dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 147 z 147
Pokaż wyniki od 2.921 do 2.933 z 2933
  1. #2921
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    bjonio

    ... nie wiem czy nie przesadzasz ( ? ) z tym, że
    " nie da się sensownie ustawić domu bez połączenia działek. ".
    - ja zawsze zakładam, że to dom dostosowujemy do działki, nie odwrotnie !
    chyba, że usilnie brniesz w jakiegoś gotowca ( ? )
    - jeśli masz WZ dla dużej działki, to masz mocną podstawę do rozpoczęcia procesu inwestycyjnego.

    pozdrawiam
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  2. #2922
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kolluk

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Krotoszyn
    Kod pocztowy
    63-700
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie odnośnie działki którą widziałem na sprzedaż. Działka ma powierzchnię ponad 3 hektary jest to działka budowlana z ostateczną decyzją zabudowy na 24 domy jednorodzinne. Moje pytanie tutaj czy jest możliwość taką działkę podzielić na pojedyncze i sprzedać jako same działki budowlane bez budowania na nich domów??

  3. #2923

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez semiramida ; 18-06-2015 o 11:58

  4. #2924
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolluk Zobacz post
    Witam
    Mam pytanie odnośnie działki którą widziałem na sprzedaż. Działka ma powierzchnię ponad 3 hektary jest to działka budowlana z ostateczną decyzją zabudowy na 24 domy jednorodzinne. Moje pytanie tutaj czy jest możliwość taką działkę podzielić na pojedyncze i sprzedać jako same działki budowlane bez budowania na nich domów??
    ... ta " ostateczna decyzja " to czego dotyczy ? Pozwolenia na budowę dla 24 domów ... ?
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  5. #2925

    Domyślnie

    bla bla bla
    Ostatnio edytowane przez semiramida ; 18-06-2015 o 11:57

  6. #2926

    Domyślnie

    bal bla bla
    Ostatnio edytowane przez semiramida ; 18-06-2015 o 11:57

  7. #2927
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ... pytanie było do kolluk
    pozdrawiam
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  8. #2928

    Domyślnie

    bardzo to nieuprzejme było i grubiańskie w moim odczuciu

  9. #2929
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ... pytanie do kolluk o doprecyzowanie pytania nie ma w sobie nic nieuprzejmego, a z "grubiaństwem" już kompletnie nie ma nic wspólnego !
    - natomiast jeśli czujesz się w jakimkolwiek stopniu urażona ( - y ) to nie było to w żaden sposób moją intencją.
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 18-06-2015 o 13:43
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  10. #2930
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kolluk

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Krotoszyn
    Kod pocztowy
    63-700
    Posty
    3

    Domyślnie

    No coś takiego właśnie i jako laik się pytam czy jest możliwość to podzielić i sprzedać osobno bo jak pytałem w biurze nieruchomości to powiedzieli że raczej to jest jako całość więc nie wiem.

  11. #2931
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mloda0802

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam,
    Otrzymałam informacje z UM o wstępnych WZ do wglądu i ewentualnej możliwości odwołania. Wyznaczyli linię zabudowy domu na 16 metrów wgłąb działki kierując się sąsiednimi zabudowaniami, których odległości od drogi mają równo 16, 16 oraz 14,5 metra. Zaznaczę, że sąsiednie działki są długie jak lotnisko i terenu "za domem" mają w bród. Natomiast przy naszej skromnej długości 40 metrów działki stawiając dom (15,5 metra - projekt Lawnda II A, Horyzontu) + odsunięcie od drogi 16 metrów zostaje nam śmieszne 9 metrów podwórka... Z bryły budynku wystaje garaż na jakieś 3-4 metry co powoduje iż wejście do domu jeszcze bardziej cofa się wgłąb działki. Jak umotywować pismo do urbanisty z UM aby przybliżył linie zabudowy choć o te 1,5 metra.

  12. #2932
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    - ... ale nie musisz iść w "typówkę" tylko zlecić projekt indywidualny, który z jednej strony będzie spełniał WZ, z drugiej strony Twoje potrzeby z dostosowaniem budynku do działki ( nie koniecznie z wysuniętym garażem ) i " uruchomieniem " ogrodu / otoczenia budynku korespondującego z budynkiem.
    - co do Lini Zabudowy, myślę że te istniejące 14,5m jest jedyną możliwością nie wyciągania przez Urząd "średniej", tylko dostosowania się wprost do podanej odległości jako możliwej do zaistnienia w tym terenie i na tej działce.
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 06-07-2015 o 15:07
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  13. #2933

    Domyślnie

    Dzień dobry.
    Mam taki problem. Co urząd to inna odpowiedź. Ale do rzeczy. Chciałbym postawić dom wolnostojący na dwóch, obecnie działkach, zakupionych od gminy.
    Mam dwie działki obok siebie 376m2 i 374m2, 12m szerokości, każda ma swoją KW. Działki te posiadają MPZP, który dopuszcza zabudowę wolnostojącą lub bliźniaczą, przy czym wg MPZP min powierzchnia dla bliźniaka to 400 a dla wolnostojących 600m2. Swoją drogą ten obszar jest w całości podzielony na działki <380m2 tak więc wg zapisów nikt nie może nic postawić .
    Zgodnie z zapisem MPZP działka wolnostojąca musi mieć min 600m czyli te dwie łącznie spełnią warunek, tylko że najpierw wymagane będzie ich połączenie w jedną KW i jeden nr. Ale przez telefon w starostwie powiedzieli, że niekoniecznie trzeba łączyć bo to koszty. Geodeta oczywiście bardzo chętny jest do łączenia. Wypis z MPZP dostałem na bliźniak.

Strona 147 z 147

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony