dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 8
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 153
  1. #81
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KrisBud

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    W całości zgadzam sie z kolegą glaz-bruk
    co do ceny ,nikt kto się na tym zna nie ustali ceny przez internet ani telefon nie od dziś wiadomo co można wykopać w koło domu gdzie kostka ma być położona jesli czysta ziemia to ok, ale co jeśli cały teren zasypany gruzem a tanie brygady bawią sie szpadelkami, z pewnych kosztów niestety nie da się uciec za jakosć trzeba zapłacić.
    Raz zgodziłem się na poprawki po innej firmie której już po roku nie było na rynku i więcej tego nie zrobie, taniej i szybciej by mnie wyniosło gdybym wszystko przygotował i położył od nowa Naprawde nie sugerujcie się ceną podawaną w ogłoszeniach fachowiec zawsze przyjedzie zobaczy jaki zakres prac jest do wykonania i wtedy poda cenę
    Powodzenia w szukaniu wykonawców

  2. #82
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BORNUS

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam ,

    właśnie stoję przed problemem ułożenia kostki betonowej , podwórko czyli od bramy do garażu , oraz jeden osobny podjazd dla auta , oraz dwa małe chodniki , razem jakieś 150 m2.Myślałem że będę to robił sam , niby na pierwszy rzut oka nie wydaje się to jakoś bardzo skomplikowane.Praktycznie sam chatę wybudowałem więc lewych rąk nie mam. Ale mam pewne obawy , bo tak , samemu układanie kostki zajmie mi pewno sporo czasu. Dodatkowo muszę zamówić koparkę bo mam wysypany tłuczeń z cegieł i kamieni po którym obecnie jeżdzę , tylko że leży on juz 5 lat i trochę pokrył się ziemią , no i jest ciut za wysoko w niektórych miejscach tak że ledwo zmieści się 10cm piachu. Dodatkowo dochodzi kwestia spadków , wytyczenia tras pod krawężniki , i inne jakieś dla mnie nieznane pewnie elementy do wykonania które potem okażą się bez doświadczenia nie do przeskoczenia. Jeszcze jedno , dochodzi kwesta czasu w którym będę musiał parkować przed swoją posesją zanim zakończę prace. Nie wiem co robić , czy sypnąć trochę drobniutkiego tłucznia na to wszystko zagęścić , i potem piach i kłaść samemu kostkę?. Czy może zamówić firmę i koparkę aby to wszystko wybrać i od nowa zrobić podbudowę. Cholerka kasy nie mam wiele , ale muszę coś zrobić z podwórkiem bo jak deszcz popada to łażę po błocie.

  3. #83
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Maja G.

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Przeczytałam cały temat i trochę mina mi zrzedła Wygląda na to, że powinnam jeszcze z pięć razy dobierać kredyt, moooże starczyłoby na wykończeniówkę. No ale konkret: szukam brukarza, który podejmie się ułożenia kostki w Chrząstawie Wielkiej, ok. 70-100m2 , kostka betonowa płukana, czyli z taką fakturką granitową. Na razie szukam kostki w logicznej cenie, Libet piccola masakrycznie drogo wychodzi - pytałam w 2 miejscach - ponad 80 zl/m2 ( brutto ).

  4. #84

    Domyślnie

    w Libecie do końca marca była promocja -30%
    ja za swoją Piccolę płaciłem 57zł.m2, kostka juz ułożona, sama robocizna+materiał(piach/cement) wyszło mi 60zł/m

  5. #85
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Maja G.

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    4

    to fantastycznie, że 1.04 o tym piszesz

  6. #86

    Domyślnie

    nie bardzo rozumiem, co data ma tu wspólnego? takie koszty poniosłem na serio

  7. #87
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    wykorytowanie, podsypka z suchego betonu, 225 m2 kostki nostalit, 140 mb kraweznika, zrobienie klomba, splanowanie i rozrzucenie 160 t czarnoziemu, wkopanie rury od wody i od szamba, posprzatanie smieci..... 14 tys zl

    materialy... 15 tys zl

    kostka kupiona tanio, robocizna tez raczej tanio..... droga zabawa....
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  8. #88
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Gregsos

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Chcę ułożyć 70m podjazdu w okolicach Bochni. Wykonawca określił cenę na 9 tys zł. Co WY na to? Może polecicie jakąś firmę realizującą zamówienia w tym rejonie.
    Cena zawiera wszystko - wykonanie, podbudowa podłoża, krawężniki i kostkę libet classic krakowska. Proszę więc na namiary na wykonawcę i czy polecicie jakąś kostkę, może tańszą a sprawdzającą się w użytkowaniu. A i u mnie na podjeździe jest glina, czy to wymaga szczególnej podbudowy? Jaką gwarancje na wykonanie usługi dają Wam wykonawcy - ile lat?

  9. #89

    Domyślnie

    Witam,

    Szukam ekipy z okolic Białegostoku. Do zrobienia podjazd ok 130m2 Materiał Libet ELEGANTE piccola. Ewentualnie może ktoś wie, jaki może być przybliżony koszt za m2 (cena kostki ok 84zł/m2).
    Będę wdzięczny za informacje.
    Za materiały zapłacisz gotówką, za majstra zapłacisz gotówką, własny domek... bezcenny

  10. #90
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marianekk

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    szukam ekipy brukarskiej do wykonania podjazdu przed garażem ok 200m z kostki brukowej w starych babicach
    Dokładnej i godnej polecenia dzięki i jaka jest cena za m2 samej robocizny

  11. #91

    Domyślnie

    Cytat Napisał glaz-bruk Zobacz post
    Takie bzdety jak niektórzy piszą w tym temacie to ręce opadają jeżeli wybierzecie super taniego wykonawcę to na tym stracicie. Jeżeli ktoś pisze że na 100m2 wystarcza tona cementu i wywrotka piachu tj 8m3 to powodzenia a to jest mniej więcej 10 zł do 1m2. Minim 30zł kostka od 45zł robocizna od 35zł. Ludzie pytajcie się co wykonawca daje pod kostkę 10 cm piachu to za mało , wystarczy wejść na byle jaką stronę firmy produkującej kostkę i zobaczyć w poradach ile powinno być towaru pod kostką.
    Granit to inny temat tu ceny układania są zupełnie inne 9-11 od 60zł 4-6 od 100 w łuczki, proste układanie ciut tańsze oczywiście wszystko zależy od kostki, jeżeli myślicie że zamówicie najtańszą w Strzegomiu przez Alegro to powodzenia w jej układaniu
    Pisałem jako właściciel firmy brukarskiej pozdrawiam [ moderowano - reklama ]

    Tiaaa a Ty pewnie kostkę kupujesz z Włoch i mierzysz ją linijką Strzegom jest zagłębiem granitu a to że normalnie Klient kupi taniej i da Ci mniej zarobić to od razu kostka zła jak to mawiają "złej baletnicy .... "nie chcesz nie rób w końcu wykonawców jest pełno jedni są cwani inni po prostu dobrzy
    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?190289-W-90-dni-dooko%C5%82a-domu-)&p=4998718#post4998718] W 90 dni dookoła domu + komentarze [/url]
    O farbach wiem prawie wszystko
    PV 5,5kWp Połódnie 15x Longi Solar 0,37, na Froniusie
    O zamocowaniach też już coś wiem

  12. #92
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mandm7

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    112
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie łupek granitowy

    Witam,
    ja mam pytanie dotyczące ułożenia ścieżek i podjazdu z łupka granitowego.
    Podjazd do domu jednorodzinnego więc pewnie ze dwa razy w roku wytrzymać powinien obciążenie samochodu z drewnem.
    Chciałbym aby łupek zafugowany był zielonym mchem.
    I teraz pytania.
    Czy podbudowa wygląda tak samo jak w przypadku kostki granitowej?
    Czy taki łupek w ogóle nadaje się na podjazd?
    Czy omszała fuga nie zostanie zniszczona przez koła samochodu?
    Czy cena robocizny jest wyższa/niższa w porównaniu do standardowej kostki granitowej?
    Czy są jakieś szczególne wymagania przy kładzeniu nawierzchni z łupka granitowego?
    pzdr.
    Maciek

  13. #93
    Pyrekcb
    Guest
    Pyrekcb

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrborkowski Zobacz post
    Widzicie sami jak myśmy się rozpisali jako ludzie co znają temat oraz jego wartość i piszemy o prawdzie to zamilkli inwestorzy obecnie magisterkowie szkół sobotnio niedzielnych czyli urzędasy którzy na wszystkim się znają a szczególnie na cenie w wykonawstwie budowlanym i za parę groszy chcieli by wybudować dom oraz go wykończyć i z tego kredytu żeby starczyło na kupno samochodu.
    Ty budując dom pewnie chciałbyś zapłacić jak najwięcej....

  14. #94

    Domyślnie

    Panowie brukarze - jest robota. Pod Opolem. ok. 100 m2. Płasko, prosto. Złota jesień betonowa lub kostka granitowa - szara. Najlepiej całość z materiałem i robotą i sprzętem. Termin - późna wiosna 2012. Nie oczekuję cen poniżej waszych kosztów. Proszę pisac na priv.

  15. #95
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    PAMI&BRUK

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-334
    Posty
    1

    Domyślnie

    Pami&bruk

    oferujemy:

    · kompleksowe usługi brukarskie:




    - układanie kostki brukowej, granitu

    - kamień naturalny

    · zagospodarowanie przestrzenne

    · prace ziemne

    konkurancyjne ceny i wysoka jakość usług

    doradztwo techniczne i wycena gratis!


    Posiadamy doświadczenie w brukarstwie i ogrodnictwie


    profesjonalne podejście do sprawy pozwala nam wykonać wszystkie roboty szybko, solidnie i terminowo.


    Zapewniamy 24-miesięczną gwarancję na wykonane przez nas usługi

    do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Ostateczną cenę ustalamy po oględzinach terenu.





    Kontakt
    michał - 510 904 740
    paweł - 517 314 397

  16. #96
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzysiek22

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam,
    Mam pytanie dotyczące ułożenia około 140m2 kostki (Libet Nostalit). Jakie są obecnie ceny w okolicach Warszawy bo wyceny mam bardzo róźne. Do ułożenia podjazd, trochę ścieżek, koło pod altanę.
    Narazie mam wyceny od trzech firm, niesprawdzałem ich poprzednich prac i dlatego nie chciałbym się sugerować jedynie ceną, więc jak ma ktoś godną polecenia i przystępną cenowo firmę z okolic Warszawy to proszę o namiar.

  17. #97

    Domyślnie kostka

    Cytat Napisał JJ. Zobacz post
    Panowie brukarze - jest robota. Pod Opolem. ok. 100 m2. Płasko, prosto. Złota jesień betonowa lub kostka granitowa - szara. Najlepiej całość z materiałem i robotą i sprzętem. Termin - późna wiosna 2012. Nie oczekuję cen poniżej waszych kosztów. Proszę pisac na priv.
    Witam, już jest późna jesień, a ja właśnie poszukuję dobrego niedrogiego brukarza (opolszczyzna)
    Czy dostanę jakieś namiary ?

  18. #98

    Domyślnie

    Witam

    Poszukujacych brukarzy zapraszam do kontaktu

    Pozdrawiam
    Polakowski Kamil
    Zadowolenie klienta ze wzajemnej wspolpracy... Bezcenne...

  19. #99
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar iwett27
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał twister718 Zobacz post
    Witam

    Poszukujacych brukarzy zapraszam do kontaktu

    Pozdrawiam
    Polakowski Kamil

    Witam, poszukuje ekipy brukarskiej Wielkopolska okolice Poznania.
    Prosze o kontakt
    [email protected]

  20. #100
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ekipabrukarska

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Kołbiel
    Kod pocztowy
    05-340
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwett27 Zobacz post
    Witam, poszukuje ekipy brukarskiej Wielkopolska okolice Poznania.
    Prosze o kontakt
    [email protected]
    Witam
    Myślę, że mogę pomóc w znalezieniu brukarzy w okolicach Poznania.
    Zapraszam na ekipabrukarska.pl

Strona 5 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony