dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 153

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    brukarz dwr

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam, tak se czytam od początku forum i włos mi się jeży, np. 5 zł za obrzeże, albo 25 zł za mkw kostki, masakra, albo 90 zł za ułożenie kostki z podbudową ( chyba na samym piachu, no 5 cm kamienia i młotkiem gumowym ubijane). ludzie inwestorzy, chcecie tanio rozumiem, ale jeśli jest tanio to jest tak że gwarancja się kończy a w kostce robią się koleiny i zapada się tu i tam nawet tak gdzie samochody nie jeżdżą. Robiłem już poprawki po innych niby brukarzach i wiem jak tanio jest robione. Powiem wam jako fachowiec który się częściowo i na własnych błędach i cudzych nauczył co jest źle a jak powinno być. Ja robię tak: zawsze robię stabilizację cementowo-piaskową, jeśli jest glina to stabilizacje robię betonową z betoniarni taką do B5, kliniec niesort daje w zależności jakie będą jeździć samochody pod osobowe 15 cm frakcja do 0,32, pod ciężarowe min 30 cm frakcja do 0,64 a na wierzch 10 cm do 0,32, potem mączka granitowa ( żaden piasek, chyba że na przemysłówce to podsypka cementowo-piaskowa) potem kostka, wszystko zagęszczane warstwowo i w tedy mogę spać spokojnie i bez stresów. ceny min. 120 zł ze zwykłą kostką przemysłową, kostkę mam po 30% taniej niż producenci mają w katalogach, np. kostkę Holland (prostokąt) gr 8 cm szara libet, Kaczmarek mam po 25 zł. niestety czasem inwestor chce zaoszczędzić np. 1000 zł na kamieniu bo wydaje mu się że tak dużo nie trzeba dawać kamienia, a potem wszystko się mści, brukarz se reputacje psuję, inwestor się wścieka i rozgłasza że firma do d..y, a to wszystko przez głupie 1000 zł, jeśli kogoś stać wywalić np. 35 tysięcy to co mu po tym tysiącu, a jeśli nie ma więcej to niech zrobi se z tańszej kostki, albo się dogada z firmą że np. dopłaci za miesiąc czy dwa ( ale przed robotą takie ustalenia).jeśli jest dużo docinek bo dużo wzorów, łuków to za docinki biorę 15 zł mb. obrzeza 15 zł mb, palisada 35 zł mb. krawężnik drogowy 25 zł mb. kostka samo ułożenie od 35 zł mkw. piccolo 45 zł,a granit ułożenie 80 zł mkw. granit z materiałem 180 -200 zł mkw. i to są ceny z średniej półki moim zdaniem, są firmy co biorą więcej. Jak na razie nie narzekam na brak roboty, aby tak dalej, a brukarstwo prowadzę już ponad 10 lat. Pozdrawiam wszystkich i brukarze szanujcie się bo to naprawdę naj cięższa robota budowlana, dzień w dzień tony przerzucane ręcznie.
    Ostatnio edytowane przez brukarz dwr ; 08-04-2013 o 19:38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony