dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21

    Domyślnie

    Jak chcesz zrobić to zrób te wylewki ze zwykłego granulatu nie potrzeba żeby był to politech i wyjdą Ci identyczne a co najważniejsze taniej. Jak chcesz żeby były dobre to wymieszaj je w proporcjach 1-3 (cement-granulat)wtedy powinny być dobre. Lub z zrób je z dodatkiem piasku w proporcjach 1-1-2,5(cement-piach-granulat). Ja właśnie po tym jak mi wyszły z politechu takie kiepskie, zrobiłem w tych drugich proporcjach tzn (1-1-2,5) i są extra nie potrzeba żadnej warstwy dociskowej. I jak byś robił taką wylewkę dolewaj wody z wyczuciem żeby wyszła Ci gęsta prawie półsucha mieszanka.

  2. #22

    Domyślnie

    Jak chcesz żeby były dobre to wymieszaj je w proporcjach 1-3 (cement-granulat)
    mówimy o objetości ? bo przeciez nie o wadze
    ło matko boska toż prawie czysty beton
    M. Lenart

  3. #23

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał bendzamin
    ja jednak sie zdecyduje juz na te cementowe z domieszką granulatu styropianowego, a przy okazji czy można go dawać jak wykonuje sie mixokretem wylewki?
    Mixokretem nie idzie granulat styropianowy. Jedynie betoniaka i modlitwa, że wymiesza się bez dodatku Tech. Wspominana już technologia PolyTech

  5. #25

    Domyślnie

    zakolibotało mnie sie we łbie juz od tego wszystkiego . Dzisiaj dzwoniłem do wylewkarza i powiedział ze zrobi 4cm i nie jest to az tak duze obciazenie zeby miało cos pekać, pęknąc lub cos gorszego bleeee...chyba jestem juz za bardzo przezorny a może przesadzam ...

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lenart
    Jak chcesz żeby były dobre to wymieszaj je w proporcjach 1-3 (cement-granulat)
    mówimy o objetości ? bo przeciez nie o wadze
    ło matko boska toż prawie czysty beton
    I nagle się okazało że i receptura "geniusza" od styrobetonu niż jest taka łatwa jak on pisze. Sam jestem ciekaw co Ci odpisze, bo widze że wątek bardzo ciekawie zaczyna się rozwijać Zobaczymay czy Pan bladyy78 ma jakiekolwiek pojęcie na temat zapraw budowlanych, dopuszczeń do stsowania w budownictwie, izolacji termicznej materiałów itp.
    Jeżeli chodzi o podawanie polytechu mixokretem to się nie da, ponieważ to jest pianobeton (napowietrzone mleko cementowe) z granulatem styropianowym, a mixokret podaje materiał sprężonym powietrzem i zniszczyłby strukture piany. Ja jeszcze raz powtórze wszystkim co to wogóle czytają: ja kupiłem polytech, zadzwoniłem na wszelki wypadek do producenta do czechowic, bo robiłem to pierwszy raz, rozmawiałem z jednym z doradców technicznych, któy mi wszystko wytłumaczył i jestem zadowolony bo wszystko wyszło tak jak mi mówił. Jak się chce to się da

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bocian82

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Kolbuszowa
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    2

    Domyślnie obciążenie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    ...zrobiłem w tych drugich proporcjach tzn (1-1-2,5) i są extra nie potrzeba żadnej warstwy dociskowej...
    Jakie jest możliwe obciążenie na m2 w takich proporcjach (1-1-2,5) ?
    Ostatnio edytowane przez bocian82 ; 21-11-2011 o 20:30

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bocian82

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Kolbuszowa
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    2

    Domyślnie obciążenie

    wydaje mi się, że można dodać więcej piasku, co wy na to ?
    Ostatnio edytowane przez bocian82 ; 21-11-2011 o 20:31

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Baka890

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    148

    Domyślnie

    Odgrzeje troche temat bo sam jestem tereaz w takiej sytuacji.Czy cos sie zmienilo w kwesti lekkich posadzek? jakies nowosci na rynku? zalezy mi na jak najmniejszej wadze. posadzzka pod panele podlogowe laminowane i scianki dzialowe z k-g

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Baka890

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    dzieki..czy to bedzie lepsze od anhydrytowej posadzki? Jak dobrze rozumiem pod ta ktora podales daje styro i na to powiedzmy z 4 cm posadzki i gotowe? Tylko napisali tam ze na parkiet sie nie nadaje..dlaczego? A panele podlogowe mozna na to polozyc? Pozdrawiam

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Perlit Polska
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Puńców
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Baka890 Zobacz post
    dzieki..czy to bedzie lepsze od anhydrytowej posadzki? Jak dobrze rozumiem pod ta ktora podales daje styro i na to powiedzmy z 4 cm posadzki i gotowe? Tylko napisali tam ze na parkiet sie nie nadaje..dlaczego? A panele podlogowe mozna na to polozyc? Pozdrawiam

    Po raz kolejny odgrzewam kotleta, tym razem z 2015..

    Spróbuję podsumować, jeśli potrafię.

    Jak wykonać podłogę na stropie, który oceniany jest (lub o nim wiadomo), że jest "słaby" (czyli ma stwierdzoną niska nośność)?

    Na pewno przyjęte rozwiązanie powinno być lekkie, ale jednocześnie odpowiednio wytrzymałe - moja propozycja to lekka wylewka betonowa na bazie perlitu ekspandowanego Termobeton TB2. Minimalna grubość to co prawda 5cm, potrzebne jest również uzbrojenie takiej wylewki (jeszcze, bo wkrótce nie będzie konieczne), ale korzyści są wyjątkowe.

    Ciężar wyschniętej zaprawy to 600kg/m3, czyli ok. 1/4 tradycyjnej wylewki, a jako bonus termoizolacja w postaci współczynnika lambda=0,19 W/mK.

    Można też pójść w rzadziej stosowane rozwiązanie (ale chyba tańsze): zrobić zasyp z perlitu ekspandowanego EP180 (eleganckowyrówna podłoże, zakryje rury itp.), zagęścić go lekko, położyć warstwę odcinającą (np. ze sztywnej tektury), na to położyć suchy jastrych podłogowy i później położyć jakąś posadzkę wedle planu. Suchy perlit ekspandowany ma tez właściwości tłumiące uderzenia, więc podłoga nie powinna przenosić dźwięków np. kroków.

    Co do pytania o parkiet - klej do parkietu ma bardzo dużą siłę wiązania (?) (nie wiem jak się to dokładnie nazywa) i podłoga pod parkiet powinna mieć wytrzymałość na ściskanie na poziomie 30-35MPa i zginanie na poziomie 5MPa - oba te wyniki w "normalnych" podłogach są stosunkowo rzadko osiągane - tu mogę się nieco mylić, ponieważ nasza wylewka pod te wartości nie będzie ciągnięta , stąd nie mam pełnej informacji na ten temat. Wydaje mi się, że chyba wśród jastrychów anhydrytowych można takie parametry znaleźć.
    Perlit ekspandowany - lekkie termoizolacyjne zaprawy perlitowe:
    - ultra lekka, ciepłochronna zaprawa tynkarska Perlit Therm CS II - izolacyjność akustyczna od 28dB
    - lekkie podkłady i wylewki perlitobetonowe Termobeton TB1, Termobeton TB2

    Perlit ekspandowany do zasypów (EP180), zapraw(EP150), sadzonkowania (EP600/AGRO)
    http://perlit-polska.pl

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony