dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    magda912

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-260
    Posty
    46

    Domyślnie Bateria podtynkowa Tres cuadro

    Bardzo proszę kogoś, kto ma taką baterię o poradę/pomoc.
    Zamontowaliśmy taką baterię umywalkową
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bat tres.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	27,3 KB
ID:	284258
    Pod nią ma być umywalka V&B Loop& Friends
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	umyw V&B.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	20,5 KB
ID:	284259
    Umywalka nie jest ani mała, ani płytka. Zgodnie z zaleceniami końcówka wylewki jest na wysokości odpływu umywalki.
    Ale po odkręceniu wody, nawet nie na "full" woda chlapie na człowieka myjącego ręce. Nawet odsuwając umywalkę od ściany( a nie chcemy tego robić) nic nie byłoby lepiej.
    Jesteśmy załamani. Dzwoniliśmy do przedstawiciela, który stwierdził, że czasem jest za duże ciśnienie wody i wtedy na wężykach trzeba montować jakieś dławiki, które zmniejszą cisnienie i nie będzie się chlapać.
    Ale dla nas to już za późno, bo bateria zapianowana w ścianie a na tym położona mozaika.
    Dla mnie to jakiś absurd, to jest bateria umywalkowa, więc nie powinno być takiego ciśnienia wypływu wody i pod takim dziwnym kontem.
    Czy ktoś z Was zna tę baterie i może coś pomóc? Albo czy ktoś ma u siebie i ma podobny problem, albo może tylko moja jest jakaś "niedorobiona" a u innych wszystko działa bez zarzutu? Bardzo proszę o pomoc, bo nie możemy kończyć łazienki

  2. #2

    Domyślnie

    Na zdjęciu widzę chyba wersję z perlatorem, więc zgodnie z tą instrukcją:
    http://www.tresgriferia.com/download...762200010F.pdf
    wylewka powinna być umieszczona 13 cm nad krawędzią umywalki i sięgać mniej więcej do 1/4 głębokości umywalki, a nie do otworu odpływowego jak napisałeś. Jeśli to kaskada, to powinna być nawet 3 cm niżej. Kąt wypływu wody wynosi 45 stopni, więc jeśli bateria wisi zbyt wysoko, a umywalka jest dosunięta za blisko ściany, to będzie chlapać. Pomijam fakt, że taka umywalka nie ma rantów i nijak nie może zatrzymać chlapiącej wody. Proponuję sprawdzić, czy da się lekko przygiąć perlator (w niektórych bateriach jest mała regulacja). Jeśli nie, może da się go wymienić na inny. Reduktor ciśnienia raczej nic nie da, bo sama głowica w baterii też przecież reguluje ciśnienie. Jeszcze możesz pomyśleć o wymianie na model z pionowym kątem wypływu, o ile element podtynkowy jest identyczny:
    http://www.tresgriferia.com/tres/files/00620002.pdf
    A starą baterię posłać na allegro.

  3. #3

    Domyślnie

    o kurka wodna - mam te same baterie zamontowane ale jeszcze nie sprawdzałam
    muszę więc sprawdzić koniecznie póki jest na to jeszcze czas

    ale nie mam pomysłu co tu począć jak już ściana opłytkowana chyba tylko nauczyć się z niej korzystać i odkręcać wodę odrobinę jedynie

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz69karolina Zobacz post
    o kurka wodna - mam te same baterie zamontowane ale jeszcze nie sprawdzałam
    muszę więc sprawdzić koniecznie póki jest na to jeszcze czas

    ale nie mam pomysłu co tu począć jak już ściana opłytkowana chyba tylko nauczyć się z niej korzystać i odkręcać wodę odrobinę jedynie
    To trochę słaba rada, żeby się przyzwyczaić... Nie mam takiej baterii, ale wydaje mi się, że rzeczywiście jest ona zamontowana zbyt głęboko... A może większa umywalka w takim razie załatwiłaby sprawę?

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Wymiana na inną umywalkę nie wchodzi w grę, w tej się zakochaliśmy, jest już zakupiona razem z kibelkiem. Odsuwać umywalkę od sciany tez nie bardzo chcę, umywalka jest prawie na wejściu i właśnie specjalnie zakupiliśmy o wiele droższą baterię podtynkową, żeby umywalkę móc dosunąć do samej ściany, żeby jak najmniej "odstawała".
    Dzwoniliśmy do lokalnego przedstawiciela, a także do ogólnopolskiego serwisu i dostaliśmy poradę, żeby kupić nowy perlator, zmniejszający siłę wypływu z 14 l/min do 8 l/min. A jesli to nie pomoże, to trzeba dokupić samą wylewkę, ale póki co nie możemy znaleźć podobnej, która by miała otwór wypływowy o kącie 90 stopni.
    Za radą Snipera spróbujemy dzisiaj zdemontować wylewkę i zobaczyć, czy da się przygiąć ten perlator.

    Ogólnie zraziłam się do tresa, mieliśmy kupić 4 ich baterie do górnej łazienki, ale raczej sobie darujemy, bo jakieś dziwne mają podejscie do klientów i ich problemów.

  6. #6

    Domyślnie

    sorry, wysłało mi się z profilu mojego męża, ale miało byc od magda912

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony