dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Remont domu - problemowe kwestie

    Witam. Właśnie odziedziczyłem dom i chciałbym na wiosnę przystąpić do kompleksowe remontu. Jest już jednak kilka spraw, które moim zdaniem wymagają interwencji i tu prosiłbym forumowiczów o pomoc. Krótki opis domu:

    - z lat 80/90 tych, nieocieplony, ściana trójwarstwowa (pustak, pustka, cegła silikatowa).
    - dach pokryty papą (nieocieplony),
    - brak piwnic, budynek to: garaże (parter), 1 i 2 piętro,
    - garaż słabo ogrzewany, 1 piętro mieszkanie używane, 2 piętro mieszkanie stan surowy
    - ogrzewanie drzewno-węglowe + piec gazowy.

    Jest problem z wilgocią, która pojawia się w mieszkaniu na pierwszym piętrze. Początkowo problem dotyczył kuchni, teraz grzyb jest już w całym praktycznie mieszkaniu, zwłaszcza na sufitach oraz częściowo na ścianach. Zwalczany był myciem oraz różnymi środkami grzybobójczymi - bez skutku. Dodatkowo w salonie stoi kominek, a rury (z braku komina) są przeprowadzone do komina w sypialni i zabudowane płytami GK. Przez to jest zabrana kratka wentylacyjna w sypialni. Doraźnie aby usprawnić wentylację wybiłem w każdym pomieszczeniu otworu o średnicy 10 cm, wsadziłem rury wentylacyjne i zakończyłem kratkami z obud stron. Chodzi o zrobienie jakiejkolwiek wentylacji. Po mieszkaniu trochę wieje, ale widzę, że jest efekt, świeże powietrze jednak robi swoje. Moje pytanie - co zrobić, aby ten budynek doprowadzić do kultury i przede wszystkim pozbyć się zagrzybienia. Czy w takim budynku da radę założyć wentylację mechaniczną? Czy samo zrobienie podłogówki na górnym mieszkaniu pomoże? Np. w zabudowie rur z kominka pojawił się grzyb - to też trzeba będzie rozebrać? Rozumiem, że potrzebna jest kompleksowa izolacja itd.

    Zagwostka też jest taka, że pustka między ścianami jest wypchana papierami, workami po cemencie, kartonami, opakowaniami po jajkach. Podejrzewam, że takie śmieci są też w dachu, bo na suficie odznaczył się okrąg (coś, jakby stała tam metalowa puszka).

    Od frontu na górze na zewnątrz jest zamontowana blacha pod skosem 45 stopni. Przez cały budynek jest prześwit (wzdłuż), nie można tam zrobić żadnej izolacji przez to, bo nie ma jak wejść. Taka konstrukcja też byłaby do rozebrania?

    Będę wdzięczny za pomoc i sugestie.
    Ostatnio edytowane przez olafu80 ; 17-01-2018 o 11:29

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał olafu80 Zobacz post
    Będę wdzięczny za pomoc i sugestie.
    FM raczej nie rozwiąże Ci tych mniejszych / większych problemów z budynkiem. Proponuje, abyś "zapukał" do architekta, który oceni ( może przy współpracy z projektantem konstrukcji ) stan techniczny budynku pod kątem remontu i wskaże prawidłowe rozwiązania.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony