dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1

    Domyślnie Lekkie wylewki

    Witam! Chciałbym wykonać wylewke na stropie teriva I, co byście poleciili aby zrobic to dociążając jak najmniej strop jest on wykonany wprawdzie według projektu ale beton był lany jakiś dziwny słaby jest ten strop...chce wykonac wylewke juz sam nie wiem jaki sposób zastosować. Czytałem na temat perlitu ale na styropianie to nie zabardzo trzeba wykonac gruba warstwe.
    U mnie nalezy ok 8cm ocieplenia aby schowac rury no i reszte wylewka.
    Prosze o radę jaki materiał zastosowac.

  2. #2

    Domyślnie

    jak perlit to po co styropian ?
    M. Lenart

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lenart
    jak perlit to po co styropian ?
    przeczytaj dobrze moje pytanie i potem odpowiadaj...

  4. #4

    Domyślnie

    co to znaczy dobrze ? z drapaniem sie sie po ..... ?
    przeciez perlit służy do robienia tzw "ciepłych" wylewek, więc stosuje
    sie go tam, gdzie trzeba, zamiast styropianu.
    Np (przykładowe dane) zamiast 5 cm styropianu daje sie 10 cm wylewki z
    perlitem.
    Ja robie wylewkę z granulatem styropianowym ale z innych całkiem
    powodów.
    M. Lenart

  5. #5

    Domyślnie

    Ja również wykonałem u siebie na poddaszu wylewki z granulatem styropianowym, raz że samemu łatwiej to dźwigać, a dwa że nie miałem zbytnio miejsca na styropian gdyż miejsca na wylewkę miałem tylko 5 cm.

  6. #6

    Domyślnie

    a czy należy wykonać wylewkę z tym granulatem styropianowym bezpośrednio na stropie czy można ułożyć 5cm styro. Muszę zakryć wszystkie rury min. całkowitej wylewki 12 cm

  7. #7

    Domyślnie

    Wg mnie bezpośrednio na stropie ponieważ taki perlitobeton lub
    styrobeton jest za kruchy (jeśli ma być ciepły musi zawierać odpowiednią
    minimum ilość perlitu/styro) i będzie pękać.
    Jeśli miałby być tak mocny prawie jak beton to musiałby zawierać niewiele perlitu a więc zimny a więc cała operacja bez sensu.
    Sam styrobeton przy odpowiednim składzie i grubości, łączy wystarczającą
    wytrzymałość z "ciepłością".
    M. Lenart

  8. #8

    Domyślnie

    zastanów się tylko czy bez styro nie będzie za bardzo "akustycznie" na Terivie - jeżeli nie dajesz styro to daj matę akustyczną
    Tu była reklama

  9. #9

    Domyślnie

    jaka jest minimalna grubość wylewki cementowej

  10. #10

    Domyślnie

    zależy od grubości styropianu
    mniej więcej :
    przy 3 cm styro 4 cm
    przy 5 cm 5 cm
    przy 10 cm 6 cm
    M. Lenart

  11. #11

    Domyślnie Jak lekkie i ciepłe to zaprawa termoakustyczna Polytech

    Jeżeli zależy Tobie na niskim ciężarze docieplenia poziomego stropu teriva + usztywnienie spartolonego stropu proponuje Polytech. Polytech termoakustyczna wylewka cementowo styropianowa. Zaprawa Polytech jest bardzo lekka 250kg/m3. Plusem tego produktu jest to, ze można docieplenie wykonać samemu w betoniarce. Kupiłem kilka worków Polytechu, mieszałem zgodnie z danymi producenta. Poszukaj sobie temat Polytech Czechowice Dziedzice tam jest producent Polytechu.

  12. #12

    Domyślnie

    ok tylko z tego co wyczytałem na ich stronie to nalezy wykonac na tym podkładzie min5 cm dodatkową warstwę dociskowa min 2cm z cementub20 chce wykonac na tym scianki gispowe wiec sam styropian z cementem nie wystarczy. Chyba jednak pozostane na tradycyjnych wylewkach cementowych powiem niech wykonaja ok 3cm grubości i nie powinno byc az tak cieżkie

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    daj do wylewki włókna zbrojące, oszczędzisz na grubości, nie zmniejszając wytrzymałości
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał bendzamin
    ok tylko z tego co wyczytałem na ich stronie to nalezy wykonac na tym podkładzie min5 cm dodatkową warstwę dociskowa min 2cm z cementub20 chce wykonac na tym scianki gispowe wiec sam styropian z cementem nie wystarczy. Chyba jednak pozostane na tradycyjnych wylewkach cementowych powiem niech wykonaja ok 3cm grubości i nie powinno byc az tak cieżkie
    tak producent podaje że należy wykonać dwu centymetrową warstwę z betonu b20 ale wiem że wszyscy robią tzw jastrych czyli piasek ostry + cement na półsucho (taki sam jaki daje się na styropian). W Twoim przypadku wydaje mi się że najkorzystniejszy będzie jednak Polytech ponieważ waga 1m2 w układzie 8cm Polytech + 2cm jastrychu to ok 55kg natomiast w układzie 8cm styropian + krytyczne minimum 4cm jastrychu (żeby nie popękało nad rurami które musisz przykryć) to waga ok 80 kg. Sam widzisz różnice na metrze więc wybór należy do Ciebie ale nie zapomnij o tym że warstwy jastrychu nie można odchudzać w nie skończoność bo potem pęka na styropianie.

  15. #15

    Domyślnie

    Nie kupujcie broń borze tego gównianego politechu jak nie chcecie mieć później problemów z wylewką. Ja wylałem tą wylewkę z pokitechu w jednym pomieszczeniu i teraz muszę ja skuwać bo pęka i się kruszy. Na taką wylewkę trzeba by było zrobić jeszcze kolejną ale minimum 4 cm z betonu żeby się nie robiły dziury. Ja zrobiłem 2 cm tak jak zaleca producent i po drabinie zostały wgniecenia.Nie reklamujcie tego dziadostwa bo szkoda na to kasy i czasu. A jak już ktoś chce coś takiego zrobić to niech sobie kupi sam granulat styropianowy który jest 5 razy tańszy i zmiesza go z cementem uzyska ten sam efekt.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78
    Nie kupujcie broń borze tego gównianego politechu jak nie chcecie mieć później problemów z wylewką. Ja wylałem tą wylewkę z pokitechu w jednym pomieszczeniu i teraz muszę ja skuwać bo pęka i się kruszy. Na taką wylewkę trzeba by było zrobić jeszcze kolejną ale minimum 4 cm z betonu żeby się nie robiły dziury. Ja zrobiłem 2 cm tak jak zaleca producent i po drabinie zostały wgniecenia.Nie reklamujcie tego dziadostwa bo szkoda na to kasy i czasu. A jak już ktoś chce coś takiego zrobić to niech sobie kupi sam granulat styropianowy który jest 5 razy tańszy i zmiesza go z cementem uzyska ten sam efekt.
    Widze że bladyy78 lubi się chwalić jak to potrafi coś zepsuć hehehehe i nie potrafi przyjąć do wiadomości swojego błędu zapraszam do poczytania innego tematu z tego forum http://forum.muratordom.pl/post3244079.htm#3244079 nie chce mi się powtarzać.
    POZATYM PRZERAŻA MNIE FAKT ŻE FORUMOWICZ ZALICZAJĄCY SIĘ DO ELITY FORUM (ponad 1000 postów) potrafi opowiadać takie historie poparte tylko swoją nieudolnością a nie fachową wiedzą.
    Pozdrawiam wszystkich szukających wiedzy na tym forum i jednocześnie przestrzegam że ilość postów forumowicza nie koniecznie musi odzwierciedlać jego profesjonalizm.

  17. #17

    Domyślnie

    Normalnie jakiś ty doświadczony. Jak się coś robi według podanej receptury to ma wszystko wyjść dobrze. A nie samemu kombinować czy się dało odpowiednia ilość cementu. Po to w końcu jest podana instrukcja na opakowaniu. A jak nie wychodzi to jest coś nie tak.
    Nieudolny to ty jesteś reklamując coś co można zrobić 5 razy taniej ze zwykłego granulatu styropianowego który płaciłem po 35zł za kubik a nie, 170zł za kubik politechu. Po drugie już wiem dlaczego producent pisze że potrzeba jest warstwa dociskowa bo chce po prostu zamaskować to że po całkowym wyschnięciu ta wylewką się porostu rozsypuje.
    W dwóch innych pomieszczeniach zrobiłem wylewkę ze zwykłego granulatu i cementu tylko że w proporcje cementu dałem większe i nie potrzeba żadnej warstwy dociskowej i nic się nie kruszy, wszytko wyszło takie jak trzeba a co najważniejsze materiał (cement i granulat) na dwa kolejne pomieszczania był tańszy niż sam ten nieszczęsny politech w pierwszym pokoju.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    nooo teraz to wiem, że "politech" czy jak tam to zwał, to SHIT
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  19. #19

    Domyślnie

    ja jednak sie zdecyduje juz na te cementowe z domieszką granulatu styropianowego, a przy okazji czy można go dawać jak wykonuje sie mixokretem wylewki?

  20. #20

    Domyślnie

    czy ktoś sie orientuje ile waży m3 wylewki cementowej

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony