Cytat Napisał kodi_gdynia
Ja mam wkład Hajduka - Volcano 1V odpowiednik Spartherma Varia 1V. Varia kosztuje 1000Euro, Volcano mnie kosztował 675Euro. Są praktycznie identyczne. Kiedyś robili jeszcze inne rączki teraz podobno są te same. Nie sprawdzałem.
Sprawa dwóch firm jest zawiła - sam kiedyś robiłem "prywatne śledztwo" i każdy mówił co innego. Podobno dwie firmy mieszczą się w jednym miejscu i dzieli je przysłowiowe ogrodzenia. Jak się dogadali tego niekt nie wiem.
Mniejsza z tym. Użytkuję go na razie mało intensywnie i nie mam żadnych zastrzeżeń. Duże palenisko, dobra regulacja spalania, automatyczny szyber i parę innych bajerów łącznie z tym że stal nie pęka w przeciwieństwie do żeliwa /oczywiście nie jest to regułą/.

Co do wzornictwa /do Teski/ - pytanie było o cechy użytkowe bo tych nie sposób sprawdzić w salonie. Jaki jest z zew. każdy widzi i skoro się podoba to komentarze w Twoim stylu nie są chyba na miejscu. Mnie dla odmiany nie podobają się rustykalne szyby, dzielone, wylane na żeliwie winogrona, inne owoce, jakieś słoneczka i tego typu, norwesko, bawarskie, flamandzkie wzory. Dla mnie to kicz - ale jak komuś się podoba to jego sprawa.
Była mowa o Tarnawie - mnie się nie podoba, ale tylko z wyglądu dlatego jej nie wziąłem. Sparwy użytkowe podobno super.
Ponadto jak piszą wyżej: po zobudowie wystaje tylko ramka i duuuża szyba.

Pozdrawiam
Teska bez urazy
Masz dystrybutor inaczej plaszcz na wkladzie? Zamowilem juz Prisme E bez orginalnego plaszcza, ktory u hajduka kosztuje bardzo duzo bo az 500PLN. Mam jeszcze mozliwos wyprostowac zamowienie. Napisz jak to u Ciebie jest rozwiazane
Pozdrowienia
Karol N.