dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 153
  1. #1

    Domyślnie Ile kosztuje ułożenie kostki brukowej

    Witam.
    Zwracam się z pytaniem o sam koszt ułożenia kostki brukowej bez materiałów za 1m2.
    - koszt przygotowania podkładu około 20cm
    - koszt ułożenia krawężnika 1mb
    - koszt ułożenia kostki brukowej
    Pozdrawiam.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Różnie. Mój majster bierze za robotę średnio ok. 50 zł/m2.

    Cena zalezy m. in. od następujących:
    1. ile m2 kostki - im więcej tym de facto taniej
    2. jakiej wielkości kostka (tzw. piccola - mała - jej ułożenie kosztuje więcej niż dużej)
    3. jaki wzór - czy w ogóle "bez wzoru" (najtaniej) czy będą jakies kółka bądź inne wzory robione np. kostką w innym kolorze (drożej)
    4.jaki krawęznik - obrzeże, najazdówka, ekobordy..

  3. #3

    Domyślnie

    Jako że niedługo mnie to czeka to podnoszę pytanie.
    Mi jedni krzykneli 28zł/m2 plus obrzeża ale jeszcze nie powiedzieli ile za obrzeża.
    Ma to wyglądać następująco: 25cm podbudowy z takiego kruszonego betonu (czy to samo co tłuczeń?) i później piasek i kostka. Za koparkę i zagęszczarkę płacę ja. Nie wiem czy to drogo czy tanio bo jak krzykną mi 10zł za obrzeża a mam tego 80m to sumarczynie za kostkę 150m2 wyjdzie mi ogólnie 33zł/m2.

  4. #4

    Domyślnie

    cena przyzwoita, z tego co słyszałam to obrzeża 10 zł za mb przygotowanie podłoża tłuczeń na to piasek również 10 zł za mb. z tym "betonem"to się zastanów, mi polecali tłuczeń gruby i na to niesort-tłuczeń drobny w celu wyrównania podłoża. jeszcze popytaj i startuj, powodzenia ja płaciłam za całość 30 zł, robił mi to kuzyn no i do tego koparka 80 zł za 1godz.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ceneo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Sam zajmuję się od dziesięciu lat brukarstwem i u mnie na obecną chwilę ceny robocizny wyglądają następująco:
    kostka betonowa 25 zł m2
    granit 8/11 50 zł m2
    granit 4/5 65 zł m2
    obrzeża 8 zł mb
    Jeżeli chodzi o podbudowę to cena jest wliczona w m2 z tym że inwestor płaci za każdą godzinę koparki o ile jest potrzebna.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Simek

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ma ktoś jakieś namiary na DOBRYCH wykonawców w Bielsku albo z okolic?

    Planuje zrobienie 3 chodników, schodów, tarasu oraz utwardzenie placu pod samochód.

    W sumie wychodzi ok 42 m2 kostki i 30 m terenu utwardzonego.

    Mam namiary na jedną firme - biorą 140 zł netto za m2 z materiałem - wchodzą i robią wszystko ale po przeczytaniu tego tematu wydaje mi sie bardzo drogo.

    Czy można w jakiś sposób samemu przygotować teren pod kostke nie mając o tym za bardzo pojęcia?

  7. #7

    Domyślnie

    gośc z cieszyna z tego co wiem to jeszcze tydzień ma urlopu więc pózniej zadzwoń tel.504105201

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Cytat Napisał Simek
    Ma ktoś jakieś namiary na DOBRYCH wykonawców w Bielsku albo z okolic?

    Planuje zrobienie 3 chodników, schodów, tarasu oraz utwardzenie placu pod samochód.

    W sumie wychodzi ok 42 m2 kostki i 30 m terenu utwardzonego.

    Mam namiary na jedną firme - biorą 140 zł netto za m2 z materiałem - wchodzą i robią wszystko ale po przeczytaniu tego tematu wydaje mi sie bardzo drogo.

    Czy można w jakiś sposób samemu przygotować teren pod kostke nie mając o tym za bardzo pojęcia?
    Można (tak jak większość rzeczy przy wykończeniówce) robię właśnie to sam z kolegą przynajmniej jak coś spier..nicze to będę miał pretensje do siebie. Małą praktyką był chodniczek dookoła domu. Robię sam bo z kasą krucho. Popytałem fachowców i do dzieła. Tylko, że ja kładę z kostki granitowej. Pod koniec miesiąca ruszam. Teren już wyrównałem. Teraz tłuczeń na podsypkę. Później zagęszczarką i do układania kostki przystąp. Kostkę będę kład na suchą podsypkę. Trzymajcie kciuki !!!!
    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

  9. #9

    Domyślnie

    Pilnie poszukuję niedrogiego fachowca od kostki (okolice Lublin)??? Około180m (opaska z podjazdem). Ile płaciliście na gotowo za 1m

  10. #10

    Domyślnie

    Robiac samemu wiecej stracisz niz zyskasz, kostka ci sie po niedlugim czasie wypaczy, a do tego bedzie ci trudno ulozyc jakis wzor...

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    A dlaczego ma się wypaczyć ? Po położeniu trzeba "dobić" zageszczarką. A co do wzoru myślę, że taki wystarczy. Przed garażem bedzie koło.



    Z własnego doświadczenia te wnioski ?
    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

  12. #12

    Domyślnie

    Z obserwacji kolego. Nim cos ulozylem,musialem sie tego dlugo uczyc.
    Ten podjazd nie robi szalu,rzedy zrobily sie plaskie bo kamienie po bokach sa za duze, pozatym na oko to tam powinno byc 3 kolumny i dwie poloweczki po bokach zamiast 1-ej zajebistej.
    Wyczuwam w twym tonie mala uszczypliwosc.

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Może i nie robi szału ale ma jedna zaletę - nie płacę za jego wykonanie bo robię sam i to pierwszy raz więc jestem z niego zadowolony ! Krytyka fachowców zawsze będzie, zresztą jeden fachowiec krytykuje drugiego. podczas budowy nie widziałem aby jeden powiedział, że drugi zrobił dobrze absolutnie nie !
    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzys_i_aga
    Może i nie robi szału ale ma jedna zaletę - nie płacę za jego wykonanie bo robię sam i to pierwszy raz więc jestem z niego zadowolony ! Krytyka fachowców zawsze będzie, zresztą jeden fachowiec krytykuje drugiego. podczas budowy nie widziałem aby jeden powiedział, że drugi zrobił dobrze absolutnie nie !
    można się przyczepić do wielkości fug , ale jak na pierwszy raz to wygląda super .
    ceny układania 1m2 są wg mnie trochę przesadzone , mnie czeka prawie 400m2 , jako producent kostkę zrobię sobie sam ale układanie a cena za układanie , koszt materiału na 1m2 to 23zł a układacze krzyknęli mi 70zł/1m2

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jama12345

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Czy ktoś mógłby mi polecić solidną firmę do ułożenia kostki w okolicach Krakowa (Wrząsowice, Świątniki)

    Mam do ułożenia ok. 150 m2 (podjazd, mały parking, chodnik wokół domu, kilka schodków)

    Interesuje mnie firma, która wykona kompletną usługę.

    Z góry dziękuję

  16. #16

    Domyślnie

    my mamy ofertę 35 zł za robociznę, z materiałem w zależności od kostki ok 120-140 (piccola bodajże).
    Myslalam, że drogo, ale jak czytam Wasze posty to chyba jeszcze nie jest tak źle... może jeszcze ktoś się pochwali ile płacił?

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patisiak
    my mamy ofertę 35 zł za robociznę, z materiałem w zależności od kostki ok 120-140 (piccola bodajże).
    Myslalam, że drogo, ale jak czytam Wasze posty to chyba jeszcze nie jest tak źle... może jeszcze ktoś się pochwali ile płacił?
    płace 105 zeta/m za Libet kolory jesieni z ułożeniem . Jak rozmawiałem to pikole układajką za ok 120 zł - do dogadania ..mam ok 200m
    Wszytskie materiały po stronie wykonawcy
    Wykonawca sprawdzony - położył rok temu kostke u znajomego

    aigel

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aleksaawj

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    za robociznę od 30zł do 120 zł netto zależy to od co jest układane ile docinki itp.
    podkład zależy od podłoża i od tego co będzie po tym jeździć czy sprzęt ciężki czy chodnik
    podłoże ale z czego z samego piachu, cementu, kruszywa, gruzu
    cena całościowa zależy od ceny materiału, jakości i od tego po jakich cenach został zakupiony ilu ma pośredników, odległość, CZY FIRMA DZIAŁA NA CZARNO i czy udziela gwarancji więc nie da się tak określić jednoznacznie, więc nie da się udzielić jedno znacznej odpowiedzi

  19. #19

    Domyślnie kostka

    Rozmawiałem chyba z pięcioma wykonawcami kostki brukowej - cena od 100 do 140 zł za m2 z materiałem ( trzech po 100zł, dwóch 130-140zł)- do zrobienia ok.200m2.- okolice Żyrardowa.
    Tylko dwóch zgodziliby się na wykonanie kostki przy założeniu ze ja dostarczam materiał - cena 25zł/m2.
    Zastanawiam się teraz czy faktycznie 75zł to koszt materiału na m2 - jak to wygląda w praktyce czy nie komplikować sobie życia i brać wykonanie ze wszystkim.
    Tak to by wyglądało:
    - Kostka BUSZREM - Piazza - po mojej stronie
    Podbudowa:
    - wykorytowanie koparką - moje koszty
    - piach + rozciągnięcie koparką - moje koszty
    - piach z cementem (zamawiany) + rozciągnięcie koparką- moje koszty
    - piach (rozciągniecie piachu po stronie wykonawcy)
    - kostka (ułożenie wykonawca)

    Czyli cały materiał + praca koparki po mojej stronie - czy wyjdzie 75zł za m2??

    Proszę osób z podobnym doświadczeniem o radę.
    Pozdr

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aleksaawj

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    kalkulacja ciekawa MKACZy tylko pierwszy raz spotykam się z tak niska ceną kostki czy aby nie jest jakaś poza gatunkowa i za 5 lat się rozsypie i czy to cena netto , bo jak wiadomo ceny zawierają Vatt . poza tym jesli ktoś ma firmę to zrozumie to ze oprócz piachu, cementu, koparki również potrzebne sa maszyny zagęszczarka, betoniarka, samochód, dojazd i związane z tym koszy oraz podatki, pracownicy i takie tam. Pan może sobie obliczyć mnej cementu czy piachu a w rzeczywistości wyjdzie więcej bo samej kostki nie kładzie się na piachu, koszt zależyy od pracochłonności czy dużo docinki i wzorów i od tego jak się fachowiec ceni wazne jest przy zakładaniu kostki czy układa ją właściciel firmy czy jego "pracownicy" którzy robia na sztuki a co do ceny to zawsze można ją ponegocjować. kostke zakłąda się na bardzo długo więc nie warto skąpić bo potem robią się zadolenia jak jest zle położona. radzę wziąć dobrego fachowca, nie koniecznie drogiego i kostę dobrej jakości

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony