Witam. Obecnie jestem na etapie poszukiwania ekipy budowlanej i negocjowania cen. Głównie interesuję się tylko robocizną, bo jeżeli na materiały ceny są zbliżone w całej Polsce, to robocizna popada od skrajności w skrajność. Polskie solidne ekipy, których refernecje można sprawdzić a ich budowy obejrzeć (na razie rozmawiałem z trzema) za wybudowanie stan surowego otwartego życzą sobie od 100 do ponad 200 PLN za 1m2 powierzchni netto domu ze ściany jednowartwowej. Mój dom będzie miał 230 m2 pow netto. Jedni powiedzieli że stan surowy otwarty we trzech postawią w dwa miesiące. Po prosych rachunkach wychodzi 7500 PLN netto (ponad 10 000 PLN brutto) na głowę miesięcznie. To dużo jak na nawet bardzo dobrego budowlańca. Tyle zarabia dobry manager w dobrej firmie. Druga sprawa to w okresie kryzysu budowlanego ceny powinny spaść a nie wzrosnąć. Po trzech rozmowach z solidnymi ekipami mam cena robocizny mojego domu waha się od 20 do 50 000 PLN. Czy można jakoś rozwiązać ten prolem? Dziękują za każdą poradę.

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: redakcja dnia 2002-09-24 15:06 ]</font>