dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 75 z 147
Pokaż wyniki od 1.481 do 1.500 z 2933
  1. #1481

    Domyślnie

    Witajcie. porady potrzebuję w sprawach prawa nie bardzo umiem sie doczytac i zinterpretować:
    dzialka ma status działki rolnej, MPZP jest w trakcie opracowania, w studium około 30% dzialki jest pod zabudowę MNU- niska z usługami. Plan sie nie wyklaruje do przyszlego roku a nawet do 3 kwartału przyszłego roku (zmienil sie projektant i nowy musi się "wdrażać") Gmina juz mi zapowiedziała że jesli wniose o warunki zabudowy to zostanie to odroczone o rok. Chcialem w przyszłym roku wejśc z budynkiem godpadarczym (zabudowa nie większa od 24m2). Gmina kręci że nie pozwoli na budowe tego budynku bo działka jest niezabudowana. I CO ROBIĆ? Sasiednia dzialka juz jest zabudowana.... Chciałem postawić ten budynek coby choćby zwozić powoli częśc maeriałów na większą budowę. JAK to zrobić żeby postawić ten gospodarczak?
    HELP!
    Pozdr
    Paweł
    kwiatki, bratki, no i jeszcze garaż....

  2. #1482
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    os

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziękuję serdecznie za pomoc oskar0259 Gagata sSiwy12!!!

    Jednak się udało, dostanę pozwolenie na budowę, w starostwie tak mi powiedzieli decyzję będę miała 28.11.2007r. W sumie nie wyjaśnili mi nic, a ja nawet ze szczęścia nie pytałam.

    Dzięki i pozdrawiam.
    os2708

  3. #1483

    Domyślnie

    Dzięki Bardzo za odpowiedź Złożyłem Wniosek o warunki zabudowy teraz czekam
    A jak długo mogę czekać na warunki zabudowy ???

  4. #1484
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Zależy od gminy. Minimum (realne, bez nadzwyczajnych przyspieszeń) to 3 miesiące.
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  5. #1485

    Domyślnie

    oskar0259, bardzo dziękuję za odpowiedź, jeśli będziesz znał wyrok w we wspomnianej sprawie, polecam się pamięci, pozdrawiam.

  6. #1486
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    moniulekm

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał oskar0259
    [b]
    Marysiah - 37 m kw. to pozwolenie. Granica to 25 m kw.
    witam ponownie.
    problem w tym, że nie bardzo wiem jak to rozumieć bo art. 29 mówi:
    4) altan i obiektów gospodarczych na działkach w pracowniczych ogrodach działkowych o powierzchni zabudowy do 25m2 w miastach i 35m2 poza granicami miast....

    i właśnie mam problem, że działka rolna, którą posiadam nie jest pracowniczym ogrodem działkowym
    bo ja np. byłabym w stanie w takim czymś 25 metrowym nawet mieszkać, ocieplić i siedzieć tam cały rok - bez potrzeby meldunku (mam mieszkanie , którego sprzedawać nie zamierzam więc meldunek jakby co jest )

    czy ktoś mi powie co mogę??
    dzięki, pozdrawiam.

  7. #1487
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Nie ten podpunkt. Chodzi o ten zapis:
    Art.29.2) wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki;

    Jest jeden problem, bo gminy róznie ten zapis inerpretują. Czy dotyczy dzialki juz zabudowanej? czy równiez niezabudowanej.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  8. #1488
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Oskar dziekujęe bardzo za odpowiedź!
    Os - gratulacje! ..to chyba jednak była wersja - Ballada o naszych urzędnikach
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  9. #1489
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mada1

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam

    Na początku wspomnę, że nie mam zamaieru zamulać forum ale po przeczytaniu róznych wątków mam zamęt więc proszę o pomoc
    ale po kolej...........i po roku poszukiwań znalazłem fajną działeczkę po za miastem względnie tanią, zamierzam wystapić o WZ (brak MPZP) ale właścicielka wspominała, że sama próbowała i napotykała na opór. Teraz konkrety
    - wielkość całej działki 5800 m2;
    - dostęp do drogi publicznej;
    - w granicy działki jest prąd i woda;
    - sąsiednia działka około 1900 m2 jest zabudowana;
    - ziemia należy do V klasy rolnej (piasek)

    Czy mogę wystapić o warunki zabudowy dla działki o powierzchni 1500 m2, a może potrzebuje minimum 3000 m2, może lepszym rozwiazaniem jest wystapienie o WZ przez właścicielke (jest rolniczką) a następnie dokonanie podziału. Dodam, że posiadaczka gruntu chciałaby podzielć działkę na cztery mniejsze z góry dzięki.

  10. #1490
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ilona112

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam Wszystkich,


    a porade Oskara prosze...

    Kupilam z mezem dzialke rolna o pow.1.7 ha
    Obecnie - jedna szansa na wybudowanie sie – jest uzyskanie WZ na zabudowe zagrodowa. Jednak srednie gosp. w gminie to ponad 6 ha. Planujemy wiec brakujace ok.5 ha wydzierzawic.
    W gminie poinformowano nas , iz nie dostaniemy WZ jesli nie dokupimy paru hektarow. Jesli brakowaloby nam 0,5 do 1 ha i taki areal bysmy dzierzawili – to wszysto byloby OK.
    Ale wlasnosc 1,7 + dzierzawa ok.5h ha nie wchodzi w rachube. Czy powinnismy postawic wszystko na jedna karte i zlozyc wniosek ? a po odmownej decyzji odwolac sie do SKO?

    z gory dziekuje i pozdrawiam

    Ilona

  11. #1491
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Mada, przeczytaj:

    http://www.urbanista.pl/arch/ust.php

    Ilono, gmina chce zapewne zapobiec fikcji: formalnie będzie gospodarstwo o odpowiedniej średniej, ale faktycznie - niekoniecznie.
    Ale nie tak gmina powinna działać (jak mówi klasyk: "Ludwiku D. i psie Sabo - nie idźcie tą drogą"). Co to znaczy: jeśli mielibyście własnych 5 ha, to pozwolili by wam wydzierżawić, a jak chcecie 5 wydzierżawić to nie?
    Decyzja administracyjna musi być pozbawiona elementów uznaniowości, musi być oparta na prawie, a to nie reguluje, że przy danym poziomie gruntów dzierżawionych delikwent spełnia kryteria posiadania gospodarstwa albo nie. Wyraźnie napisano, że chodzi o grunty własne i dzierżawione - i tyle.
    SKO nie powinno mieć wątpliwości (jeśli gmina zdecyduje się na negatyw).
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  12. #1492
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ilona112

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    Oskar,

    dziekuje!!! Twoja opinia dodala kropke nad moje "i" co do ktorego nie bylam pewna. Bede walczyc!

    Dobrej nocy zycze i pozdrawiam!

    Ilona

  13. #1493

    Domyślnie

    Witam!!!!!

    Mam grunt orny (ok 3 ha), leży na obszarze Natura 2000.
    Chciałabym cały grunt przeznaczyć na budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne.
    Czy mam szansę na pozytywnę decyzję w sprawie warunków zabudowy.
    Z góry dziękuję!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Pozdrawiam

  14. #1494
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Szanse masz mizerne, żeby powiedzieć żadne.
    1. Wrzuć do wyszukiwarki "Natura 2000" i poczytaj.
    2. Przeczytaj art. 61 ustawy o planowaniu przestrzennym i ustawy szczególne, z którymi WZ muszą być zgodne, m.in. o ochronie środowiska.
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  15. #1495
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    remek37

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    6

    Domyślnie Działka

    Witam.
    Ja mam dosyć skomplikowane pyanie i nikt na razie nie był w stanie mi odpowiedziec
    Zamierzam kupić działki i w przyszłości postawić na nich dom. Problem polega na tym, że jedna z nich to działka rekreacyjna a dwie sąsiednie to działki leśne.
    Moje pytanie brzmi: czy mogę budować dom na działce rekreacyjnej na całej szerokości działki (10 m2)? Działki sąsiednie też mają po około 10 m szerokości i oczywiście nie będą zabudowane. Czy w takiej sytuacji muszę zachować wymaganą odległość między domem a granicą działki.
    Z góry dziękuję za odpowiedź na moje pytania i serdecznie pozdrawiam.
    Remek

  16. #1496
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mada1

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dzięki oskar

    Jutro będę w gminie więc wszystkiego się dowiem

    Pozdrawiam

  17. #1497
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Remek, rozumiem, że jest plan zagospodarowania, który przewiduje takie przeznaczenie działek (dwie - leśne, jedna rekreacyjna). Jeśli tak to możesz zbudować domek o funkcji rekreacyjnej o parametrach zapisanych w planie - jakie to musisz sprawdzić (czasami może to być "regularny" dom mieszkalny całoroczny). Co do odległości - musi być zachowana odległość od granicy działki. Jak z tego wyjść? Chyba tylko przez scalenie 3 działek w jedną. Wtedy granicami będą zewnętrzne granice Twojej nieruchomości.
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  18. #1498
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    remek37

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dziękuję za odpopwiedź. Scalenie niestety nie będzie możliwe ponieważ wiązało by sie to z przekształceniem działek leśnych w rekreacyjna. To niestety odpada ponioeważ znajdują się obecnie w Mazowieckim Parku Krajobrazowym...

  19. #1499

    Domyślnie

    Witam.Kiedyś pisałem o mojej samowoli budowlanej na działce rolnej w postaci baraku z dobudowanym tarasem.Złożyłem oświadczenie poparte podpisami świadków co do daty wybudowania i nawet udało się -podlegam pod nowe prawo dotyczące legalizacji samowoli więc nie będę płacić(miało być 25000).Złożyłem wszystkie wymagane dokumenty i miało być ok.
    Dzisiaj poinformował mnie inspektor,że zapis w MPZP mówiący "istniejącą zabudowę o funkcji i gabarytach innych niż w ustaleniach planu dopuszcza się pozostawić bez rozbudowy" nie tyczy się mnie i gmina sprzeciwi się legalizacji.
    Mój MPZP zabrania realizacji nowej zabudowy zagrodowej,wyklucza się realizację nowej zabudowy mieszkaniowej,istniejącą zagrodową można rozbudować.
    Inspektor określił to co mam jako obiekt budowlany pełniący funkcję rekreacji indywidualnej(nie jest związany z gruntem i ma 22mkw)W ustaleniach szczegółowych planu nic nie ma na temat obiektów rekreacyjnych czy letniskowych.Czy więc gmina może faktycznie się sprzeciwić?

  20. #1500

    Domyślnie WNIOSEK O WARUNKI ZABUDOWY_z innej beczki?

    Witam,
    Jesteśmy tuż przed złożeniem WNIOSKU O WARUNKI ZABUDOWY
    w gm brak planu;

    Problem jednak polega na tym, iż nie mamy wybranego projektu, myślimy raczej o projekcie indywidualnym (mamy ogólną wizję), a informacje, które trzeba tam wpisać (takie konkrety!) trochę mnie przerastają...

    Czy ktoś ma jaką radę, jak uporac się z WoWZ nie majac konkretnego projektu domu?

    we WoWZ trzeba wpisać np szerokość elewacji frontowej...
    Czy konieczne jest wczesniejsza choć "wstępna" wizja architekta (Ci z kolei w większość nie chcę zaczynać rozmowy bez WZ... błędne koło?)

Strona 75 z 147

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony