dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 8
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 153
  1. #101
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    brukarz dwr

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam, tak se czytam od początku forum i włos mi się jeży, np. 5 zł za obrzeże, albo 25 zł za mkw kostki, masakra, albo 90 zł za ułożenie kostki z podbudową ( chyba na samym piachu, no 5 cm kamienia i młotkiem gumowym ubijane). ludzie inwestorzy, chcecie tanio rozumiem, ale jeśli jest tanio to jest tak że gwarancja się kończy a w kostce robią się koleiny i zapada się tu i tam nawet tak gdzie samochody nie jeżdżą. Robiłem już poprawki po innych niby brukarzach i wiem jak tanio jest robione. Powiem wam jako fachowiec który się częściowo i na własnych błędach i cudzych nauczył co jest źle a jak powinno być. Ja robię tak: zawsze robię stabilizację cementowo-piaskową, jeśli jest glina to stabilizacje robię betonową z betoniarni taką do B5, kliniec niesort daje w zależności jakie będą jeździć samochody pod osobowe 15 cm frakcja do 0,32, pod ciężarowe min 30 cm frakcja do 0,64 a na wierzch 10 cm do 0,32, potem mączka granitowa ( żaden piasek, chyba że na przemysłówce to podsypka cementowo-piaskowa) potem kostka, wszystko zagęszczane warstwowo i w tedy mogę spać spokojnie i bez stresów. ceny min. 120 zł ze zwykłą kostką przemysłową, kostkę mam po 30% taniej niż producenci mają w katalogach, np. kostkę Holland (prostokąt) gr 8 cm szara libet, Kaczmarek mam po 25 zł. niestety czasem inwestor chce zaoszczędzić np. 1000 zł na kamieniu bo wydaje mu się że tak dużo nie trzeba dawać kamienia, a potem wszystko się mści, brukarz se reputacje psuję, inwestor się wścieka i rozgłasza że firma do d..y, a to wszystko przez głupie 1000 zł, jeśli kogoś stać wywalić np. 35 tysięcy to co mu po tym tysiącu, a jeśli nie ma więcej to niech zrobi se z tańszej kostki, albo się dogada z firmą że np. dopłaci za miesiąc czy dwa ( ale przed robotą takie ustalenia).jeśli jest dużo docinek bo dużo wzorów, łuków to za docinki biorę 15 zł mb. obrzeza 15 zł mb, palisada 35 zł mb. krawężnik drogowy 25 zł mb. kostka samo ułożenie od 35 zł mkw. piccolo 45 zł,a granit ułożenie 80 zł mkw. granit z materiałem 180 -200 zł mkw. i to są ceny z średniej półki moim zdaniem, są firmy co biorą więcej. Jak na razie nie narzekam na brak roboty, aby tak dalej, a brukarstwo prowadzę już ponad 10 lat. Pozdrawiam wszystkich i brukarze szanujcie się bo to naprawdę naj cięższa robota budowlana, dzień w dzień tony przerzucane ręcznie.
    Ostatnio edytowane przez brukarz dwr ; 08-04-2013 o 20:38

  2. #102
    andrzej763
    Guest
    andrzej763

    Domyślnie

    brukarz dwr położenie kostki 35złm2 ale plus obrzeża i inne sprawy.Pytam się bo mam wykorytowany i utwardzony grysem z rakcji mieszanej podjazd , ile kosztuje położenie samej kostki na gotowo z wykończeniami

  3. #103
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    brukarz dwr

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3

    Domyślnie

    tak andrzej763, plus obrzeża i inne sprawy jak wyżej, a jeśli jest wykorytowane i utwardzone kamieniem to samo położenie od 20 zł za mkw w zależności od kostki, np z kostki piccola to od 30 zł mkw.

  4. #104

    Domyślnie

    szukam godnych polecenia wykonawców z okolic Grójca (woj. mazowieckie)- planuje ułożenie kostki brukowej na podwórku-ok. 250 metrów kwadratowych, a także interesuje mnie utwardzenie drogi dojazdowej- ok. 160 m długości- w grę wchodzi kostka, beton lub tłuczeń- do rozważenia.

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Napisał brukarz dwr Zobacz post
    Witam, tak se czytam od początku forum i włos mi się jeży,
    Witam,
    jestem z Wroclawia. Czy podjalby sie Pan wykonania u mnie tarasu w ogrodzie ok 7m2 z kostki brukowej libet? Mala robota, jednodniowa, moze znallazlby pan jakas luke w grafiku?
    pozdrawiam

  6. #106
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    poszukuje brukarza (ekipy) z okolic Bydgoszczy
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  7. #107
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    brukarz dwr

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3

    Domyślnie

    witam,
    chętnie bym się podjął wykonania, każdą ilość szanuję, ale dopiero gdzieś za dwa miesiące bo grafik mam bardzo napięty, a w dodatku ostatnio pogoda psuje terminy.
    Pozdrawiam

  8. #108
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Mila_Wroc
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ile moze mnie kosztowac ułozenie kostki granitowej 8/11
    - za samo ułozenie + podbudowa,
    na powierzchni około 100m2 do zrobienia.
    bez wzorów, łuków i innych atrakcji.

    Jakiej ceny robocizny + podbudowy za m2 powinnam się spodziewać by nie przepłacić niepotrzebnie?

    (Wrocław)

  9. #109

    Domyślnie

    brukarz dwr przypominam, że cena robocizny może się znacznie różnic zależnie od regionu. Inne ceny są w Warszawie czy Wrocławiu, inne w "Pipidowie". U mnie w Lubuskiem (woj.) cena to 50 zł za robociznę m2. Za wzory nie płacę, za odwodnienie nie płacę, za koparkę nie płacę, a ekipa to czołówka.

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mila_Wroc Zobacz post
    Ile moze mnie kosztowac ułozenie kostki granitowej 8/11
    - za samo ułozenie + podbudowa,
    na powierzchni około 100m2 do zrobienia.
    bez wzorów, łuków i innych atrakcji.

    Jakiej ceny robocizny + podbudowy za m2 powinnam się spodziewać by nie przepłacić niepotrzebnie?

    (Wrocław)
    Mi układała ekipa ze Strzegomia - kompleksowo biorą ok. 150 zł/m2, zrobili fachowo i o nic nie musiałam się martwić - najważniejsze że efekt zadawalający Godni polecenia, więc daję namiar na P. Marcina 606 412 422.

  11. #111

    Domyślnie

    Cytat Napisał brukarz dwr Zobacz post
    witam,
    chętnie bym się podjął wykonania, każdą ilość szanuję, ale dopiero gdzieś za dwa miesiące bo grafik mam bardzo napięty, a w dodatku ostatnio pogoda psuje terminy.
    Pozdrawiam
    Witam kolegę , podjął byś się roboty (około 300m2) w rozliczeniu kostką granitowną ? lub innymi elementami z granitu ?

  12. #112
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aghata

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-312
    Posty
    2

    Domyślnie

    Od 100 do 140 z materiałem plus obrzeża - materiał plus robocizna 10mb. Łodzkie https://monster.biz.pl

  13. #113
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ashtare

    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Hej,
    ja również mogę potwierdzić takie ceny jak podała aghata.

    U mnie krzyknęli 100 zł / m2 z materiałem i wszystkim innym plus oczywiście obrzeża 10zł / mb. Szukałam czy to tanio czy drogo, ale widzę że normalnie jak na sprawdzoną firmę w okolic Warszawy

    ..wiadomo warszawka zazwyczaj robi swoje przy wycenie - a tu proszę. Nawet jestem miło zaskoczona.

  14. #114

    Domyślnie

    @ashtare nie da się zrobić tego w tych pieniądzach.
    W mojej okolicy jest to stawka dla najtańszych kostek i to nawet czasem nie. A mamy najtańsze materiały w kraju. Zarówno kruszywa (otaczają nas kopalnie) jak również kostkę, którą również tutaj produkują.
    Stówka nawet nie pokryje kosztów materiałów, a gdzie robocizna? Chyba, że przyjadą wysypią 5cm piachu i położą kostkę 10gatunku.
    PS: Gwarancja do zamknięcia furtki

    Już jeden user wspominał o magiku, który krzyknął 50zł za m2 plus kostka.

  15. #115
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kipi

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    185

    Domyślnie

    Układanie kostki w prostym kształcie bez łuków i innych cudów płaciłem 25 zł/m2, ustawianie obrzeży 10 zł/mb. Podbudowa była w mojej gestii tzn koparki
    Mowa oczywiście o samej robociźnie. Materiały były po mojej stronie.
    Województwo mazowieckie, względnie blisko do Warszawki.

  16. #116
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    darek nie

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    04-965
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, czy jest możliwość ułożenia kostki na stary chodnik lub na ekokratke? jeżeli tak to w jaki sposób?

  17. #117
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kal_b_E

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-461
    Posty
    239

    Domyślnie

    @darek nie: A dlaczego nie chcesz ściągnąć starej nawierzchni i zrobić to porządnie na podbudowie?

    Co do pytań o ceny wykonania podjazdu, to polecam nasz kalkulator - http://kb.pl/przy-domu/podjazd-i-sciezki/ - za jednym razem można policzyć łączny koszt wraz z robotami ziemnymi, podbudową, krawężnikami itd.

  18. #118
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    oczko361

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Brzeg
    Kod pocztowy
    49-300
    Posty
    73

    Domyślnie

    U nas za ułożenie kostki granitowej wraz z podbudową tłuczniowo, piaskowo, cementową we wrześniu 2014 wzieli 75zł/m2. Nic mnie nie obchodziło, zagęszczarka i koparka była na ich głowie, materiał sobie zamawiali a ja tylko jeździłem płacić. Nie doliczali sobie za wzorek, ani pasek z czarnej kostki wzdłuż ścieżek.

  19. #119

    Domyślnie Witam

    Jestem spod Oławy i właśnie planuję wykonanie bruku pod domem. Napisał Pan, że brukarze wzięli 75 zł za m2, a ja mam wycenę za całość z kostką ze średniej półki na 150 złza m2.

    Czy Pana kostka dobrze się do dziś trzyma? Czy może się Pan podzielić telefonem do ekipy?

    Pozdrawiam,
    Waldek Rożek
    tel. 607969550
    [email protected]




    Cytat Napisał oczko361 Zobacz post
    U nas za ułożenie kostki granitowej wraz z podbudową tłuczniowo, piaskowo, cementową we wrześniu 2014 wzieli 75zł/m2. Nic mnie nie obchodziło, zagęszczarka i koparka była na ich głowie, materiał sobie zamawiali a ja tylko jeździłem płacić. Nie doliczali sobie za wzorek, ani pasek z czarnej kostki wzdłuż ścieżek.
    Waldek

  20. #120
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Czy 75 zł za metr to dużo ?

    Jakie są realne stawki w okolicy Grodziska Mazowieckiego ?
    Darek B

Strona 6 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony