dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie wylewka prosze o pomoc

    Witam .Mam robione wylewki tradycyjne z betoniarki .W progach gdzie mają być futryny panowie nie wylali betonu,nie ułozyli styropianu ani foli jest ona tylko wywinieta do góry .Powiedzieli ze tak ma byc ze to miejsce na futryne drzwi ..Wylewka +styro to 13 cm czy az tyle zajmuje futryna?Mi osobiście sie wydaje ze tam powinna byc normalnie folia na to styro i ewentualnie w progu cieńsza warstwa betonu.Na poddaszu tak zrobili teraz zeszli na parter i jakos mi sie to nie podoba...Prosze o rade..

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Nie wiem o co chodzi ale jakie futryny chyba o ościeżnice ? Do drzwi wewnętrznych ?
    Jeśli do drzwi wewnętrznych to montuje się je na równi z poziomem wylewki. Pierwszy raz słyszę, żeby zostawiać dziury ?
    No chyba, że to jakieś specjalne drzwi ? Napisz parę zdań. Jeśli nie to niech wylewają na równo !!!!!!
    Co oni wymyślili ?
    Ostatnio edytowane przez krzys_i_aga ; 06-05-2010 o 13:51
    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam
    Tak chodzi o drzwi wewnetrzne ...na całej długości progu szerokośc około 100 cm i głebokości 15 cm mam puste..Tak to chyba na ościeznice ..przepraszam nie znam sie na tym jeszcze ..
    Czyli nic sie w progach nie zostawia ?

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Cytat Napisał mychol12 Zobacz post
    Witam
    Tak chodzi o drzwi wewnetrzne ...na całej długości progu szerokośc około 100 cm i głebokości 15 cm mam puste..Tak to chyba na ościeznice ..przepraszam nie znam sie na tym jeszcze ..
    Czyli nic sie w progach nie zostawia ?
    Czyli taki rowek.... Po co? Nie widziałem jeszcze ościeżnicy którą trzeba mocować w posadzce albo która jest połączona dołem. Większość obecnych ościeżnic to ościeżnice opaskowe, czyli nakładane na gotowy mur. Opierają się one o gotową podłogę, czyli już z panelami, płytkami lub parkietem. Twoje majstry chyba jakąś kichę odwalają.
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  5. #5

    Domyślnie

    Na to wyglada Dziekuje

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar janzar
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    ŚWIDNICA
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    719

    Domyślnie

    Cytat Napisał mychol12 Zobacz post
    Witam .Mam robione wylewki tradycyjne z betoniarki .W progach gdzie mają być futryny panowie nie wylali betonu,nie ułozyli styropianu ani foli jest ona tylko wywinieta do góry .Powiedzieli ze tak ma byc ze to miejsce na futryne drzwi ..Wylewka +styro to 13 cm czy az tyle zajmuje futryna?Mi osobiście sie wydaje ze tam powinna byc normalnie folia na to styro i ewentualnie w progu cieńsza warstwa betonu.Na poddaszu tak zrobili teraz zeszli na parter i jakos mi sie to nie podoba...Prosze o rade..

    oto prawidowy widok na ten temat czyli nie może być żadnych otworów i niedoróbek bo futryna jest montowana na równym jastrychu



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us

    pozdrawiam janzar
    Ostatnio edytowane przez janzar ; 07-05-2010 o 22:48 Powód: foto
    tanio rzadko znaczy dobrze ,dlatego nie raz trzeba zapłacić dwa razy

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Kiedyś były futryny które były spinane dołem panowie pewnie wiekowi pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony