dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 153
  1. #41

    Domyślnie

    muwia, poruwnajmy, zamuwic, kastoramy, powiezchniach, chydrauliki
    Jeżeli mamy tak wykształconych POLSKICH fachowców to nie dziwne, że wszystko się sypie. Potem wchodzą na takie fora, narzekają, narzekają i narzekają, byle tylko klienta znaleźć i przekonać go żeby więcej zapłacił, bo w kryzysie ciężko, zwłaszcza fuszerkarzom.......

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomciooo
    fuszerkarzom.......
    fószerkażom też.

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dree

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    5

    Domyślnie do tomcia

    jezeli ty taki madry jestes to moze ja cie zatrudnie,dam ci 6zł brutto na godzine i wtedy bede mogl obnizyc stawki o 100%.inwestorzy beda zadowoleni,ty bedziesz zadowolony i ja..i przy okazji po godzinach udzielisz mi lekcji ortografi.

  4. #44

    Domyślnie Re: do tomcia

    Cytat Napisał dree
    jezeli ty taki madry jestes to moze ja cie zatrudnie,dam ci 6zł brutto na godzine i wtedy bede mogl obnizyc stawki o 100%.inwestorzy beda zadowoleni,ty bedziesz zadowolony i ja..i przy okazji po godzinach udzielisz mi lekcji ortografi.
    Ok, ja się u Ciebie zatrudnie za 6zł za godzinę, a Ty mi wtedy ułożysz kostkę i obniżysz stawkę o 100% - czyli za darmo...... Od kiedy zaczynamy ???
    Co do ortografii to miałeś możliwość nauczenia się w szkole, no chyba, że do szkoły nie chodziłeś, bo z matematyką u Ciebie też ciężko.

  5. #45

    Domyślnie

    W Strzegomiu biorą za 1m2 bruku 50-70zł , część ekip rozlicza się tak : 50%/50% właściciel/układacze lub 30%/70% i w tych ekipach ludzie najczęściej chcą pracować , bo w "zł" to wychodzi około 35zł za 1m2 na rękę układacza .

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stein

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał dree
    nikt tu sie nie madrzy ale niestety taka jest prawda.kostka brukowa to nie gladz czy malowanie poddasza,poruwnajmy tylko pana x który kładzie plytki z tego co sie orientuje to cena materiału =cena robocizny a wiec płytki w cenie 30 zl za metr ułozy nam za 30zł i ten fachowiec x to se kupi grzebień do kleju,mieszadło wiaderko i maszynke do płytek i to jest jego inwestycja w sprzętCjesli mu sie wiertarka spali czy meszadło to kupi drugie za 400zl a jesli mi sie koparka zepsuje to odrazu rozmawiamy o tysiacach,kto ma ten wie) i siada w swoje auto osobowe i robi fuchy.i jak to by mialo wygladac...połozenie metra glazury do wykorytowania metra,zrobienie podbudowy metr,zageszczenie,ułozenie,i znowu zageszczenie.a nawiasem muwiac to tu jest taka sama sytuacja bo jesli znajdziemy dobrego fachowca i zapłacimy odpowiednio to tak nam połozy te płytki ze kazdy bedzie sie zachwycal łazienką a zona bedzie godzinami lezała w wannie i patrzyła na sciany
    Zgadzam się w 100%

  7. #47
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maciosik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Koszt robocizny czyli podbudowa krawezniki kostka okolo 35-38 zlm2 w zaleznosci od ilosci kostki w gre wchodza wzorki wszelkiego typu Podkarpacie

  8. #48

    Domyślnie schody

    a ile kosztuje ułożenie schodów w ogrodzie około 10 stopni

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    juuurek

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Wszystko zależy z jakiego materiału mają być wykonane te schody z granitu czy z kostki betonowej i palisad Nie ma żadnych konkretnych informacji jakie wymiary stopni i jaka szerokość schodów ciężko wyliczyć w "ciemno "

  10. #50

    Domyślnie

    Kostka granitowa+obrzeża też z kostki oferty 60-70złm2+obrzeża 10złmb.

  11. #51
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    koles64

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    koszt ułożenia kostki kolorowej 8cm i tonażu 40t z odprowadzeniem wody z 5ciu rynien z komp materiałem 350m2 firma wyceniła u mnie 120zł za 1m2 . myślę że to cena przystępna

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    plakat

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Mam firmę i układamy kostkę brukową na terenie śląska.
    Nie wyobrażam sobie że komuś może się opłacać układanie betonowej kostki wraz z wykonaniem podbudowy po 35zł/m2???
    Ludzie jeśli firma jest zarejestrowana płaci zusy i podatki nie zatrudnia na czarno i ma pojęcie o brukowaniu to to nie może kosztować 30-35zł chyba że w grę wchodzi 10000m2!!!
    Moim zdaniem szanujący się wykonawcy mający doświadczenie i pojęcie o robocie skasują ok 45zł za metr co jest absolutnym minimum opłacalności.

    Chyba że komuś wystarczy 20cm podbudowy zagęszczonej 60kg płytą z castoramy.

  13. #53

    Domyślnie

    ile powinno kosztować ułożenie 30m2 kostki betonowej wraz z materiałem? (podjazd pod garaż)
    mi krzyknięto 4700 - wydaje mi się spro...

  14. #54

    Domyślnie

    Jeżeli materiał z górnej półki i porządnie zgodnie z zasadami robione oraz z vat.to ta cena jet całkiem normalna.

  15. #55

    Domyślnie

    Robocizna
    25zl/m2 do 30zl/m2 zaleznie od wielkosci kostki (wykorytowanie, nawiezienie podsypki ulozenie kostki na gotowo)
    5zl/mb obrzeze 6 grubosci
    7zl/mb obrzeze 8 grubosci
    10zl/mb kraweznika

    Material z bardzo dobrych jakosciowo firm i znanych na ryknu krajowym
    od 40zl/m2 kostka



    [ moderowano - reklama ]

  16. #56

    Domyślnie

    Mam pytanie do zorientowanych. otrzymalem propozycje ulozenia kostki granitowej, ja mialem kupic caly material, poprostu kompleksowo, mialem wszystko przeliczyc i podac cene inwestorowi. inwestor zaznaczyl ze ma byc porzadnie zrobione. obdzwonilem producentow kostki granitowej, znalazlem kostke 1 gatunku, o dosc regularnych ksztaltach zeby nie bylo problemu z ukladaniem i kombinowaniem(8x11), znalazlem dojscie do tlucznia, maczki do zafugowania kostki, na materiale w tej ilosci nawet mialem pewne upusty, w sumie calego materialu by przyjechalo 75 ton (trzy kursy po 25 ton), cene robocizny tez nie podalem wygurowanej (50zl/m2), obliczylem wszystko uczciwie nie dodajac zadnych naddatkow dla siebie, jedynie nie dogadalem sie z klientem odnosnie tego jakie maja byc krawezniki, dlatego do ogolnej sumy dolozylem 1000 zl bo nie orientowalem sie ile beda kosztowaly granitowe (poprostu nie chcialbym przy rozliczeniu dokladac z wlasnej kieszeni) i podalem cene inwestorowi i zgadnijcie co on mi na to: ZA DROGO, konkurencja podobno zrobi mu to za 30 zl mniej na kazdym metrze niz ja mu powiedzialem.
    Jesli ktos sie orientuje to poprosil bym odpowiedz na pytanko: NA CZYM ONI AZ TYLE PIENIEDZY ZAOSZCZEDZILI? NA JAKOSCI SUROWCA CZY JAKOS INACZEJ OSLABIAJAC COS INNEGO?
    Pozdrawiam

  17. #57

    Domyślnie

    Daj se spokój z tym klientem, niech mu kładą partacze za 30 zł.Oni układają na sucho na podsypce piaskowo-cementowej,i tym samym zasypują,nawet za bardzo nie korytują,potem zwilzają wodą i po robocie,za kilka lat się rosypie.W ten sposób mozna za 30 zł robic,bez wzorów jak leci.Pożadne układanie kostki granitowej kosztuje od 60 zł.m2 do tego krawężniki 20 zł. za mb.

  18. #58

    Domyślnie

    Powiem Ci Kolego ze odpuscilem to zlecenie poniewaz nie jestem w stanie zejsc do tej ceny co oni mu zaproponowali a nie oslabiac materialu czy podbudowy a tym bardziej ze to mial byc caly podjazd do domu gdzie beda jezdzily auta i to nie tylko osobowe bo i dostawcze, a pewnie raz w roku jakas ciezarowka z jakims opalem napewno tez tam wjedzie. Co do podsypki piaskowo-cementowej to nic nie mam, jesli jest ona dosc grubo polozona, bo nie kazdy klient mial az tyle pieniedzy zeby inwestowac w kruszywo, bo nikomu kasa nie leci z nieba. (a jestem z centralnej polski i koszta transportu i kruszywa jednak jakies sa) wiec nadrabialo sie brak kruszywa glebszym korytowaniem i danie solidniejszej podbudowy. jak narazie nie bylo zadnych zastrzezen, nawet u siebie mam w ten sposob polozona kostke brukowa i nic sie nie dzieje juz 7 rok.
    Pozdrawiam

  19. #59

    Domyślnie

    Właśnie u mnie robią (Warszawa):
    - podjazd ok 100 m2 : 55 pln za 1 m2 kostki holland, moja kostka, reszta, czyli: gruz na podbudowę, piach i cement na chudy beton jego. W tej cenie też położenie obrzeży przy podjeździe
    -alejki z płyt betonowych 50x50x7: 25 pln/m2, materiały jak wyżej, obrzeża w cenie
    -opaska z obrzeży: 12 pln za mb
    -kostka granitowa 4x6: 75pln/m2, materiały jak wyżej, obrzeża w cenie
    Pzdr.

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateoosh

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Czerwonak
    Kod pocztowy
    62-004
    Posty
    80

    Domyślnie

    u mnie metr z kostki nova-granit [usunięto reklamę] - 120 pln z materialem na gotowo (all inclusive - krawezniki, transporty, duperele)

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony