dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 8
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 153
  1. #61

    Domyślnie

    Nawiazuje do swojej wczesniejszej wypowiedzi tamta tania ekipa wystawila goscia do wiatru i wydzwania do mnie zebym mu wykonal to zlecenia. widac tanio nie zawsze znaczy solidnie

  2. #62

    Domyślnie

    witam
    Mam pytania:
    Jak kształtują się ceny ułożenia m2 kostki brukowej Uni Stone? (kostkę mam)
    Czy korytowanie to dodatkowa czynność płatna z m2
    Ile potrzeba piachu, cementu na powierzchnię 22m2?

    Firma ułożyła mi kostkę za 30zł m2 ale dolicza mi korytowanie 30zł m2, cement i piach.
    Mam wątpliwości co do ilości cementu i piachu.

  3. #63

    Domyślnie

    U mnie - metr biezacy kraweznika-obrzeza 8 zl, polkola po 10zl. Metr kostki 30 zl - wszystko z podbudowa na gotowo. Fachowiec sprawdzony, wyszlo super. Zgorzelec, dolnoslaskie

  4. #64

    Domyślnie

    Ja mam następującą wycenę:
    - do zrobienia 200 m2 kstki libet picolla, ok. 150 mb obrzeży kolorowych.
    Za położenie, materiał, obrzeża i generalnie wszystko - wychodzi niemal 140 zł za m2.

    Moim zdaniem to dużo. Sama picolla kosztuje 60 zł za m2, a więc 80 zł to robocizka, podsypka, krawężniki...

    Szukać taniej?

    Michał

  5. #65

    Domyślnie

    A ja natomiast zastanawiam się nad wykonaniem tarasu z systemowych rozwiązań kostki brukowej.
    Blisko mi do Semmelrocka Bradston (ale nie jestem na razie ortodoksem).
    W tarasie mam schody z dwóch stron + kwietnik "w podłodze" okrągły o średnicy ok. 2,5 m.
    Podłoga na wysokości ok. 80 cm na gruntem lokalnym.
    Od gruntu do podłogi murek "systemowy".
    Poszukuje kosztów samej robocizny (również opcja robota + kostka):
    1. Ile za wykonanie schodów - łącznie ok 7 mb
    2. Ile za wykonanie kwietnika w podłodze z kostki rozetowej po obwodzie - fi 2,5 m
    3. Ile za wykonanie "podłogi" - pow. ok 52 m2

    Miejsce wykonania
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  6. #66

    Domyślnie

    SENSER
    schodzy sa liczone za kazdy podest oblicza sie jego metraz i mnozy przez robocizne kostki, jesli chodzi o taras i kwietnik, to jesli kostka jest grobniutka na tarasie to 30 zl/m2 a jesli wielkosciowo mniej wiecej jak kostka typu nostalit to cena wynosi 25zl/m2 a kwietnik to juz powstaje samoczynnie i jest wliczony w cene tarasu poniewaz jesli dobrze zrozumialem opis to przy ukladaniu tarasu trzeba zostawic "dziure" bez kostki i ja pozniej obrobic. ale to wszystko by trzeba bylo tez zobaczyc poniewaz nie wiem jaka to jest kostka rozetowa a w internecie tez nic nie ma pod ta nazwa. ale koszty nie powinny odbiegac od tych podanych, niektorzy wykonawcy podaja cene nawet 18 zl/m2 ale pozniej doliczaja za wzorki, docinki i takie inne udziwnienia i wychodzi potezna suma za metr.
    pozdrawiam

  7. #67

    Domyślnie

    MICHALP
    kostka okolo 60 zl, jesli podsypka cementowo piaskowa to okolo10 zl (to juz podaje cena jak by na 1m2 sypac worek cementu wiec jesli ktos nie dysponuje tluczniem to i tak potezna dawka cementu) robocizna 30zl/m2. 150 kraweznikow z drozszych firm kraweznik jest po okolo 16zl ale da sie kupic nawet taniej okolo 12zl i to w kolorze wiec na metrze material obrzeza i polozenie zalozmy ze 15zl. wiec mniej wiecej 115zl dodajmy 5 zl na metrze ekstra za nieprzewidziane jakies komplikacje to mamy 120zl wiec 20 zl/m2 wyszlo z nieba. chyba ze tam jakies konkretne podsypki ida, moze jakis teran bagnisty ze trzeba pakowac tlucznia od groma. ceny podawalem takie z glowy srednio wyliczane, jak by ktos to skrupulatniej policzyl to pewnie by to taniej jeszcze wyszlo. popros o szczegolowa wycene a sam sie polapiesz co jest nie tak, ale miej na uwadze ze kilka grosikow wykonawca wezmie za swoj stracony czas i za tel ze to zalatwial wszystko i ganial za towarem a ty np sobie odpoczywales, ale napewno nie bedzie to 20zl/m2
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez twister718 ; 17-05-2010 o 14:10

  8. #68
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marooo83

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    mam pytanie do fachowca ile moze mnie koszowac robocizna za ułozenie kostki brukowej 5,5m na okolo pomnika na cmentarzu bez krawerznika??????????

  9. #69
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piotr_kw

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateoosh Zobacz post
    u mnie metr z kostki nova-granit (http://www.dobrakostka.pl/realizacje...log_34_35.html) - 120 pln z materialem na gotowo (all inclusive - krawezniki, transporty, duperele)
    Witam,

    A kto Tobie układał?

    Pozdrawiam,
    Piotr

  10. #70

    Domyślnie

    marooo83, jesli chodzi o to zlecenie to powinno byc taniej niz 25zl/m2 bo tam przeciez nie kopiesz w glab, nie robisz podbudowy solidnej, na twoim miejscu bym wyrownal teren, dal z 5 cm podsypki cementowo piaskowej, udeptal to nogami(bo na cmentarzu nie bedziesz jezdzil zageszczarka), potem znow wyrownal to podloze sciagajac jakas deska nierownosci i sam to ulozyl, satysfakcja gwarantowana ze samemu sie to zrobilo, a na cmentarzu nic ci tam nie bedzie po tym jezdzilo, jedynie raz do roku wiecej ludzi pochodzi po tym, raz na jakis czas ktos odwiedzi grob, ale to w zupelnosci wystarczy, smialo mozesz tez uzyc kostke grubosci 4 cm, mialem jedno takie zlecenie ale to poprostu po znajomosci kilka lat temu i wszystko do tej pory sie trzyma.
    pozdrawiam

  11. #71
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Podnoszę temat. Jak teraz kształtują sie ceny na ułożenie kostki granitowej?
    Szukam wykonawcy okolice Tychy, MIkołów.

    Czy pod granitową daje się zwykły piasek?

  12. #72

    Domyślnie

    Po negocjacjach ustalono (robocizna + materiał wykonawcy):
    - wybranie ziemi ok. 40cm
    - podbudowa tłuczeń, kliniec, pospółka, piasek, cement
    - zagęszczenie
    - kostka NOSTALIT w kolorze (czerwony, grafit, żółty)
    - ok. 20m palisady
    - wszelkie potrzebne obrzeża pod kolor które będą niezbędne i których konieczność zastosowania wyniknie w trakcie prac
    - kratka + studzienka na końcu podjazdu z odprowadzeniem wody rurą (20m rury fi 160)
    - ułożenie kostki zgodnie z wzorem przygotowanym i przedstawionym wykonawcy

    Całośc 115zł m2 (w tym obrzeża i palisady). Ogółem 215m2, termin rozpoczęcia prac koniec września br.
    ===DARPIOT===
    [email protected]

  13. #73

    Domyślnie

    Witam,
    szukam sprawdzonej ekipy na ułożenie kostki granitowej na pow. ok. 30m2 w okolicy Pyrzyc (zachodniopomorskie).
    Raz już robiłam podwórze kamieniem polnym łączonym z kostką granitową i "fachowcy" tak się popisali, że po trzech latach muszę robić wszystko na nowo .

  14. #74
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Witam
    Planuję położenie w przyszłym roku kostki i chciałbym się zorientować ile mnie to wyniesie.
    Załozenia są następujące.
    Okolice Warszawy, zjazd z drogi asfaltowej do kilku nowobudowanych domów.
    wymiary 6x 100m z czego środek 4 m na droge a po bokach chodniki po 1 m.
    Po drodze będą jeździły samochody do obsługi posesji czyli śmieciarki, wozy asenizacyjne, ewentualne dostawy materiałów do kolejnych domów itp wiec musi być odpowiednia wytrzymałość.
    W tej chwili teren to zwykłe pole uprawne na którym rośnie przysłowiowa kapusta jesli ma to jakieś znaczenie. Nie ma tam żadnych utrudnień typu kamienie gruz itp.
    Interesuje mnie opcja "na gotowo"z najtańszego materiału. Najtańszy ale taki który spełni wymagania jakościowe, wytrzymałościowe bo oczekuję 5 lat pisemnej gwarancji na usługę i materiał. Kolorystyka czy kształty wzory mają drugorzędne znaczenie.
    Prosze o określenie ile powinienem zapłacić za taką usługę na dzień dzisiejszy. Narazie niezbyt interesuje mnie szczegółowa oferta bo jestem dopiero na etapie rozpoznawania tematu i nie za bardzo się orientuję w detalach.

  15. #75
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czaja454

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam

    Chciałbym podłączyć się pod temat i dowiedzieć następujących rzeczy.
    Chce zrobić utwardzony dojazd od bramy do domu (długości ok.60m) + placyk na 2 osobowe auta (wymiary ok. 5x8m. napisałem około gdyż nie wiem ile potrzeba miejsca na 2 miejsca parkingowe dla aut ustawianych pod skosem). Materiałem będzie kostka brukowa jak na poniższym zdjęciu:

    Na materiale chciałbym przyoszczędzić i pomyślałem że dojazd to będą 2 równoległe ścieżki., szerokości krótszego boku (40cm).
    Czy to rozwiązanie jakoś wpłynie na cenę ułożenia kostki? Czy może lepiej zrobić jednolity pas szerokości 2-3 metrów? Ile to moze wyjść metrów kwadratowych do ułożenia?
    Interesuje mnie cena kompleksowej usługi - zarówno z materiałem jak i bez materiału.

    Z góry dziękuję wszystkim za pomoc
    pozdrawiam
    Piotrek

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał czaja454 Zobacz post
    Witam

    Chciałbym podłączyć się pod temat i dowiedzieć następujących rzeczy.
    Chce zrobić utwardzony dojazd od bramy do domu (długości ok.60m) + placyk na 2 osobowe auta (wymiary ok. 5x8m. napisałem około gdyż nie wiem ile potrzeba miejsca na 2 miejsca parkingowe dla aut ustawianych pod skosem). Materiałem będzie kostka brukowa jak na poniższym zdjęciu:

    Na materiale chciałbym przyoszczędzić i pomyślałem że dojazd to będą 2 równoległe ścieżki., szerokości krótszego boku (40cm).
    Czy to rozwiązanie jakoś wpłynie na cenę ułożenia kostki? Czy może lepiej zrobić jednolity pas szerokości 2-3 metrów? Ile to moze wyjść metrów kwadratowych do ułożenia?
    Interesuje mnie cena kompleksowej usługi - zarówno z materiałem jak i bez materiału.

    Z góry dziękuję wszystkim za pomoc
    pozdrawiam
    Piotrek
    Fachowiec z firmy Libet zwrócił mi uwagę, że wykonanie dwóch pasów kostki o szerokości 40 cm nie musi być tańsze od całego pasa szerokości 2-3 m. A to dlatego, że każdy pas z obu stron trzeba będzie obrzegować. Inaczej kostka podczas eksploatacji rozsypie się na boki. Zamiast 2 trzeba będzie zrobić 4. Trzeba przekalkulować z wykonawcą obie opcje.

  17. #77

    Domyślnie

    150zł/m za kompleksowe położenie kostki Libet Piccola to chyba za dużó???

  18. #78

    Domyślnie

    na wiosne chcemy zrobić podjazd i alejki (ok 150-180m2) plus ogrodzenie od frontu (24m) wszystko w systemie semmerlock. z jakim kosztem za m2 mam się liczyć. Chodzi mi o cenę 'na gotowo' z materiałum lub bez ?

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał grave Zobacz post
    150zł/m za kompleksowe położenie kostki Libet Piccola to chyba za dużó???
    Cena KOSMOS

    U mnie za taką samą kostkę wołają 100-120zl m2 (wliczone obrzeza).
    Start budowy 21.04.2009r.

  20. #80

    Domyślnie

    robocizna netto 25zl/m2 kostka betonowa (brukowa), granitowa w zaleznosci od gabarytow od 50 do 65zl/m2 , obrzeze 5zl/mb a kraweznik 10zl/mb

    firma prosperuje kilka lat i moze sie poszczycic ciekawa galeria wykonanych zlecen, zainteresowanych zapraszam na prywatna wiad

    pozdrawiam
    Zadowolenie klienta ze wzajemnej wspolpracy... Bezcenne...

Strona 4 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony