dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Grill betonowy z supermarketu

    czy ktos taki zaposiadowywuje i może się wypowiedziec na TAK lub na NIE?
    Chodzi mi nie o te najtańsze, tylko takie w granicach 500-800 zł. Ponizej link do przykładowych.
    http://www.obi.pl/pl/katalog/index.html
    Czy warto sobie nimi zawracac glowe?
    Z gory dziekuje za odp.

  2. #2

    Domyślnie

    ups-niestety link jest do samego katalogu, nie moge załączyc konkretnej strony z grillem,a on sam znajduje sie prawie na koncu katalogu .

    W takim razie pozostaje pytanie bardzo ogólne-czy te drozsze grile z supermarketu sa cos warte, na co ewentualnie zwracac uwage.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marnika
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    324
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    83

    Domyślnie

    Proszę bardzo- oto gril, o który Ci chodziło:



    Moi teściowie mają taki, tylko, że tańszy, za 350 zł bodajże w zeszłym roku tyle kosztował, ale spoko się sprawuje. Też chyba taki sobie kupię, jak się wprowadzę.

  4. #4

    Domyślnie

    serdeczne dzieki
    Ktos mi zwrócił uwage, że nie ma wywierconych otworów, żeby dochodziło powietrze i w związku z tym będzie kłopot z paleniem.....sie nie znam przyznaje bez bicia, ale gdyby sie nie dało w nich palic to chyba by nie sprzedawali takowych?

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marnika
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    324
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    83

    Domyślnie

    Grilluje się w nim bardzo dobrze, pomimo, że nie ma tych otworów. Myśmy chcieli w nowym domu zrobić taki, ale za dużo roboty przy murowaniu, trzeba cegły kupić, a tak postawię i mam:


    Taki był na działce rekreacyjnej, którą kupiliśmy kiedyś

  6. #6

    Domyślnie

    u sąsiadów stoją 2 takie grile...
    po obserwacji mogę powiedzieć tyle, że użytkowanie takiego czegoś zależy chyba od predyspozycji:
    u jednych sąsiadów nie ma problemu, rozpalają na drewnie zasypują węglem w razie potrzeby mają podpałkę w pogotowiu ale nie widziałem żeby specjalnie jej używali ...
    u drugich rozpalanie w grillu jest obwieszczone wszem i wobec smrodkiem podpałki lanej na węgiel, grill często gaśnie...
    oba grile mają podobną konstrukcję
    poza tym z tego co widziałęm to beton ciężko doprowadzić potem do czystości, może nie wiem sąsiedzi się nie starają ale grile są zapaćkane tłuszczem czy czym takim...
    ---
    od czego zależy? może od podejścia do sprawy.
    ja użytkuję grilla żeliwnego już bodajże 8 rok 9 - ten sam gril wymieniona jedynie tylna ścianka z blachy (gril składany) - i zero proglemów.
    ponieważ jednak rodzina mi sie powiększyła, jeden gril jest już niewystarczający
    rozważam w przyszłości postawienie takiego grilla stałego
    , ale raczej będzie zrobiony samodzielnie a nie z betonowych komponentów...
    pozdrawiam
    ...gust jest kwestią ... gustu??

  7. #7

    Domyślnie

    Ja wychodze z zalozenia, ze grill z czego by nie byl zbudowany i jak nie byl wychuchany i tak bedzie sie brudzil. Czym intensywniej uzytkowany, tym szybciej zajdzie sadza wymieszana z tluszczem. Doczyscic sie najczesciej nie da ..

    .. wiec kupilem sobie takiego lepszego blaszaka z marketu za 160zl. Sluzy juz drugi sezon i pewnie to bedzie jego ostatni. Na jesieni wyrzuce, na wiosne kupie nowy. Zadnych bajerow, zadnej nierdzewki, po prostu ladnie pomalowany i wykonany blaszak.

    Jak juz grill stacjonarny, to chyba lepiej z klinkieru, bo mniej chlonny i mozna jakos doczyscic. Ale najlepiej zostawic na pokaz i nieuzywac, wtedy przez dlugie lata bedzie cieszyl oko.
    Marcin Stefaniak
    Blog Budowlany
    Galeria

  8. #8

    Domyślnie

    klamka zapadła, kupujemy ten z OBI za 599 zł. Wiem, że sie bedzie brudzic, trudno.........
    Podpowiedzcie tylko prosze, czy trzeba pod niego przygotowac jakos specjalnie miejsce?
    Widziałam w sąsiednich ogródkach, że stoi bezpośrednio na trawniku, ale obawiam się, że przy tej wadze będzie się zapadał?

  9. #9

    Domyślnie

    Kupiliśmy tego rodzaju grill rodzicom w prezencie trzy albo cztery lata temu. Jest "odpalany" latem często. Sprawuje się bardzo dobrze - nie gaśnie, nie dymi jakoś specjalnie w naszą stronę itp.
    Stoi na betonowych bloczkach, bo inaczej byłby trochę za nisko a poza tym nie "ciągnie" wtedy wilgoci z ziemi. A co do czystości, to moja mama-pedantka co jakiś czas maluje daszek i dół grilla białą farbą i jest jak nowy.
    Fajne duże palenisko ale brakuje miejsca na odłożenie np. szczypiec, talerzy itp. Zawsze dostawiamy mały stolik obok grilla.

  10. #10

    Domyślnie Grill murowany z supermarketu - opinie

    Witam

    Szukam opinii o tych cudach. Wiem że najlepiej zbudować samemu ale nie mam zbytnio czasu narazie. Chciałem kupić taki gotowy jak są w supermarketach.
    Nie wiem tylko jak z trwałością.
    Te grille są murowane więc jak na nie wpłynie temperatura itd.? Grill będzie w altance więc warunki atmosferyczne nie będą miały wpływu.

    Czy ktoś użytkuje taki grill i mógł by coś napisać ?

    Dziękuję i pozdrawiam

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    szczerze?
    ohyda....
    moim zdaniem oczywiście
    taniej i ładniej zrobisz to sam...porządny z wędzarnią
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  12. #12

    Domyślnie

    Posiadam taką ohydę , z OBi grill ARAL i poki co narzekac nie mogę. Tyle ze uzytkuje dopiero 1 sezon, nie przezyl jeszcze zimy (podobno trzeba je zakonserwowac na zime), ale funkcje swoja spelnia, wg mnie wyglada nie najgorzej, a jesli sie nie ma czasu/mozliwosci/zdolnosci to jest to całkiem sensowna alternatywa.
    Tylko zastanawiam sie nad umiejscowieniem go w altanie....nie bedzie za bardzo czuc dymem? przeciez bedziecie tam siedziec ?

  13. #13

    Domyślnie

    A ja oblozylem granitową kostką brukową i wygląda cudnie.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mirek - od razu wciskaj trójkącik z wykrzyknikiem koło "Dodaj do ulubionych"

  15. #15

    Domyślnie

    ja mam ze stali nierdzewnej, łatwy w czyszczeniu, estetyczny no i przenośny.

  16. #16

    Domyślnie

    Grill kupiony z "marketu" to nie jest TO. Moi rodzice kupili taką "kapliczkę", zapłacili prawie 1000zł, a ja „dziedzic” działki ja teraz mam wielki problem. Jeśli się grilluje kawałek mięska, a przy okazji wiatr zawiewa, zanim podgrzejesz mięsko, to musisz wsadzić tonę węgla, a cug jak ch...... . Ciężko utrzymać stała temp.
    Osobiście uważam, że lepiej wybudować/zaprojektować sobie grilla dostosowanego do własnych potrzeb. Za "kilka" złotych można postawić coś idealnego dla siebie, a nie betonową sztampę z marketu. No i niedoceniana rzecz – przykrycie. Grill musi mieć możliwość przykrycia podczas obróbki termicznej, bo nie zawsze robi się fileta z kurczaka, czy kaszankę w 4 minuty. Jak robię grillowane szaszłyki z dziczyzy, to potrzeba około godziny stałej temp, a bez przykrycia, by się nie dało. Mało kto to widzi, i docenia, jednak ja osobiście uważam, że bez tego nie ma stabilnego grillowania.
    Budujcie sami, albo sami wymyślcie sobie projekt i zapłaćcie fachowcowi, za postawienie grilla INDYWIDULANEGO. TO jest coś, co będzie stało przez wiele lat, cieszyło Twoje oko i było dumą gdy będziesz zapraszał gości.
    Pozdrawiam
    MAJCHAL

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony