dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 8
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 153
  1. #121
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Czy 75 zł za metr to dużo ?

    Jakie są realne stawki w okolicy Grodziska Mazowieckiego ?
    Ja pod koniec 2014r płaciłem 114zł/m2 z kostką beganit polbruk okolice Bydgoszczy.
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  2. #122

    Domyślnie

    Zlecę 150 mkw kostki . Płońsk. [email protected]

  3. #123

    Domyślnie wzory na kostce

    Cytat Napisał ceneo Zobacz post
    Sam zajmuję się od dziesięciu lat brukarstwem i u mnie na obecną chwilę ceny robocizny wyglądają następująco:
    kostka betonowa 25 zł m2
    granit 8/11 50 zł m2
    granit 4/5 65 zł m2
    obrzeża 8 zł mb
    Jeżeli chodzi o podbudowę to cena jest wliczona w m2 z tym że inwestor płaci za każdą godzinę koparki o ile jest potrzebna.
    Witam mam pytnie ile kosztuje ułozenia wzoru na kostce brukowej za m2 np kostka pikolo i w srodku kwadrat lub cos w tym stylu

  4. #124
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateusz1985

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    42-450
    Posty
    26

    Domyślnie

    witam , prowadze firme brukarska i moge sie wypowiedziec, region woj slaskie, cena zalezy tez duzo nie tylko od wybranego materialu ale tez rodzaju terenu i przewidywanych obciazen, ale przyjmujac ze ktos ma te okolo 200m2 , przewidywane max obciazenia to szambiarka i auto z weglem, i wmiare normalny teren ( nienormalny to wszystkie odcienie gliny i wysoko wody gruntowe) to ceny oczywiscie netto oscyluja od 100 zl do 150zl , granit 170- 200zl , obrzeza 30zl /mb palisada 100-120zl mb kraweznik najazdowy 60zl/mb to sa ceny kompleksowe , a sama robocizna od 50zl/m2 w gore, obrzeza 15zl/mb palisada 50zl/mb . Jak ktos wybiera najdrozsza kostke najdrozszego producenta to musi sie liczyc z tym ze zaplaci sporo.

  5. #125
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Francisko

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    56-985
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ceny sa naprawde duże za układanie bruku... To trzeba przyznać.

  6. #126
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Francisko Zobacz post
    Ceny sa naprawde duże za układanie bruku... To trzeba przyznać.
    110 zł/m2 za Libet (robocizna plus materiał - cena z maja 2015 r.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #127
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    natano

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Alwernia
    Kod pocztowy
    32-556
    Posty
    1

    Domyślnie podjazd

    [QUOTE=mateusz1985;6852696]witam , prowadze firme brukarska i moge sie wypowiedziec, region woj slaskie, cena zalezy tez duzo nie tylko od wybranego materialu ale tez rodzaju terenu i przewidywanych obciazen, ale przyjmujac ze ktos ma te okolo 200m2 , przewidywane max obciazenia to szambiarka i auto z weglem, i wmiare normalny teren ( nienormalny to wszystkie odcienie gliny i wysoko wody gruntowe) to ceny oczywiscie netto oscyluja od 100 zl do 150zl , granit 170- 200zl , obrzeza 30zl /mb palisada 100-120zl mb kraweznik najazdowy 60zl/mb to sa ceny kompleksowe , a sama robocizna od 50zl/m2 w gore, obrzeza 15zl/mb palisada 50zl/mb . Jak ktos wybiera najdrozsza kostke najdrozszego producenta to musi sie liczyc z tym ze zaplaci sporo.[/QUOTE
    Mam pytanie do Pana. Mam drogę wjazdowa na posesje o17mb, szer 5m utwardzona tylko gruzem . Chcę zrobic podjazd o szer 2m wylozony brukiem reszta kamienie. Brukiem chce zrobic tez drozke od bramki 8mb szer 1,2. Niestety dlugie terminy sa u nas brukarzy i wreszczie znalazlam firme, ktora to zrobi. Podjelam sie sama kupienia materialu,gdyz kupilam juz wczesniej bruk zwykla kostke a więc bruk 8-ka na podjazd a na drozke 4-ka, 5mb kraweznik drogowy-najazdowy, 50mb obrzeże,kamien,podsiewka. Sama robocizna wg tej firmy 1300 zl. Firma twierdzi, że pomimo gruzu muszą jeszcze to utwardzic. Czy ta cena za robocizne jest odpowiednia? Jest to mało metrow i firmy nie bardzo sa zainteresowane. Prosze o odpowiedz.

  8. #128

    Domyślnie

    Cytat Napisał brukarz dwr Zobacz post
    Witam, tak se czytam od początku forum i włos mi się jeży, np. 5 zł za obrzeże, albo 25 zł za mkw kostki, masakra, albo 90 zł za ułożenie kostki z podbudową ( chyba na samym piachu, no 5 cm kamienia i młotkiem gumowym ubijane).
    [...]
    Ja robię tak: zawsze robię stabilizację cementowo-piaskową, jeśli jest glina to stabilizacje robię betonową z betoniarni taką do B5, kliniec niesort daje w zależności jakie będą jeździć samochody pod osobowe 15 cm frakcja do 0,32, pod ciężarowe min 30 cm frakcja do 0,64 a na wierzch 10 cm do 0,32, potem mączka granitowa ( żaden piasek, chyba że na przemysłówce to podsypka cementowo-piaskowa) potem kostka, wszystko zagęszczane warstwowo i w tedy mogę spać spokojnie i bez stresów. ceny min. 120 zł ze zwykłą kostką przemysłową, kostkę mam po 30% taniej niż producenci mają w katalogach, np. kostkę Holland (prostokąt) gr 8 cm szara libet, Kaczmarek mam po 25 zł.
    Heja Brukarz dwr. Mozesz mi wyjasnic te ceny? Dla Wroclawia (cena z transportem):

    http://eko-logis.com.pl/sprzedaz-kruszyw-i-piachu/

    44,28zl/tone kruszywa 0-32mm
    39,36zl/tone mialu granitowego
    Nie wiem, jaki piasek uzywasz do stabilizacji (nie znam sie, porownuje tylko ceny), ale powiedzmy pospolke = 25zl/tone

    15cm kruszywa = ok. 13.28zl/m2
    5cm mialu = ok. 4zl/m2
    15cm (??) piasku z cementem (ile?) = 10zl? 12zl?

    Razem niech bedzie nawet 30zl. U Ciebie cena min. 120zl z kostka za 25zl, czyli robocizna z podbudowa 95zł. Cytuje jeszcze raz Ciebie:
    masakra, albo 90 zł za ułożenie kostki z podbudową ( chyba na samym piachu, no 5 cm kamienia i młotkiem gumowym ubijane).
    Swoją drogą... robocizna 65zł/m2? Hmm... Srednia cena polozenia metra parkietu bez chemii 30zl (gruntowanie, klejenie, cyklinowanie, lakierowanie). Srednia cena polozenia posadzki z miksokreta z ulozeniem folii i styropianu bez materialow 14-15zł. Srednia cena klejenia plytek ceramicznych bez chemii 40zl. Ceni sie Pan, Panie Brukarzu dwr.

  9. #129
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Weż pod uwagę że przy bruku trzeba sie nazapier..... . Gdybyś musiał to co byś wolał za 40 zł robić? parkiety i glazury pod dachem i w ciepełku czy bruki na słońcu czy deszczu o zimnie nie wspominając? Ja wolę glazury. Układałem sobie schody gresem i układałem bruk pod altankę. Do bruku następnym razem wezmę brukarza. Szkoda mojego kręgosłupa i kolan . Poza tym sprzęt. Bez zagęszczarki a często w poważnych firmach cięzarówek i koparko ładowarek do korytowania , nie masz co zaczynać roboty.
    Glazurę opitolisz sprzetem za 1000 zł z Castoramy. I będzie to wypas .

  10. #130

    Domyślnie

    Zbigor, spoko. Pije do tego, ze pan Brukarz dwr oburza sie na "niskie" ceny sugerujac, ze to na samym piasku i dobijane gumowym mlotkiem. Poki co widze, ze cena 80zl za robocizne z podbudowa i ukladaniem obrzezy, to srednia cena we Wroclawiu.

  11. #131
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    Heja Brukarz dwr. Mozesz mi wyjasnic te ceny? Dla Wroclawia (cena z transportem):

    http://eko-logis.com.pl/sprzedaz-kruszyw-i-piachu/

    44,28zl/tone kruszywa 0-32mm
    39,36zl/tone mialu granitowego
    Nie wiem, jaki piasek uzywasz do stabilizacji (nie znam sie, porownuje tylko ceny), ale powiedzmy pospolke = 25zl/tone

    15cm kruszywa = ok. 13.28zl/m2
    5cm mialu = ok. 4zl/m2
    15cm (??) piasku z cementem (ile?) = 10zl? 12zl?

    Razem niech bedzie nawet 30zl. U Ciebie cena min. 120zl z kostka za 25zl, czyli robocizna z podbudowa 95zł. Cytuje jeszcze raz Ciebie:


    Swoją drogą... robocizna 65zł/m2? Hmm... Srednia cena polozenia metra parkietu bez chemii 30zl (gruntowanie, klejenie, cyklinowanie, lakierowanie). Srednia cena polozenia posadzki z miksokreta z ulozeniem folii i styropianu bez materialow 14-15zł. Srednia cena klejenia plytek ceramicznych bez chemii 40zl. Ceni sie Pan, Panie Brukarzu dwr.
    Przecież nikt nie każe brac Ci tego wykonawcy - na pewno w pobliży jest jakiś p. Kaziu lub Rysiu, który zrobi to w cenie 10zł/m2, a może nawet taniej - trzeba mu tylko dostarczyc wszystkie wymagana materiały i zaopatrzyc go w sprzęt ręczny i mechaniczny - a to przecież mikrokoszty
    Można to także zrobic samemu, będzie jeszcze taniej. Znam jednego stomatologa z Wrocławia, który sam układał bruk na swojej działce, bo lubi i uważa, że zrobił to równie dobrze jak znani mu brukarze. Zakupił sobie małą spycharkę do korytowania (ale można łopatą - też da się), zagęszczarkę (można wypożyczyc na jedną dobę) i gilotynę do kostki ( można ciąc szlifierką kątową)

    Inwestorom, którzy robią mi kalkulacje cenowe mojej dokumentacji i udawadniają, że gdzie indziej jest taniej, kulturalnie dziękuję i polecam im tą tańszą konkurencję.
    Jeżeli ktoś jest niezadowolony z oferty wykonawcy, może przecież poszukac gdzie indziej - mamy dziś do wyboru, do koloru. Mało tego jeżeli uważa, że ceny na rynku wykonawców są z kosmosu, może sam zając się danym tematem, oferując daną usługę w niższej, realnej cenie i kasowac całą robotę na danym terenie wykańczając przy okazji konkurencję. Oczywiście należy pamiętec o tym, żeby opłacic podatki, ZUZy, pensje ludziom, amortyzację sprzętu i koszty transportu i paliwa z kwoty, która pozostała po odliczeniu zakupu wszystkich materiałów, niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia.
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  12. #132

    Domyślnie

    Rübezahl widze, ze ubodlo. Wzialem ja raz posadzkarza z cena powyzej sredniej - ot, chcialem miec pewnosc, ze pod parkiet bedzie naprawde dobrze. Tzn. za robocizne policzyl mi tylko nieznacznie drozej, ale do dzis (a minely juz 2 lata) nie potrafie zrozumiec, dlaczego kruszywo, cement, zbrojenie rozproszone i styropian wyszedl mu 2x cena rynkowa (jesli policzyc materialy po cenie rynkowej, to robocizna mnie wyszla 55zl/m2).

    Porownalem potem jego robote z robota u kolegi, ktory za robocizne placil 12zl/m2. No faktycznie. Jest ciut lepiej. To ciut, to 4 rogi w pokojach lepiej zatarte, ale za to dylatacje ledwo kielnia lizniete (w kilku miejscach posadzka pekla u mnie obok dylatacji).

    Pytam po prostu, dlaczego Brukarz dwr twierdzi, ze w cenie 80zl robocizna z podbudowa bez ceny kostki da sie jedynie zrobic na 5cm kamienia i gumowym mlotkiem, skoro cena materialu, to zdecydowana mniejszosc?

  13. #133
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    Rübezahl widze, ze ubodlo.
    Raczej zniesmaczyło - nic mi do tego, nie całkiem moja branża

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    Pytam po prostu, dlaczego Brukarz dwr twierdzi, ze w cenie 80zl robocizna z podbudowa bez ceny kostki da sie jedynie zrobic na 5cm kamienia i gumowym mlotkiem, skoro cena materialu, to zdecydowana mniejszosc?
    A ja też uważam, że w cenie 1500zł brutto nie można wykoanc dobrze adaptacji tzw typowych projektów i uzyskac pozwolenie na budowę - jest to niemożliwe, co nie zmienia faktu, że takie adaptacje są wykonywane z większym lub mniejszym powodzeniem. Nikogo nie namawiam do korzystania z moich usług mam takie ceny, jakie wynikają z posiadanych kwalifikacji, sprzęty i oprogramowania. Kalkulacja ceny robocizny, w dwóch firmach z tej samej branży, może byc całkowicie inna, i obie nie koniecznie są naciągaczami.
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  14. #134

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    Rübezahl widze, ze ubodlo. Wzialem ja raz posadzkarza z cena powyzej sredniej - ot, chcialem miec pewnosc, ze pod parkiet bedzie naprawde dobrze. Tzn. za robocizne policzyl mi tylko nieznacznie drozej, ale do dzis (a minely juz 2 lata) nie potrafie zrozumiec, dlaczego kruszywo, cement, zbrojenie rozproszone i styropian wyszedl mu 2x cena rynkowa (jesli policzyc materialy po cenie rynkowej, to robocizna mnie wyszla 55zl/m2).

    Porownalem potem jego robote z robota u kolegi, ktory za robocizne placil 12zl/m2. No faktycznie. Jest ciut lepiej. To ciut, to 4 rogi w pokojach lepiej zatarte, ale za to dylatacje ledwo kielnia lizniete (w kilku miejscach posadzka pekla u mnie obok dylatacji).

    Pytam po prostu, dlaczego Brukarz dwr twierdzi, ze w cenie 80zl robocizna z podbudowa bez ceny kostki da sie jedynie zrobic na 5cm kamienia i gumowym mlotkiem, skoro cena materialu, to zdecydowana mniejszosc?
    Witam!
    Powitać forumowiczów .
    Na pytanie Kolegi postaram się odpowiedzieć .
    Wartość końcowa usługi nie powstaje z powierza ,abstrahuję tu od cwaniaków leserów partaczy i początkujących w branży posiadających fach w samej usłudze a nie jej wycenienia ( to przychodzi z czasem a także z rozwojem firmy)

    Jak w każdej branży właściciel firmy po przebrnięciu kilku etapów rozwoju lub też początkujący stara się utrzymać płynność finansową a przez to ciągłość zleceń , to kończy się różnie fachową usługą przy minimalnej cenie(tanio) lub fuszerką świadomie wykonaną ( ty tu musimy dać mniej towaru bo nic nie zostanie ) czytaj branie zleceń na siłę za śrubki na przetrwanie ,a dalej utrwalenie tej opini na rynku która idzie w świat fachowo i tanio .
    Pytanie jak długo ?
    I Powstaje łańcuch ?k..... co robić no to bach - ty przycinamy na materiale a cenę usługi musimy zostawić bo przecież opinia jakość i cena poszła w Świat
    Czytaj jeżeli u Henia 2 lata temu robiłem za 30 zł m2 to Kazik który dostał namiary od Henia nie da nagle 45 zł .
    Dalej ten poczciwy wykonawca by mielić więcej robót mówi sobie k.... dowalę na materiale i będzie git , do starej np 3 osobowej starej kadry do trudnię jeszcze 3 bo aktualni pracownicy szarpią po 14 godzin a za wiele nie zostaje w kasie firmy więc zatrudnia 3 następnych ale co jest k.... oni chcą umowy o pracę???? ,odzież roboczą a nie obdarty dres po ostatniej imprezie w Remizie strażackiej a ja nuż na gardle a kazik co u mnie dwa lata tyra ma komornika i umowy nie chce ,więc daje umowy płaci nagle 2 koła zusu czego nie przewidywał ( Jego 3 osobowy dukato 6 osób nie zawiezie więc kupuje 2 giego złoma który okazuje się że więcej stoi niż jeżdzi i tylko zjada np pożyczone pieniądze) sprzęt do nowej ekipy kupić trzeba( nagle z 6 ciu po wypłacie 3 przyszło w Poniedzialek do roboty) a tu echo w kieszeni zero zapasów gotówki i długi rosną cen podnieć nie idzie bo przecież ,materiały mam za drogie .
    Morał z mojego wywodu jest prosty , masz renomę taniego ale jednocześnie dobrego wykonawcy , jak wciśnie robotę z materiałem to na siebie i utrzymanie firmy zarobi z jakimś tam zyskiem ,jak nie to ma pecha albo klient .
    Proszę także pamiętać że brukarstwo to prace sezonowe i w średnio 9 mc trzeba zapewnić środki na cały rok
    Kaziu zatankuje tranzita i siebie szwagra i jego brata i jest ok . Firma posiadająca sprzęt np Leasingi ,zus i utrzymania zimowego pracowników i jego rodzin wynikających z prawa pracy tego komfortu nie ma i nie jest konkurencją dla Kazika z pod sklepu
    Pozdrawiam!

  15. #135
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mirosław14

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-002
    Posty
    1

    Domyślnie

    15 km od Krakowa zlecę wykonanie położenia kostki brukowej na drodze dojazdowej do posesji.Podłoże utwardzone. Proszę podać cenę za 1 m.kw.ułożenia kostki i obrzeży wraz z materiałem. Kostka granit.
    Droga od bramy do posesji = 25 m dł, 3 m szerokość.

  16. #136
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kal_b_E

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-461
    Posty
    239

    Domyślnie

    Do obliczenia kosztów kostki brukowej polecam nasz kalkulator
    http://kb.pl/przy-domu/podjazd-i-sciezki/

    Materiały (nie tylko kostka, ale i piasek, podsypka - 50-65 zł/m2
    Robocizna - 65-160 zł/m2 - ceny również mocno różnią się w zależności od województwa, dlatego proponuję przed rozpoczęciem obliczeń zdefiniować sobie województwo

  17. #137
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    hiszpan6

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-043
    Posty
    1

    Domyślnie

    Czy ktoś zna firmę Danbruk z Łodzi http://www.danbruk.pl są dość tani ale szukam jakiś opinii o ich realizacjach.
    Ostatnio edytowane przez hiszpan6 ; 27-01-2016 o 19:50

  18. #138
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marticz13

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Wrocławki
    Kod pocztowy
    54-093
    Posty
    1

    Domyślnie

    Do osób z Wrocławia, szukam opinii na temat firmy - Joyline, ktoś korzystał z usług - głównie mycie kostki + poprawa wzoru.

  19. #139
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    majalos

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Warszewice
    Kod pocztowy
    09-709
    Posty
    2

    Domyślnie

    Świetny artykuł o układaniu kostki brukowej i wzorach: http://www.wielkiebudowanie.pl/go.li...-brukowej.html

  20. #140

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o solidną firmę z Wielkopolski to polecam brukipolskie.pl . Zajmują się ukłądaniem kostki, budową murków. elewacji. Ja korzystałam z ich usług przy okazji budowy ogrodzenia z bloczków z okładziną kamienną. Jestem bardzo zadowolona z efektów ich pracy. Fachowcy w każdym calu.. I cena całkiem korzystna.

Strona 7 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony