dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 51
  1. #21

    Domyślnie

    Jasiu, masz rację - jest to uczciwa cena. My za stan surowy domu o podobnej powierzchni i pokryciem dachówką betonową zapłaciliśmy ok. 45 tys. Co prawda musieliśmy wymieniać grunt pod całą powierzchnią domu.

  2. #22

    Domyślnie

    Agus,
    45 tys.zł z materiałem ?

    Ja powinnam może dokończyć swoje/nasze negocjacje z pozostałymi
    ekipkami budowlanymi.
    Najtańsza cena jaką nam przedstawiono jest..... 14.000 zł.
    Hm, jak to sie ma do tej pierwszej, wręcz satyrycznej oferty. :X

    Tym razem ja Was gorąco proszę o poradę, czy ta cena jest ok?
    Dom 180 m2, ściany z MAXa, dach ceramiczny.
    Ponownie powtórzę, fundamenty juz są.
    Pozdrawiam








  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Pamiętajcie o jednym - najtańsza nie zawsze (chociaż się zdarza) jest najlepsza. KONIECZNIE obejrzyjcie ich budowy. Zwróćcie uwagę na to, w jakim stanie jest budowa i teren wokół(np. bałagan czy jedno miejsce na składowanie odpadków), popatrzcie na sposób murowania (najlepiej z kimś doświadczonym), zadajcie kilka pytań typu: jak obsadzają belki do stropu , jak je poziomują, w jaki sposób (i czy w ogóle) dają ścianki kolankowe itp.
    NIedawno wybrałem tynkarza - był najtańszy - odwiedziłem budowę - wyglądała OK. Jak przyszło do rozpoczęcia prac - to wykonawca spóźniał się z dnia na dzień - po 10 dniach oczekiwania wreszcie przyjechał. POnieważ okłamał mnie - wyleciał przed rozpoczęciem prac. Zatrudniłem trochę droższego - zrobił swoje w tydzień - był super.
    POzdro

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    14 tys. za ściany parteru (nośne i działowe), kominy, schody (jeśli są lane), strop, więźbe i ułożenie dachówki to bardzo niska cena.
    Ale dokładnie określ zakres prac i potrzebnych materiałów/narzędzi. W budownictwie odwrotnie niż w prawie "wszystko czego NIE DOpowiesz może zostać użyte przeciwko tobie".
    Jasiu

  5. #25

    Domyślnie


    Dziękuję za podpowiedzi ,

    mój "Gajus" jeszcze kręci nosem na tę cenę

    Pozdrawiam.



  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Postawienie domu w stanie surowym otwartym to robota dla 3-4 ludzi na ca 2 miesiące. Jakby nie liczyć żadnych podatków, amortyzacji urządzeń i innych cudów to gdyby majstrowi zapłacić 2 tys.miesięcznie, a pomocnikom po 1,5 tys. to wyjdzie mniej więcej 14 tysęcy.
    Taniej możesz mieć jakiś nurków, którzy biorą mało bo się na niczym nie znają. Dom to inwestycja na lata i za bardzo oszczędzać nie można. Ośmielę się nawet stwierdzić, że lepiej oszczędzać na wykończeniówce niż na konstrukcji domu - w końcu łatwiej wymienić WC niż strop.
    Jasiu

  7. #27
    Guest

    Domyślnie

    Zamierzam rozpocząć budowę domu w Poznaniu. Lokalne firmy oferują ceny 700-900 zł brutto za m2 pow. użytkowej (z materiałmi). Wydaję mi się to drogo. Czy ktoś może polecić firmę z tego regionu oferującą normalniejsze warunki?

  8. #28
    Guest

    Domyślnie

    U mnie wyszło bardzo drogo:
    -Wykop i ławy domu 16,40 x 12 = 8 tys ( pogoniłem gości jak zobaczyłem próby kantu )
    - Wymurowanie z bloczków B 35 43 cm = 6500
    - wymurowanie ściany trójwarstwowej z 10 cm ociepleniem styropianem, schodów, kominów ( 3szt. klinkier), chudy beton na gruncie = 36 000
    Więźba dach 300 m = 3000
    deskowanie i krycie papą = 3000
    Wychodzi 56 500 złociszy, a jak się rozglądałem przed zaczęciem budowy to kręciłem nosem na ekipy za 25 - 30 tys.
    Faktem jest też i to, że dobre sprawdzone ekipy się cenią.
    Pomimo tego nie żałuję wydanych pieniędzy bo satysfakcjonuje mnie jakość wykonanych prac. Gdyby nie ta pierwsza ekipa, chcąca jak najszybciej się dorobić byłoby O.K.

  9. #29
    Guest

    Domyślnie

    Mieszkam na Podhalu. Unas liczy się powierzchnia zabudowy w metrach kwadratowych razy kwota. Przeważnie od 50 zł do 70 zł.
    Liczy sie każdą kondygnację. Ekipa daje swój sprzet.W tej cenie wszystko co trzeba zrobić na kondygnacji.

  10. #30

    Domyślnie

    Pytanie do hans_68. Czy mogłbyś podać powierzchnię domu i potwierdzić, że cena dotyczy tylko robocizny

  11. #31

    Domyślnie

    U mnie (Poznań) kształtuje się to następująco (dom parterowy z poddaszem ok 200 m kw):

    Fundament + ocieplenie i izolacja + ślepa posadzka 4500 zł

    ściany parteru, ściany działowe, kominy (bez klinkieru), strop, ściana kolankowa 2 wieńce 9 000 zł


  12. #32
    Guest

    Domyślnie

    Stan surowy ktoś postawi w 2 miesiące? Bezbłędnie? Zatrudnię ich u siebie w firmie!!!! Ale najpierw spawdzę jak potrafią "czytać" dokumentację!!! W dwa miesiące stawia się dach "lekko" połamany. Ze wszystkimi obróbkami w co najmniej 4 osoby. W trzy lata stawia się 35 domów - w ogromnym tępie , począwszy od zatrudnienia 30 , w szczycie 100 , w końcu 30 pracowników - z kilku firm specjalistycznych ( murarskie , ciesielsko-betonowo-zbrojarskie , dekarskie).
    A tu w dwa miesiące..............cały???? Powodzenia.
    Oczywiście wszystkie materiały na czas........
    Cena stanu surowego otwartego......jeśli komuś zależy trzeba kosztorsyować w miarę dokładnie i indywidualnie.
    Koszt stanu surowego zamkniętego : 1200 - 1500 zł brutto (pokrycie blachodachówką). Firma robi wszystko.
    Uparłem się tych 2 miesięcy....ale to chyba przechwałki jakiś supermenów budowlanych

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Mój dom parterowy z nieuzytkowym poddaszem 140 m2 strop drewniany...dachówka ceramiczna..buduje koło Szczecina robocizna brutto 15.000 zł..

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    No to ja mam ekipę która stawia dom w stanie surowym w dwa miesiące.

    Na razie mam stan zero (9 dni - 7 dni roboczych) i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Opiszę co będzie dalej.

    Acha ! Koszt stanu surowego (dachówka cementowa) ca 100 tys. za 180 m.kw.
    Jasiu

  15. #35

    Domyślnie

    "am" - nie martw się, ja też chyba tak dużo zapłaciłam: 32.000 netto bez fundamentów i krycia blachą). Fundamenty - 2 lata wcześniej kosztowały 4.000, a krycie teraz blachą Regola PLANNJI za 14.000. To wychodzi netto 50.000 za samą robociznę.
    Dom miał mieć 134 m2 pow. całkowitej, a zrobiło się ponad 260 m2.
    Ale jak ekipa wyceniała, to wiedziała że trochę poddasze podnosimy i nie mogła policzyć metrów na górze. Chociaz rozpisali mi dokładnie ile za co (schody, strop...) to w sumie łatwo policzyć, że wyszło z ich oferty: koszt podzielić przez ilość metrów, które znali (134 parter + 26 doprojektowany garaż), czyli 32.000 : 160 m2 = 200 zł/m2. NATOMIAST WYSZŁO 32.000 : 260 m2 = 123 zł/m2.
    Ściana jednowarstwowa + wszystkie wewnętrzne, dwa tarasy ze schodami zewnętrznymi), schody wewnętrzne, dwa kominy z klinkieru, kanalizacja pod wylewką i wylewki oraz więźba (dach połamaniec 300 m2).
    SAMA ROBOCIZNA, ale materiały nieraz sami przywozili.
    POD WARSZAWĄ, BEZ FUNDAMENTÓW I KRYCIA BLACHĄ. CAŁA RESZTA "ALL INCLUDE".
    Nie wybrałam najtańszej oferty i nie wiem jak dalej wykończę (chyba siebie), ale nie żałuję.
    B

  16. #36
    Guest

    Domyślnie

    On 2002-10-07 12:42, Gajka wrote:
    Witam wszystkich cieplutko w ten zimny dzionek,

    nadal czekamy na wycenę pozostałych ekip.
    Budujemy w Małopolsce, betoniarkę możemy dać, to nie problem.
    Kierownika robót równiez już mamy.
    Może ktoś, z grupy krakowskiej, kto ma stan surowy za sobą,
    poleci murarzy ?
    Chcemy rozpocząć budowanie w przyszłym roku oczywiście, z Maxa.
    Pozdrawiam serdecznie

    Polecam dobrą firmę budowlaną (ekipa) - ok. 5-8 osób,(Tylmanowa woj. małopolskie) sprawdzona , może dać fakturę Vat,
    konkretne informacje : moj telefon 607 928 631

  17. #37

    Domyślnie

    Za fundamenty z izolacją i ociepleniem, ściany parteru i strop, poddasze - ściany szczytowe i działowe oraz więźbe dachową z deskowaniem ijednokrotnym kryciem papą zapłaciłem 20 tysięcy zł. netto.
    Całość postawiona w 64 dni (lato było super!).

  18. #38

    Domyślnie

    13 tys. piwnica w ziemi, parter, poddasze uzytkowe, PTH 44, jednowarstwowa. POwierzchni zabudowy 100 m2. uzytkowa 130+piwnica. Kielce. oczywiscie za samo wymurowanie bez wykopów, cena obejmuje również dach z pełnym deskowaiem i pokryciem folią na zime.

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotr Jan

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    157

    Domyślnie

    Zakończyłem stan surowy - otwarty. Koszt budowy wyniusł ponad 96 tys zł. Dom 184 m2, podwójny garaż , częściowo podpiwniczony. Cała robocizna w tym to ok. 1/3 - wykopy, docieplanie, murowanie, więźba, deskowanie, roboty ziemne.

  20. #40

    Domyślnie

    U mnie robocizna za stan surowy otwarty tj.: ławy fundamentowe, ściany piwnic murowane z bloczków betonowych i zolowane przeciwwilgociowo, stropy nad piwnicą i parterem zbrojone wylewane, schody do piwnicy i na poddasze, ściany z Maxa, ścianki działowe, 2 kominy z cegły, więźba i krycie blachodachówką kosztowała 16500 pln (bez rachunku). Wykonywała jedna ekipa.
    Buduję pod Rzeszowem.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: greg dnia 2002-11-05 15:51 ]</font>

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony