dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 9
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 163
  1. #141
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kayzer

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-011
    Posty
    5

    Domyślnie

    Tylko nie Spartherm!!! Mam zakupiony Varia Bh 3s kupiony przez Spartherm Polska wkład za ok 15 tys. podczas palenia ok 40 min następuje blokada drzwiczek podnoszonych. Serwis był już 4 razy, rozkłada ręce. Teraz jak mają wymienić wkład przestali odbierać moje telefony oraz brak odpowiedzi na wezwania pisemne. Pisałem nawet do właściciela ma to gdzieś. Czyli jak już nam zapłacisz to mamy ciebie w d.... !!. Sprawa przekazana do adwokata.

  2. #142
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Kayzer ... wątek tyczy się całkiem innej firmy ...
    Podrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  3. #143
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Maggssi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-470
    Posty
    2

    Domyślnie

    Jestem nowa w calym temacie domu, wiec prosze o wyrozumialosc
    Potrzebuje porady w sprawie kominka, jaki Panowie znajacy sie w temacie by polecili do domu Z202?
    Czy te kominki akumulujace sa faktycznie godne polecenia?
    Dziekuje za ewentualne cenne uwagi , pozdrawiam magda

  4. #144
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Artix123

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Deszczno
    Kod pocztowy
    66-446
    Posty
    175

    Domyślnie

    Dom Z 202 posiada 116 m2 pow.użytkowej parteru oraz możliwość zagospodarowania poddasza (46 m2). Aby dobrać odpowiedni wkład kominkowy trzeba zastanowić się czy kominek ma tylko ogrzewać salon czy też dogrzewać część pomieszczeń na parterze oraz na poddaszu. Można wtedy wybierać pomiędzy mniejszymi wkładami Smart (drzwi proste lub narożne) lub też większymi Volcano (również drzwi proste lub narożne). Wkład stalowo-szamotowy dzięki dużej masie szamotu kumuluje spore ilości ciepła, dodatkowo można zastanowić się nad wykonaniem kominka jako akumulującego, a więc z płyt kumulujących ciepło. Dodatkowy koszt inwestycyjny to moduły kumulujące ciepło zastosowane pomiędzy wkładem a kominem, nie wiem czy jest wystarczająca ilość miejsca pomiędzy wkładem a kominem.

  5. #145

    Domyślnie

    A ja mam pytanie do użytkowników Hajduka z deflektorem.
    Mam wkład Prsima KR. Palę od około miesiąca. Na razie jestem zadowolony. Ale nie wiem za bardzo jak używać tych dwóch wajch na dole wkładu - ta po lewej odpowiada przepływowi powietrza od dołu, i tu wszystko jasne - przy rozpalaniu na maxa, potem po wygrzaniu wkładu do połowy.
    Ale co robi wajha po prawej? W firmie dowiedziałem się że to od kurtyny na szybę - ale ja, czy wajha jest przesunięta w lewo czy w prawo to różnicy nie widzę. Przy delikatnym paleniu i tak się szyba brudzi niemiłosiernie.
    Czy ktoś mi może wytłumaczyć co ta prawa wajha robi i jak to działa?

  6. #146
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Hajduk - porządne kominki. Mają jakieś drobiazgi do poprawki. Ja ostatnio spaliłem klamkę Hajduka w palenisku zduńskim. Producent się troszkę obraził, że to nie możliwe, bo klamki są wspaniałe - ale reklamację uwzględnił. W normalnym kominku wytrzymuje - w palenisku zduńskim nieraz nie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6107.jpg
Wyświetleń:	428
Rozmiar:	52,8 KB
ID:	340371  
    ...

  7. #147
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał kayzer Zobacz post
    Tylko nie Spartherm!!! Mam zakupiony Varia Bh 3s kupiony przez Spartherm Polska wkład za ok 15 tys. podczas palenia ok 40 min następuje blokada drzwiczek podnoszonych. Serwis był już 4 razy, rozkłada ręce. Teraz jak mają wymienić wkład przestali odbierać moje telefony oraz brak odpowiedzi na wezwania pisemne. Pisałem nawet do właściciela ma to gdzieś. Czyli jak już nam zapłacisz to mamy ciebie w d.... !!. Sprawa przekazana do adwokata.
    ciekawe

    ja ostatnio byłem u klienta, co zapłacił za kominek krocie (katalog to jakieś 70-80 tysi)
    palić nie może, kominek z wadą produkcyjną, szyba czarna jak nie wiem co
    a producent na gwarancję odpisał, że to kominek jako dekoracja a nie koniecznie do palenia - śmieszne ale prawdziwe
    ...

  8. #148
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Artix123

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Deszczno
    Kod pocztowy
    66-446
    Posty
    175

    Domyślnie

    [QUOTE=macius36;7017989]A ja mam pytanie do użytkowników Hajduka z deflektorem.
    Mam wkład Prsima KR. Palę od około miesiąca. Na razie jestem zadowolony. Ale nie wiem za bardzo jak używać tych dwóch wajch na dole wkładu - ta po lewej odpowiada przepływowi powietrza od dołu, i tu wszystko jasne - przy rozpalaniu na maxa, potem po wygrzaniu wkładu do połowy.
    Ale co robi wajha po prawej? W firmie dowiedziałem się że to od kurtyny na szybę - ale ja, czy wajha jest przesunięta w lewo czy w prawo to różnicy nie widzę. Przy delikatnym paleniu i tak się szyba brudzi niemiłosiernie.
    Czy ktoś mi może wytłumaczyć co ta prawa wajha robi i jak to działa?[/QUOTE
    Macius36, tak jak zauważyłeś lewy regulator odpowiada za sterowanie przepływem powietrza pierwotnego przez ruszt (głównie do rozpalania), prawy regulator odpowiada za sterowanie przepływem powietrza wtórnego - czyli zarówno powietrze na szybę jak i powietrze wtórne na "plecach wkładu". Regulator po prawej stronie przy maksymalnym otwarciu ( a lewy zamknięty po fazie rozpalania) dostarcza odpowiednią ilość powietrza do nominalnej pracy, nie ma potrzeby go zamykać. Można lekko zredukować dopływ powietrza wtórnego, ale zamykając dużo lub całkowicie pogarsza się warunki spalania i szyba może wtedy się zabrudzić. Poza opanowaniem techniki palenia w kominku (i "nauczenia się kominka") inne elementy układanki pod nazwą czysta szyba to: suche, wysezonowane we własnym zakresie drewno, odpowiedni komin. Ćwicz, pal, pytaj a będziesz i cieszył się czystą szybą.

  9. #149
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    masterrysz

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    KRUSZYN KRAJEŃSKI
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2

    Domyślnie

    Co wybrać HAJDUK Volkano 1 VT czy HITZE 14 SH

  10. #150
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lazywhiteboy

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-001
    Posty
    13

    Domyślnie

    Ja poważnie zastanawiam się nad HAJDUK SMART 3PLh. Trzy szyby w kształcie U, ze względów estetycznych najbardziej pasuje mi do wnętrza i miejsca w który ma się znaleźć. Czy ktoś z forumowiczów pali w tym kominku? Czy możecie napisać coś więcej?

  11. #151
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lazywhiteboy

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-001
    Posty
    13

    Domyślnie

    No to może KRATKI NBC 9.
    Może ktoś... coś... cokolwiek.
    Bardzo proszę o info

  12. #152
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Winnicki

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Łąck
    Kod pocztowy
    09-520
    Posty
    1

    Domyślnie

    HAJDUK to jedna wielka porażka. Kupiłem Volcano AT. Po jednym rozpaleniu odpada farba z elementów widocznych. Po reklamacji otrzymałem odpowiedź, że sam sobie musiałem go uszkodzić a generalnie to normalne (w domyśle mechanicznie np. waląc młotkiem).... Zgroza. Serwis nawet nie raczył przyjechać. Podpisuje się z nazwiska by ktoś nie pomyślał, że prowadzę czarny PR.
    PS Bądź tu patriotą i wspieraj polskich producentów.
    Paweł Winnicki

  13. #153
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Merik74

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    BEDOŃ PRZYKOŚCIELNY
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    3

    Domyślnie

    Mam identyczna sytucje i po 1 paleniu odpadła farba od wewnątrz duże płaty a od zew małe , czy to nie podlega reklamacji ??? Oczywiscie mowa o wkładzie Hajduk Prisma .

  14. #154

    Domyślnie

    Merik, jak najbardziej podlega - zgłaszaj do producenta i męcz o naprawę. Prawdopodobnie farba została nałożona na nieodtłuszczony kawałek blachy i stąd problem.

  15. #155

    Domyślnie

    Macie rozeznanie jaka jest minimalna wysokość otworu kominowego dla tego wkładu? (środek otworu wypada na 154cm od podłogi).
    Mamy w planie Hajduk Smart 2LXLT lub Spartherm Varia 2l-55-4s.
    Czy może ktoś z użytkowników Hajduka wypowie się jak z użytkowaniem po "latach" czy występują jakieś problemy?
    Czy te narożne szyby jak złapią "luzy" można samemu wyregulować?

  16. #156
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Muskat Zobacz post
    Macie rozeznanie jaka jest minimalna wysokość otworu kominowego dla tego wkładu? (środek otworu wypada na 154cm od podłogi).
    Mamy w planie Hajduk Smart 2LXLT lub Spartherm Varia 2l-55-4s.
    Czy może ktoś z użytkowników Hajduka wypowie się jak z użytkowaniem po "latach" czy występują jakieś problemy?
    Czy te narożne szyby jak złapią "luzy" można samemu wyregulować?
    Celuj w szybę giętą w całości, jak nie chcesz potem narzekać. Wysokość przyłącza sprawdź na rysunkach. Dołóż jakieś kolano, ustal wysokość drzwi od podłogi....

  17. #157
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Cichy_83

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-905
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Celuj w szybę giętą w całości, jak nie chcesz potem narzekać. Wysokość przyłącza sprawdź na rysunkach. Dołóż jakieś kolano, ustal wysokość drzwi od podłogi....
    Witam,
    Również zastanawiam się nad wkładem Smart 2PXLT i mam pytanie do Pana Piotra - nie oglądałem tego wkładu jeszcze na żywo - czy szyba w tym wkładzie jest gięta czy też łączona w jakiś sposób?

    Jak alternatywę rzucił mi się w oko jeszcze romotop: HEAT R/L 2g S 65.51.40.01 - on chyba ma akurat szybę giętą?

    Na koniec jeszcze jedno pytanie - co Pan sądzi o mechanizmie gilotyny? Oba te wkłady są w wersji otwieranej na bok oraz gilotyna. Trochę się obawiam trwałości tych mechanizmów i tego co będzie jak by się coś popsuło.

    Kominek do naprawdę rekreacyjnego palenia - tylko sobota w okresie zimowym i to pewnie nie każda. Kominek w salonie w rogu - powierzchnia około 35 m2.

  18. #158
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Wszystkie mechanizmy windy we wkładach Romotop można naprawiać bez rozbierania obudowy . W razie pytań dodtyczących produktów Romotop jestem do dyspozycji 663 4433321
    Darek B

  19. #159
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cichy_83 Zobacz post
    Witam,
    Również zastanawiam się nad wkładem Smart 2PXLT i mam pytanie do Pana Piotra - nie oglądałem tego wkładu jeszcze na żywo - czy szyba w tym wkładzie jest gięta czy też łączona w jakiś sposób?

    Jak alternatywę rzucił mi się w oko jeszcze romotop: HEAT R/L 2g S 65.51.40.01 - on chyba ma akurat szybę giętą?

    Na koniec jeszcze jedno pytanie - co Pan sądzi o mechanizmie gilotyny? Oba te wkłady są w wersji otwieranej na bok oraz gilotyna. Trochę się obawiam trwałości tych mechanizmów i tego co będzie jak by się coś popsuło.

    Kominek do naprawdę rekreacyjnego palenia - tylko sobota w okresie zimowym i to pewnie nie każda. Kominek w salonie w rogu - powierzchnia około 35 m2.
    O to jakie szyby, lepiej spytać u źródła, albo wczytać się w internet...

    Współcześni producenci wkładów kominkowych renomowanych firm, do jakich zalicza się Hajduk i Romotop, starają się unikać kłopotów z serwisowaniem usterek i związanych z tym kiepskich notowań. To co produkowali 10 lat temu nie umywa się od urządzeń dzisiejszych. Usterki są po to by je naprawić, ale z pewnością otwierany na bok ma mniej pułapek, mniej elementów do psucia. Chociaż z kolei otwieranie szyb narożnych w systemie gilotynowym, jest łatwiejsze i nie naraża użytkownika na pęknięcie szyby tak bardzo jak w przypadku otwierania na bok. Brak intensywnego użytkowania to najlepsza gwarancja długowieczności urządzenia. Jak się popsuje, można naprawić...

  20. #160
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Cichy_83

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-905
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Wszystkie mechanizmy windy we wkładach Romotop można naprawiać bez rozbierania obudowy . W razie pytań dodtyczących produktów Romotop jestem do dyspozycji 663 4433321
    Dziękuję za odpowiedź. Czy w numerze tel nie ma błędu?

    Jedna rzecz mi nie daje spokoju - otóż z tego co oglądałem na zdjęciach czy filmikach na yt to zasada działania takiej gilotyny polega na tym, że do zrównoważenia ciężaru szyby/drzwi stosuje się przeciwwagi/ciężarki, które to ciężarki są za pomocą linki/linek stalowej o różnej grubości i bloczków połączone z drzwiami kominka. Hipotetycznie - zrywa się linka czy tam obie linki to co? Ciężarek spada? Da się do tego dostać nie demontując obudowy kominka?

    Druga sprawa - nie wspomniałem o tym - w jest domu wentylacja mechaniczna. Jak jest ze szczelnością obu rozwiązań w Hajduku i Romotopie? Czy gilotyna przez samą "budowę" uszczelnienia jest mniej szczelna?

    Co do intensywności użytkowania - wiadomo sprzęt nieużywany nie będzie się psuł Powiem tak - kwestia różnicy w cenie pomiędzy gilotyną a drzwiami otwieranymi na bok ma drugorzędne znaczenie jeżeli ten mechanizm wytrzyma przy okazjonalnym ( paleniu ca. 30 razy na sezon ) tyle samo co klasyczne drzwi.

    Oczywiście co do samej szyby to specjalistą nie jestem ale jakoś tak na czuja wydaje mi się, że sama szyba w gilotynie jest mniej narażona na pęknięcia?

    Na koniec - czy polecicie Panowie jakiegoś wykonawce z okolic Niepołomic/Krakowa, który sprzedaje/montuje Hajduka i Romotopa?

Strona 8 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony