dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 1181
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 23601
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Ale cenę na bloczki podali mi zaporową z betonu B15, a normy mówią już że stosować trzeba B20, więc i ze cena nie taka i beton nie taki to kupimy z B20, może gdzieś indziej.... Chyba, że dostanę lepsze ceny.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Na bloczki raczej nie dadza lepszej ceny, mastmax sam produkuje ale musisz zamawiac wczesniej bo oni raz robia bloczki a raz cos innego i zmieniaja produkcje raz na jakis czas.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Aha jakby co to mamy na zbyciu garaz, nie jest moze super duper i jakis nowy ale dziala i niedrogi jest

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Duch jest z Rybnika

    Mozna kleic drewno na podlogowke, ale musi byc spelnione kilka warunkow ale drewno wcale nie jest takie tanie, material plus jakies 140zl za robocizne i chemie.

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Na allegro i w Castoramie widziałam po około 50zł w górę egzotyki, dąb od 70zł w górę. Podobno właśnie egzotyczne drewno można kłaść na podłogówkę około 15mm grubą. Co do cen kładzenia parkietów to nie orientowałam się za bardzo, ale czytałam gdzieś, że są tacy są biorą za ułożenie od 50zł, ale pewnie jak z murarzami jedni nie sprawdzeni to po 50 i mogą spartolić, a inni z polecenia i dobrzy fachowcy mogą być dobrzy. Chociaż to nie reguła. To fajnie ze ktoś się zna z forum na drewnie, tak z zamiłowania, czy zawodowo, i czy on te podłogi u dziewczyn z Warszawy robi. Jaki ma nik? Kiedyś rodzina męża z Kraśnika kładła prześliczne parkiety, ale ni utrzymujemy kontaktów, i nie wiem czy jeszcze robią w zawodzie, Ale czy z rodziną dobrze się wychodzi? Może lepiej z obcymi.

    Na razie wszystko jak wściekła sprawdzam i czytam i jeżdżę, bo za może dwa tygodnie będę ,,bezdomna". Sprzedaż mieszkania ma się ku końcowi, a jeszcze mąż wyjeżdża i zostaję na dwa tyg. sama ze wszystkim ( sprzedaż,, pakowanie, pomyślenie co ze sobą zabrać, itd) potem mogę nie mieć dostępu do neta, i to będzie brzydko. Więc muszę dowiedzieć się wszystkiego teraz.,
    Nie wiem czy ta podłogówka jest do końca dobra i czy jest tańsza od normalnego kaloryfera, i ile kosztuje założenie? Znowu nowe wyzwanie do czytania.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    My mamy podlogowke wszedzie, niestety nie jestem w stanie porownac kosztow.

    Duszek to Ghost.. na watku u Rasi bywa u Neferki, on ma ekipe do kladzenia parkietow. Polozenie to nie wszystko, droga jest chemia stad ta cena 140zl.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał markoto

    Duszek to Ghost.. na watku u Rasi bywa u Neferki, on ma ekipe do kladzenia parkietow. Polozenie to nie wszystko, droga jest chemia stad ta cena 140zl.
    Dzięki za info.
    Wiem że dechy to nie wszystko. Chemia też jest droga, dobra niestety kosztuje.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    I awansowalam


    Arnika
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kaśka maciej
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    21.063
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arnika
    Oraz kuchnia i salon


    Jak zaprojektować taką kuchnię?
    Nie wiem czy dobrze widzę, ale czy jednym wejściem będzie się wchodziło do kuchni i do salonu??
    Dla mnie troszkę ryzykowne rozwiązanie Goście będą musieli przejść tuż obok kuchennego bajzlu Nie da się zrobić tak, żebyś bezpośrednio z wiatrołapu wchodziła do kuchni?? Pomyśl, siaty, leje deszcz, a ty na około dajesz z tym wszystkim
    Czy ta spiżarka to konieczność i ostateczna decyzja??
    Podążanie za cudzym gustem jest trudne, zwłaszcza jak tego gustu nie ma.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kaśka maciej
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    21.063
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    372

    Domyślnie

    A w ogóle to Zagłębie to dokładnie gdzie?? MOżna na priw Ja w końcu też Zagłębianka
    Podążanie za cudzym gustem jest trudne, zwłaszcza jak tego gustu nie ma.

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Wejście będzie do salonu z przedpokoju, a do kuchni z salonu. Tam jest kawałek ścianki zasłaniający kuchnię, może jeszcze ją wydłużę. Możliwe ze ścianę działową zlikwiduję w przedpokoju i wchodzić się będzie bezpośrednio do salonu. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie???? W części przylegającej w salonie do kuchni chcę postawić stół z krzesłami, a myślę, że ścianka między salonem i kuchnią jest na 150cm, można zrobić na 2m i wtedy cały bałagan kuchenny się zasłoni.
    Ale jak rozplanować wnętrze w kuchni?
    Oryginalny projekt był inny, ale nie miałabym okna z kuchni na drogę, a ono z kolei wychodzi na północną stronę, Tak,że dla okna kuchennego OK. Dlatego takie zmiany, i zyskałam ze starej" spiżarki pomieszczenie gospodarcze?garderobę, a w kuchni i tak wydzieliłam spiżarkę.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Mialas juz cos wczesniej zalatwiane z pradem?? Wystapilas o przylacze?? Bo to nie takie hop siup.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kaśka maciej
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    21.063
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    372

    Domyślnie

    Arnika, droga od wejścia do domu do kuchni powinna być jak najkrótsza. Nie wiem czemu architekci tego nei wiedzą?? Może to chłopy/kobity, co to nigdy nie gotowały, nie robiły zakupów i nie nosiły siat
    Zobacz jakie koło zataczasz, żeby wejść do kuchni. Ja mam kuchnie niewiele większą ale nie wyobrażam sobie, żebym miała tam mieć jeszcze spizarkę
    Jeśli już KONIECZNIE musisz ja mieć to pomyśl, czy nie lepiej ja przerzucić na druga stronę, od holu, tam zrobić wejście, ustawiasz co chcesz, wychodzisz i nikt cię z siatami latającej nie widzi.
    No i zrobiłabym zdecydowanie wejście do salonu od strony holu. Tak, żeby nie tworzyć labiryntów komunikacyjnych.
    Podążanie za cudzym gustem jest trudne, zwłaszcza jak tego gustu nie ma.

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał markoto
    Mialas juz cos wczesniej zalatwiane z pradem?? Wystapilas o przylacze?? Bo to nie takie hop siup.
    Miałam, jak występowałam o warunki. dostałam dużo papierków i nie wiem co tam pisało, a trwało to ze dwa miesiące. Musiałabym sprawdzić i elektryk też chce zobaczyć
    Muszę pokazać elektrykowi papiery,, ale dzisiaj za boga mi się nic nie chce.
    Przed wczoraj oddzwonił jeden z majstrów o moją budowę, tańszy od K o 7000zł na dzień dobry i do utargowania.... robi kanalizę i rurki, sami zasypują fundamenty i zagęszczają. Byłam więc tam gdzie murowali i ludzie byli zadowoleni. Zastanawiam się czy nie wziąć tej drugiej ekipy bo tańsza będzie i może nawet o 10 000zł i sama zrobi kanalizę i zasypie i zagęści fundamenty, wiec to też są koszty, które przy K musiałabym ponieść, a ja będę sama budowała, bo mój mąż wyjeżdża w tym czasie do pracy.... a rodziców nie mam, a teściu się nie nadaje na budowę i też ma swoje lata.

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kaśka maciej
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    21.063
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    372

    Domyślnie

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...abb041ae3.html
    trochę niewyraźne zdjecie, ale już tłumaczę.
    Pierwszy jest wiatrołap, potem hol, z holu na lewo wchodzisz do kuchni.
    Z kuchni można przejść do salonu
    To okno w kuchni na wschód, jest zamurowane, nie dało rady inaczej. Meble żadne nie pasowały.
    Do salonu mogę też wejść prze hol. Zupełne oddzielne wejście dla gości/

    Pocieszając cię powiem, że mój arch wymyślił, że kuchnia będzie tam gdzie gabinet Nie dość, ze na południowy zachód, to jeszcze taki "kawał" drogi i obok salonu. Dobrze, że w porę to wyprostowałam
    Podążanie za cudzym gustem jest trudne, zwłaszcza jak tego gustu nie ma.

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kaśka maciej
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    21.063
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    372

    Domyślnie

    Sorka, rozwaliłam stronę
    Popatrz sobie i zaraz kasuję zdjecie
    Podążanie za cudzym gustem jest trudne, zwłaszcza jak tego gustu nie ma.

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Zmniejsz je tylko

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Ale z wiatrołapu wchodzisz u mnie do przedpokoju i w prawo do salonu (najpierw będzie część jadalna i w lewo wypoczynek, tylko czy nie za ciemny?) i zaraz po prawej jest kuchnia(w sumie 10,9m2 + spiżarka na długość kuchni szeroka na 150cm, w sumie 4.8m2), wiec nie jest to daleko.
    To może do salonu zrobić dwa wejścia na wprost z wiatrołapu i na prawo di części jadalni i kuchni?
    Zastanawiam się czy ta część salonu z kominkiem nie będzie za ciemna, zaplanowałam okno drzwi balkonowe trykwaterowe, w drugiej części (na południe) i na zachód normalne okno. może przesunąć w prawo okna wyjściowe na taras, a dołożyć jeszcze drugie okno? Zrobiłam tak dla tego, żeby było gdzie postawić telewizor, żeby na niego nie świeciło słońce.
    A czy ten kominek też w dobrym miejscu? Nie mam pojęcia? A architektka nie bardzo wiedziała co z tym fantem zrobić, niewiele mi doradziła

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Od odebrania pozwolenia jeszcze minimum 3 tygodnie zanim smozna budowac. I wydaje mi sie ze od daty wszczescia pstepowania jest 2 tygodnie do wydania pozwolenia, ale glowy sobie nie dam uciac.

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    No i o taki termin mi chodzi
    Byłabym zadowolona, jak można zacząć z początku, lub góra w połowie czerwca.

Strona 3 z 1181

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony