dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie WZ - minimalna szerokość elewacji frontowej

    Na mojej działce w projekcie urbanistycznym do wydania warunków zabudowy została wydana decyzja o ustaleniu minimalnej szerokości elewacji frontowej na 10,5m. Projekt domu, który sobie wybrałem ma szerokość tej elewacji na 9,3m, także brakuje 1,2m.

    W związku z tym, czy jedyną rzeczą, którą mogę zrobić to poszerzenie budynku o 1,2m? Czy też istnieją inne sposoby? Np. budowa pomieszczenia gospodarczego 1,2m x 0,5m przy jednym z boków budynku?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Często gminy określają parametry +/- 20%, można złożyć wniosek o zmianę tego punktu WZ,u mnie się zgodzili.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    W zasadzie nie ma jednoznacznej definicji, ale przyjmuje się, że szerokość elewacji frontowej, określa linia prosta, łącząca dwa najdalej oddalone od siebie punkty w widoku budynku od strony frontu działki.

    Projektant powinien doradzić.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony