dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 51

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Witam. Obecnie jestem na etapie poszukiwania ekipy budowlanej i negocjowania cen. Głównie interesuję się tylko robocizną, bo jeżeli na materiały ceny są zbliżone w całej Polsce, to robocizna popada od skrajności w skrajność. Polskie solidne ekipy, których refernecje można sprawdzić a ich budowy obejrzeć (na razie rozmawiałem z trzema) za wybudowanie stan surowego otwartego życzą sobie od 100 do ponad 200 PLN za 1m2 powierzchni netto domu ze ściany jednowartwowej. Mój dom będzie miał 230 m2 pow netto. Jedni powiedzieli że stan surowy otwarty we trzech postawią w dwa miesiące. Po prosych rachunkach wychodzi 7500 PLN netto (ponad 10 000 PLN brutto) na głowę miesięcznie. To dużo jak na nawet bardzo dobrego budowlańca. Tyle zarabia dobry manager w dobrej firmie. Druga sprawa to w okresie kryzysu budowlanego ceny powinny spaść a nie wzrosnąć. Po trzech rozmowach z solidnymi ekipami mam cena robocizny mojego domu waha się od 20 do 50 000 PLN. Czy można jakoś rozwiązać ten prolem? Dziękują za każdą poradę.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: redakcja dnia 2002-09-24 15:06 ]</font>

  2. #2

    Domyślnie

    Problem mam podobny - aktualnie negocjuję ceny z wykonawcami. Masz rację, rozrzuty są ogromne. Najlepiej na bazie ślepego kosztorysu porównać ceny wykonania poszczególnych robót i jeśli firma chce dostać tę pracę, to zawsze się jakoś dogadasz. A przynajmniej będziesz wiedział, na których robotach która firma chce najwięcej zarobić. Z drugiej strony, jeśli trafisz na naprawde dobrą, sprawdzoną firmę - to warto zapłacić nieco więcej na etapie budowy, niż dopłacać do poprawek a przy okazji tracić czas i nerwy. Powodzenia!

  3. #3

    Domyślnie

    Stan surowy otwarty kosztował mnie 34.000 netto. Ściany jednowarstwowe 44 cm, rzut domu (w obrysie) 8,5x14 m, poddasze użytkowe, dachówka ceramiczna. Fundamenty schodkowe - spadek terenu znaczny, i zasypki pod posadzkę sporo. Dach większy od wyliczonego dla w/w wymiarów o ca 40%, bo dodatkowo przekryłem nim istniejącą altanę jako część gospodarczą.
    Za te pieniądze kupiłem spokój i fachowe wykonawstwo. Sam jestem budowlańcem, a na własnej budowie palcem nie kiwnąłem.

  4. #4

    Domyślnie

    witam, prace te robiłem w 2001r:
    fundamenty - 3 000 zł
    ściany nośne, strop, ścianki działowe i kolankowe, kominy -
    8 000zł
    dach konstrukcja - 3 000 zł, krycie 3 000 zł.

    Dom jest o powierzchni 190m2, dach czterospadowy, blachodachówka, sciany to pustak max, a rejon to podkarpacie

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    cała murarka czyli fundamenty, ściany, strop, schody itp kosztowało 15 000 zł Dom 180 m kw z użytkowym poddaszem

  6. #6

    Domyślnie

    Ekipa z miejscowosci odleglej o jakies 80km woj. Kujawsko-Pomorskie zawolala 12000 zl bez rachunku za wykonanie szalunku, chudy beton, zezbrojenie i wykonanie lawy, izolacja pozioma, wyniesienie sccian do poziomu gruntu z bloczkow drazonych silikatowych, izolacja pozioma, kontunuacja scian bloczkami gazobetonowymi, szalowanie, zezbrojenie i wylanie betonu dla wienca na szczycie scian piwnicy, polozenie stropow prefabrykowanych zeranskich, szalunekk, zezbrojenie i wylanie betonu wienca dla stropu i plus chudy beton na gruncie dla calej piwnicy. Wymiary 8,5x13,5m i po srodku dodatkowa sciana nosna identycznej grubosci co w scianach zewnetrznych. Ja zapewniam wykop (juz jest), deski szalunkowe, stal zbrojeniowa, pape asfaltowa, piasek, beton z gruchy, budke na przebranie (ewentualnie nocowanie), sile, wode, dzwik i stropy. Nie bylo uzgodnione czy utwardzenie gruntu (koszt wypozyczenia sprzetu) i pionowa izolacja scian wliczone w te cene. Nie dopytalem czy beton na gruncie z gruchy, czy tez robiony. Czekam na oszacowanie kosztow od dwu innych ekip w tym tygodniu.

  7. #7

    Domyślnie

    Witam,
    nam jedna z ekip zaspiewala 30.000 zł ( trzydzieści tysięcy)
    za postawienie surowego stanu. Tylko robocizna, bez fundamentów.
    Ręce nam opadly!!!!
    Jeszcze z kilkoma innymi prowadzimy rozmowy, wkrótce poznamy
    ich cenę.
    Proszę powiedzcie ile Wy zapłaciliście za tego typu usługę.
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Ja zapłaciłem za stan surowy otwarty niedużego domku 48 tys. ale w tym była duża część materiałów. Powiedzmy, ze ok. 30 tys. to była sama robcizna, z czego połowa za dach, a połowa za mury i strop.

  9. #9

    Domyślnie

    Franek,
    toś mnie pocieszył. Chciałabym teraz wstawić taką mordkę z ząbkami, ale nie wiem jak to się robi. E, taki to ze mnie znawca
    komputera, he he.
    Może ktos mi powie, jak Wy to robicie?
    A co do Ciebie, Franek, weszłam na Twoja stronkę, historia
    budowy domu, fajniuśka.
    Nie, ja nie dam takiej sumy pieniędzy, bez żartów. W toto oprócz
    trójki nic więcej nie wygrałam.
    Prędzej sama nauczę się budować, niz wywalę taaaaaaką kupę szmalu.
    Pozdrawiam



  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Oj strasznie mizernie wypadam w tym towarzystwie. Aż mi głupio i nie napiszę jak dużo zapłaciłem za stan surowy. Chyba nie umiem dobrze gosporadować pieniędzmi . Na pewno nie wykończyłbym swojego domku (troche większy) za opisywane wcześniej 100 000 PLN(przynajmniej przy moich założeniach standardu wykończeń). Pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    On 2002-10-04 16:49, Gajka wrote:
    Chciałabym teraz wstawić taką mordkę z ząbkami, ale nie wiem jak to się robi. E, taki to ze mnie znawca
    komputera, he he.
    Może ktos mi powie, jak Wy to robicie?
    Zajrzyj do FAQów , link na górze obok baneru Muratora

  12. #12

    Domyślnie


    Wielkie dzięki,



  13. #13

    Domyślnie

    14 tys. - od fundamnetów wylewanych w gruncie, poprzez 1-ną warstwę muru z Porothermu 30 P+W, strop teriva, więźbę i odeskowanie z papą. Bez chudziaka na gruncie. Dom z użytkowym poddaszem (135 m2 + garaż 23 m2), jak na mojej www.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Am nie załamuj się ja za dwa fundamenty /7x11 dom i 6x4 garaż/,garaż stan surowy otwarty zapłaciłam 23 tys. Z tym,że na budowie bywamy gościnnie, tylko w celu sporządznia dokumentacji fotograficznej.Poza tym nie kupiłam nawet deski.Ekipa weszła na trawiaste pole i zrobili wszystko.Jak sąsiedzi donoszą są bardzo dokładni i porządni.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: EDZIA dnia 2002-10-04 17:56 ]</font>

  15. #15

    Domyślnie

    Witam,
    chciałam wcześniej coś napisać, ale ten mój internet czasami szwankuje, chodzi jak woda pod górę, bądź wcale nie chce się otworzyć
    Ckwadrat- Twój domek jest śliczny, gratuluję wyboru.
    I cena, która zapłaciłeś, tez jakaś bardziej "ludzka".

    Ja też liczę na bardziej normalniejsze propozycje, niż ta,
    która otrzymalismy. Tymbardziej, że fundamenty są gotowe.
    Nie damy się szokom cenowym, ot co
    pozdrawiam.



  16. #16

    Domyślnie

    Witam,
    Wprawdzie pierwsza jskółka wiosny nie czyni, ale zawsze.......

    Dziś druga ekipa wyceniła swoją robociznę na 18.000 zł za zbudowanie naszego domu. Wróciła nam wiara w rozsądek ludzki,
    aczkolwiek nadal nie jest to cena do zaakceptowania przez nas.
    Czekamy na wiadomości od 3 ekip jeszcze. Może się uda, a jeśli
    nie.... to szukamy nadal. A może tą drogą -Forum Muratora"
    kogoś znajdziemy?
    Pozdrawiam, miłego wieczoru wszystkim


  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cena wybudowania domu jest bardzo niejednoznaczna, nawet przy tym samym projekcie.

    Jedna ekipa była i owszem tania, ale zażyczyła sobie: betoniarkę, szalunki, kontener i parę innych drobiazgów. Stwierdzili, że ogrodzenie to nie ich zmartwienie, kierownika i geodetę mam sobie poszukać sam, itd...

    Inna była droga ale wszystko było "all inclusive".

    Ostatecznie wybraliśmy tą drugą. Dom 150 m.kw.(z dosyć skomplikowanym dachem) w stanie surowym zrobi za 35 tys. w 2 miesiące. Jedyne co mnie interesuje to dostarczanie na plac budowy odpowiednich materiałow (listę przygotowuje mi kierownik budowy, pomaga mi również w wyborze dostawcy i służy drobnym transportem). Mam z głowy takie pierdoły jak geodeci, ogrodzenie, itd...

    Z rozmów z paroma osobami, które się budowały albo budują wynika, że jest to bardzo uczciwa cena.
    Jasiu

  18. #18

    Domyślnie

    Gajka - dzięki za miłe słowo o moim domku . W rzeczywistości wygląda trochę mniej urokliwie (przynajmniej w stanie surowym) ale też jest większy niż wydaje się na wizualizacji.

    Jasiu mi jednak przypomniał, że do 14 tys. musiałem dorzucić 1,5 tys. na betoniarkę (panowie swojej nie mieli). No i jeszcze 1,5 tys. dla wynajętego oddzielnie kierownika budowy/inspektora nadzoru. W sumie to i tak tanio, choć niektórzy rzucali jeszcze mniej (ale nie miałem już czasu na sprawdzanie ich roboty). Trzeba tylko dobrze poszukać...

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: ckwadrat dnia 2002-10-06 22:08 ]</font>

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    W salonie Muratora - kosztorysy - powiedziano mi, że ceny stanu surowego w rejonie warszawskim wahają się w granicach 150 - 300 zł za 1 m2 powierzchni budynku liczonej wg rzutu fundamentów (ceny roku 2001).

  20. #20

    Domyślnie

    Witam wszystkich cieplutko w ten zimny dzionek,

    nadal czekamy na wycenę pozostałych ekip.
    Budujemy w Małopolsce, betoniarkę możemy dać, to nie problem.
    Kierownika robót równiez już mamy.
    Może ktoś, z grupy krakowskiej, kto ma stan surowy za sobą,
    poleci murarzy ?
    Chcemy rozpocząć budowanie w przyszłym roku oczywiście, z Maxa.
    Pozdrawiam serdecznie




Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony