dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie ile kosztuje blaszana czapeczka na komin?

    Chodzi mi o takie zwieńczenie komina wykonane z blachy.

    U mnie krzyknęli za wygięcie i zamonotwanie takiej czapeczki z blachy 300 zł. To jest sama robocizna. Materiał to 60 zł.
    I wszystko jedno czy czapeczka nakrywa komin wentylacyjny (czyli nie ma w niej otworu), czy komin od pieca albo od kominka (wtedy musi być w czapecze otwór z odpowiednio wygiętym kołnierzem).

    Mam 4 czapeczki, więc miałbym im zabulić za to 1200 zł. Wydaje mi się, że cena jest pogięta.

    Czy ktoś z was wie ile coś takiego kosztuje? A może płaciliście za coś takiego?

  2. #2

    Domyślnie

    Moi dekarze wzięli 120PLN/czapka

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Gotowe można kupić np. w Castoramie. Dziwne są proporcje. Robocina to niewielki dodatek co ceny materiału, o ile to jest oczywiście blacha kwasówka.

  4. #4

    Domyślnie

    To o co pytasz nazywa się chyba strażak. Opis i cennik znajdziesz pod adresem
    http://www.kominy.wamm.com.pl/

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    nie chodzi o strażaka, ani o nic z kwasówki

    mam komin z klinkieru i chcę go od góry zabezpieczyć przed działaniem wody i lodu w zimie nakrywając klinkier daszkiem wykonanym z tej samej blachy, z któej mam dach i obróbki.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Chca Cie naciagnac. U mnie za takie czapki, liczyli sobie jak z obróbki blacharskie liczone po obwodzie komina. Koszt obrobek blacharskich 10pln z m.b.

    Xaveryd

  7. #7

    Domyślnie

    Zapłaciliśmy 100zł za dwie "czapki Napoleona" na komin "kominkowy" i od pieca gazowego. Zamontował dekarz w ramach robienia dachu.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Ta "czapka Napoleona" to jakaś specjalna nazwa? Czy tylko opisujesz jak ta czapka wygląda?

    Ale mnie denerwuje ta firma. Rautaruukki. Bo u nich zamówiłem pokrycie dachu, jakby ktoś nie wiedział. Tak mnie wrednie naciągają.

  9. #9

    Domyślnie

    wydaje mi się, że chcą od Ciebie za dużo. Ja dałem czapki betonowe przymocowane do kombinowanej konstrukcji z rurek i kątownika - wyszło b.solidnie i tanio. Sama czapka dwuspadowa 42x70 lub coś podobnego, brązowa kosztowała mnie niecałe 30zł.

    Pozdrawiam

    Pearl
    wszystko dobre, co się w łóżku kończy

  10. #10

    Domyślnie

    Nie miałem do czynienia z tą firmą. Ale za samą nazwę też ich nie lubię...
    A bodaj byś tak dom budował !!!

  11. #11

    Domyślnie

    w sobotę wpadła ekipka machneli mi 3 czapki , wzieli 200zł i po sprawie. Wcześniej ta sama ekipa kładła mi blachodachówkę RR - ale o tej firmie lepiej Ci chyba nie pisać więcej.

  12. #12

    Domyślnie

    Daszki nasadowe na rury, koguty (obrotowe) z blachy nierdzewnej kupowałem w Alejach Jerozolimskich w Michałowicach, po prawej stronie jadąc od Warszawy.
    Firma Panek znana z umiarkowanych cen.
    Mogą też coś dorobić nietypowego - mnie wyprowadzenie spalinowe (rura w rurze) do pieca turbo Vaillanta.

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Jeżeli ktoś z Łodzi lub okolic chce kupić takie daszki, nasady kominowe z róznej blachy itp. za przysłowiowe grosze to podam adres łódzkiego sklepu, który od wielu, wielu lat to sprzedaje no ale na priv co by nie była reklama z krypty

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony