dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 153
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aleksaawj

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    do mkaczy
    cena 100zł netto przy niezbyt skomplikowanej pracy przyzwoita tylko prosze pamiętać o powyższych radach

  2. #22

    Domyślnie

    Co do gwarancji kostki to dają 5 lat. W cenę wchodzi wykorytowanie, podbudowa z piasku - ubicie, z piasku wymieszanego z cementem- ubicie, piasek i kostka (ułożenie bez większych udziwnień)- ubicie itp.. Co ciekawe znalazłem jeszcze tańszych wykonawców z kostka holland lub nostalit - 90zł (kompleksowo).
    Ale post mój powyższy był napisany w celu wyjaśnienia jednego tematu - czy jeśli zdecydował bym sie na dostarczenie materiału i koparki koszt byłby mniejszy niż te 75zł które podaje wykonawca?
    Przykładowo: cena kostki na alegro od 35 do 45 zł NOSTALIT 6cm, piach mam 10ton za 250zł, cement tona I 420zł, koparka godzina za 50-60zł.
    Czy zachowując pewne zasady przy przygotowaniu podłoża czy wyszło by mniej niz te 75zł co podają wykonawcy wg tej technologi opisanej powyżej(ci najtańsi)?

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aleksaawj

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    do mkaczy\;jeśli mnie by nic nie obchodziło tylko same ułożenie kostki Pan załatwia piach, koparkę cement to gotowa jestem 39zł netto za m2 po mijając obrzeża zakłada właśćiciel

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aleksaawj

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    sprostowanie cena nie obejmuje obrzezy,
    prace brukarskie wykonuje właśćiciel firmy

  5. #25

    Domyślnie

    120 z materiałem
    od 25.09.2009 mieszkamy na wsi

  6. #26

    Domyślnie

    Witam
    A ja jestem już po . I wyszło ok. 110zł/m2, za korytowanie, przygotowanie podłoża i ułożenie kostki wraz z obrzeżami 35 zł/m2, koszt kostki to ok.45zł/m2, reszta to koparka, piach, cement i tłuczeń (niestety tłucznia nie starczyło na tyle ile chciałem)

  7. #27

    Domyślnie

    Witam,

    Sam zajmuje się wiele lat brukarstwem i powiem krótko:
    Dobra robocizna = cena materiału x 3

    Tańszy materiał układamy taniej, droższy drożej

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    buczo55

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    też prowadzę firmę brukarską i u mnie to wygląda tak:
    sama robocizna- kostka betonowa (obojętnie jaka(kształt,wielkość,grubość,kolor, wzory itp.)) od 35-40zł m2 w cenę wchodzi projekt, roboty pomiarowe, mechaniczne wykonanie koryta, mechaniczne zagęszczenie warstwy odsączającej z piasku, mechaniczne zagęszczenie nawierzchni z tłucznia kamiennego, ułożenie kostki betonowej na podsypce, mechaniczne zagęszczenie kostki.
    cena za mb obrzeża to 10,- a krawężnik 20,-.
    cena za m2 kostki granitowej 65-70zł bez względu od wzorów, wielkości kostki itp.- obrzeże z kostki granitowej 10zł mb.

    cena samej robocizny wzrasta tylko wtedy jeżeli przy korytowaniu trzeba walczyć z betonem, jest to koszt większy na m2 od 2-5zł.

    nie zawsze tanio to solidnie.
    prawdziwy fachowiec się ceni, a jak ma jeszcze firmę i pracowników, którzy robią to od lat, to musi jakoś jeszcze ich opłacić.
    jedna uwaga: wynajmujcie do układania firmę brukarską, a nie ogólnobudowlaną- co wszystko niby zrobią i potrafią, bo tam jednego dnia pracownicy ocieplają budynki, następnego coś tam i coś tam, a tu nagle ma układać kostkę a z wykształcenia jest piekarzem.
    profesjonalizm to podstawa!

  9. #29

    Domyślnie

    u nas w strzegomiu liczą średnio 50zł/1m2 za kostkę 4/6

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Ma ktoś ceny ze Śląska? Najlepiej takie teraz sie umówić, na wiosnę ułożyć Pozdr.

  11. #31

    Domyślnie Re: Układanie kostki brukowej i granitowej

    Cytat Napisał norbi_m10
    Cena z materiałem wacha się od 100 do 110zł
    czyli sam materiał wychodzi około 66zł/1m2 ? sporo u mnie najtaniej 1m2 wychodzi 22zł

  12. #32

    Domyślnie

    kurcze a ja nie znalazłem taniej z robocizną niż 160 przy kostce granitowej
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  13. #33

    Domyślnie kostka brukowa

    Inwestorzy sami sobie są winni ,bo njpierw szukają tanich wykonawców a potem rozpaczają że robota została żle zrobiona.Tylko zapominają że sami chcieli tanio.
    wokół każdego inwestora jest dużo dobrych wykonawców budowlanych tylko że oni mają swoją cenę ale po nich poprawiać nie trzeba.
    Co jest tanie to jest drogie.
    Dobrze wykonana praca przez robotnika to dużo włożonej solidnej pracy i ktoś za to musi zapłacić .
    Dzisiaj jest tak -facet robi za granicą ze trzy miesiące bo więcej go tam nie potrzebują, przyjeżdza do kraju rejestruje firmę dobiera sobie dwie osoby +samochód z reklamą i już jest firma na 102,szuka ofert w internecie i w ślepo stawia cenę za wykonanie robót
    nie znając warunków jakie go tam spotkają to skandal samobójczy.
    Dobry fachowiec przy uzgodnieniu robót musi widzieć inwestora i zapoznać się z całym przedpolem robót on przez internet ceny nie poda, bo on to musi widzieć i czuć .
    Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru wykonawcy oraz inwestora.

  14. #34

    Domyślnie kostka brukowa

    Sporo czasu szukałem dobrego brukarza i atrakcyjnej ceny.
    Wreszcie znalazłem znanego w okolicach Wrocławia fachowca.
    Koszty jakie poniosłem to:
    1. robocizna + wykopy+materiały sypkie = 80zł/m*m
    2. kostka = 67 zl/ m*m
    razem 147zl za metr kwadratowy.
    Pracy bylo sporo, palisady,łuki itp.
    Z wykonawcy jestem zadowolony- warto było zaplacić.

  15. #35

    Domyślnie kostka brukowa

    Daro chwale Cię bo bardzo dobrze zrobiłeś masz zrobione konkretnie i konkretnie zapłaciłeś i myślę że tego nikt nie będzie poprawiał na pewno. Nie martw się że zapłaciłeś drożej bo sumiennie zrobiona robota drożej kosztuje.
    Znam ten temat bo robię takie roboty i jak widzę że ktoś zemną się targuje o 1 zł.lub piątkę co reasumując daje mu oszczędność na robotniku stówkę może i dwie przy wykonaniu całego zadania to taki gość jest dla mnie szmaciarz i go odpuszczam .

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dree

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    5

    Domyślnie cos wam wyjasnie

    wielu z was uwaza ze najlepiej to jak by ekipa(firma)przyjechala i zrobiła ta kostke w cenie 10zł za metr.ludzie jezeli nie stac kogos na piekny podjazd czy plac przed domem to proponuje odpuscic sobie do momentu jak pieniazki beda i wtedy zrobic.ja za zwykłą kostke typu gumis,czy inna betonowa licze 50zl za metr robocizny bez materiałów czyli korytowanie,wykonanie podbudowy i kostka na gotowo,obrzeza 12zł.ktos powie ze drogo a wiec wyjasniam...pracownik przy bruku musi zarobic 100zł na dzien bo inaczej to w dupie ma klekac caly miesiac i zasuwac za frajer do tego utrzymanie koparki,jesli chodzi to ok ale np moja ostatnia awaria na robocie (pompa chydrauliki) kosztowała mnie 3500zł a miesiac wczesniej jakies zelastwo wbiło sie w tylnia opone co skonczyło sie kupnem nowej za 1650zl.dodatkowo utrzymanie 2 busów(paliwo,ubezpieczenia,opony,biezace wymiany) podatki i zus,i nie wspomne wielu drobnych sprawach typu cos tam w zagęszczarce a to nowa łata a to taczka sraczka itp.

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dree

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    jezeli ktos pisze ze zapłacil 25 zł za metr to najprawdopodobniej ktos kto celowo chce zanizac stawki a z ta robotą niema nic wspolnego albo tyle zapłacił pijaką spod sklepu co do dyspozycji maja kilof i lopate a potem trzeba zamuwic koparko ładowarke 80-100zl za godzine i tak najpierw przyjedzie wykorytowac i gdzies to odwiezć a potem przyjedzie rozgarnąc tłuczen czy piacek wysypany gdzies z boku bo wywrotka nie mogła wjechac a taczkami by miesiac wozili i rece by im sie wyciagneły tak ze by na stojaco sznurówki wiazalii na koniec inwestor leci do kastoramy kupic łate potem wynajac zageszczarke 80-100zł na dzien a przy wiekszych powiezchniach zapłacic komus zeby przyjechał z niwelatorem ii na koniec i tak nie jest do konca zadowolony z efektu

  18. #38

    Domyślnie układanie kostki

    Widzicie sami jak myśmy się rozpisali jako ludzie co znają temat oraz jego wartość i piszemy o prawdzie to zamilkli inwestorzy obecnie magisterkowie szkół sobotnio niedzielnych czyli urzędasy którzy na wszystkim się znają a szczególnie na cenie w wykonawstwie budowlanym i za parę groszy chcieli by wybudować dom oraz go wykończyć i z tego kredytu żeby starczyło na kupno samochodu.
    Tak na marginesie robiłem remont mieszkania u pewnej Pani architekt to mi powiedziała że po ukończeniu studiów wiedza jest tylko teoretyczna natomiast wykonawstwo leży i dlatego młody architekt jeżeli jest mądry to podpatruje majstrów w wykonawstwie by posiąść wiedzę praktyczną .

  19. #39
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dree

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    nikt tu sie nie madrzy ale niestety taka jest prawda.kostka brukowa to nie gladz czy malowanie poddasza,poruwnajmy tylko pana x który kładzie plytki z tego co sie orientuje to cena materiału =cena robocizny a wiec płytki w cenie 30 zl za metr ułozy nam za 30zł i ten fachowiec x to se kupi grzebień do kleju,mieszadło wiaderko i maszynke do płytek i to jest jego inwestycja w sprzętCjesli mu sie wiertarka spali czy meszadło to kupi drugie za 400zl a jesli mi sie koparka zepsuje to odrazu rozmawiamy o tysiacach,kto ma ten wie) i siada w swoje auto osobowe i robi fuchy.i jak to by mialo wygladac...połozenie metra glazury do wykorytowania metra,zrobienie podbudowy metr,zageszczenie,ułozenie,i znowu zageszczenie.a nawiasem muwiac to tu jest taka sama sytuacja bo jesli znajdziemy dobrego fachowca i zapłacimy odpowiednio to tak nam połozy te płytki ze kazdy bedzie sie zachwycal łazienką a zona bedzie godzinami lezała w wannie i patrzyła na sciany

  20. #40

    Domyślnie

    118 położenie kostki melanż /m2
    150 granitowej /m2
    28 obrzeża kolor/szt.
    9 palisada czerwona/szt
    W tym cały materiał, zawijasy z obrzeży, sporo docinania.

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony