dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 64
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Jeżeli chcesz koze na węgiel kamienny, to niewielki wybór. Ja ma taką Dovre. Działa dobrze, żeliwna, ile gwarancji, to mówiąc prawdę - nie wiem. Palę już 2 sezony, własciwie co dzień (lubimy i oszczędzamy gaz) i nic się z nią nie dzieje.

  2. #22

    Domyślnie

    I co palisz węglem ? Dovre też biorę pod uwagę we Wrocku właśnie chcę przy okazji je pooglądać.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Palę węglem też
    Raczej jako alternatywa, bo nie ma takiej przyjemnosci, jak przy drewnie.
    Ale w tym roku drewno nam "wyszło" już w lutym a przyszły mrozy, to kupiliśmy wegiel, zwykły, kamienny. Pali się dobrze, daje więcej ciepła, niż drewno. Tylko przy zakupie kozy trzeba uważać, bo te węglowe różnią się jedynie symbolem od drzewnych.
    No i do bani jest opis. Co się dowiesz w sklepie, to będziesz wiedział, bo instrukcję to sobie można...

  4. #24

    Domyślnie

    Byłem dzisiaj oglądać a raczej miałem zamiar kozy w salonie u mnie na wsi ale jak na złośc był zamknięty. Przez szyby widziałem, że w większości mają Romotop czy jak one tam się nazywają i muszę Wam powiedzieć że kozy na żywo wyglądają o 100 razy lepiej niż na zdjęciach aż oczy się śmieją.
    Powiedzcie mi jeszcze czy jak buduję komin to już musze wiedzieć gdzie będzie przyłącze kozy do komina???
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  5. #25

    Domyślnie

    A jak ma się komin w stosunku do pieca?

  6. #26

    Domyślnie

    Chodzi mi o to czy jak jest np komin systemowy Schiedla 20 cm to przy jego budowie chyba muszę wiedzieć gdzie będzie wejście rury kozy do komina tak?
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    a ma być ładnie czy ciepło?
    ładnie to wejście nisko, tuż nad piecem. Ciepło - to pod sufitem bo rura jest dodatkowym i bardzo znaczącym źródłem ciepła.

  8. #28

    Domyślnie

    Niekoniecznie ładnie musi być nisko.
    Takie jest moje zdanie.
    Wysokie wejście "wyciąga " całą kozę do góry,sprawia,że wydaje się większa

  9. #29

    Domyślnie

    Czyli muszę wiedzieć na jakiej wysokości jest wejście do komina jeżeli nie chcę robić podłaczenia pod sufitem.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał tacim
    Czyli muszę wiedzieć na jakiej wysokości jest wejście do komina jeżeli nie chcę robić podłaczenia pod sufitem.
    zależy od kozy, zależy od rury. popatrz na swoją i moją. Acha, mojej akurat nie zobaczysz, nie ma w dzienniku zdjęcia, jakoś tak wyszło. W każdym razie u mnie ta rura uroku nie dodaje, ale daje ciepło i to też się liczy

  11. #31

    Domyślnie

    Na Allegro sa nawet radiatory do kozy ciekawe czy to coś daje???
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  12. #32

    Domyślnie

    Słuchaj,jak zależy Ci na ogrzewaniu,to nie kupuj kozy.
    One mają po 5-9kW mocy a wkłady kominkowe ponad 20kW.

  13. #33

    Domyślnie

    Nie zależy mi na ogrzewaniu dlatego myśle o kozie. Ew pomyśle o kozie z płaszczem wodnym. Tylko czy to ma sens?
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  14. #34

    Domyślnie

    Nikt więcej nie chce się podzielić swymi doświadczeniami ?
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  15. #35

    Domyślnie

    Właśnie rozpaliłem
    Ciepełko,winko i ser

  16. #36

    Domyślnie

    To jest to krótko zwięźle i na temat
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  17. #37

    Domyślnie

    A czy koza musi mieć podłączenie powietrza z zewnątrz czy nie?
    Miał być kominek ale wiadomo brak kasy i tak zdecydowaliśmy że będzie koza.
    A jakiej firmy macie? Na moją kieszeń to ROMOTOP. A może inna?

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrianek9999
    A czy koza musi mieć podłączenie powietrza z zewnątrz czy nie?
    Miał być kominek ale wiadomo brak kasy i tak zdecydowaliśmy że będzie koza.
    A jakiej firmy macie? Na moją kieszeń to ROMOTOP. A może inna?
    co do powietrza, są kozy z podłączeniem i bez. Te bez też ciągną powietrze tyle, że z pokoju, więc nie zaszkodzi wyjście rury w pobliżu / pod kozą.

  19. #39

    Domyślnie

    Jeżeli nie masz nawiewu z zewnątrz rura to musisz zrobić inną droga np przez okna (nawiewniki) inaczej po 3 setce będziecie spać
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  20. #40

    Domyślnie

    Mam koze od zeszłego roku (piecyk kominkowy wolnostojący). Funkcjonuje jako ogrzewanie dodatkowe, ale daje tyle ciepła że często ogrzewa całe 24 metrowe mieszkanko, a od jesieni będzie ozdobą i ogrzewaniem salonu w moim nowym domku.
    Jeśli chodzi o dopływ powietrza to otwór albo przewód wentylacyjny doprowadzający powietrze jest bardzo wskazany a w małych pomieszczeniach wręcz niezbędny. Mój mąż z obawy przed zimnem zamyka wszystkie okna (nie mamy praktycznie wentylacji więc trzeba rozszczelniać lub uchylać okna). Przy zmniejszonym ciągu powietrza wystarcza do palenia w kominku ale robi się nieco duszno. Jeżeli pomieszczenie, w którym jest koza jest spore (więcej niż 20 mKw) a pali się w niej okazjonalnie (nie przez cały dzień) to zwykła wentylacja grawitacyjna w zupełności powinna wystarczyć. Ale jeśli ma się w nim palić przez całe długie zimowe wieczory a pomieszczenie jest małe to lepiej doprowadzić powietrze w pobliże lub pod koze. Wystarczy do tego zwykła rura wentylacyjna przeprowadzona przez ścianę lub pod podłogą na zewnątrz budynku. Trzeba oczywiście pamiętać o kratkach aby przez otwór nie dostawały się owady i gryzonie.
    jeszcze jakieś pytania? służę pomocą
    budująca blondynka

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony