dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Kupuję nowe mieszkanie - kilka pytań.

    Witam.
    Właśnie podpisałem umowę o zamiarze kupna mieszkania. Teraz czeka mnie kilka spotkań z developerem i będziemy podpisywać umowę przed wstępną i umowę z bankiem (za około 2 miesiące).
    Aktualnie największym problemem jest wybór jednego z lokali i tutaj liczę na pomocz Waszej strony.
    Ale po kolei.
    Dane wejściowe.
    Za miesiąc rusza budowa nowego bloku na obrzeżach Kalisza.
    Blok 5 kondygnacyjny z czego parter to lokale usługowe (rzut z góry na parter to prostokąt).
    Mieszkalne 4 piętra a na górze komórki lokatorskie zamiast piwnic. Blok wyposażony w windy.
    Na dachu lokali użytkowych będą tarasy dla mieszkańców parteru (przynależne do mieszkań).
    Blok ma być ogrzewany gazem a także z tą ma być też ciepła woda użytkowa (2 piece), na dach baterie solarne do wspomagania.
    Blok buduje dwóch znanych Panów którzy do tej pory specjalizowali się w budownictwie domków i osiedli jednorodzinnych. To będzie ich pierwszy blok i zgodnie z zasadą "reputacji na starcie" ma być to ich perełka. Zresztą developer który ma wyłączność na sprzedaż mieszkań w tym bloku, też kupił tam mieszkanie. To chyba dobrze świadczy...

    Ok wracając do problemu.
    Ze względu na to ze interesują mnie 3 pokoje (około 55-60m2) w grę wchodzą właściwie dwa mieszkania w tym bloku. Znajdują się one dokładnie po przeciwnych stronach, można powiedzieć że są narożne (tworzą "ogonki" litery C).
    Jedno mieszkanie ma 57m2 i jest usytuowane od strony północno-zachodniej z trzech stron nie ma sąsiadów (ściany zewnętrzne bloku). Balkon od strony wschodniej (wejście od salonu i sypialni).
    Drugie mieszkanie ma 58m2 i jest od strony południowo-zachodniej z dwóch tron to ściany zewnętrzne , trzecia ściana to klatka schodowa i szyb windy. Balkon od strony południowej.
    To tak w skrócie, właśnie z żoną mamy dylemat bo musimy po świętach zdecydować się na któreś mieszkanie. Chodzi o wszystko, nasłonecznienie, ciepło, układ mieszkania (to pierwsze ma bardzo dobry rozkład pokoi). Wiadomo latem na południu i zachodzie będzie słońce, ale pewnie i mieszkanie może się nagrzewać. Z drugiej strony mieszkanie od strony wschodniej zimą może wymagać większych nakładów na ogrzewanie, bo jest na "winklu" i od zimniejszej storny. Ale pozwolę sobie zauważyć że u Nas w Polsce mamy cyrkulację zachodnią powietrza i z tego kierunku najczęściej wieje, a blok będzie właśnie w polu od strony zachodniej niczym nie osłonięty, dlatego zastanawiam się czy to niby bardziej nasłonecznione mieszkanie nie będzie bardziej narażone na wyziębiający wiatr jesienią i zimą. Kurdę niby błaha sprawa a jednak jest dylemat i jak na razie nie umiem podjąć decyzji. Może ktoś da jakieś wskazówki odnośnie doboru, priorytety o których nie miałem wcześniej pojęcia.

    I jeszcze jedno na koniec, czy ogrzewanie podłogowe może zamienić zwykłe ogrzewanie z kaloryferów. Chodzi mi po głowie aby mojego mieszkania nie robili z kaloryferami a zostawili pod ogrzewanie podłogowe. Jak ekonomiczniej wychodzi? kaloryfer czy podłogowe?. Byłbym wdzięczny za podanie właśnie takich trików które można załatwić jeszcze na etapie budowy a które później podniosą komfort życia i być może pozwolą zaoszczędzić torchę grosza.

    Z góry dzięki za wskazówki.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Raczej nie zrobią jednemu Tobie podłogówki, jak cała blokowa instalacja ogrzewcza będzie wysokotemperaturowa...

    Ja bym brał południowo-zachodnie i się nie przejmował zupełnie kwestią wiatru.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  3. #3

    Domyślnie

    ja także brałabym te 2 mieszkanie

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    zapodam Ci linka z mojego mieszkanka
    50 m2 2 pokoje kuchnia otwarta 2 miejsca postojowe na poziomie 0
    winda bardzo cicha wiec nie martw sie o hałas.
    generalnie moi sąsiedzi narzekają na mieszkania na poddaszu - kiepsko ocieplone zimno zimą , latem ciepło za ciepło.
    cieknie z dachu z obrobki komina masakra
    ja mam okna na zachod i sobie chwalę pod warunkiem ze masz rolety - przydają sie, koniecznie elektryczne pociągnij elektrykę do nich

    co do podłogowki to nie sądze że Ci pozwolą u nas jest CO z miasta ,temp. za wysoka na podłogówkę
    ale warto w kuchni a szczegolnie łazience dac matę elektryczną ja nie mam i żałuje

    mam ogrodek 60 m2 na wysokim parterze polecam a oto link
    https://picasaweb.google.com/1147806...739312/Murapol

    pozdro
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zdecydowanie mieszkanie południowe.

  6. #6

    Domyślnie

    A ja w przeciwieństwie do poprzedników nie jestem zwolenniczką mieszkań o ekspozycji południowo-zachodniej. Mam takie mieszkanie w bloku i w gorące, letnie dni jest koszmarny upał. Jeśli wybierzesz takie mieszkanie to absolutnie zewnętrzne rolety, albo markiza na balkonie., albo klima. Sąsiedzi w moim pionie: ten na górze w akcie rozpaczy zafundował sobie klimatyzację, a ten na dole markizę na balkonie. Przez ostatnie kilka lat wynajmowałam mieszkanie i za każdym razem wynajmujący narzekali na ten "feler" mojego mieszkania. Właśnie w najbliższym czasie będę remontowała mieszkanie i zdecydowałam się jednak założyć klimę. Fakt, że nie ja będę tam mieszkała...
    Przy mieszkaniu północo-zachodnim masz wybór. W czasie upałów możesz schronić się do pomieszczenia z ekspozycją północną...

  7. #7

    Domyślnie szkice

    Cześć.
    Poniżej przedstawiam szkice mieszkań.
    57m2 - wg mnie bardziej rozkładowe. Balkon od strony wschodniej, jeden pokój z oknem od strony północnej.
    58m2 - balkon na południe, reszta na zachód. Koszmarnie duży przedpokój. No i ten pokój dziecinny - graniczy z szybem windy i klatką a z drugiej strony z łazienką.
    Zdjęcie poglądowe na pierwszym planie mieszkanie 57m2.

    Które mieszkanie byście wybrali?.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	58.jpg
Wyświetleń:	321
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	91502Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	57.jpg
Wyświetleń:	279
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	91503Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	D.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	101,5 KB
ID:	91504

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    A na pewno dobrze przemyślałeś kupno - dziury w ziemi

  9. #9

    Domyślnie co?

    Jakie dziury w ziemi? nie rozumiem.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ten drugii układ jest lepszy - kuchnia jest bardziej schowana

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oszolom Zobacz post
    Jakie dziury w ziemi? nie rozumiem.

    rzeczywiście. nawet jeszcze nie ma dziury w ziemi:
    "Dane wejściowe.
    Za miesiąc rusza budowa nowego bloku na obrzeżach Kalisza. "

    może jakiś przykład:

    http://www.google.pl/#sclient=psy-ab...iw=849&bih=483

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał beton44 Zobacz post
    rzeczywiście. nawet jeszcze nie ma dziury w ziemi:
    "Dane wejściowe.
    Za miesiąc rusza budowa nowego bloku na obrzeżach Kalisza. "

    może jakiś przykład:

    http://www.google.pl/#sclient=psy-ab...iw=849&bih=483
    Pośrednik który ma wyłączność na sprzedaż mieszkań z tego bloku, zrezygnował z mieszkania w bloku obok, które już stoi, i kupił właśnie w tym bloku. To chyba dobrze świadczy o inwestycji.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oszolom Zobacz post
    Pośrednik który ma wyłączność na sprzedaż mieszkań z tego bloku, zrezygnował z mieszkania w bloku obok, które już stoi, i kupił właśnie w tym bloku. To chyba dobrze świadczy o inwestycji.
    A co miał zrobić?
    To o niczym nie świadczy!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony