dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Panele - rysy, zarysowania na panelach, maskowanie

    Mam panele koloru ciemnego, o chropowatej fakturze imitującej drewno. Przestawiałam dziś meble w pokoju, a raczej przesuwałam no cóż, powstały 3 dość długie rysy... Może ktoś z doświadczonych użytkowników zna jakis sposób na zamaskowanie ich? Żeby sie chociaż tak nie rzucały w oczy....

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    pomaranczowa w marketach budowlanych sa specjalne "kredki woskowe" hihi tz takie poprawiacze... mozna dobrac w miare kolor i zamalowac. Moze przy Twoim ciemnym nie bedzie problemu z doborem bo u mnie byl to moje wypociny z innego topika

    Mohag napisal: To ja przebije Was wszystkich ukladali mi panele, przedpokoj, pokoj i kuchnie w jednym kawalki, tz bez progow.... pokoj jakos poszedl, ale przedpokoj byl tragiczny, bo nie dosc ze jest w U, to jeszcze wejscie jest po skosie a kolo wejscia przechodzi sie na wprost do malej otwartej spizarki, ktora jest juz na prosto ale zeby bylo lepiej to nie jest kwadratem tylko ma poscinana jedna sciane... tam jest caly szyb z elektryka. ale sie udalo, po czterech dniach na kolanach, bo musialam sprawdzac przeszlismy do kuchni. Mielismy juz polowe kuchni polozone i dla odprezenia poszlismy z majstrem na taras napic sie kawy...... a moj malz nielubiacy rozgardiaszu nie czekajac na pomoc, zaczal targac 2-u metrowa lodowe zeby wstawic ja juz na miejsce Lodowe postawil sobie na filcu i zaczal ciagnac, wszystko szlo sprawnie dopoki lodowka sie z filcu jedna "noga" nie zsunela i zrobila piekna 60 cm szrame na samym przejsciu miedzy pokojem a kuchnia
    Majster mowi to rwiemy panele..... tylko ze rwac trzeba bylo cala kuchnie az do 20 cm w pokoj. Bylam tak zmeczona, ze zrezygnowalam z rwania, bylo mi juz wsio rybka
    Na drugi dzien wzielam jeden panel zrobilam srobokretem szrame i poszlam do sklepu. Zazyczylam sobie wszystkie probki olowkow woskowych do naprawy paneli, ale przy mojej pini nie bylo takiego ktory byl by perfektyjny, wygladalo tragicznie obojetnie czym sie nie namazalo.
    Przyszlam do domu popatrzylam na szrame i stwierdzilam ze zdarla sie ta zalakierowana powloka, wzielam bezbarwny lakier do paznokci ale stwierdzilam ze jest za gesty, to wyciagnelam z lodowki utwardzacz ktory naklada sie na juz pomalowane pazury.... jest twardy jak wyschnie ale w konsystencji prawie wody, no i pedzeleczkiem zalakierowalam szrame. Wyglada jak nowe jedynie jak sie halogeny gorne w kuchni zapali to z boku mozna zauwazyc bardziej lsniaca nitke szramy.

    Co to czlowiek z lenistwa nie wymysli

  3. #3

    Domyślnie Czym maskowac zarysowania na panelach???

    Witam. Wlasnie mialem maly remncik i remonciaze porysowali mi panele. Czy znacie jakis srodek,wosk albo cos co wypelnia rysy i jednoczesnie je maskuje??taki by tez nie tworzyl tlustej warstwy na panelach. Cos dobrego musi byc
    Pozdrawiam
    za reklamę trzeba zapłacić

  4. #4

    Domyślnie

    Dołączam się do pytania.
    Nie ma praktyczniejszej rzeczy, niż dobra teoria.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    Czy jest jakiś zestaw dla amatorów to nie wiem ale profesjonalne firmy narzędziowe mają w swojej ofercie specjalistyczne zestawy:
    np.
    Wolff (katalog strona 57)
    http://www.wolff-tools.pl/wolff_pl/P..._roz3_2006.pdf
    i
    Janser
    http://www.janser.com.pl/shop/p4/s109.htm

    W ostateczności można kupić kit parkieciarski (w odpowiednim kolorze drewna).

  6. #6

    Domyślnie

    A może są firmy, które wykonuja takie usługi? Sama sobie nie poradzę nawet z profesjonalnym zestawem
    Nie ma praktyczniejszej rzeczy, niż dobra teoria.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    qba79

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    2

    Domyślnie

    w castoramie sa do kupienia specjalne żywice do uzupełniania i maskowania ubytków w panelach firmy Kronopol, zestaw ok. 15,00 zł, dostepny w kilku kolorach

  8. #8

    Domyślnie

    Witam. Jamam takie ryski ktore tylko ja widze kreykami bym je zamaskowal Na ten z castoramy sie chyba skusze i zobacze co robi
    Dzieki
    za reklamę trzeba zapłacić

  9. #9

    Domyślnie

    tez pomyślałam o kredce
    Prawo Van Herpena:
    Rozwiązanie problemu leży w znalezieniu osób, które umieją go rozwiązać

  10. #10

    Domyślnie rysy na panelach

    niestety na moich panelach zauwazyłam kilka rys .. czy znacie jakieś sposoby zeby zminimalizaowac ich widoczność...a miały byc takie twarde i w ogóle bezobsługowe

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Jeśli są jaśniejsze niż reszta to może zalalować pisakiem w kolorze zbliżonym do reszty panela, albo zapastować pastę do butów, albo kredką

  12. #12

    Domyślnie

    A może te rysy są nie tyle na panelach, co na warstwie środka do ich czyszczenia, który na panelach po myciu pozostał? Tak się czasem zdarza, kiedy stosuje się rozmaite środki z nabłyszczaczami itp.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ulinka

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Znajomy stolarz polecił mi zwykłą oliwkę i pomogło
    Dziennik Ulinki i komentarze do niego
    PRZEPROWADZENI
    HURA HURA HURA

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony