dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 9
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 163
  1. #21
    Karol N
    Guest
    Karol N

    Domyślnie

    Cytat Napisał kodi_gdynia
    Ja mam wkład Hajduka - Volcano 1V odpowiednik Spartherma Varia 1V. Varia kosztuje 1000Euro, Volcano mnie kosztował 675Euro. Są praktycznie identyczne. Kiedyś robili jeszcze inne rączki teraz podobno są te same. Nie sprawdzałem.
    Sprawa dwóch firm jest zawiła - sam kiedyś robiłem "prywatne śledztwo" i każdy mówił co innego. Podobno dwie firmy mieszczą się w jednym miejscu i dzieli je przysłowiowe ogrodzenia. Jak się dogadali tego niekt nie wiem.
    Mniejsza z tym. Użytkuję go na razie mało intensywnie i nie mam żadnych zastrzeżeń. Duże palenisko, dobra regulacja spalania, automatyczny szyber i parę innych bajerów łącznie z tym że stal nie pęka w przeciwieństwie do żeliwa /oczywiście nie jest to regułą/.

    Co do wzornictwa /do Teski/ - pytanie było o cechy użytkowe bo tych nie sposób sprawdzić w salonie. Jaki jest z zew. każdy widzi i skoro się podoba to komentarze w Twoim stylu nie są chyba na miejscu. Mnie dla odmiany nie podobają się rustykalne szyby, dzielone, wylane na żeliwie winogrona, inne owoce, jakieś słoneczka i tego typu, norwesko, bawarskie, flamandzkie wzory. Dla mnie to kicz - ale jak komuś się podoba to jego sprawa.
    Była mowa o Tarnawie - mnie się nie podoba, ale tylko z wyglądu dlatego jej nie wziąłem. Sparwy użytkowe podobno super.
    Ponadto jak piszą wyżej: po zobudowie wystaje tylko ramka i duuuża szyba.

    Pozdrawiam
    Teska bez urazy
    Masz dystrybutor inaczej plaszcz na wkladzie? Zamowilem juz Prisme E bez orginalnego plaszcza, ktory u hajduka kosztuje bardzo duzo bo az 500PLN. Mam jeszcze mozliwos wyprostowac zamowienie. Napisz jak to u Ciebie jest rozwiazane
    Pozdrowienia
    Karol N.

  2. #22

    Domyślnie

    Ja mam dystrybutor i był zamówiony w hajduku, tylko że oni zapomnieli go zrobić, więc firma przez którą zamawiałem zrobiła go za połowę ceny co widaje się i tak dużo. Tak więc dystrybutor mam, choć jak stwierdził koleś, który wszystko u mnie montował razem z obudową - dystrybutor nie jest potrzebny, gdyż i tak podczas obudowywania go robi się komorę cieplną, wyłożoną wełną, itp. Teraz mam jakby komorę w komorze. Nie znam się na tym, ale czy 2 komory mają sens - tak na chłopski rozum.

    Teraz tak sobie myślę, że jeśli stawiasz wkład i chcesz grzać poprzez rozprowadzenie ciepła a obudowę kominka robisz np. za rok, to dobrze jest mieć teraz dystrybutor blaszany.

    Sam dystrybutor jest totalnie prymitywnym urządzeniem - wygięta blacha i miejscami nitowana z otworami.

    Pozdrawiam

  3. #23
    Karol N.
    Guest
    Karol N.

    Domyślnie

    Cytat Napisał kodi_gdynia
    Ja mam dystrybutor i był zamówiony w hajduku, tylko że oni zapomnieli go zrobić, więc firma przez którą zamawiałem zrobiła go za połowę ceny co widaje się i tak dużo. Tak więc dystrybutor mam, choć jak stwierdził koleś, który wszystko u mnie montował razem z obudową - dystrybutor nie jest potrzebny, gdyż i tak podczas obudowywania go robi się komorę cieplną, wyłożoną wełną, itp. Teraz mam jakby komorę w komorze. Nie znam się na tym, ale czy 2 komory mają sens - tak na chłopski rozum.

    Teraz tak sobie myślę, że jeśli stawiasz wkład i chcesz grzać poprzez rozprowadzenie ciepła a obudowę kominka robisz np. za rok, to dobrze jest mieć teraz dystrybutor blaszany.

    Sam dystrybutor jest totalnie prymitywnym urządzeniem - wygięta blacha i miejscami nitowana z otworami.

    Przyznawali sie w Hajduku, ze niezbedny ten dystrybutor nie jest ale lepiej mozna wykorzystac nagromadzone cieplo. Dystrybutor mozna zamowic na miare w Darko ceny od 70 do 150 PLN
    Pozdrawiam
    Karol N.

    Pozdrawiam

  4. #24

    Domyślnie

    Ja również będę chciał dołączyć do posiadaczy kominka.
    Nie wiedziałem jaki wkład mam wybrać. Myślałem o francuskich w cenie do 2 tys. Gdy zobaczyłem "na żywo" Hayduka to poprosty sie w nich zakochałem. Zakup odłożę do przyszłego roku - finanse. Hayduki są piękne w wykonaniu. Ta prostota, żadnych zawijasów, słoneczek. Są piękne. A po zabudowaniu idealnie pasują do nowoczesnych salonów. Bardzo mi sie podobały fotki w galerii Kodiego. Ja będę robił obudowę narożną i mam zamiar zrobić podobnie jak Kodi. A propo ceny, możesz powiedzieć ile kosztowało Cię obudowanie wkładu i rozprowadzenie ciepłego powietrza? Pytanie do Kodiego.
    Zapasy w opał zrobione?


    Pozdrawiam
    Moja "budowa" zaczeła się w kwietniu 2003- kupiłem stan surowy. Szukam informacji u doświadczonych forumowiczów. Pozdrawiam inwestorów oraz udzielających informacji na forum.

  5. #25
    Karol N.
    Guest
    Karol N.

    Domyślnie

    [quote="hubwarka"]Ja również będę chciał dołączyć do posiadaczy kominka.
    Bardzo mi sie podobały fotki w galerii Kodiego. Ja będę robił obudowę narożną i mam zamiar zrobić podobnie jak Kodi.



    A gdzie sa te fotki?

    Karol N.

  6. #26
    Guest

    Domyślnie

    Galeria Kodiego .!! Ten kominek to proste pudło z gipsu takie coś a tyle piania że extra??? Czy na forum są ciekawsze projekty?? Sorrki ale to naprawde mnie osłabiło.

  7. #27

    Domyślnie

    A mnie właśnie ta prostota urzekła.
    Jeżeli bym miał finanse, to kominek obłożyłbym marmurem, ale bez żadnych "wariacji".
    Nie lubię zbędnych dodatków, które w praktyce wcale się nie sprawdzają (np. czerwona cegła z jasną fugą, wyłożona na belce przy otwieraniu drzwi od kominka, co z niej zostanie po sezonie grzewczym? Już ją widzę usyfioną sadzą....). Ma ktoś taką u siebie i jakieś doświadczenie z użytkowaniem? Marmurowa płyta na pewno jest bardziej praktyczna. Są problemy z rysowaniem marmuru?
    Bardzo mi się podoba prosta ściana a w nią wkomponowany kominek + ramka z marmuru. Piękny widok.


    Pozdrawiam.
    Moja "budowa" zaczeła się w kwietniu 2003- kupiłem stan surowy. Szukam informacji u doświadczonych forumowiczów. Pozdrawiam inwestorów oraz udzielających informacji na forum.

  8. #28

    Domyślnie

    Po kolei:
    Hubwarka - przyznam, że nie do końca pamietam ceny, może coś bardziej konkretnego jest w dzienniku, ale:
    - rozprowadzenia ciepła to koszt 1300zł /robocizna + materiał/
    - obudowa kominka 800zł /materiał + robocizna/
    - ramka marmurowa 500zł /300 ramka + 200 montaż/
    do tego trezba doliczyć kratki u mnie w sumie 4 sztuki i każda średnio po 50zł.
    Za całość zapłaciłem coś pewnie około 6,5tys. Dla mnie bardzo dużo, ale zależało mi bardzo na kominku.

    Karol N. - fotki są w stopce pod każdą moją wiadomością - link to fotoalbumu na onecie.

    Gość - to jest właśnie styl wypowiedzi anonimowych. Jaki gość z Ciebie. Rozumiem krytyke bo to kwestia gustu, ale ton w jakim to wyraziłeś jest już mało kulturalny. Tak na marginesie nie jest to pudło z gipsu, bo całość zbudowana jest z gazobetonu - jakbyś nie zauważył. Jednemu podobają się nowoczesne i proste kształty i do tego totalnie prosty kominek a drugim coś bardziej tradycyjnego. Ja tego nie kwestionuję, ale pozwól wyrażać opinię innym, bez takiego hamstwa jakie ty prezentujesz.

    Jak zwykle pozdrawiam zarejestrowanych

  9. #29

    Domyślnie

    Kodi, wtrace sie niesmialo, ale mi tez baaardzo podoba sie Twoj kominek
    pozdrawiam

  10. #30

    Domyślnie

    Marcy - dzięki, ale mi naprawdę, nie zależy na tym aby wszystkim się podobało. Mam nadzieję, że mnie rozumiesz. Po prostu chodzi o gusta. Tobie się podoba, komu innemu nie - tylko ten ton. Zdjęcia zamieściłem, gdyż jest w miarę krok po kroku jak to się robi - dla nie wtajemniczonych ma to być pewnego rodzaju instruktaż a nie chwalenie się jaki to ja mam świetną obudowę.

    Cieszę się, że Ci się podoba. Szczerze i naprawdę.

    Pozdrawiam

  11. #31

    Domyślnie

    Ja wiem, ze Ciebie nie obchodzi, co sie komu podoba, ale chce zebys wiedzial, ze Twoje zdjecia i dziennik sa naprawde pomocne. Ja na przyklad juz wiem, ze jesli kominek, to niekoniecznie drewniana belka, cegla klinkierowa i piaskowiec. Tak jest wykonanych wiekszosc kominkow i ok! ale ja zobaczylam Twoj i chce taki sam, no moze inny kamien, bo mam meza kamieniarza

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Marcy
    wkłady Hajduk słyszałam ze sa ok natomiast jezeli chodzi ci tez o estetyke to wygladaja jakby je kowal wyklepał w stodole niestety

  13. #33
    Guest

    Domyślnie

    Teska, pisałaś już swoje krytyczne uwagi o wyglądzie "Hajduków" kilka razy (w tym samym wątku), i to niemal dokładnie w tych samych słowach. Wszyscy już doskonale wiemy, że te wkłady Ci się nie podobają, więc może przestań przynudzać, co?

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Gosciu...moge pisac i to wiele razy....a nie wszyscy czytaja kilka stron do tyłu....

    Ty niestety gosciu własnie gosciu ...ciut jestes nie powiem jaki...szkoda komentarza...i nie chce Ciebie zanudzac...

  15. #35
    Guest

    Domyślnie

    No ładnie .... i tak pisze pierwsza dama forum. No cóż.... tak pisząc można szybko zostac liderem -dużo i byle jak.

  16. #36

    Domyślnie

    LUDZIE!!! Obajżałem, zaakceptowałem, a potem zobaczyłem cannik I umarłem
    Teraz z zaświatów mówię wam to są straszne pieniądze!!!

  17. #37

    Domyślnie

    Teska - najwyrażniej nie byłaś kilka dni na forum, albo Ci wątek uciekł. Oczywiście, że możesz pisać, że ten wkład Ci się nie podoba kilka razy - tylko tak jak w reklamie - PO CO?

    Szadam - nikt nie mówił, że te wkłady kosztują 1000zł. Jeśli ktoś jednak napalił się na Spratherma to ma ciekawą alternatywę. Porównując to z innymi modelami cena wcale nie zabija.

    Pozdrawiam

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    Galeria Kodiego .!! Ten kominek to proste pudło z gipsu takie coś a tyle piania że extra??? Czy na forum są ciekawsze projekty?? Sorrki ale to naprawde mnie osłabiło.
    - Kodi, bardzo ładny kominek. Ja też nie jestem zwolenniczką komików z otoczaków, beleczek i tego typu "korzenioplastyki". Nie widziałam wcześniej tych wkładów Hajduka - jestem pod wrażeniem - a właśnie będę się przymierzać do kupna wkładu. Mam zamiar "przekoczować" na nieskończonej budowie przy kominku jako jedynnym ogrzewaniu - bo wygląda na to, że nie zdążę zrobić przyłącza gazowego przed zimą.
    Z tego, co widzę na zdjęciu, ten VOLCANO1 ma własne nóżki - Kodi -proszę o odpowiedź - czy w związku z tym mogę w ogóle na razie nie robić podbudowy - cokołu - tak jak robi się przy wkładach bez nóżek?

  19. #39

    Domyślnie

    haczyk a może Pani Haczykowa
    wracając do pytania - fajno, że Ci się podoba, ten wkład zresztą jak każdy inny Hajduka ma nóżki, więc nie musisz robić obudowy. My sami też nie chcieliśmy z braku kasy robic teraz obudowy, ale Beata mnie przekonała i dobrze, że brudne prace należy wykonac na początku. Wkład ma nóżki, ma bezpośrednie doprowadzenie powietrza na stałe, więc śmiało można go zabudować w późniejszym czasie.

    Pozdrawiam

  20. #40

    Domyślnie

    Jestem panna Haczykowa - gwoli ścisłości. Pewnie,że brudne prace lepiej robić najpierw, ale ja i tak będę miała przez rok, czy dwa najtańszą wykładzinę,bo nie stać mnie na drewno. Więc myślę, że zrobię obudowę w momencie przed układaniem drewna.

Strona 2 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony