dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 64
  1. #41

    Domyślnie

    Jaką masz kozę firma model, Jak się sprawuje??? I wsio co możesz napisać [/u]
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  2. #42

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o firmę i model to niestety nie pamiętam, (musiałabym wygrzebać z papierów rachunek). Czytałam co prawda, że kozy z marketów są do d... ale ja nie narzekam. Kupiłam z marketu (chyba Obi) za 500zł, z wyglądu nie różni się od wiele droższych. Akurat było mi szybko potrzebne ogrzewanie bo innego w tym moim mieszkanku chwilowo nie było a na dworze (i w środku) zimno. Też myślałam, że to byle jaka jednosezonówka ale spisuje się bardzo dobrze (ma za sobą już dwa sezony) i myślę, że jeszcze ze dwa mi posłuży zanim wybiorę odpowiedni kominek do salonu. Z użytkowaniem nie ma w zasadzie żadnych problemów, dwa razy musiałam nasmarować mechanizm rączki bo ciężko chodziła i nic poza tym. nawet jeszcze jaj nie czyściłam w żaden sposób. No ze dwa razy wrzuciłam saszetkę z napisem "twój domowy kominiarz", podobno spala zanieczyszczenia z pieca i przewodów dymowych.
    Jeśli chodzi o efektywność grzania to jak się rozpali to nie da się usiąść bliżej jak półtora metra od szyby. Ja, że ogrzewam nim dwa przyległe pomieszczenia zrobiłam sobie prowizoryczny system rozprowadzania ciepłego powietrza. Polega on na tym, że w pomieszczeniu z kozą jest wentylator, który zabiera ciepłe powietrze spod sufitu i kieruje je przez drzwi do drugiego pomieszczenia. (wentylator jest ustawiony na szafce pod sufitem, na ścianie przeciwległej do drzwi). Bardzo fajnie się sprawdza, choć w pomieszczeniu z kozą jest zawsze trochę cieplej (bo jest mniejsze). Najlepsze jest to, że nawet jak jest zimno (poniżej 18 stopni w pomieszczeniach) to i tak po około pół godziny palenia (trochę bardziej intensywnego) robi się cieplutko. Jeżeli chodzi o utrzymywanie temperatury to wiadomo, że nie jest to piec kaflowy, ale wystarczy dorzucić wieczorem dwa grubsze polana drewna i zmniejszyć ciąg do minimum i rano na pewno nie będzie zimno. (u mnie się to sprawdza jak w nocy na dworze jest od 0 stopni w górę, bo mam cienkie ściany z cegły i nie mam ocieplenia). No i doskonale się sprawdza jak jest mało miejsca. JA maiłam do wyboru: wstawić grzejnik elektryczny (kompletna porażka jeśli chodzi o koszty eksploatacji) albo koza. Marzył mi się kominek ale w kąciku o wymiarach 80 na 60 kominka raczej się nie upchnie, a drewno tak samo się pali i tak samo strzela tylko obudowa mniej okazała.
    budująca blondynka

  3. #43

    Domyślnie

    Oj sie uśmiałem "nawet jeszcze jaj nie czyściłam w żaden sposób" ale do rzeczy dzięki za opinię własnie takie rzeczowe mają sens w tym temacie aby ktos taki jak ja mógł cos zadecydować.
    Dzisiaj rozmawiałem z kolejnym kolegą który mówił, że wkominku palił chyba 2 razy i nie wie po co tyle kasy na wypas wydał. Oglądałem dziasiaj kozy Romotop i bardzo pozytywne wrażenie wywarły na mnie. Tylko te 2 lata gwarancji porażka. Był też piec tej firmy co to nie ma podanej siedziby w RP wydawał mi się gorszej jakości niż Romotop a miał 5 lat gwarancji.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  4. #44

    Domyślnie

    Się podpisałam blondynka, bo mi się zdarza coś mądrego powiedzieć/napisać ale generalnie to ze mnie jest rasowa blondynka i często koń by się uśmiał z tego co mówię. Ale przecież śmiech to zdrowie więc się cieszę że się przyczyniłam do polepszenia czyjegoś zdrowia.
    A co do tematu to ile te kozy Romotop kosztują? bo już je sobie obejrzałam i trzy wpadły mi w oko, dużo lepiej się prezentują niż moja. Chyba postawię na kozę w salonie a nie kominek. Bo to ładne, małe, zgrabne nie trzeba wylewki robić i innych takich (podłogę mam z desek na legarach, więc kominka na tym nie postawię).
    budująca blondynka

  5. #45

    Domyślnie

    Proszę oto cennik drogie cholery
    http://www.tapis.pl/piece-piecyki-romotop/cennik.htm
    mój faworyt Cotopaxi z kamienia
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  6. #46

    Domyślnie

    Obejrzyj je na żywo.
    Czasem wykonanie oglądane z bliska potrafi rozczarować.
    Ja je widziałem i zrezygnowałem z zakupu.
    No ale to moje zdanie.

  7. #47

    Domyślnie

    U nas będzie prawdopodobnie piecyk Vermont Casting, Jotul, albo Morso. Kocham kozy, ale te tradycyjne, o ponadczasowym wzornictwie. Co nie znaczy, że nie posiadające nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych. Te, które wymieniłam są żeliwne, gotowe na wyzwania eksploatacyjne i ekologiczne. To nie prawda, że kozy są za słabe do grzania. Encor z Vermonta ma 14kW mocy. Przy tym posiada katalizator, można w nim palić przy otwartych drzwiczkach, ma śliczną rurę (fi 200), sprawność 82%, a jego praca ciągła to 10 godzin. Tylko ta cena. No ale jakość musi kosztować.

  8. #48

  9. #49

    Domyślnie

    Kozy mają poprostu to coś.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zazdrośnica
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    1.582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Jestem właścicielką kozo-kominka, a nazwa taka dlatego, że rzuciłam się na lekką zabudowę z podświetleniem i półką wnękową. Sama jestem ciekawa efektu końcowego, na razie spotkałam się z krytycznymi uwagami, ponieważ nie jest to typowy kominek i trzeba się do niego przyzwyczaić wizualnie.

    Wstępnie wygląda na razie tak


  11. #51
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jo_anna

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    no i jakie są wrażenia po 2 latach, które upłynęły od ostatniego postu?
    kto mógłby mi podpowiedzieć: czy mogę ustawić piec'yk 5-6m od komina domu? czy można puścić wylot poziomo, ukośnie? czy nie będzie problemów z paleniem w piecyku? czy może lepiej zrobić "dziurę" w suficie i zbudować nowy komin?

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michał30
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Pelplin
    Kod pocztowy
    83-130
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał tacim Zobacz post
    Kozy mają poprostu to coś.
    Tacim... Minęły już 3 lata od Twego ostatniego wpisu w tym temacie,napisałbyś w końcu jaka to koza zawitała na twoim salonie!??

  13. #53
    Gosc_123
    Guest
    Gosc_123

    Domyślnie

    Cytat Napisał tacim Zobacz post
    Kozy mają poprostu to coś.
    O! I tu się zgodzę!
    Dlatego mam teraz dwie kozy i z obu jestem baaardzo zadowolona

  14. #54
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stefunn

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-301
    Posty
    1

    Domyślnie KOZA z radiatorem?

    Od czasu pierwszego, jak i ostatniego posta minelo troche czasu, jednak mam nadzieję że wątek wciąż otwarty na porady znawców...
    Chciałbym kupić kozę, bardzo tanią i prostą (marketową) gdy nie bardzo mam fundusze i poszukując czegoś w internecie trafiłem na coś takiego jak RADIATOR.
    Ponoć ma to zwiększyć wydajność pieca, a dokładniej odzyskiwać ciepło ze spalin.

    http://allegro.pl/radiator-dodatkowa...566460872.html

    Pytanko jest czy to faktycznie działa? i czy można to zamontować do zwykłej, małej, żeliwnej, prostej i taniej kozy
    Z góry dzięki za pomoc!

    Pozdrawiam!

  15. #55
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    myszonek89

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-208
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam.
    Potrzebuję pomocy a mianowicie chciałbym zakupić piec wolno stojący do ogrzewania mieszkania w kamienicy około 35m2 (3 ściany są ścianami zewnętrznymi budynku a jedna sąsiaduje z klatką schodową) czy moglibyście doradzić jakiś piec? budżet mam ograniczony do około 2000zł. Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefunn Zobacz post
    Od czasu pierwszego, jak i ostatniego posta minelo troche czasu, jednak mam nadzieję że wątek wciąż otwarty na porady znawców...
    Chciałbym kupić kozę, bardzo tanią i prostą (marketową) gdy nie bardzo mam fundusze i poszukując czegoś w internecie trafiłem na coś takiego jak RADIATOR.
    Ponoć ma to zwiększyć wydajność pieca, a dokładniej odzyskiwać ciepło ze spalin.

    http://allegro.pl/radiator-dodatkowa...566460872.html

    Pytanko jest czy to faktycznie działa? i czy można to zamontować do zwykłej, małej, żeliwnej, prostej i taniej kozy
    Z góry dzięki za pomoc!

    Pozdrawiam!
    Według mnie, na pewno działa, ale..... mocno zaburza przepływ spalin, a to oznacza problemy z ciągiem kiedy komin nie jest dostatecznie ciepły lub ciągłe problemy z ciągiem. Spaliny są brudne, zawierają min. smołę, sadzę i potrafią zatkać komin sporej średnicy. Rurki tego radiatora mogą zatkać się dużo szybciej, a to może być niebezpieczne. Kolejna rzecz to jak to czyścić w srodku ? Przepalać ? Osobiście polecałbym rozwiązanie nie ingerujące w obieg spalin tj. radiator, który montuje się na zewnątrz rury dymowej (zwykła blacha z wypustkami).

  17. #57

    Domyślnie

    Witam panowie poszukuję jakiegoś pieca wolnostojącego/kozy do ogrzania 3 pomieszczeń (około 60m/2) wcześniej ogrzewałem to piecem "kamino 8" ale wyzionął ducha po 4 sezonach w zeszłym roku kupiłem kozę za 125 zł wytrzymała jakieś 5 miesięcy teraz mam kolejną kozę za 160 zł i powoli zaczyna się sypać a palę nią od października , mam przeznaczone na piec max 1000 zł .Jak myślicie nadało by się to http://allegro.pl/piec-piecyk-zeliwn...986754427.html do palenia węglem , wiem pisze że na drewno ale nie umie nic znaleźć sensownego żeby wytrzymało znowu parę lat a ruszta nie kosztowały majątek jak w przypadku kamino 8

  18. #58

    Domyślnie

    Panowie po zobaczeniu kilku pieców wolno stojących widać że to dziadostwo , jak uważacie czy dwa małe kafloki szer 3 kafle , głębokość 3 kafle , wys 5 kafli , w ramie dały by nagrzać trzy pokoje o kubaturze 160 m/3 są to dwie sypialnie i salon.

  19. #59

    Domyślnie

    Witam,

    Chciałabym odgrzebać nieco temat.

    Czy ktoś ma jakieś zdanie na temat piecy haas+sohn?

    Chciałąbym zamówić piecyk model Mantova AL z płaszczem wodnym i dolotem powietrza z zewnątrz.

    http://www.szalonymax.pl/product-pol...FYI1cgodX1AOYw

    Proszę o poradę czy warto, palenie okazjonalne obecnie ale w przyszłości chcielibyśmy zamieszkać w tym domku, dlatego robimy instalacje ogrzewania i ciepłej wody. Dom 60 m2.

    Będzie dla mnie cenna każda uwaga!!

    Pozdrawiam

  20. #60
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Zapraszam na naszą stronę www.kafle-kominki.pl zobacz LUGO W
    Darek B

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony