dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Co pod kostkę brukową?

    Mam zamiar sam ułożyć kostkę brukową i w związku z tym mam pytanie: jak przygotować odpowiednio podłoże , jakiej ziarnistości kruszywo, co na nie, jak dużo itp. Kostka musi być położona przed garażem - na samochód osobowy, wokół domu i na taras - czy wszystkie te miejsca przygotować tak samo?

  2. #2

    Domyślnie

    z tego co wiem pod wjazd do garazu nalezy polozyc tluczen zmieszany z mieszanka cementowo piaskowa firmy brukarskie kupuja taka gotowa na to mieszanka zagescic i bruk.
    alejki -nalezy wybrac 15 -20 cm ziemi wsypac zwir 10-15 cm nastepnie mieszanke cementowo-paskowa zagescic i na to ukladac kostke. Wszysko zalezne tez jest od ziemi u nas byl torf i wszedzie musielismy klasc tluczen bo podczas roztopow wszysko plywalo.

    CMyK

  3. #3

    Domyślnie podkład

    jeśli nie planujesz możliwości wjazdu samochodów ciężarowych (śmieciarka, straż pożarna) to w zupełności wystarczy podkład z kamienia mieszanego kliniec tzw. niesort dość tani o różnej wielkości, po ubiciu (mechanicznym) na wierzch sypie się kliniec drobny, w kolorze cementowym, wystarczy walcowanie (np. cembrowiną kanalizacyjną lub walcem ręcznym. na to układasz kostkę "puzzle" najlepiej 8cm, i posypujesz piaskiem drobnym. Nie potrzeba, cementu na boki wystarczą obrzeża trawnikowe.
    Jeśli chodzi o podjazd przed domem (np. przed bramą itp) po którym porusza się śmieciarka, straż, i inne służby które ewentualnie mogłyby ci zniszczyć kostkę, należy bezwzględnie zerwać całe podłoże (grunt rodzimy) na głębokość 25 cm i zasypać warstwami kliniec gruby, kliniec drobny, warstwa mieszanki cementowej i dopiero kostka, klapy kanalizacyjne A25, krawężniki drogowe osadzane w zaprawie cementowej, przed bramą wjazdową najlepiej zakopać drenaż odprowadzający wodę by zamarzający grunt nie rozpychał słupków bramy.
    To takie moje zdanie, choć pewnie panowie drogowcy zaproponują dużo lepsze choć nie koniecznie tańsze rozwiązanie.
    ..:: Wszystko co ktoś kiedyś poskładał musi się dać rozebrać, chodź nie koniecznie odwrotnie ::..

  4. #4

    Domyślnie

    Widzę że zbiera pan niezbędne informacje, podczas ostatnie rozmowy u pana pytał pan o dostępność kruszywa w Pławniowicach na ulicy Skotnickiej na pewno znajdzie pan szeroki wybór kruszywa niestety nie jestem wstanie powiedzieć jak wygląda oferta cenowa.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony