dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 9
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 163
  1. #61
    Guest

    Domyślnie

    Tak jak mówiłam - już decyzja podjęta , ale dzięki za wskazówki . Mam nadzieję, że kominek będzie się sprawował OK. Pożyjemy, zobaczymy

  2. #62

    Domyślnie

    Rezi dzieki jestes Wielki




    pozdrawiam Beata

  3. #63

    Domyślnie

    no to po kilku latach....
    jak działają hajduki
    chcę właśnie kupić volcano 1v

  4. #64

    Domyślnie

    Podciagam temat. Też sie zastanawiam nad kupnem Hajduka volcano 1V. Jak sie ten wkład sprawuje. Czy jego moc wystarczy do ogrzania 140m2, planuje DGP.

  5. #65
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    PUK PUK .Puki co jest OK. drugi sezon I Niech tak zostanie
    Ceny zostały zmienione na poziomie +10%.(w miarę stabilne)
    Co kupić? To co się podoba
    Pozdr.
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  6. #66

    Domyślnie wkłady kominkowe HAJDUK

    Witam
    mam zamiar kupić wkład kominkowy Hajduk VOLCANO 2P h z łączoną szybą
    bardzo proszę o opinie, doświadczenia itp. na temat tego wkładu bądz innych wkładów Hajduka
    pozdrawiam
    Johnny

    http://www.hajduk.com.pl/zalaczniki/...nsatz%2039.pdf

  7. #67
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marcin1978

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    275

    Domyślnie

    Mam prisme K. Wg nie wklad wart uwagi. Taki tanszy spartherm. Jedyne co do dopłac sobie za szybe gieta. Ja mam laczona i po 2 latach juz niedolega tak idealnie jak na poczatku. Nie jest zle zeby to zobaczyc trzeba sie dobrze popatrzyc ale ja zwaracam uwage na detale

  8. #68

    Domyślnie

    Miałam taki i się go pozbyłam - strasznie kopcił. Lekkie uniesienie szyby i od razu wielki kopeć na całej krawędzi. Nie dało się dorzucić drewna dopóki się nie rozpaliło na maksa. Potem też kopcił przy otwieraniu ale już mniej.
    Firma, która mi go sprzedała i montowała bardzo się starała poprawić sytuację. Potem po wielu testach i diagnozach (np badaniach specjalnym urządzeniem ciągu komina itp) wymieniono mi ten kominek na taki sam bez podnoszenia szyby (volcano 2P).
    Jest lepiej, ale nadal źle. Kopci trochę mniej, ale nadal muszę bardzo powoli otwierać. To cała procedura - najpierw robię szpareczkę, czekam chwilę a potem otwieram go najwęziej jak mogę i wrzucam drewno. Straszliwie szybko brudzi się boczna szybka (po 3 godzinach palenia) i jest trudna do umycia. Przednia jest zakopcona częściowo po jednym wieczorze. Mam zamiar zasłonić boczną szybę żeliwną przesłoną i zrezygnować z czyszczenia boku bo już nie mam do tego siły. Żałuję, że wybrałam model narożny, teraz to już trudno zmienić bo całe pomieszczenie jest dostosowane do takiego ustawienia kominka. Samoczyszczenie szyby w tym modelu nie działa (nawet jak palę suchutkim drzewem liściastym)

    Teraz uważam, że ten kominek ma złą konstrukcję - nie jestem specjalistką, ale może złe proporcje albo coś innego.
    Sąsiedzi mają Prismę i działa znakomicie - jest godna polecenia, więc to nie producent ma znaczenie ale konstrukcja wkładu.

  9. #69

    Domyślnie

    Posiadam wkład volcaono D


    Co prawda posiadam go ok miesiąc, i paliłem ze 3 razy "byle czym" To nie zaobserwowałem żadnych niedogodności, żadem dym nie leci, ani szyba się nie brudzi. Muszę jeszcze dokładnie sprawdzić, bo wydaje mi się, że zamknięcie dolotu powietrza kompletnie nie wpływa na spalanie ;/

  10. #70

    Domyślnie

    Podnoszę, bo się robi zimno, a też rozważam kupno tego wkładu, chyba że jest jakiś inny narożny z bezpośrednim doprowadzeniem powietrza za ludzką cenę...
    Pozdrawiam wszystkich, Basia

  11. #71

    Domyślnie Hajduk VOLCANO 2P/2L h - rozterki przed zakupem

    Cytat Napisał Szpulka
    Miałam taki i się go pozbyłam - strasznie kopcił. Lekkie uniesienie szyby i od razu wielki kopeć na całej krawędzi. Nie dało się dorzucić drewna dopóki się nie rozpaliło na maksa. Potem też kopcił przy otwieraniu ale już mniej.
    [..] wymieniono mi ten kominek na taki sam bez podnoszenia szyby (volcano 2P). [..] Żałuję, że wybrałam model narożny, teraz to już trudno zmienić bo całe pomieszczenie jest dostosowane do takiego ustawienia kominka. Samoczyszczenie szyby w tym modelu nie działa (nawet jak palę suchutkim drzewem liściastym) [..]
    Przymierzam się właśnie do zakupu kominka i na poważnie rozważałem model Hajduk VOLCANO 2P/2L h (bo podobał nam się wariant z podnoszoną szybą) i byłem już bardzo nastawiony "pro" dopóki nie przeczytałem Twojego postu, Szpulka. Oraz nie wysłychałem opinii dwóch osób z branży kominikowej, i oboje niezależnie powiedzieli mi, że te Hajduki mają z czasem problem z przesuwaniem szyby - gdy kominek jest rozgrzany to coś się w nim blokuje i czasem trzeba poczekać aż kominek ostygnie by wróciło to do normy. Ponadto wspominano, że klejona szyba z czasem sie rozszczelnia w widoczny sposób, a szmot potrafi pęknąć już przy pierwszym odpaleniu (ale to może kwestia drewna). Przyznaję, że brzmi to paranoidalnie jak na wkład za 7500PLN brutto. Nie wiem jak z obiektywizmem obu tych osób, bo obie mi w zamian zareklamowały wkłady Spartherm (ale to koszt ok. 12000PLN - bariera nie do przeskoczenia).

    Czy ktoś spośród forumowiczów jest zadowolony z uzytkowania tego wkładu przez dłuższy czas i może podzielić się wrażeniami?

    pozdrawiam
    spejsi

  12. #72

    Domyślnie Exel z firmy Hajduk

    Witam, przymierzam sie do zakupu kominka z serii Exel - ma ktos doswiadczenia w instalacji i uzytkowaniu takiego sprzetu? Bylbym wdzieczny za pomoc. Zastanawiam sie tez nad (uzyje pewnie niefachowego slowa) nakladka na czopuch odbierajaca cieplo ze spalin - z tej samej firmy: macie cos takiego i mozecie sie podzielic spostrzezeniami?
    z gory dziekuje
    pozdrawiam trolik

  13. #73
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MORHOT

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Karas123 jak po półtora roku palenia w Volcano D?
    Wybrałbys jeszcez raz ten sam model?

  14. #74

    Domyślnie

    Ja też poproszę o wypowiedź bo też mi zaproponowano hajduka

  15. #75
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Remigiusz78
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Racula, Lubuskie
    Kod pocztowy
    66-004
    Posty
    30

    Domyślnie

    Witam Szanownych Państwa,
    W 2008 roku zakupiłem w zielonogórskiej firmie kominek gorzowskiego producenta, model Volcano 3PLh. Największy z możliwych. kominek przyjechał, został ustawiony w odpowiednim miejscu, obudowany przez bardzo znaną zielonogórską firmę od obudów kominkowych (polecam). Wkład został prawidłowo odpalony, stopniowo rozgrzewany itd. Nie jestem z niego zadowolony i nie polecam go. Minusy kominka: jest nieszczelnym, rdzewieje (pomimo palenia sezonowanym drewnem), pochłania gigantyczne ilości drewna, nie ma szans na palenie z czystą szybą, wermikulit jest czarny - cały. Wezwany na prośbę serwisant, zdziwił się bardzo jak ujrzał czarne wnętrze kominka, wymienił sznurki uszczelniające i odjechał.
    Serwis firmy Hajduk jest na wysokim poziomie. Kontakt i pracownicy przemili, główny inżynier jest z innej bajki.
    Cóż, nie polecam.

  16. #76
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MORHOT

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Proszę o kolejne opinie, chętnie alby nie był to pierwszy post autora
    Szczególnie Volcano z podnoszoną szybą...

  17. #77
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Remigiusz78
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Racula, Lubuskie
    Kod pocztowy
    66-004
    Posty
    30

    Domyślnie

    Pierwszy czy nie pierwszy, zacząć trzeba. Sympatykiem forum jestem od początku budowy Małgosi (Archipelag).

    Jeżeli kogoś nie przekonałem, mogę załączyć fotki.

    Volcano 3PLh ma podnoszoną szybę. nie jest gięta tylko spasowana. W tym modelu usunięto usterkę z unoszeniem szyby po rozgrzaniu wkładu. Wg. serwisanta Hajduka od czasu do czasu należy spryskać WD40 lub analogicznym prowadnice przy palenisku.
    Mankamentem Hajduków z unoszoną szybą jest nieszczelne spasowanie ramy z uszczelką. Rama nie jest dociskana przy zamykaniu jak to jest zrobione w Spartermach.
    Ostatnio edytowane przez Remigiusz78 ; 28-10-2010 o 07:49 Powód: Dodanie informacji

  18. #78

    Domyślnie

    Chciało by się powiedzieć DOBRE BO POLSKIE ale niestety często się nie sprawdza. Ja kupiłbym Arysto otwierany na bok bo będzie szczelny, ten z szybą do góry podobny do hajdka a też tańszy. Chcąc dobry produkt mamy spartherma albo Schmida. Moim zdaniem lepszy i trochę tańszy schmid. Z 7%vat cena ok 9500zł
    Kto chce, ten znajdzie sposób. Kto nie che, znajdzie powód.

  19. #79

    Domyślnie

    Wkłady Hajduk są naprawdę na przyzwoitym poziomie, choć uważam, iż są relatywnie zbyt drogie. Dystrybutorzy wkładów Hajduk dostają małe rabaty i na przykład kominki wybudowane z lepszymi wkładami np. Spartherm nie są już tak mocno droższe, ponieważ ceny zakupowe są zbliżone. Generalnie reklamacji na te wkłady nie ma. Jeżeli u kogoś występuje "kopcenie' to w 99% przypadków nie jest to wina wkładu tylko komina lub błędów projektowych lub montażowych.

  20. #80
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Remigiusz78
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Racula, Lubuskie
    Kod pocztowy
    66-004
    Posty
    30

    Domyślnie

    Panie Danielu,

    Pana montażyści obejrzeli wklad (zdziwili się stopniem "zakopcenia") obejrzeli drewno, sprawdzili komin i przed montażem obudowy ożekli, że coś jest nie tak z wkładem. Oczywiście, to była tylko ich prywatna opinia. Obudowę mam zrobioną prawidłowo, wg projektu.
    Dziwnym dla mnie jest, że pomiędzy uszczelkę a ramę szyby można było wsunąć stronę gazety. Przy zamkniętym kominku. Tak wygląda szczelność kominka??
    Rama nie ma żadnej regulacji. Jedyną regulacją jest wymiana sznura uszczelniającego i zbicie go mocniej. Niestety powoduje to cięższe zamykanie wkładu.

    Chciałbym porozmiawiać z osobą, która użytkuje mały wkład 3PLh lub może 2Lh (2Ph). Czy u nich występują podobne objawy.
    Prawdopodobnie "ten typ tak ma": czarny wkład, czarny środek, czarna szyba.

    W chwili obecnej palę na otwartej przepustnicy, drewno znika w oczach - a to tylko kominek do rekreacyjnego palenia.

    Nie piętnuję wszystkich wkładów marki Hajduk. Sądzę, że to jedna z lepszych polskich firm. Poprostu wydałem 9500 zamiast 11500 na Sprtherma

Strona 4 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony