dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 128 z 147
Pokaż wyniki od 2.541 do 2.560 z 2933
  1. #2541

    Domyślnie

    USTAWA

    z dnia 27 marca 2003 r.

    o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym

    (Dz. U. z dnia 10 maja 2003 r.)



    Art. 36. 1. Jeżeli, w związku z uchwaleniem planu miejscowego albo jego zmianą, korzystanie z nieruchomości lub jej części w dotychczasowy sposób lub zgodny z dotychczasowym przeznaczeniem stało się niemożliwe bądź istotnie ograniczone, właściciel albo użytkownik wieczysty nieruchomości może, z zastrzeżeniem ust. 2, żądać od gminy:
    1) odszkodowania za poniesioną rzeczywistą szkodę albo
    2) wykupienia nieruchomości lub jej części.

  2. #2542
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szczygi

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź i za podanie namiarów na Dz.U

  3. #2543
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    arkit

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    8
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    witam
    czy ktos mi pomoże?
    mam działkę na której w 1/3 przebiega linia zabudowy, chcę wystąpić o warunki zabudowy na reszte działki, czy jest szansa na realizację?

  4. #2544

    Domyślnie

    a mogłabyś/mógłbyś sprecyzować pytanie i trochę więcej szczegółów podać, bo w takiej formie to - przynajmniej ja - nie potrafię pomóc

  5. #2545

    Domyślnie MPZ a minimalna wielkość działki.

    Może ktoś wie jak coś podobnego obejść. Jest działka której powierzchnia wynosi 850. Na tej działce znajduje się już jeden dom. Wg wszystkich innych parametrów MZP udało by się jeszcze wcisnąć na tą działkę drugi nieduży dom tym bardziej że do działki jest dojazd z dwóch stron. Jednak z tego co się dowiedziałem nie otrzymam pozwolenia na budowę tego drugiego domu właśnie ze względu na minimalną powierzchnię działki, ponieważ od razu zakłada się że jeżeli powstaje drugi dom to istnieje potrzeba wydzielenia dwóch odrębnych działek a niestety podział 850 m na 2 spowoduje niezgodność z zapisem MPZ. Może ktoś wie czy istnieje jakiś sposób na wyjście z tej patowej sytuacji.

  6. #2546
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    September

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Mam w MPZP taki zapis w rozdziale 2: Obowiązują następujące ustalenia dotyczące ukształtowania zabudowy i zagospodarowania terenu:
    p 2. nie dopuszcza się zbiorników gazu płynnego
    ...
    I mam pytanie: czy to dotyczy też zbiorników przydomowych na które nie trzeba pozwolenia, jedynie zgłoszenie?
    Dla utrudnienia dodam że na tym obszarze nie na gazu sieciowego, wszyscy sąsiedzi w ogródkach mają butle

    W ogóle to ten plan to jakiś koszmar: żadnych zapisów o kacie nachylenia dachu, elewacjach granicach zabudowy sposobie ogrzewania
    ale butli nie wolno. No i nakaz odprowadzenia ścieków do kanalizacji tylko że tej kanalizacji tam tez nie ma. A przedsiębiorstwo wodno-kanalizacyjne nie przewiduje budowy kanalizacji w najbliższej przyszłości tj do roku 2015. I nie jest to działka na wsi tylko na osiedlu domków liczącym pewnie ze 100 domków w całkiem sporym mieście

    co mogę zrobic w takiej sytuacji ?

  7. #2547
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickob Zobacz post
    Może ktoś wie jak coś podobnego obejść. ... Jednak z tego co się dowiedziałem nie otrzymam pozwolenia na budowę tego drugiego domu właśnie ze względu na minimalną powierzchnię działki, ponieważ od razu zakłada się że jeżeli powstaje drugi dom to istnieje potrzeba wydzielenia dwóch odrębnych działek a niestety podział 850 m na 2 spowoduje niezgodność z zapisem MPZ. .

    A nie jest tak, że „nowa zabudowa” nie trzyma parametrów % zabudowy działki lub (i) parametrów powierzchni biologicznie czynnej?

    Minimalna wielkość działki w MPZP dotyczy tylko i wyłącznie działek na których chce się budować.
    Podział po wybudowaniu – zupełnie inna bajka.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  8. #2548

    Domyślnie Minimalna wielkość działki.

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    A nie jest tak, że „nowa zabudowa” nie trzyma parametrów % zabudowy działki lub (i) parametrów powierzchni biologicznie czynnej?

    Minimalna wielkość działki w MPZP dotyczy tylko i wyłącznie działek na których chce się budować.
    Podział po wybudowaniu – zupełnie inna bajka.
    Wszystkie pozostałe parametry "trzyma" ponieważ drugi dom będzie mały. Jedyny problem to minimalna wielkość działki, która obecnie mieści się w granicach MPZ. Czyli nie powinno być problemów z pozwoleniem na budowę na tej działce drugiego domu? Nie ma takich przepisów, które mówią że drugi dom od razu automatycznie dzieli działkę na 2 różne? Przejdę się chyba do urzędu tylko i tak nie będę mieć pewności a boję się tylko tego że poniosę znaczne koszty przygotowania dokumentów do pozwolenia a potem otrzymam decyzję odmowną.

  9. #2549

    Domyślnie

    Witam,
    Wystąpiłam z wnioskiem o warunki zabudowy dla działki, na której chcę się budować. Do działki można dojechać dwiema drogami. We wniosku wskazałam możliwy dojazd obiema i decyzję, którą wybrać zostawiłam urzędniczce. Niestety ta wymusza na mnie wskazanie jednej z tych dwóch dróg jako drogi dojazdowej do drogi publicznej. Problem w tym, że obie drogi mają jakiś „feler”. Pierwsza odpada ze względu na brak zabudowań w sąsiedztwie, druga jest zbyt wąska. Stwierdziłam, że wybiorę tą drugą, zbyt wąską, bo może uda się coś w tej sprawie jeszcze zdziałać. Urzędniczka oczekuje, że zaznaczę na mapie tę drogę dojazdową, wskażę jej szerokość i działki po których będzie ona przebiegać, gdyż trzeba będzie ją poszerzyć.

    Moje pytanie jest takie: jak dokładnie muszę we wniosku o WZ określać drogę dojazdową?
    Czy nie wystarczy, że napiszę że do działki planuję dojeżdżać ulicą jakąś tam (droga dojazdowa do drogi publicznej ma nazwę)? Czy faktycznie muszę wykazać się kunsztem urbanisty i wyznaczać dokładnie tę drogę na mapie, określać szerokość, wskazywać działki po których ma biec itd?

    Bardzo proszę o szybką odpowiedź bo urzędniczka wywiera na mnie wielką presję czasu.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Agniecha289 ; 15-06-2010 o 12:56

  10. #2550
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar czarna_aga
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Witam
    szukam pomocy i mam nadzieję,że ktoś będzie w stanie mi pomóc.
    Działkę kupiliśmy w 2009 r z wydanymi warunkami zabudowy. Z uwagi na fakt, że decyzja o WZ została wydana na działke 60 arów jeszcze przed podziałem na 4 mniejsze działki ( jedna z tych czterech jest nasza), przenieśliśmy tę decyzję o WZ na nowych właścicieli działek. Nie wiem, czy to zrozumiale napisałam. 3 właścicieli (jeden nabył dwie działki z podziału) mamy jedną wspólną decyzję o WZ. Obecna sytuacja jest taka, ze jesteśmy już na etapie stanu surowego otwartego. Z pewnych względów musimy zmienić decyzję o WZ, a jeden z beneficjentów tej decyzji nie chce podpisać wspólnego wniosku o zmianę. I teraz rodzi się pytanie ... czy mając już prawomocne pozwolenie na budowę możemy indywidualnie sami wystąpić o wydanie nowych WZ (zakładając te same parametry jakie mamy we wspólnej decyzji + nasza zmiana) Czy po uzyskaniu nowych WZ musimy od nowa starać się o nowe pozwolenie na budowę, czy możemy tylko aneksować pierwotne pozwolenie na budowę.

  11. #2551

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario166 Zobacz post
    Witam.
    Ja mam taka sprawe z wybudowanym chciałbym sobie wybudowac dom, działke mam bardzo wąska. Jak blisko moge sie zblizyc do granicy?
    Z tego co wiem to jest 1m, a mozna cos urwać z tego metra i na jakich warunkach?

    polecam wizytę u jakiegokolwiek sensownego architekta i konsultację dotyczacą możliwości zabudowy działki - za 50-100pln (a być może gratis) powinieneś mieć jasność w kwestii. po to się ci ludzie kształcą przez 8 lat, żeby potem orientować się w takich zawiłościach i wyjaśniać innym.

    jeżeli chcesz samodzielnie drążyć temat, poczytaj poniższy fragment (zwłaszcza § 12.3 - przypadek wąskiej działki, zmiana w prawie obowiązująca od 07.2009)

    http://malopolska.iarp.pl/index.php?...rawo&jestem=15

    ROZPORZĄDZENIE
    MINISTRA INFRASTRUKTURY
    z dnia 12 kwietnia 2002 r.
    w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
    (Dz. U. z dnia 15 czerwca 2002 r.)

    (...)
    § 12.1. Jeżeli z przepisów § 13, 60 i 271 – 273 lub przepisów odrębnych określających dopuszczalne odległości niektórych budowli od budynków nie wynikają inne wymagania, budynek na działce budowlanej należy sytuować od granicy z sąsiednią działką budowlaną w odległości nie mniejszej niż:
    1) 4 m – w przypadku budynku zwróconego ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi w stronę tej granicy,
    2) 3 m – w przypadku budynku zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych w stronę tej granicy.
    2. Sytuowanie budynku w przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, dopuszcza się w odległości 1,5 m od granicy lub bezpośrednio przy tej granicy, jeżeli wynika to z ustaleń planu miejscowego albo decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.
    3. W zabudowie jednorodzinnej, uwzględniając przepisy odrębne oraz zawarte w § 13, 60 i 271 – 273, dopuszcza się:
    1) sytuowanie budynku ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną lub w odległości mniejszej niż określona w ust. 1 pkt 2, lecz nie mniejszej niż 1,5 m, na działce budowlanej o szerokości mniejszej od 16 m,
    2) sytuowanie budynku bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną, jeżeli będzie on przylegał całą powierzchnią swojej ściany do ściany budynku istniejącego na sąsiedniej działce lub do ściany budynku projektowanego, dla którego istnieje ostateczna decyzja o pozwoleniu na budowę, pod warunkiem, że jego część leżąca w pasie o szerokości 3 m wzdłuż granicy działki będzie miała długość i wysokość nie większe niż ma budynek istniejący lub projektowany na sąsiedniej działce budowlanej,
    3) rozbudowę budynku istniejącego, usytuowanego w odległości mniejszej niż określona w ust. 1 od granicy z sąsiednią działką budowlaną, jeżeli w pasie o szerokości 3 m wzdłuż tej granicy zostaną zachowane jego dotychczasowe wymiary, a także nadbudowę tak usytuowanego budynku o nie więcej niż jedną kondygnację, przy czym w nadbudowanej ścianie, zlokalizowanej w odległości mniejszej niż 4 m od granicy nie może być otworów okiennych lub drzwiowych,
    4) sytuowanie budynku gospodarczego i garażu o długości mniejszej niż 5,5 m i o wysokości mniejszej niż 3 m bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną lub w odległości nie mniejszej niż 1,5 m ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych.
    4. Usytuowanie budynku na działce budowlanej w sposób, o którym mowa w ust. 2 i 3, powoduje objęcie sąsiedniej działki budowlanej obszarem oddziaływania w rozumieniu art. 3 pkt 20 ustawy – Prawo budowlane.
    5. Odległość od granicy z sąsiednią działką budowlaną nie może być mniejsza niż:
    1) 1,5 m do okapu, gzymsu, balkonu lub daszku nad wejściem, a także do takich części budynku jak galeria, taras, schody zewnętrzne, pochylnia lub rampa,
    2) 4 m do zwróconego w stronę tej granicy otworu okiennego umieszczonego w dachu lub połaci dachowej.
    6. Budynek inwentarski lub budynek gospodarczy, uwzględniając przepisy odrębne oraz zawarte w § 13, 60 i 271 – 273, nie może być sytuowany ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi w odległości mniejszej niż 8 m od ściany istniejącego na sąsiedniej działce budowlanej budynku mieszkalnego, budynku zamieszkania zbiorowego lub budynku użyteczności publicznej, lub takiego, dla którego istnieje ostateczna decyzja o pozwoleniu na budowę, z zastrzeżeniem ust. 3 pkt 4.
    7. Odległości od granicy z sąsiednią działką budowlaną do podziemnej części budynku, a także budowli podziemnej spełniającej funkcje użytkowe budynku, znajdujących się całkowicie poniżej poziomu otaczającego terenu, nie ustala się.
    § 13. 1. Odległość budynku z pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt ludzi od innych obiektów powinna umożliwiać naturalne oświetlenie tych pomieszczeń - co uznaje się za spełnione, jeżeli:
    1) między ramionami kąta 60°, wyznaczonego w płaszczyźnie poziomej, z wierzchołkiem usytuowanym w wewnętrznym licu ściany na osi okna pomieszczenia przesłanianego, nie znajduje się przesłaniająca część tego samego budynku lub inny obiekt przesłaniający w odległości mniejszej niż:
    a) wysokość przesłaniania - dla obiektów przesłaniających o wysokości do 35 m,
    b) 35 m - dla obiektów przesłaniających o wysokości ponad 35 m,
    2) zostały zachowane wymagania, o których mowa w § 57 i 60.

  12. #2552
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    Witam,
    Ja mam pytanie chyba na poziomie przedszkolnym, ale upraszam o wyrozumiałość
    Do umowy warunkowej kupna ziemi rolnej notariusz kazał przynieść "wypis z ewidencji z mapką". Czy ja dobrze rozumuję, że chodzi o WYPIS I WYRYS, czy jest wypis, wyrys i jeszcze jakaś tajemnicza mapka? Dręczyłam tego biednego notariusza już tyloma pytaniami dzisiaj, że chyba przestanie ode mnie odbierać telefony, więc oświećcie mnie, mądrzy ludzie, proszę

  13. #2553
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mariusz_K

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam i proszę o pomoc.

    W niedługim czasie dostanę pewnie Warunki Zabudowy. Wniosek o ich wydanie złożyłem jakiś czas temu. W projekcie WZ, który dostałem mam ograniczenie ścianki kolankowej do max 0,8m (dla zharmonizowania zabudowy). Czy jest szansa jeśli się do nich zgłoszę o zwiększenie tego limitu chociaż do 1,20m. Czy pozostaje tylko odwołanie do SKO?

  14. #2554
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mikołak

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    Proszę o pomoc w interpretacji niedopowiedzianego zapisu w decyzji o wzizt. Otóż jest sobie działka narożna, która frontową krawędź ma od ulicy Iksińskiej, zaś boczną od ulicy dojazdowej bocznej (co ciekawe - nienazwanej, jakby tylko sięgacz) do bram tejże działki i trzech następnych. Rzeczona decyzja "ustala obowiązującą linię zabudowy na przedłużeniu istniejącej linii zabudowy na działce sąsiedniej przy ul. Iksińskiej 4".
    Pytanie jest następujące - czy ustalona linia zabudowy dotyczy tylko granicy działki i zabudowy wzdłuż ul. Iksińskiej, a pozostałe trzy strony mają 4m wynikające z prawa i cześć? Czy może - skoro jest to działka narożna - taki zapis powoduje, że linia zabudowy 3m dotyczy także tej granicy działki od str. sięgacza?
    Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedź.

  15. #2555

    Domyślnie

    @ Mariusz_K
    zawsze przed wydaniem decyzji WZ możesz próbować porozmawiać czy to z architektem/urbanistą, kierownikiem referatu, burmistrzem, itp. itd. Jeśli nic to nie da to zostaje Ci odwołanie do SKO...nic Cię to nie kosztuje, w "najgorszym" wypadku utrzymają decyzję w mocy...wtedy jeszcze pozostaje Ci odwołanie do WSA (tym razem już płatne)...jak tam utrzymają decyzje w mocy to przynajmniej będziesz wiedział, że tym razem "urzędasy" miały rację.

    @ mikołak
    czytaj decyzję literalnie - jeśli jest wyznaczona linia zabudowy tylko od ulicy Iksińskiej to przy pozostałych granicach działki obowiązują przepisy - jak to nazwałeś - 4m. Poza tym decyzja WZ oprócz części tekstowej składa się też z części graficznej, na której jednoznacznie powinna być zaznaczona linia zabudowy.

  16. #2556
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mikołak

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękuję za szybką odpowiedź. Takiej się zresztą spodziewałem. Do załącznika muszę dotrzeć, bo to decyzja dla znajomego i nie wszystkie papiery widziałem. Raczej nie spodziewam się po nim (po załączniku ) miłych niespodzianek.
    Jeszcze raz dziękuję!

  17. #2557

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tatarak Zobacz post
    Witam,
    Ja mam pytanie chyba na poziomie przedszkolnym, ale upraszam o wyrozumiałość
    Do umowy warunkowej kupna ziemi rolnej notariusz kazał przynieść "wypis z ewidencji z mapką". Czy ja dobrze rozumuję, że chodzi o WYPIS I WYRYS, czy jest wypis, wyrys i jeszcze jakaś tajemnicza mapka? Dręczyłam tego biednego notariusza już tyloma pytaniami dzisiaj, że chyba przestanie ode mnie odbierać telefony, więc oświećcie mnie, mądrzy ludzie, proszę
    masz rację - chodzi o wypis i wyrys z rejestru gruntów

    jakby notariusz wyrażał się precyzyjnie, to pewno uniknąłby mnóstwa telefonów z pytaniami

    (na późniejszym etapie inwestycji może być potrzebna mapka do celów opiniodawczych kupowana w wydz. geodezji i kartografii miejscowego urzędu, ale to raczej do wniosku o wzizt/dla architekta, a nie dla notariusza)

  18. #2558
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Też mam to samo wrażenie, notariusze, geodeci, urzędnicy itp. rzucają jednoznacznymi dla siebie skrótami, a człowiek potem zachodzi w głowę, o co dokładnie komu chodzi...

    pozdrowienia!

  19. #2559
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    To i ja sie podlacze z pytaniem - nasza dzialka to 8 arow - niestety w srednio korzystnych wymiarach - szerokosc 18 metrow, lekko sie zwezajace - na jakies 47 metrow. Do tego droga idzie wzdluz dluzszego boku. Problem jest taki, ze MPZP wymaga odleglosci 6 metrow od krawedzi jezdni (no wlasnie - czy pas zieleni za ogrodzeniem - powstaly przy odsunieciu sie od drogi przy grodzeniu, a obecnie nie wchodzacy w sklad dzialki - rowniez nalezy do jezdni?).

    Teraz - biorac pod uwage 6 m do krawedzi jezdni + 3 metry do sasiada (zakladajac 'slepa' sciane) - daje maksymalnie 9, a ze wzgledu na to zwezanie sie nawet 8.5 metra szerokosci domu. Biorac pod uwage, ze na sasiednich dzialkach domy usytuowane sa wlasnie cztery metry od linii ogrodzenia (ktora jest stala na calej ulicy) - zastanawiam sie czy jest jakis przepis, ktory pozwolilby nam 'podpiac sie' pod istniejaca linie wyznaczana na przyklad przez sasiednie domy (nasza dzialka znajduje sie miedzy dwoma zabudowanymi). Ewentualnie jakies inne kruczki prawne, ktorymi moznaby sie podeprzec (z MPZP zrozumialbym, ze moznaby probowac zwrocic sie do zarzadcy drogi o zaopiniowanie).

    A - oczywiscie dom bez garazu w bryle, co najwyzej wolnostojacy obok (bo samochod i tak przed brama garazowa sie nie zmiesci!)

    Jesli to ma znaczenie - droga dochodzaca do dzialki to droga gminna wewnetrzna, laczaca sie dalej z droga krajowa

    Cytujac MPZP:

    Ustala się następujące minimalne odległości budynków od dróg i ulic:
    1) 25 m od linii rozgraniczającej drogi "KGP" na projektowanym odcinku obwodnicowym,
    2) 35 m dla budynków mieszkalnych oraz 25 m dla pozostałych budynków od krawędzi jezdni
    drogi (ulicy) "KGP" na odcinku pozostającym w dotychczasowym przebiegu,
    3) 30 m dla budynków mieszkalnych oraz 20 m dla pozostałych budynków od krawędzi jezdni
    drogi (ulicy) "KG",
    4) 25 m od krawędzi jezdni drogi (ulicy) "KG/KZ",
    5) 20 m od krawędzi jezdni drogi (ulicy) "KZ" i "KZ/KL",
    6) 15 m od krawędzi jezdni drogi (ulicy) "KL"
    7) 6 m od krawędzi jezdni pozostałych dróg i ulic.
    Odległości, o których mowa w ust. 4, pkt 4 - 6 mogą zostać zmniejszone w obszarach istniejącej
    zwartej zabudowy wsi, gdy budynek lokalizowany jest w nawiązaniu do obustronnie istniejącej linii
    zabudowy, nie mogą jednak być mniejsze niż:
    1) 10 m od krawędzi jezdni drogi (ulicy) "KG/KZ",
    2) 8 m od krawędzi jezdni drogi (ulicy) "KZ" i "KZ/KL",
    3) 6 m od krawędzi jezdni drogi (ulicy) "KL".
    W szczególnie uzasadnionych przypadkach odległości, o których mowa w ust. 4 i 5 mogą być
    zmniejszone po uzyskaniu pozytywnej opinii właściwego zarządu drogi.

  20. #2560

    Domyślnie

    @ dwiemuchy
    po raz kolejny...czytaj literalnie, krawędź jezdni to krawędź jezdni...nie wchodzi w to ani zieleń ani chodnik....
    A poza tym zgodnie z cytatem z planu to w razie jakby 6 m od krawędzi jezdni wychodziło Ci dalej mniej korzystnie niż istniejąca linia zabudowy to pisz do zarządcy o odstępstwo - myślę, że zgodzą się bez problemu, bo nie tworzysz niczego nowego w terenie, tylko dopasowujesz się do istniejących parametrów.

    pozdrawiam

Strona 128 z 147

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony