dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar jacek89
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    6

    Domyślnie Przygotowanie do malowania i malowanie popękanego sufitu

    Witam,
    W najbliższym czasie zamierzam pomalować sufit w moim pokoju. Mieszkam w wieżowcu z "wielkiej płyty" i na połączeniach płyt są rysy i spękania, co jest niestety bardzo dobrze widoczne na moim suficie. Chciałbym przygotować go i pomalować tak, aby usunąć te spękania. Sufit był już malowany emalią. Jest w miarę czysty (pokój dzienny, domownicy nie palą papierosów).

    Przed zabraniem się do pracy zrobiłem sobie taki plan kolejnych czynności:
    1. Zmycie emalii na całym suficie za pomocą wody z szarym mydłem. Czy należy skuwać farbę do gołego stropu/tynku, gdy napęcznieje?
    2. Usunięcie starej emalii i tynku w miejscach powstałych spękań. (do gołego betonu?) Co polecacie do usuwania warstw starej emalii? Czy papier ścierny będzie odpowiedni?
    3. Zagruntowanie bruzd. Czym najlepiej zagruntować? Czy wystarczy woda z mydłem jako środek gruntujący, czy lepiej kupić specjalny preparat?
    4. Umieszczenie pasków siatki mocującej wzdłuż bruzd. Dowiedziałem się, że dzięki niej, nawet gdy strop dalej będzie pracował, na moim suficie nie pojawią się już rysy.
    5. Zaszpachlowanie sitaki i wygładzenie za pomocą np. papieru ściernego. Czy lepiej jest zaszpachlować za pomocą szpachlówki (kupiłem już szpachlówkę budowlaną emulsyjną) czy gładzią gipsową?
    6. Zagruntowanie całego sufitu.
    7. Pomalowanie sufitu emalią. Kupiłem do tego celu farbę emulsyjną "Jedynka" do wnętrz 3l.

    Czy o czymś nie zapomniałem?

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam.
    Jacek

  2. #2

    Domyślnie

    krok pierwszy zmyć woda z mydłem przy pomocy dużej gąbki na przykład

    wszystkie spekania itp usunac szpachelka, skrobakiem itp do gołego tynku jesli sie uda

    rysy pogłebic i poszerzyć w miarę możliwość dłutem na przykład odpylić i zagruntować dowolnym gruntem uniwersalnym pozostawić o wyschnięcia ok2 godz

    do szpachlowania tych rys użyj gipsu szpachlowego lub spejalnych wzmocnionych gipsów do spoinowania w cenie ok.30zł 5kg bardzo wytrzymałei elastyczne np VArio lub uniflot mozna zatopic siatkę lub flizeline szpachluj w miarę równo i nie rób zgrubień gdy wyschnie nałozysz warstwe finiszowa z wiaderka która sie łatwo szlifuje papierem sciernym

    jesli chcesz by wygladało to wszystko w miare jednolicie to pomaluj to pozniej farba gruntujaca śnieżka grunt wtedy na to tylko jedna warstwa białej farby i gotowe gruntowania całej powierzchni gruntem nie polecam tylko miejsca zaszpachlowane przemaluj gruntem rozcieńczonym z farba 1;1 ale najpewniejszy sposób to bedzie jednak farba gruntujaca powodzenia !!!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony