dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 137 z 147
Pokaż wyniki od 2.721 do 2.740 z 2933
  1. #2721
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafal190

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-453
    Posty
    97

    Domyślnie

    Możesz próbować przepisać wydane warunki na działkę po podziale. Do wniosku załącz decyzę podziałową.

  2. #2722

    Domyślnie

    Witam
    Robiłem to samo co Ty masz zrobić, z tym że działkę mam w granicach administracyjnych Krakowa "współpraca" z ZIKiT-em istny horror. Jeśli dalej nie wiesz jak się do tego zabrać napisz.
    Pozdrawiam


    Cytat Napisał margo7 Zobacz post
    Witam,


    Wpisów jest tak dużo, że nie zdążyłam przeszukać, ale pilnie potrzebuję pomocy oczywiście
    Okazało sie, że do przyłacza prądu i wody potrzebuję PROJEKT DO CZASOWEJ ZMIANY ORGANIZACJI RUCHU !!!! ponieważ mamy działkę przy gminnej drodzę, a nie przy prywatnej ...

    Czy ktoś z Was miał podobną sytuację ? CZy mogę liczyć na jakąś podpowiedź ?
    W gminie powiedzieli nam, ze taki projekt mozna zrobic samemu, ale nie mam żadnego wzoru, na którym moznaby było sie podeprzec

    Dajcie znac proszę
    M.
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  3. #2723
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał grigo Zobacz post
    Witam,

    Niestety w starostwie powiatowym w Krakowie gdzie się składa papiery do pozwolenia na budowy twierdzą że to nie wystarcza i muszę się starać o nowe warunki co opóźni mi inwestycję o kolejne pół roku. Czy ktoś miał podobny przypadek?
    Masz jakieś pismo, czy tylko wynikało to z „rozmowy”?
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  4. #2724

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    Masz jakieś pismo, czy tylko wynikało to z „rozmowy”?
    Nie napisałeś czy ten projekt podziału masz zaopiniowany w geodezji
    Miałem podobnie. Występowałem o budowę na dwóch działkach. Geodeta wykonał projekt podziału nieruchomości i zatwierdził w geodezji. Powinieneś budować na działce jaką masz a zatwierdzony projekt podziału mieć do momentu wybudowania domów i późniejszego podziału.
    Pozdrawiam
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  5. #2725
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ziuta62
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Podhale
    Posty
    750

    Domyślnie

    Witam!
    O zmianie przeznaczenia gruntów niższych klas lub o mniejszym obszarze gmina decyduje samodzielnie.
    To cytat dotyczący gruntów jeśli dany teren jest objęty MPZP. Dziąłka, którą mam na oku ma 17 arów i oznaczona jest jako trwałe użytki zielone/w MPZP/.
    Czytałam, że działki takie muszą przylegać do drogi gminnej. Ta ma połączenie z drogą gminną drogą polną 50m. Czy to może stanowić problem?
    Czy przed zakupem działki mogę złożyć wniosek o odrolnienie, czy tylko właściciel? Czy są jakieś z góry ustalone stawki za taki proces czy każda gmina ma swoje. Mogłabym ponieść koszty odrolnienia.
    Zadaje tyle pytań poniewż będę tylko tydzień w Polsce i mam parę działek do zobaczenia i nie wiem czy warto w ogóle sobie zawracać głowę tą jedną. Na plus jest kształt, położenie i ukształtowanie oraz widok z działki/ Tatry,Pieniny, zalew/. Poza tym na działce jest prąd. Obok jest dość duże gospodarstwo, ale nie wiem czy bezpośrednio przylega do tej działki. Okaże się na miejscu.
    Dziękuję za wszelkie sugestie i rady
    Pozdrawiam!!!

  6. #2726

    Domyślnie

    Witam, chciałbym wybudować budynek gospodarczy o wymiarach 5,5x 4,5 w pełni podpiwniczony z jednospadowym dachem. Działka jest dosyć wąska bo zaledwie 16,5m i zależy mi na tym aby ten budynek usytuować jak najbliżej miedzy sąsiada i tu moje pytania: W jakiej najmniejszej odległości od sąsiada mógłbym postawić taki budynek , czy na wybudowanie takiego budynku potrzebne mi pozwolenie czy wystarczy zgłoszenie w gminie? Dodam że gmina nie posiada planu zagospodarowania. I jeszcze jedna kwestia, jeden z sąsiadów a w sumie jego rodzice postawili dom 30cm od granicy działki,gdyby kiedyś sąsiad dodał ocieplenie wyszło by niemal dokładnie na miedzy, dom jest bardzo duży i ściana od mojej strony nie ma żadnych otworów okiennych ,może od strony tego sąsiada mógłbym postawić taki budynek skoro jego dom stoi niemal na miedzy?

  7. #2727
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziuta62 Zobacz post
    Witam!
    O zmianie przeznaczenia gruntów niższych klas lub o mniejszym obszarze gmina decyduje samodzielnie.
    To cytat dotyczący gruntów jeśli dany teren jest objęty MPZP. Dziąłka, którą mam na oku ma 17 arów i oznaczona jest jako trwałe użytki zielone/w MPZP/.
    Zapomnij o tej działce – zmiana przeznaczenia tej działki na budowlaną, możliwa jest jedynie poprzez uchwalenie nowego MPZP dla tego terenu.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  8. #2728
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał darroo Zobacz post
    Witam, chciałbym wybudować budynek gospodarczy o wymiarach 5,5x 4,5
    Możesz postawić w granicy, w odległości nie mniejszej niż 1,5m , lub 3m dla ściany bez okna – to zależy od „sytuacji”
    W każdym przypadku odległości mniejszej niż 3m od granicy (dla ściany bez okna) sąsiednia działka (właściciel) jest stroną w postępowaniu.
    Wolnostojący, parterowy budynek gospodarczy o pow. do 25m2 możemy wybudować w procedurze uproszczonej tj. na zgłoszenie (na 30 dni przed przewidywanym rozpoczęciem budowy).

    W zasadzie postawienie takiego budynku (gospodarczego) jest możliwe tylko na działce już zabudowanej budynkiem mieszkalnym.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  9. #2729

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post

    W zasadzie postawienie takiego budynku (gospodarczego) jest możliwe tylko na działce już zabudowanej budynkiem mieszkalnym.
    a odwracajac sytuacje?
    dzialka (pastwiska i las) 90 ar, na ktorej stoi juz budynek o funkcji "produkcyjna, uslugowa i gospodarcza dla rolnictwa" na przekwalifikowanym 8 ar gruncie na Bi.
    punktow stycznych z dzialkami zabudowanymi brak. bedzie mozna tam budowac dom? albo mozna istniejacy budynek przekwalifikowac na mieszkalny?
    miłego dnia

  10. #2730
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ziuta62
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Podhale
    Posty
    750

    Domyślnie

    Dziękuję sSiwy!!! Mam dużo do oglądania i tylko tydzień na to. A gdyby się trafiło coś pod oznaczeniem RM to można kupować?
    Mam wykształcenie ogrodnicze, ale to chyba ma znaczenie w wypadku działek powyżej hektara lub średniej dla danej gminy. Tam też jest trochę działek właśnie w terenach RM ale też małe /do pardziesięciu arów/. Co ty na to?

  11. #2731
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Nie będę oryginalny jeśli stwierdzę, że szybko to się łapie pchły.
    Jedyne co mogę doradzić, to tylko zakup działki z wypisem z MPZP dla danego terenu, a w przypadku braku MPZP, z warunkami zabudowy. W obu przypadkach należy bardzo dokładnie przeanalizować dostarczone (okazane) dokumenty – nawet (i niestety zwłaszcza) jeśli zakupujemy przy pomocy „fachowca” (pośrednika).

    Działka pod zabudowę zagrodową (dla rolników) to zupełnie inna bajka i posiada więcej „niewiadomych” ściśle uwarunkowanych z danym terenem.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  12. #2732
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał stokrotka.100 Zobacz post
    a odwracajac sytuacje?
    dzialka (pastwiska i las) 90 ar, na ktorej stoi juz budynek o funkcji "produkcyjna, uslugowa i gospodarcza dla rolnictwa" na przekwalifikowanym 8 ar gruncie na Bi.
    punktow stycznych z dzialkami zabudowanymi brak. bedzie mozna tam budowac dom? albo mozna istniejacy budynek przekwalifikowac na mieszkalny?
    Nie można tak „odwracać sytuacji”.
    To działa tylko w jedna stronę. Na działce „mieszkaniowej” można postawić budynek gospodarczy, ale to nie zmienia podstawowej „funkcji” działki.
    Moim zdaniem i na podstawie Twoich 2 wpisów, ktoś „popełnił” samowolę budowlaną.
    Do czasu „przekwalifikowania” tego terenu (działki) na „mieszkaniową” nie można zmienić sposobu użytkowania budynku, ani wybudować na tej działce budynku mieszkalnego.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  13. #2733
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ziuta62
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Podhale
    Posty
    750

    Domyślnie

    Jeszcze raz ślicznie dziękuję za odpowiedż. W ogóle nie będę brała takich działek pod uwagę. Te dwie gminy gdzie szukam mają MPZP więc wystarczy nr działki, sprawdzenie jej na mapce MPZP i zaglądnięcie do księgi wieczystej. Czy jest jeszcze coś co powinnam sprawdzić przed podjęciem decyzji. Oczywiście wymiar działki czego już mnie nauczyłeś i mam wypisane to z MPZP bo jedna gmina ma minimum 8 arów, a druga mininmum 10 arów.
    Pozdrawiam!

  14. #2734

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    Możesz postawić w granicy, w odległości nie mniejszej niż 1,5m , lub 3m dla ściany bez okna – to zależy od „sytuacji”
    W każdym przypadku odległości mniejszej niż 3m od granicy (dla ściany bez okna) sąsiednia działka (właściciel) jest stroną w postępowaniu.
    Wolnostojący, parterowy budynek gospodarczy o pow. do 25m2 możemy wybudować w procedurze uproszczonej tj. na zgłoszenie (na 30 dni przed przewidywanym rozpoczęciem budowy).

    W zasadzie postawienie takiego budynku (gospodarczego) jest możliwe tylko na działce już zabudowanej budynkiem mieszkalnym.
    Owszem działka jest już zabudowana , dzięki bardzo za odpowiedz.

  15. #2735
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rafał&kasia

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. Mam na oku działkę, która w wypisie jest oznaczona jako rolna (V klasa ziemi), ale dalej w wypisie mam napisane cytuję "na terenach oznaczonych symbolem R i RL dopuszcza się budowę obiektów budowlanych, w tym budynków i budowli rolniczych, na podstawie odrębnych przepisów". Czy na takiej działce jest możliwość budowy domu jednorodzinnego?
    I drugie pytanie działka ma 3000 metrów ale właściciel ma zamiar podzielić je na mniejsze po 1000 metrów. Nie za bardzo wiem jak ma to zamiar zrobić. Jutro wybieram się do Urzędu Gminy podpytać o to, ale wcześniej chciałem złapać trochę rozeznania.
    Pozdrawiam.

  16. #2736

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał&kasia Zobacz post
    Witam. Mam na oku działkę, która w wypisie jest oznaczona jako rolna (V klasa ziemi), ale dalej w wypisie mam napisane cytuję "na terenach oznaczonych symbolem R i RL dopuszcza się budowę obiektów budowlanych, w tym budynków i budowli rolniczych, na podstawie odrębnych przepisów". Czy na takiej działce jest możliwość budowy domu jednorodzinnego?
    I drugie pytanie działka ma 3000 metrów ale właściciel ma zamiar podzielić je na mniejsze po 1000 metrów. Nie za bardzo wiem jak ma to zamiar zrobić. Jutro wybieram się do Urzędu Gminy podpytać o to, ale wcześniej chciałem złapać trochę rozeznania.
    Pozdrawiam.
    Nie chcę się mądrzyć, najprawdopodobniej zaraz odpowiedzą Ci niekwestionowani liderzy w tych sprawach :siwy lub aglig. Wygląda na to że możesz zabudować taką nieruchomość ale muszą to byś budynki związane z produkcją rolną, do takich zalicza sie także dom w którym mieszka rolnik i jego rodzina. Nie do końca sie orientuję ale chyba powinnaś mieć lub wydzierżawiać na terenie gminy gospodarstwo o pow. równej lub większej od średniej w gminie. Nie do końca wiem czy ten przepis obowiązuje gdy jest MPZP.
    Pozdrawiam
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  17. #2737
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał&kasia Zobacz post
    Witam. Mam na oku działkę, która w wypisie jest oznaczona jako rolna (V klasa ziemi), ale dalej w wypisie mam napisane cytuję "na terenach oznaczonych symbolem R i RL dopuszcza się budowę obiektów budowlanych, w tym budynków i budowli rolniczych, na podstawie odrębnych przepisów". Czy na takiej działce jest możliwość budowy domu jednorodzinnego?
    Teoretycznie, budynek mieszkalny jest obiektem budowlanym.
    Teoretycznie dlatego, że w tym przypadku, decydujące znaczenie mają (mogą mieć) inne zapisy („rygory”), znajdujące się w części ogólnej MPZP – co sugeruje (może sugerować) zapis o przepisach odrębnych.

    Cytat Napisał rafał&kasia Zobacz post
    I drugie pytanie działka ma 3000 metrów ale właściciel ma zamiar podzielić je na mniejsze po 1000 metrów. Nie za bardzo wiem jak ma to zamiar zrobić. Jutro wybieram się do Urzędu Gminy podpytać o to, ale wcześniej chciałem złapać trochę rozeznania.
    Też teoretycznie, zapis ten sugeruje (może sugerować), że teren ten jednak jest przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową, bo inaczej podział tej działki byłby niemożliwy.

    Najlepiej zapoznać się z całym MPZP i poszukać odnośników części ogólnej, dotyczących szczegółów dla tego terenu.


    dopisalem:

    "Gdybając" – wygląda to tak (na podstawie tych szczątkowych informacji), że teren ten, jest przeznaczony pod zabudowę - w tym pod budowę „przedsiębiorstw rolniczych” np. obory dla zwierząt.
    Należy to dokładnie sprawdzić, bo może się okazać, że gdzieś w pobliżu, stanie jakaś ferma.
    Ostatnio edytowane przez sSiwy12 ; 27-06-2011 o 09:14
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  18. #2738

    Domyślnie

    Cytat Napisał marysia550 Zobacz post
    Witam

    Jakie są korzyści papierkowe gdybyśmy nie burzyli? I odwrotnie?
    Nie wiem czy bedą jakies korzyści papierkowe, ale tak gdybyście chcieli budować nowy dom wymagana jest mapa do celów projektowych w skali 1:500, którą sporzadza geodeta i jej koszt to około 500 zł, w przypadku rozbudowy również wymagana jest taka mapa.
    Nie jest wymaga jedynie taka mapa , gdy będziecie robić przebudowę jedynie w środku budynku, nic na zewnątrz.
    bardziej trzeba spojrzeć na koszty inwestycji, bo rozbiórka i budowa nowego domu wyjdzie na pewno drożej niż rozbudowa istniejącego budynku.


    W związku z tym, że działkę wszerz i wzdłuż przecinają kanalizacja i wodociąg zanim podejmę jakiekolwiek kroki chciałabym zobaczyć mapkę z której wynika, czy istnieje jakiekolwiek inne miejsce , w którym można postawić dom oprócz tego, w którym stoi obecny. Jaka mapka, gdzie, czy wgląd kosztuje?
    Możesz pobrać sobie mapkę w wydziale geodezji właściwym dla usytuowania obiektu, koszt takiej mapki to około 30 zł.
    Jednak na takiej mapce mogą być nie naniesione wszystkie urządzenia podziemne i obiekty, bo nie wiadomo czy wszystko na działce było inwentaryzowane i nanoszone. Dopiero zamówienie mapy do celów projektowych w skali 1:500 pokaże wszystkie obiekty podziemne i naziemne, bo geodeta ma obowiązek przyjechać, sprawdzić i nanieść wszystkie obiekty na działce.

    Dodam, że ze studzienki na naszej działce jest również doprowadzona woda do domu obok. Chętnie bym się tego pozbyła- da sie jakoś, na czyj koszt?
    To zależy czyj jest ten dom i czy własciciel nie będzie miał nic przeciwko usunięciu tej rury. Musisz się z nim wtedy dogadać.
    Jak dom jest Twój możesz sobie wtedy usunąc rurę na swój koszt. [/QUOTE]

    W jakiej odległości od kanalizacyjnej i wodociągowej rury można stawiać dom? ?
    Z tego co mi wiadomo nie ma określonych odległości kanalizacji i wodociągu od budynków i można sytuować budynki na takich sieciach, trzeba to jednak uzgodnić na ZUDzie i odpowiednio zaprojektowac fundamenty.

    Czy zwrot w MZPZ "nie określa się szczegółowych zasad i warunków scaleń i podziału nieruchomości" oznacza, że działek ( bo to są dwie działki) nie trzeba scalać chcąc posadowić budynek na dwóch jednocześnie?
    Możesz usytuować budynek okrakiem na dwóch działkach przecinając granice międzi nimi, jak jest właścicielem tych działek.

  19. #2739
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał marysia550 Zobacz post
    Jakie są korzyści papierkowe gdybyśmy nie burzyli? I odwrotnie?
    Cytat Napisał romeok01 Zobacz post
    Nie wiem czy bedą jakies korzyści papierkowe.....
    Przy burzeniu - jeśli budynek jest niższy niż 8m i (lub) stoi w odległości większej niż połowa jego wysokości, należy dokonać zgłoszenia.
    Jeśli jednak nie „trzyma" w/w. „parametrów” to niezbędne będzie pozwolenia na budowę (wyburzenie) z pełnymi konsekwencjami i „papierkologią” (dziennik, kierownik, itp.).
    Ostatnio edytowane przez sSiwy12 ; 27-06-2011 o 14:02
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  20. #2740
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Poprawiłem - dzięki
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

Strona 137 z 147

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony