dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Schody (schodki, ganek) )wejsciowe, zewnetrzne

    Witam

    Mam zamiar zabrac sie za budowe schodkow wejsciowych do domy. Budowa z bloczka betonowego, schody maja byc do okola podestu, zejscie/wejscie z 3 stron.
    Na co zwrocic uwage, czego nie robic lub zrobic inaczej (wlasciwie). Od czego zaczac? Ława zbrojona, na to przezbroic i wylac plyte a na tym wszystkim budowac trepy z bloczka. Czy tak moze byc, ewentualnie co trzeba zrobic inaczej. Prosze o rady i spostrzezenia.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ricman78

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    95

    Domyślnie

    też mam ten sam problem
    szukam jakichkolwiek wpisów na forum ale echo......
    Pozdrawiam
    Marcin

    Wszystko przed nami...
    Nie my pierwsi, nie ostatni...
    nasz projekt
    http://www.domdlaciebie.com.pl/?akcj...ku=140&unset=2
    realizacja http://picasaweb.google.pl/dziobamar...Start18042009#

    od 14.05.2010 na swoim - nie było lekko.
    Po takim doświadczeniu mogę zbudować drugi - bez bubli

  3. #3

    Domyślnie

    Gdybyście mogli wstawić chociaż jakiś szkic odręczny, jak macie zamiar to zrobić, wtedy ew. korekty i pomoc byłaby znacznie uproszczona.
    Nadmienię tylko, że schody to dość trudny temat i trzeba uważać już na samym początku, żeby nie wyszedł babol przy efekcie końcowym.

  4. #4

    Domyślnie

    Juz po fakcie. Schody gotowe.

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli możesz zamieść fotki.

  6. #6

    Domyślnie

    Właśnie, masz jakieś fotki ?

  7. #7

    Domyślnie

    Co prawda po fakcie ale powiem jak są u mnie zrobione. Najpierw wiadomo ława. Potem pierwsza warstwa, murujemy zarys zewnetrzny z jednego pustaka, srodek zalewamy betonem. Potem następna itd. koniec.

  8. #8

    Domyślnie

    Generalnie wlasnie tak. Przed wylaniem tyche srodkowych czesci, mozna dla zaoszczedzenia cementu, wsylac gruzu czy zwiru. Najlepiej cos co zostalo po budowie a nie ma co z tym zrobic. Tylko uwaga nie wsypywac cegiel, nic co czerwone i ceramiczne.

    I jeszcze jedna wazna sprawa. Jesli budujecie schody wejsciowe a nie macie jeszcze ocieplonego fundamentu, to trzeba miejsce styku schodow z murem ocieplic i to koniecznie. To bardzo wazne.

    No i sporo obliczen. Jesli chcecie, zeby ostatni schodek (podest) wyladowal na takiej wyskosci, ze tylko plytka, klinkier czy co kolwiek i gotowe, to trzeba dobrze sobie wystko obliczyc i sprawdzic w terenie. Ta uwaga dotyczy schodow budowanych z bloczka nie monolitu.

    Fotki mam, ale daruje sobie publikacje. Wybaczcie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony