dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 117 z 147
Pokaż wyniki od 2.321 do 2.340 z 2933
  1. #2321
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    grigorios, nie jestem zaskoczony Twoimi pomysłami. To wszystko już było. Nawet na tym forum. Ale nie licz, że potwierdzę, że tak można, bo w przypadku części Twoich propozycji występuje jeśli nawet nie kolizja z prawem, to na pewno jego bardzo szerokie obejście.
    1. Prawo trzeba czytać kompleksowo. Nie tylko ustawę (i nie tylko jeden artykuł w niej), ale i rozporządzenie. Przeczytaj to drugie.
    2. Domyślam się, że masz za złe sądowi (a pośrednio i mnie) za niekorzystną w Twojej sytuacji wykładnię. Cóż widocznie tak musi być. Nie zawsze trzeba występować na konkursie piękności...
    3.
    Cytat Napisał grigorios
    Czyli ten zapis miałby wskazywać z jednej strony, że jeżeli chce się budować zabudowę zagrodową, to nie musi wcale być żadnej sąsiedniej działki i budować można nawet w szczerym polu z daleka od innych zabudowań.
    Oczywiście, jeśli gospodarstwo ma powierzchnię powyżej średniej powierzchni gospodarstwa w gminie - o tym też już sporo pisano na Forum - po co wyważać otwarte drzwi?
    4.
    Cytat Napisał grigorios
    Z drugiej zaś strony wskazuje, że zabudowa zagrodowa sama w sobie nie może stanowić działki sąsiedniej, niezbędnej do spełnienia warunku dobrego sąsiedztwa.
    Może, może, w zwartej (lub w miarę zwartej) zabudowie wsi. Wtedy wystarczy być tylko rolnikiem "ponad 1 hektarowym".
    5.
    Cytat Napisał grigorios
    Odnośnie pomysłów na wybrnięcie z owej patowej sytuacji.
    Tu na mnie nie licz. Licz raczej na pojemne pojęcie "uznanie administracyjne". Każdą decyzję podejmuje się w określonych okolicznościach. Nie można odmówić wydania WZ, jeśli nie jest to sprzeczne z przepisami odrębnymi. Ale w przypadku jakiejś niezgodności - nie ma do tego podstaw - chyba, że "naciągnie" się kryteria. Ale to już inna historia. Czasami kończy się to w odpowiednich organach.
    Cytat Napisał grigorios
    Co sądzisz o powyższych rozwiązaniach?
    Nie śmiem sądzić. Napisano bowiem: "nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni"...
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  2. #2322

    Domyślnie

    Domyślam się, że masz za złe sądowi (a pośrednio i mnie) za niekorzystną w Twojej sytuacji wykładnię.
    Ależ nie, nie mam nikomu niczego za złe, a już na pewno nie Tobie Cóż, takiego jest prawo. Jak będzie w przypadku działek moich rodziców okaże się zapewne niebawem gdy będą się starali w gminie o wydanie WZ. Moim zdaniem sprawa nie jest przesądzona. Jest zbyt wiele zmiennych. No i owo "uznanie administracyjne", o którym piszesz. Zobaczymy. Tak czy siak dzięki za dyskusję. Widać, że znasz się na rzeczy i miło mi było, że znalazłeś chwilkę by mi udzielić paru odpowiedzi. Pozdrawiam

  3. #2323
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iskiereczka78
    Witam,
    Kiedys pisałem w tym wątku odnośnie podziału działki oraz problemie z drogą dojazdową, potyczkach z UG, sprawą w SKO itp.
    A dzisiaj po wielu miesiącach czekania (by coś sie w końcu ruszyło z moja planowaną budową wymarzonego domku) - mam tylko jedno pytanie:
    ile czasu ma UMiG na uchwalenie planu???od podjecia uchwaly o przystąpieniu do sporządzenia PZP.
    W moim przypadku gmina od września 2007 do tej pory nic nie zrobiła... ręce opadają.............brak słów nawet nie ma z kim porozmawiać.. ciągłe zbywanie
    Postepowanie w sprawie wniosek o WZ zawiesili, nie wiem ile jeszcze może to trwać.
    Zawiesić postępowanie nie można na dłużej niż 12 miesięcy. Chyba już w Twoim przypadku ten okres minął?

    A co do terminu na uchwalenie planu. Nie ma. Niestety...
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  4. #2324

    Domyślnie

    Tak, wiem że nie dlużej niż na 12 miesięcy. Ten okres jeszcze nie minął gdyż późno złożyłem wniosek o WZ (gapa ze mnie) a już by minął, gdybym odrazu złożył. Urzędnicy odradzali mi mówiąc iż lada moment plan bedzie wyłożony , juz gotowy, zaraz uchwalony itp. I tak minął rok. " No cóż "mądry po szkodzie"

  5. #2325
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar muzykant
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Pytanie brzmi tak:
    czy mogę przekroczyć "nieprzekraczalną linię zabudowy"?
    chciałbym "wciąć się w tą magiczną linię" z garażem wysuniętym z głównej bryły domu (nad garażem jest taras)
    MPZP:
    Wyjaśnienie pojęć użytych w niniejszym planie.
    Nieprzekraczalne linie zabudowy - linie, których nie należy przekraczać przy lokalizacji nowych budynków oraz rozbudowie istniejących. Dopuszcza się wysunięcie przed linię zabudowy części obiektu (np.: w postaci ganku, wykusza lub innej) o kubaturze nie większej niż 21 m3, jednak wysunięcie to nie może być większe niż 2 m. Linie zabudowy nie dotyczą okapów i gzymsów oraz balkonów i loggi wysuniętych przed linię nie więcej niż 1,5 m.


    i dalej w "karcie terenu":
    Nieprzekraczalne linie zabudowy* – zgodnie z rysunkiem planu, od linii rozgraniczających drogi wewnętrzne odległość budynków – min. 5 m.
    No właśnie ... w postaci ganku, wykusza lub innej ... a ja kombinuje się z garażem (takim "trochę szerszym wykuszem " wysunąć..

    Wychodzi z obliczeń kubatury, że mogę wysunąć o 1,2m.
    Sam nie wiem? To jak - da się?

  6. #2326
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Moim zdaniem bez zmiany warunków zabudowy w części dotyczącej nieprzekraczalnej linii zabudowy nie można jej przekroczyć.
    Z opisanym bardzo precyzyjnie wyjątkiem.
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  7. #2327
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar muzykant
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał oskar0259
    Moim zdaniem bez zmiany warunków zabudowy w części dotyczącej nieprzekraczalnej linii zabudowy nie można jej przekroczyć.
    Z opisanym bardzo precyzyjnie wyjątkiem.
    Dzięki Oskar za szybką odpowiedź...
    ... i nic tu nie zmienia fakt, że ja nie mam WZ tylko MPZP? (nie mogę zmienić WZ bo ich nie mam - mam za to plan)

  8. #2328
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Zmienia.
    MPZP nie można tak łatwo zmienić jak WZ.
    Raczej bym na to nie liczył w ciągu najbliższych co najmniej kilkunastu miesięcy.
    Do pokonania byłyby dwie "zapory": skłonienie władz gminy do podjęcia prac nad zmianą, a potem procedura uchwalania planu. Jedno i drugie długotrwałe.
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  9. #2329
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar muzykant
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Czyli moja "lamerska nadinterpretacja" zapisów MPZP, że ...dopuszcza się wysunięcie... ...o kubaturze nie większej niż 21 m3... wzięła w łeb

    Muszę jeszcze w Urzędzie popytać - albo poszukać "nowej linii obrony".

  10. #2330
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Cytat Napisał muzykant
    Czyli moja "lamerska nadinterpretacja" zapisów MPZP, że ...dopuszcza się wysunięcie... ...o kubaturze nie większej niż 21 m3... wzięła w łeb
    Moim zdaniem nie wzięła, bp lista dopuszczonych obiektów, które można wysunąć, nie jest zamknięta - zapis np.: w postaci ganku, wykusza lub innej.
    Jeśli zmieścisz się wysuwając garaż, w wymienionej kubaturze, to możesz zrobić to, co planujesz. Moim zdaniem w przypadku odmowy wydania pozwolenia na budowę masz szansę bardzo wysoką szansę na wygranię w II instancji.
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  11. #2331
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar muzykant
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał oskar0259
    Cytat Napisał muzykant
    Czyli moja "lamerska nadinterpretacja" zapisów MPZP, że ...dopuszcza się wysunięcie... ...o kubaturze nie większej niż 21 m3... wzięła w łeb
    Moim zdaniem nie wzięła, bp lista dopuszczonych obiektów, które można wysunąć, nie jest zamknięta - zapis np.: w postaci ganku, wykusza lub innej.
    Jeśli zmieścisz się wysuwając garaż, w wymienionej kubaturze, to możesz zrobić to, co planujesz. Moim zdaniem w przypadku odmowy wydania pozwolenia na budowę masz szansę bardzo wysoką szansę na wygranię w II instancji.
    ... a jednak , wiedziałem, że się uda..., wiedziałem

    no dobra - sędzia jeszcze nie odgwizdał spotkania.
    O jaką kubaturę tej wysuniętej części chodzi?
    zewnętrzną? (czyli ile "zabiorę państwowego powietrza aktualnie przwietrzającego moją działkę" )
    wewnętrzną? (czyli ile kartofli zmieszcze w tej wysuniętej części garażu? )

  12. #2332
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Kubatura oczywiście "zewnętrzna" liczona wg normy PN-70/B-2365 lub PN-ISO 9836:1997.
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  13. #2333
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar muzykant
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał oskar0259
    Kubatura oczywiście "zewnętrzna" liczona wg normy PN-70/B-2365 lub PN-ISO 9836:1997.
    ... a myślałem, że chodzi o ziemniaki

    dzięki Oskar (skąd Ty to wszystko wiesz?

    Mam do Ciebie ostatnie pytanie w tym temacie (mam taką cichą nadzieję).

    Nad garażem jest taras. Balustrada tarasu stoi na takim murku, widać to na zdjęciu - tzn, jak ktoś stoi na tarasie to go widać od (powiedzmy) pasa w górę.
    I teraz pytanie: czy kubaturę tego murka wliczam - zgodnie z przytoczoną normą - czy nie.

    OK, jak byś coś elektrycznego potrzebował rozwikłać - to jestem do usług

  14. #2334
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Cytat Napisał muzykant
    Nad garażem jest taras. Balustrada tarasu stoi na takim murku, widać to na zdjęciu - tzn, jak ktoś stoi na tarasie to go widać od (powiedzmy) pasa w górę.
    I teraz pytanie: czy kubaturę tego murka wliczam - zgodnie z przytoczoną normą - czy nie.
    OK, jak byś coś elektrycznego potrzebował rozwikłać - to jestem do usług
    Z oferty może skorzystam
    Jeśli chodzi o murek i balustradę, to "to" co znajduje się w obrębie tarasu aż do górnej powierzchni balustrady (lub murka - zależy co jest wyżej) jest zaliczane do kubatury budynku.
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  15. #2335
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar muzykant
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał oskar0259
    Cytat Napisał muzykant
    Nad garażem jest taras. Balustrada tarasu stoi na takim murku, widać to na zdjęciu - tzn, jak ktoś stoi na tarasie to go widać od (powiedzmy) pasa w górę.
    I teraz pytanie: czy kubaturę tego murka wliczam - zgodnie z przytoczoną normą - czy nie.
    OK, jak byś coś elektrycznego potrzebował rozwikłać - to jestem do usług
    Z oferty może skorzystam
    Jeśli chodzi o murek i balustradę, to "to" co znajduje się w obrębie tarasu aż do górnej powierzchni balustrady (lub murka - zależy co jest wyżej) jest zaliczane do kubatury budynku.
    ok, czyli wychodzi na to, że Urząd będzie mi wydzielał ilość ziemniaków które mogę trzymać na moim prywatnym balkonie - ale za nieprzekraczalną linią zabudowy .

    Dzięki - muszę tylko tą kubaturę dokładnie policzyć...

    (ciekawe czy wtedy ziemniaki są moje czy państwowe? )

  16. #2336
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Temat dość ciekawy, więc zapiszę go tutaj:

    http://www.rp.pl/artykul/8,382144_Gm...iony_plan.html

    Rzecz dotyczy "praw nabytych" już na tym forum poruszanych.
    Okazuje się, że nawet niewielka przerwa w obowiązywaniu między "starym" a "nowym" planem powoduje konieczność zapłacenia opłaty planistycznej.
    Pisałem już o tym, ale niewielu mi wierzyło...
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  17. #2337
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anikavonboger
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    209
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie PILNE!!!

    Witam i proszę o pomoc!
    Jestem właścicielem 7 ha gospodarstwa rolnego. 3 ha zostawiłam sobie - i budujemy dom, a pozostałą część podzieliłam na 30 arowe działki. 12 działek, sąsiadują z zabudowaną nieruchomością, dojazd od tej samej drogi co do sąsiedniej zabudowanej nieruchomości. Na tym terenie nie ma planu zagospodarowania przestrzennego. Znalazłam kupca na jedną działkę, okazało się że w gminie powiedzieli mu, że może otrzymać decyzję o warunkach zabudowy najwyżej na 35 - 50 m2 domek . Dlaczego? Dodam, że przed podziałem dowiadywałam się w urzędzie gminy o to w jaki sposób podzielić działki i zrobiłam zgodnie z zaleceniami - szlag mnie trafia, bo wydałam na ten podział mnóstwo pieniędzy a tu wychodzi taki babol! Proszę - jeżeli macie pojęcie o co chodzi dajcie mi namiary na przepisy to regulujące. Nie muszę chyba mówić, że jestem załamana...

  18. #2338
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Otrzymałaś przed podziałem postanowienie wójta opiniujące pozytywnie projekt podziału? Albo dostałaś warunki zabudowy?
    Chyba nie. W takim razie podzieliłaś ziemię rolną na kształtne działeczki. Ciągle rolne.
    O tym, czy będziesz mogła zabudować te nieruchomości zadecyduje treść warunków zabudowy (jeśli o nie wystąpisz). A jak jest z sąsiedztwem domów jednorodzinnych mających dostęp do tej samej drogi publicznej? Mogą leżeć ostatecznie przy drodze wewnętrznej, ale odchodzącej od tej publicznej.
    Ile działek będzie miało tzw. "dobre sąsiedztwo" (przynajmniej jeden dom jednorodzinny w obszarze analizowanym). Bo jeśli nie mają - to może być niewesoło...
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  19. #2339

    Domyślnie promesa

    Złożyłam wniosek do gminy na wz n dom jednorodzinny- działka rolna i posiadam większość hektarową w Gminie ale mieszczę się w prawo "sąsiednia działka zabudowana. Gmina odrzuciła wniosek bo:
    1. Mapa pobrana ze starostwa w skali 1:1000 z napisem sytuacyjno- wysokościowa jest nie właściwa bo(nie ma treści wymaganych czyli warstwic( tych lini)- czy to jest zgodne z prawem?
    2. Zażądali promesy na podłączenie do Energi elektrycznej i wodociągu(wodociąg gminny)
    dostałam odpowiedz z gminy
    "Informuję, iż nie istnieją techniczne warunki przyłączenia działki..... w obrębie....., gmina .....do gminnej sieci wodociągowej.
    Obszar, na której znajduje się powyższa nieruchomość, nie jest objęta Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego i jest określona jako teren rolny.
    Nie przewiduje się w najbliższym czasie przyłączenia do gminnej sieci wodociągowej działek nie ujętych jako budowlane w Planach Przestrzennego Zagospodarowania."

    SZOK!!!!!
    Mi się wydaje, że to jakiś absurd nie ma podstawy prawnej, i mam być uzależniona od zrobienia planu zagospodarowania. Mi się wydaję, że to co oni wypisują to jakiś absurd ale potrzebuje opini fachowca więc proszę o zajęcie stanowiska fachowca od tych spraw.
    A i jeszcze jedno skoro mapę wydaje starostwo i za to się płaci to czy urzędnik może powiedzieć że taka mapa to mimo ze ma taką właściwą nazwę to est niewłaściwa( tu też jest jakiś absurd) bo albo Starostwo bierze bezpodstawnie pienidze za mapę albo urząd gminy próbuje oszukiwać petenta

  20. #2340
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anikavonboger
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    209
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    oskar0259 - oczywiście, że mam postanowienie pozytywnie opiniujące projekt podziału, o warunki zabudowy nie wystąpiłam - bo boję się opaty adiacenckiej
    Kupiec dowiedział się w gminie, że dostanie decyzję o warunkach zabudowy na dom ok. 50 - 75 m2.
    Sąsiadująca działka - nasza - jest zabudowana, dojazd do działki sprzedawanej jest z drogi gminnej tej co do naszego domu. Zupełnie nie wiem zatem o co chodzi...

Strona 117 z 147

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony