dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 126 z 147
Pokaż wyniki od 2.501 do 2.520 z 2933
  1. #2501
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aneta12

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam
    Witam
    Jestem tu nowa .
    Chodzi mi o Warunki Zabudowy które zostały wydane do działki o nr 22 przed podziałem , po podziale powstały dwie działki o nr. 22/1 i 22/2 jedna to działka rodziców na której już stoi ich dom drugą działkę 22/2 rodz. zapisali mi . Wniosek o WZ składał ojciec , zostały on przeniesione zgodnie z art. 63 ust.5 na moja osobę ale pojawił się problem z nr ewidencyjnym działki , ponieważ WZ są wydane dla działki nr 22 i w trakcie składania wniosku o PnB wystąpiła niezgodność ewidencyjna tych nr . co robić ??

  2. #2502
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Wystąpić o WZ dla nowej działki.

    Teoretycznie istnieje możliwość, że urząd "przepisze" WZ na nową działkę.

    Teoretycznie i bardzo uznaniowo.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  3. #2503
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sm8137

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    2

    Domyślnie rezerwacja terenów pod linie kolejową

    Witam wszystkich.
    Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.
    Zamierzam budować dom, lecz na mojej działce w planie zagospodarowania uwzględniona jest rezerwacja pod ewentualną kolej. Piszę "ewentualną" ponieważ jest ona od niepamiętnych czasów (dziadkowie wspominają, że w ich młodości już o tym słyszeli). W prawdzie Działka jest w części budowlana ale chyba średnia przyjemność planować cichy spokojny domek na wsi tuż obok głośnego pociągu. Dobrze sprzedać działki się nie da, bo pomimo, że leży koło drogi i mogłyby tam być działki budowlane, to gmina ich nie odrolni aby nie podnosić ich wartości przy ewentualnym wykupie przez PKP. Próbowałem się już coś dowiedzieć w tej sprawie i udało mi się wyczytać w dwuch różnych źródłach, iż mogę ubiegać się o odszkodowanie w gminie z tytułu rezerwacji (bo to gmina wynajmuje PKP). A kolejne źródło podaje, że jeżeli rezerwacja trwa więcej niż 7 lat i nie ruszyły żadne prace to po prostu przepada. Proszę o jakieś informację ponieważ wybieram się do szanownego pana wójta i dobrze byłoby mieć jakiegoś asa w rękawie a nie Jagiełło w kopercie.
    pozdrawiam

  4. #2504

    Domyślnie

    A kolejne źródło podaje, że jeżeli rezerwacja trwa więcej niż 7 lat i nie ruszyły żadne prace to po prostu przepada
    Mogłabyś napisać z jakiego źródła to wiesz? Jestem w podobnej sytuacji a to co napisałaś brzmi bardzo obiecująco, tyle że nigdzie się z takim zapisem nie spotkałam.
    Co do odszkodowania za rezerwację to być może chodzi o to:

    USTAWA z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym
    (Dz. U. z dnia 10 maja 2003 r.)

    Art. 36. 1. Jeżeli, w związku z uchwaleniem planu miejscowego albo jego zmianą, korzystanie z nieruchomości lub jej części w dotychczasowy sposób lub zgodny z dotychczasowym przeznaczeniem stało się niemożliwe bądź istotnie ograniczone, właściciel albo użytkownik wieczysty nieruchomości może, z zastrzeżeniem ust. 2, żądać od gminy:
    1) odszkodowania za poniesioną rzeczywistą szkodę albo
    2) wykupienia nieruchomości lub jej części.


    Tylko obawiam się, ze skoro twoja działka jest rolna, to ten przepis nie na wiele się zda a o innej mozliwości odszkodowania nie słyszałam.

    Coś ciekawego dla ciebie znalazłam, radzę przeczytać:
    http://samorzad.infor.pl/temat_dnia/...kodowanie.html
    Ostatnio edytowane przez honefoss ; 26-05-2010 o 21:03 Powód: dopisek

  5. #2505
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sm8137

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał honefoss Zobacz post
    Mogłabyś napisać z jakiego źródła to wiesz? Jestem w podobnej sytuacji a to co napisałaś brzmi bardzo obiecująco, tyle że nigdzie się z takim zapisem nie spotkałam.
    odnośnie "mogłabyś" - jestem mężczyzną
    Taką informację podał mi zaprzyjaźniony (niepraktykujący) radca prawny mojego kolegi dlatego też, chcąc się upewnić lub zdementować te doniesienia zadałem pytanie na forum w nadziei, że ktoś podsunie mi rozwiązanie.
    jak się coś dowiesz to jeżeli nie na forum to proszę o info na [email protected] .
    pozdrawiam

  6. #2506
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aneta12

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Jestem po rozmowie z panią z urzędu , która mi powiedziała że wystarczy by architekt do wniosku o PnB dołączył decyzje o podziale działki , ale architekt twierdzi że to nie wystarczy , gdyż na WZ musi być konkretny nr działki do której są sporządzone te WZ . kto ma rację ? nie wiem do kogo mam udać się po poradę .

  7. #2507

    Domyślnie

    Na moje to WZ są na konkretne numery działek. Decyzje podziałowie, i inne takie mogą co najwyżej przyspieszyć (ułatwić) wydawanie nowych warunków zabudowy przez urząd...

  8. #2508
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Aneta, Pani w gminie najprawdopodobniej była „w zastępstwie”, to jest aktualne:

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    Wystąpić o WZ dla nowej działki.

    Teoretycznie istnieje możliwość, że urząd "przepisze" WZ na nową działkę.

    Teoretycznie i bardzo uznaniowo.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  9. #2509

    Domyślnie

    Cytat Napisał teco Zobacz post
    Na moje to WZ są na konkretne numery działek. Decyzje podziałowie, i inne takie mogą co najwyżej przyspieszyć (ułatwić) wydawanie nowych warunków zabudowy przez urząd...
    Co gmina to różna interpretacja prawa.

    Ja miałam WZ na dwie działki, moją i sąsiada. Następnie działki zostały podzielone i powstało 4 (dwie moje , 2 sąsiada). Złożyłam dokumenty do pozwolenia na budowę z WZ na te pierwotne 2 działki. Nikt nie kwestionował. Powiedziano mi, że to bez znaczenia bo i tak te WZ dotyczą wszystkich 4 działek po podziale.

  10. #2510
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    A nie były to (przypadkiem) WZ z podziałem działki?
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  11. #2511
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    michal86

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam mam tez maly problem z gmina gdyz nie chca mi dac zgody na zagospodarowanie terenu gdyz w planach jest droga S11 na ktora nie ma jeszcze planow jak ma biec i dokladne odleglosci od mojej dzialki i nie wiadomo kiedy stosowne plany beda miec !!!wysylaja nas od urzedu do urzedu i umywaja rece od wydania decyzji mimo ze dzialka jest w centrum osiedla czy wie ktos cos na temat rekompensaty w takiej sytuacji?

  12. #2512
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aneta12

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    [QUOTE=cyma2704;4137951]Co gmina to różna interpretacja prawa.

    Ja miałam WZ na dwie działki, moją i sąsiada. Następnie działki zostały podzielone i powstało 4 (dwie moje , 2 sąsiada). Złożyłam dokumenty do pozwolenia na budowę z WZ na te pierwotne 2 działki. Nikt nie kwestionował. Powiedziano mi, że to bez znaczenia bo i tak te WZ dotyczą wszystkich 4 działek po podziale.

    Czy we wniosku o wydanie WZ dla tej jednej działki określiłaś się że "dla działek powstałych po podziale " jeżeli tak to to jest ok . Ja we wniosku nic takiego nie napisałam, no i teraz mam problem .

  13. #2513

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    A nie były to (przypadkiem) WZ z podziałem działki?
    Nie. Ponieważ działki były jeszcze wtedy rolnymi. Dopiero w WZ napisano, że jako grunty klasy V nie podlegają odrolnieniu. Ponieważ najbliższe działki nie były zabudowane miałam wątpliwości, czy dostanę WZ. Dopiero po WZ wystąpiliśmy do gminy o zgodę na podział.

  14. #2514
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aneta12

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Wystąpiłam do urzędu Gminy z pismem o zmianę decyzji ostatecznej WZ w trybie art. 155 KPA . Dam znać co mi odpiszą .

  15. #2515
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Jeśli w wyniku podziału, działki miały mniej niż 3.000m2, to podział mógł być przeprowadzony tylko „na WZ” .
    Cytat Napisał cyma2704 Zobacz post
    Nie. Ponieważ działki były jeszcze wtedy rolnymi. Dopiero w WZ napisano, że jako grunty klasy V nie podlegają odrolnieniu. Ponieważ najbliższe działki nie były zabudowane miałam wątpliwości, czy dostanę WZ. Dopiero po WZ wystąpiliśmy do gminy o zgodę na podział.
    No właśnie. WZ niejako „obejmowały” podział.

    W opisywanym przypadku jest zupełnie inna sytuacja.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  16. #2516
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aneta12

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Mam pytanie, czy do pisma o zmianę decyzji ostatecznej muszę dołączyć zgodę osób będących stronami w postępowaniu administracyjnym . Ponieważ WZ zostały wydane na ojca, a po zapisaniu działki na mnie , wystąpiłam z pismem o przeniesienie WZ na moją osobę i pewnie ojciec będzie musiał na piśmie wyrazić takową zgodę ?

  17. #2517
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Nie rozumiem ani pokazanego tu trybu, ani sposobu załatwiania tej sprawy.

    Moim zdaniem, „cesję” WZ można dokonać na każdą osobę pod warunkiem, że osoba na rzecz której dokonuje się „cesji” przyjmuje wszystkie warunki zawarte w WZ – i tu sprawa jest jasna i czytelna.
    Ale, w wyniku podziału działki, nastąpiła jej fizyczna i ewidencyjna likwidacja, czyli WZ „opiewa” na coś czego nie ma – oczywiście, że można też w takim przypadku dokonać „cesji”, tyle, ze nie można „przy okazji” zmieniać treści zapisu WZ, czyli zmieniać numer działki.

    Zasada jest prosta – nowa działka, nowe WZ. Czyli nowa procedura, ale możliwe, że będzie „skrócona” i w zasadzie może polegać na „przepisaniu” warunków z nieaktualnej „WZ-tki”.
    Oczywiście, że „cuda urzędnicze” się zdarzają, ale należy mieć na uwadze, że decyzja taka może być podważona w dalszym procesie „budowlanym”.

    Moim zdaniem – rzecz jasna.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  18. #2518

    Domyślnie

    sSiwy12 to mnie zmarwiłeś! mówisz - "nowa działka, nowe WZ" . Ja obecnie juz od 10 miesięcy czekam na decyzję o WZ. Postępowanie zostało zawieszone na 12 mc
    ze wzgledu na fakt, iż gmina jest w trakcie uchwalania planu. Powiedz mi proszę, albo potwierdz moje nieszczęsne domysły: jeżeli ja po złożeniu wniosku o WZ podzieliłem działke i zamieniłem się z sąsiadem tak, że z dwóch wąskich mamy po kwadracie (krótko mówiąc), to nie dostanę WZ, bo mam dwa nowe nr działek zamiast jednego, poprzedniego?Dodam, że skladając wniosek o WZ uwzględniłem działke obok, która juz teraz do mnie należy.
    Czy moge coś zrobić, bo jeśli miałbym złożyć kolejny wniosek to znowu mi zawieszą na 12mc. A jeśli bym teraz doniósł do mojego już złożonego wniosku o WZ decyzje o podziale i zamianie, to myslisz ze załatwiłoby to sprawę?Wydali by WZ na nowe nr? czy postepowanie musi sie toczyc od początku?

  19. #2519
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maks1983

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, mam działkę 23m szer i 55m długa. dom, który chcę rozbudować stoi w granicy z sąsiadem i 18m od drogi wojewódzkiej. wymagane jest 20m od drogi. chcę rozbudować dom w bok równolegle do drogi i zrobić poddasze. pisałam pismo do rejonu dróg wojewódzkich o zblizenie sie do drogi. dostałam negatywną decyzje ale nie ma uzasadnienia tej decyzji. gmina nie posiada planu zagospodarowania przestrzennego a nie moge nic
    ruszyć jeśli nie będę mieć pozytywnej decyzji z RDW. poradżcie co mam zrobić,
    Może ktoś miał podobny problem?

  20. #2520

    Domyślnie problem z szerokości elewacji

    Witam,
    Możecie mi poradzić co mam zrobić. Otóż w WZ jest zapis że max. szerokość elewacji od drogi gminnej może wynosić 12m natomiast budynek ma 13,3m, po mojej interwencji w gminie aby zmienili ten zapis (dołączyłem mapę 1:500 z umieszczonym zarysem budynku, rozmiarami budynku i odległościami od granic działki) zmienili na 12,5 m. Panie w gminie twierdzą że nie mają pojęcia dla czego urbanista zmienił tylko o 0,5 m.
    Może macie jakiś pomysł jak wymóc tą zmianę o 1m????

Strona 126 z 147

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony