dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie JAK STAWIAĆ ŚCIANKI DZIAŁOWE?? I KIEDY?

    Witam, może pytanko proste, i w pokrewnych tematach gdzieś się pojawiło, ale sporo tego więc zapytam wprost.
    Buduje domek z maxów wymiarach 6,5 na 11 m (dom oczywiście nie maxy ).
    W zasadzie w środku oprucz jednej o długości metra nie mam żadnych ścian nośnych, a i działówek też niewiele, ale jedak są.
    I teraz pytanko,
    1. Czy owe ścianki działowe stawaiać po wymurowaniu tzw. "pudełeczka" domu i zalaniu stropu?
    Tak mi sie wydaje, choć to mój pierwszy dom że stropu to raczej na działówkach się nie stawia.
    2. No i czy działówki stawiamy bezpośrednio na chudziaku? ( u mnie chudziak B-20 grubość 15 cm).??
    Budując tak jak myśle zatem ścianki działowe nie będą przewiązane ze ścianami zewnętrznymi domu, no i chyba nie muszą, co mi sie zdaje.

    Ale wole sie upewnić i zadać pytanie które rozwieje moje wątpliwości.
    Z góry dzięki.
    Pozdro !!!
    Podaj ceegłee, podaj ceegłee .....
    DZIENNIK BUDOWY
    KOMENTARZE DO DZIENNIKA BUDOWY

  2. #2

    Domyślnie

    Oczywiści działówki murujesz po wymurowaniu ścian nośnych. Tak w ogóle to możesz cały dom zbudować razem z więźbą dachową i dopiero brać się za działówki. Na większości budów stawia się je oczywiście na chudziaku na papie izolacyjnej. Niektórzy to nawet fundamenciki leją wcześniej pod te ściany. Dla mnie jest to śmieszne, skoro chudziaka ma jak u Ciebie 15cm i na dodatek ten chudziak to wcale nie taki chudy (B-20), spokojnie wystarczy na lekkie ściany działowe. Oczywiści musisz je powiązać ze ścianami nośnymi. Pracowałem na budowie gdzie inspektor wymagał w co trzeciej warstwie pustaków nośnych wykuwać dziury i wpuszczać tam pustaki działowe w celu przewiązania. W niektórych miejscach musieliśmy dawać druty w spoiny i wwiercać się w ściany nośne , chociaż to nie podobało się tak zbytnio jak przewiązanie pustakami.

  3. #3

    Domyślnie

    Działowki postaw sobie po wybudowaniu ścian nośnych i po wylaniu stropu, a najlepiej na końcu po przykryciu dachem. Jeżeli masz dobrze zagęszczone pod chudziakiem to fundamencik pod śc dział jest zbędny.

  4. #4

    Domyślnie

    Ok super dzięki, tak też zrobie.
    Co do stawiania z maxów, tak jak mówicie a niewiedziałem wkuje sie w ściane nośna (o grubości 29 cm) może jakieś 5 cm?
    Myśle że wystarczy
    Pozdro !!!
    Podaj ceegłee, podaj ceegłee .....
    DZIENNIK BUDOWY
    KOMENTARZE DO DZIENNIKA BUDOWY

  5. #5

    Domyślnie

    Odkopie swój własny temat. Bo jak tylko się rozciepli zabieram sie za ścianki działowe.
    Dom jest juz przykryty dachem, chudziak kalsy B-20 wylany, podłoże pod ścianki zaizolowane (2 razy papa na lepiku) wiec można działąć.
    Czy dobrym pomysłem będzie wykucie ok 5 cm wgłębienia w ścianie nośnej żeby wpuścić do niej pusaki od ścianki działowej ?? Powiedzmy co drugą warstwe planuje również zazbroić w zaprawie dwoma prętami fi 6 wpuszczonymi głębiej w ściane.
    Druga sprawa to ścianka murowana przy słupie żelbetowym, nie bardzo jest możliwość wkucia się w beton, zastanawiam się czy same druty pomiędzy pustakami w zaprawie wystarczą???
    Taka sytuacja jest na poddaszu.
    Z góy dziękuje za sugestie.
    Pozdro !!!
    Podaj ceegłee, podaj ceegłee .....
    DZIENNIK BUDOWY
    KOMENTARZE DO DZIENNIKA BUDOWY

  6. #6

    Domyślnie

    Możesz zastosować metalowe kotwy przykrecane do sciany nosnej, bedzie prosciej bez kucia.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał tojato
    Możesz zastosować metalowe kotwy przykrecane do sciany nosnej, bedzie prosciej bez kucia.
    otóż to "nie utrudniajmy sobie życia" i będzie OKi
    Nie znam się na tym, nie umiem a wogóle to mi się nie uda.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziubek25077
    Odkopie swój własny temat. Bo jak tylko się rozciepli zabieram sie za ścianki działowe.
    Dom jest juz przykryty dachem, chudziak kalsy B-20 wylany, podłoże pod ścianki zaizolowane (2 razy papa na lepiku) wiec można działąć.
    Czy dobrym pomysłem będzie wykucie ok 5 cm wgłębienia w ścianie nośnej żeby wpuścić do niej pusaki od ścianki działowej ?? Powiedzmy co drugą warstwe planuje również zazbroić w zaprawie dwoma prętami fi 6 wpuszczonymi głębiej w ściane.
    Druga sprawa to ścianka murowana przy słupie żelbetowym, nie bardzo jest możliwość wkucia się w beton, zastanawiam się czy same druty pomiędzy pustakami w zaprawie wystarczą???
    Taka sytuacja jest na poddaszu.
    Z góy dziękuje za sugestie.
    Pozdro !!!
    A może by tak do tego słupa wkleić pręty na kleju typu sika?
    pozdrawiam
    Łukasz

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał tojato
    Możesz zastosować metalowe kotwy przykrecane do sciany nosnej, bedzie prosciej bez kucia.
    W sumie się z tym nie spotkałem, może i dobry pomysł, macie jakieś fotki jak to wyglada?
    Chętnie bym zobaczył.
    Pozdro !!!
    Podaj ceegłee, podaj ceegłee .....
    DZIENNIK BUDOWY
    KOMENTARZE DO DZIENNIKA BUDOWY

  10. #10

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał tojato
    http://www.ilifo.pl/index.php?id=porady-laczniki
    Wielkie dzieki kolego, tylko zastanawiam sie jak to sie sprawdzi przy ściankach z maksów, bo musiał bym powiedzmy co drugą warstwę tak zakotwić, i niewim jak sprawdzą sie kołki do maxów, czy mocno będą trzymać, niewiem czy dobrze myśle ale może dodatkowo lepiej byłoby też dołożyć po 2 pręty stalowe fi 6 mm. i wpuścić w zaprawe do wcześniej wywierconej dziury.
    Wolał bym dobrze to powzmacniać bo w przypadku powieszenia jakiejś szafki na ścianie nie chciał bym zeby mi coś pękało
    Pozdro !!!
    Podaj ceegłee, podaj ceegłee .....
    DZIENNIK BUDOWY
    KOMENTARZE DO DZIENNIKA BUDOWY

  12. #12

    Domyślnie

    Bedzie trzymac zastosuj tylko odpowiednio długie kołki rozporowe, w sprzedazy sa rownież specjalne kołki przeznaczone do porothermu, zapytaj w sklepie.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał tojato
    Bedzie trzymac zastosuj tylko odpowiednio długie kołki rozporowe, w sprzedazy sa rownież specjalne kołki przeznaczone do porothermu, zapytaj w sklepie.
    Ok dzieki
    Pozdro !!!
    Podaj ceegłee, podaj ceegłee .....
    DZIENNIK BUDOWY
    KOMENTARZE DO DZIENNIKA BUDOWY

  14. #14

    Domyślnie

    W tym wątku o murowaniu ale temat jest "JAK STAWIAĆ ŚCIANKI DZIAŁOWE?? I KIEDY? "
    Ja chciałem zapytać o ścianki K-G. Odpowiednie konstrukcje aluminiowe mam już postawione. Czy płyty K-G lepiej przykręcać przed wylewkami czy po wylewkach? Jakie są wady/zalety obu podejść? Kierbud mówi że po wylewkach bo wilgość, wykonawca mówi że teraz bo może zabezpieczyć folią i płytom nic się nie stanie.

    Pozdrawiam, AM

  15. #15

    Domyślnie

    Nie chce cwaniakowac bo nie jestem fachowcem ale o tym ze po wylewkach to moj kierbud tez powiedzial i tego sie trzymam.Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony