dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Sufit z Płyt Gipsowych na poddaszu.

    Witam!

    Mieszkam na poddaszu w pokoju 4,5X3,5 [M]. Prawdopodobnie po świętach będę brał się za remont tego pokoju. Mam pytanie co do sufitu:
    W tej Chwili są położone są płyty pilśniowe które obwisły, a pod nimi jest "izolacja" z papieru z produktów Winiary (dom ma jakieś 30 lat, i takiego papieru użyli pod te płyty ). Polecano mi zrobić stelaż z drewnianych belek, przymocowanych do belek stropowych (które są co 95cm) i do ściany. Na tą konstrukcję chcę położyć płytę gipsową o grubości 1,2cm. Płyty które mam zamiar kupić mają wymiary 1,2X2,6 [M], czyli potrzebne mi 6.

    Pytanie: Czy lepiej jest położyć płytę w całości, czy pociąć ją na kawałki np. 1,2X0,5 [M]? Czy przy takich kawałkach łączenia nie będą Pękać?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    jak najmniej cięć

  3. #3

    Domyślnie

    Odsłoń te belki stropowe.

    Płyty powstawiaj pomiędzy belki.
    Jak je wyszlifujesz i pomalujesz np. lakierem bezbarwnym będziesz miał fajną ozdobę.

    Pamiętaj o ociepleniu sufity.

  4. #4

    Domyślnie

    Sufit jest ocieplony. Pod tym papierem jest izolacja. Chce po prostu ukryć te dykty, które są brzydkie i obwisają. Chcę najprostszy biały sufit Czy gdybym jednak pociął te płyty na takie małe kawałki (które ułatwiłyby mi montaż) to połączenia pękałyby w skutek ruchu stropu?

  5. #5

    Domyślnie

    Mieszkam na strychu - adaptacja z wykorzystaniem płyt gipsowych. Na łączeniach są pęknięcia - nie ma bata. Dach pracuje i nic na to nie poradzisz. Mam płyty kładzione zgodnie ze "sztuką". Porządny stelaż, na łączeniach siatka pod gipsem itd. Popieram zdanie Wireckiego - jak najmniej cięć (a co za tym idzie łączeń).

  6. #6

    Domyślnie

    a jak by to było gdyby położyć dwie warstwy regipsów z przesunięciem płyt.
    Tak aby łączenie dolnych przypadało na środek wyższych.

    Takie podwójnie kładzione regipsy są wymagane w przypadku ścian działowych w hotelach. Chodzi o wyciszenie. Ale ciekaw jestem jak się to zachowuje po jakimś czasie czy nie pęka. Taka konstrukcja wydaje się być bardziej stabilna.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał clevland
    a jak by to było gdyby położyć dwie warstwy regipsów z przesunięciem płyt.
    Tak aby łączenie dolnych przypadało na środek wyższych.

    Takie podwójnie kładzione regipsy są wymagane w przypadku ścian działowych w hotelach. Chodzi o wyciszenie. Ale ciekaw jestem jak się to zachowuje po jakimś czasie czy nie pęka. Taka konstrukcja wydaje się być bardziej stabilna.
    Ty na serio czy dlatego, że jeszcze pierwszy kwietnia ?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    podwójne płytowanie - raczej nie prima aprilis. są ludzie, którzy tak kładą.

    Co do cięcia płyt - zapomnij o tym pomyśle.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anulek2005
    Cytat Napisał clevland
    a jak by to było gdyby położyć dwie warstwy regipsów z przesunięciem płyt.
    Tak aby łączenie dolnych przypadało na środek wyższych.

    Takie podwójnie kładzione regipsy są wymagane w przypadku ścian działowych w hotelach. Chodzi o wyciszenie. Ale ciekaw jestem jak się to zachowuje po jakimś czasie czy nie pęka. Taka konstrukcja wydaje się być bardziej stabilna.
    Ty na serio czy dlatego, że jeszcze pierwszy kwietnia ?
    Ściany o wysokiej izolacyjności akustycznej (hotelowe) 3.41.02; 3.41.03; 3.41.05

    Polska norma PN B-02151-3 zawiera wymagania co do izolacyjności akustycznej przegród budowlanych w budynkach o różnym przeznaczeniu. Spełnienie tych wymagań wymaga w niektórych wypadkach zastosowania specjalnej konstrukcji ściany działowej. Ścianami zapewniającymi największe pochłanianie dźwięków przechodzących są ściany o podwójnej konstrukcji nośnej. Oprócz wełny mineralnej lub szklanej duży wpływ na pochłanianie dźwięków ma grubość warstwy gipsu, dlatego ściany te mają zawsze płytowanie podwójne. Również rozwiązanie posadowienia ścianki na stropie ma zasadnicze znaczenie dla izolacyjności akustycznej.

    z:
    http://www.rigips.pl/strony/bibliote...iany_dzialowe/

  10. #10

    Domyślnie

    Chodzi o to że jestem mały, i mama problemy z dźwiganiem ciężarów, a jakbym sobie pociął Płyty to by mi było łatwiej Chcę to robić sam, bez pomocy drugiej osoby.

    Ile waży taka płyta 1,2X2,6?

  11. #11

    Domyślnie

    Dzięki clevland za pełne wyjaśnienie kwestii podwójnego płytowania. Akurat trafiłeś z informacja o takowym w 01.04 - jeżeli Cię uraziłam podejrzeniem o żart - przepraszam. Mam nadzieję, że się na mnie nie pogniewałeś

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał gasnik
    Chodzi o to że jestem mały, i mama problemy z dźwiganiem ciężarów, a jakbym sobie pociął Płyty to by mi było łatwiej Chcę to robić sam, bez pomocy drugiej osoby.

    Ile waży taka płyta 1,2X2,6?
    Może będzie i łatwiej je podnosić, ale na tym się raczej skończy.
    Masz więcej łączeń, więc i więcej roboty. Idzie więcej taśmy i gipsu. Więcej szlifowania - czyli syfu dookoła. Większe prawdopodobieństwo pękania. No i więcej czasu finalnie.
    Szybciej sprawniej będzie jak poprosisz kumpla jakiegoś czy rodzinę i skręcicie to w całości.

    Ile waży - trochę, ale jedna osoba może je przenosić, do podnoszenia na sufit potrzebna pomoc drugiej osoby albo drabiny lub innego "pomocnika"

  13. #13

    Domyślnie

    A ja zrobię inaczej. Będzie wygodniej, ale koszty wzrosną.

    Po prostu: Potne sobie te płyty jak tam chcę, a w miejscu łączeń poprzyczepiam ozdobne deski. Po prostu nie zagipsuje połączeń. Będzie mniej syfu, mniej roboty z gipsem, i będzie to ładniej wyglądało i pasowało mi do stylu.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    to może olej te płyty i daj tam jakąś boazerię

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony