, a potem wylewa płyn wokół dozownika, a nie przez rurkę, przez którą ma on wypływać. Nic nie jest zatkane - sprawdzałam wielokrotnie. Po prostu ten mechanizm się wciska i jakoś blokuje i jednym słowem - dozownik nadaje się do wyrzucenia.
    Nie mam już ani paragonu, ani opakowania, nie pamietam nawet, gdzie go kupowałam, bo było to dawno temu (ponad 3 lata temu), ale dopiero dużo później został zamontowany. Jestem zła i muszę kupić nowy dozownik.

    Zastanawiam się nad Franke i Teką.
    Dokładnie Franke Comfort, o taki:


    lub Teka Jad:


    Czy mozecie coś powiedzieć o w/w dozownikach albo polecić coś innego bezawaryjnego?
    Tylko tu i teraz.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anjap

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    126

    Domyślnie

    ja tez upatrzyłam sobie JADa Teki i chętnie się dowiem jak się sprawuje

  13. #13

    Domyślnie

    podnoszę

    Piszcie, jakie macie dozowniki na mydło/płyn przy zlewozmywaku, ile czasu użytkujecie i czy jesteście zadowoleni.

    Proszę, bardzo zależy mi na tym, by kupić szybko dobry dozownik, bo Blanco mnie niestety w kwestii dozownika zawiodło.
    Tylko tu i teraz.

  14. #14

    Domyślnie

    Zależy czy ma być błyszczący, czy szczotkowany - mi pasował szczotkowany do baterii franke:

    http://www.ceneo.pl/7174272

    ale mam go dopiero od miesiąca, wiec nie wiem jak z bezawaryjnością

    (jak dam rade to wieczorem zrobie zdjecie i wrzucę)

  15. #15

    Domyślnie

    Mama ma (tym samym i ja dość często używam będąc u niej) dozownik Alveusa w chromie (taki sam ma Pyramis w chromie). To produkcja McAlpina, więc niezależnie co kupisz z tych dwóch, będzie to to samo.

    Jest użytkowany od ponad roku przez 2 w porywach do 5 osób w ciągu dnia, nic się z nim nie dzieje.
    Moja mama tylko psioczyła, że nie udaje się jej nalać płynu od góry, bo zatyka i trzeba poczekać, aż ścieknie. Udowodniłam jej jednak, że można nalać i nie trzeba schylać się, wykręcać butelkę aby go napełniać. Kwestia wprawy i dobrego wycelowania

  16. #16

    Domyślnie

    Również chętnie poczytam o dozownikach, piszcie więc, piszcie drodzy użytkownicy.
    Mam jeszcze inne pytanie - czy ma ktoś dozownik zamontowany w kamiennym blacie, przy podwieszanym zlewie? Nie ma z tym żadnych kłopotów?

    ps. Agami, a przez lejek da się? głupie to, ale jak sobie pomyślę, że mam go wykręcać za każdym razem...
    jeśli chcesz być szczęśliwym.... to bądź. <l.tołstoj>

    Mieszkam

  17. #17

    Domyślnie

    eveee, to jak z nalewaniem mydła w płynie do butelki lub dozownika. Po prostu trzeba lać powoli i wąskim strumieniem, bo inaczej robi się bąbel - wybrzuszenie i wylewa się na boki. W moim blanco jest tak samo. I jak napełniam dozowniki do mydła w łazience też muszę to robić powoli i ostrożnie. Nie trzeba odkręcać butelki od dołu.

    Dzięki, póki co za te kilka odpowiedzi.

    Pooglądałam sobie tego Alveusa,, o którym dziewczyny pisały i też mi się podoba;


    U mnie pasowałby w chromie, ale szczotkowany też jest ładny, może nawet ładniejszy.

    Zastanawiam się tylko nad trwałością.

    Czy ktoś użytkuje jakiś dozownik 2 lata i dłużej?
    Tylko tu i teraz.

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar niemodna
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    714
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Ja od półtora roku mam możliwie najtańszy (kupując, nie wiedziałam nawet czy aby na pewno będę z niego korzystała, padło na no-name za 30 zł z przesyłką z allegro).
    Z napełnianiem nie mam problemu - butelka z płynem do góry dnem i sobie leci, trzeba tylko uważać, aby nie przelać.
    Jak przeleję, mam problem z czyszczeniem go, można powiedzieć, że płyn "wysycha" przy pompce i przy szyjce (w blacie) - robią się grudki.
    Niedługo przyjdzie nowa bateria, w komplecie z dozownikiem (prawdopodobnie), więc dozownik ten wyemigruje do łazienki i będzie służył do dozowania mydła.
    Acha, mój ma tą rurkę do nakładania płynu nieco zagiętą w dół. Wydaje mi się, że przy zbyt energicznym naciskaniu bez przyłożonej gąbki, przy rurce prostej płyn mógłby wylądować sporo poza zlewem.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał eveee Zobacz post

    ps. Agami, a przez lejek da się? głupie to, ale jak sobie pomyślę, że mam go wykręcać za każdym razem...
    Nic nie wykręcasz. Podnosisz tylko górną "czapeczkę" (na zlewie lub blacie zostaje "kołnierzyk" ) i wlewasz płyn. Pomału, mniejszym strumieniem. Nie próbowałam przez lejek, ale efekt pewnie byłby podobny, tylko pewnie płyn wolniej będzie ściekał do butelki. Choć to zależy od gęstości płynu

  20. #20

    Domyślnie

    a tak wygląda alveus przy zlewie:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdj-1.jpg
Wyświetleń:	2028
Rozmiar:	26,7 KB
ID:	142277   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdj.jpg
Wyświetleń:	1405
Rozmiar:	24,7 KB
ID:	142278  

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony